2020-02-21   17:18:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:46   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
434  Christoffer D. Petersen  2001  0183AC  HILLERØD    25m  3:14.28 
369  Morten Østergaard  2002  0209AC  LAKSEN    25m  3:13.24 
174  Gorm Topp Tholle  2001  0151AD  HOLBÆK    25m  3:13.48 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
267  Jannick Hansen  2001  0117AD  ALLERØD    25m  3:10.49 
401  Carl Martin Lundin  2001  0123AE  GENTOFTE    25m  3:09.14 
308  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    25m  3:10.18 
415  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    25m  3:11.03 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
243  Rune Hartvig  2000  0039AH  HØRSHOLM    25m  3:07.90 
347  Sebastian M. Staal  2002  0211AC  BIRKERØD    25m  3:06.97 
43  Anton Asmind Andersen  2000  0001AP  FR.SUND    25m  3:05.18 
327  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    25m  3:06.20 
173  Rasmus Schrøder  2000  0061AK  HOLBÆK    25m  3:07.61 
132  Emil Kruse  2000  0015AR  VÆRLØSE    25m  3:08.85 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
402  Carl-Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    25m  3:03.71 
370  Frederik Bojesen  2002  0281AB  JYLLINGE    25m  3:01.24 
433  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    25m  2:59.93 
366  Rasmus Thilleman  2001  0175AK  SLANGERUP    25m  3:00.56 
315  Jacob Krog Christoffersen  2000  0039AK  BIRKERØD    25m  3:02.93 
170  Jonas Andersen  2001  0165AC  HOLBÆK    25m  3:05.15 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    25m  2:59.73 
399  Frederik Lund  2000  0083AA  GENTOFTE    25m  2:59.18 
348  Kristian Torp  2000  0083AC  BIRKERØD    25m  2:56.47 
171  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    25m  2:57.10 
228  Andreas Eklundh Sørensen  2001  0171AF  HELSINGØR    25m  2:59.71 
312  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    25m  2:59.87 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Peter Hartelius  2000  0055AO  SØLLERØD    25m  2:53.85 
405  Jens Christian Norus  2000  0053AN  GENTOFTE    25m  2:49.72 
255  Jakob Kolberg  2000  0057AH  HØRSHOLM    25m  2:48.02 
33  Carl-Christian Tversted  2000  0073AI  SØLLERØD    25m  2:48.21 
203  Lucas Hoffmann  2000  0085AO  HELSINGØR    25m  2:53.57 
222  William Schwab  2000  0049AE  HELSINGØR    25m  2:54.33 

 
Heat 7 (8) (13 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
242  Asger Hartvig  2002  0277AB  HØRSHOLM    25m  2:55.59 
420  Lucas Strøbæk  2001  0135AG  GENTOFTE    25m  2:46.45 
337  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    25m  2:44.26 
376  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    25m  2:46.44 
245  Martin Vennick Haugbølle  2001  0155AE  HØRSHOLM    25m  2:49.56 
45  William S. Michaelsen  2001  0135AK  FR.SUND    25m  2:56.62 

 
Heat 8 (8) (14 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  Johan Vitus Tversted  2000  0063AI  SØLLERØD    25m  2:46.05 
397  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    25m  2:40.47 
27  Alexander Aslak Nørgaard  2000  0053AE  SØLLERØD    25m  2:28.06 
229  Julius Thielst  2000  0055AA  HELSINGØR    25m  2:35.43 
346  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    25m  2:44.56 
172  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    25m  2:47.49 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark