2020-01-20   20:18:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:46   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
448  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    25m  3:59.87 
445  Cecilie Pihl  2004  0476AD  ALLERØD    25m  3:58.16 
28  Rebecca Sangild  2003  0344AL  SØLLERØD    25m  3:59.22 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
282  Emilie Kornerup Terp  2003  0358AG  ALLERØD    25m  3:51.68 
182  Mie Mørkedal  2003  0324AD  HOLBÆK    25m  3:45.17 
358  Caroline Bischoff  2003    SLANGERUP    25m  3:40.84 
178  Lea Andersen  2003  0306AI  HOLBÆK    25m  3:43.26 
289  Asta Rygaard Jonas  2003  0312AK  ALLERØD    25m  3:49.47 
275  Mille Pedersen  2003  0392AO  ALLERØD    25m  3:53.83 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
260  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  0352AD  HØRSHOLM    25m  3:34.71 
414  Sia Nikoline Schrøder  2003  0304AB  GENTOFTE    25m  3:30.79 
137  Sille Mundt  2002  0294AP  VÆRLØSE    25m  3:22.90 
371  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  JYLLINGE    25m  3:30.28 
351  Alberte Vallentin  2003  0308AG  BIRKERØD    25m  3:33.95 
274  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    25m  3:40.14 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    25m  3:18.52 
251  Mathilde Vangkilde Jensen  2002  0208AR  HØRSHOLM    25m  3:16.09 
184  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  3:14.47 
367  Ulrikke Veje  2002    SLANGERUP    25m  3:15.20 
135  Johanne Brown Marloth  2003  0396AJ  VÆRLØSE    25m  3:17.14 
257  Caroline Meyer  2002  0238AE  HØRSHOLM    25m  3:21.12 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
391  Molly Ibsen  2003  0372AG  GENTOFTE    25m  3:13.31 
279  Katrine Buhl Schrøder  2002  0236AA  ALLERØD    25m  3:11.66 
417  Benedikte Lin Soja  2002  0286AB  GENTOFTE    25m  3:09.23 
332  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    25m  3:11.59 
454  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  3:11.74 
208  Natasha Laigaard  2002  0246AR  HELSINGØR    25m  3:13.98 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Sarah Caroline Vibskov  2002  0228AQ  VÆRLØSE    25m  3:05.58 
261  Sofie Slotved  2002  0282AE  HØRSHOLM    25m  3:03.39 
202  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    25m  2:57.05 
341  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    25m  3:00.71 
247  Julie Frisch Hoff  2002  0288AH  HØRSHOLM    25m  3:03.82 
252  Emma Hjort Kaas  2002  0278AE  HØRSHOLM    25m  3:07.59 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
409  Natalie Clara Petersen  2002  0296AB  GENTOFTE    25m  2:51.69 
130  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  2:50.37 
384  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    25m  2:43.09 
26  Josephine Kruse  2002  0242AQ  SØLLERØD    25m  2:44.04 
453  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    25m  2:50.58 
20  Sophie Gjelstrup  2002  0244AQ  SØLLERØD    25m  2:56.11 

 
Heat 8 (10) (10 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
333  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    25m  3:54.95 
244  Kaya Vennick Haugbølle  2004  0418AB  HØRSHOLM    25m  3:40.90 
404  Isabella Victoria Nimb  2004    GENTOFTE    25m  2:59.20 
314  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    25m  3:27.41 
328  Betty Marie Jensen  2004  0468AF  BIRKERØD    25m  3:52.19 
343  Mathilde Ramlow  2004  0478AE  BIRKERØD    25m  3:56.84 

 
Heat 9 (10) (11 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
313  Laura Boutrup  2003  0302AB  BIRKERØD    25m  3:07.51 
381  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  0308AB  GENTOFTE    25m  3:03.42 
325  Isabel Vang Hvitved  2003  0316AB  BIRKERØD    25m  2:54.97 
194  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    25m  3:01.02 
380  Barbara Blicher  2003  0328AB  GENTOFTE    25m  3:04.09 
331  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    25m  3:08.22 

 
Heat 10 (10) (12 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Anna Graffe  2002  0262AI  HØRSHOLM    25m  2:36.74 
321  Clara Gjerløv  2002  0224AF  BIRKERØD    25m  2:33.46 
31  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    25m  2:24.28 
320  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    25m  2:30.17 
281  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    25m  2:36.29 
436  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  2:41.04 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark