2019-12-08   10:34:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:46   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
419  Matilde Stricker  2004    GENTOFTE    25m  54.72 
250  Caroline Salskov Jensen  2005  0526AB  HØRSHOLM    25m  52.56 
431  Josephine Holst Vinther  2004    GENTOFTE    25m  52.89 
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
443  Mathilde Mikkelsen  2004  0428AD  ALLERØD    25m  52.29 
387  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    25m  51.69 
19  Pauline Drucker  2004  0474AG  SØLLERØD    25m  51.16 
311  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    25m  51.63 
165  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  0544AA  GLADSAXE    25m  51.85 
330  Esmeralda Johansen  2004  0482AB  BIRKERØD    25m  52.43 

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
246  Marie Hertling  2004  0422AG  HØRSHOLM    25m  50.81 
219  Emma F. Rouse  2004    HELSINGØR    25m  49.96 
150  Sara Fiehn  2004  0478AB  GLADSAXE    25m  48.07 
160  Nanna Maagaard Rângman  2004    GLADSAXE    25m  48.75 
407  Marie Bøgvad Pedersen  2004    GENTOFTE    25m  50.05 
212  Juliane Camille Mathiasen  2004    HELSINGØR    25m  51.05 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
390  Sophia Hyldtoft  2004    GENTOFTE    25m  47.62 
147  Sophia Bøttger  2004  0424AE  GLADSAXE    25m  46.36 
446  Ida Poulsen  2004  0418AD  ALLERØD    25m  46.20 
239  Martha Hjuler Britze  2004  0488AC  HØRSHOLM    25m  46.31 
343  Mathilde Ramlow  2004  0478AE  BIRKERØD    25m  46.38 
141  Emma Øksnebjerg  2004    VÆRLØSE    25m  47.72 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
425  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    25m  46.01 
385  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    25m  45.24 
192  Lucca Maria Balle  2004    HELSINGØR    25m  44.64 
155  Alberte Baun Jensen  2004    GLADSAXE    25m  44.87 
159  Roseline Løkkegaard  2004  0462AF  GLADSAXE    25m  45.27 
164  Signe Støttrup  2004    GLADSAXE    25m  46.16 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
278  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    25m  42.92 
135  Johanne Brown Marloth  2003  0396AJ  VÆRLØSE    25m  42.29 
226  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    25m  42.03 
237  Olivia Ida Madsen  2003  0404AF  HELSINGØR    25m  42.21 
273  Sofie Nielsen  2003  0348AD  ALLERØD    25m  42.49 
128  Emma Bussenius  2004    VÆRLØSE    25m  44.56 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
414  Sia Nikoline Schrøder  2003  0304AB  GENTOFTE    25m  41.94 
224  Freja Stenbækgård  2003  0306AJ  HELSINGØR    25m  41.57 
412  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    25m  41.10 
371  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  JYLLINGE    25m  41.56 
206  Amalie Kolstrup-Timm  2003  0314AK  HELSINGØR    25m  41.90 
331  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    25m  42.01 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Elena Westmark Holm  2003  0336AD  HØRSHOLM    25m  40.54 
227  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    25m  39.83 
294  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  FR.VÆRK    25m  38.39 
198  Josefine Fast  2003  0382AI  HELSINGØR    25m  38.72 
134  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  40.05 
391  Molly Ibsen  2003  0372AG  GENTOFTE    25m  40.58 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Emilia Akissi Nielsen  2002  0264AN  HOLBÆK    25m  37.97 
252  Emma Hjort Kaas  2002  0278AE  HØRSHOLM    25m  37.71 
247  Julie Frisch Hoff  2002  0288AH  HØRSHOLM    25m  37.32 
233  Fie Tönshoff  2002  0276AK  HELSINGØR    25m  37.43 
140  Sarah Caroline Vibskov  2002  0228AQ  VÆRLØSE    25m  37.75 
197  Lærke Højsted Eriksen  2002  0298AC  HELSINGØR    25m  38.09 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
417  Benedikte Lin Soja  2002  0286AB  GENTOFTE    25m  36.63 
367  Ulrikke Veje  2002    SLANGERUP    25m  36.61 
394  Emilie Holst Lange  2002  0218AL  GENTOFTE    25m  36.18 
202  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    25m  36.41 
451  Ida W. Hall  2002  0236AG  HILLERØD    25m  36.62 
261  Sofie Slotved  2002  0282AE  HØRSHOLM    25m  36.70 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Natasha Laigaard  2002  0246AR  HELSINGØR    25m  34.96 
215  Mathilde Menck Nielsen  2002  0246AC  HELSINGØR    25m  34.09 
211  Regitze Lyngfeldt  2002  0286AC  HELSINGØR    25m  33.59 
200  Sofie Villum Færch  2002  0286AQ  HELSINGØR    25m  33.83 
436  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  34.12 
130  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  36.14 

 
Heat 12 (14) (10 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Linnea Hietala  2004  0442ae  HELSINGØR    25m  42.33 
234  Cornelia Vâmosi  2004  0466AE  HELSINGØR    25m  41.88 
404  Isabella Victoria Nimb  2004    GENTOFTE    25m  38.14 
146  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  40.46 
244  Kaya Vennick Haugbølle  2004  0418AB  HØRSHOLM    25m  42.09 
231  Mathilde Maria Thorsen  2004    HELSINGØR    25m  42.65 

 
Heat 13 (14) (11 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
332  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    25m  37.97 
362  Luna Emilie Olsen  2003    SLANGERUP    25m  37.54 
50  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  FR.SUND    25m  34.00 
435  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    25m  35.50 
194  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    25m  37.69 
381  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  0308AB  GENTOFTE    25m  38.32 

 
Heat 14 (14) (12 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
26  Josephine Kruse  2002  0242AQ  SØLLERØD    25m  33.15 
432  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  HILLERØD    25m  31.89 
31  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    25m  30.61 
320  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    25m  31.65 
241  Anna Graffe  2002  0262AI  HØRSHOLM    25m  32.16 
384  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    25m  33.58 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark