2020-01-23   01:52:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:46   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
138  Oscar Møldrup-Holst  2002    VÆRLØSE    25m  44.66 
336  Nicolaj Pedersen  2005  0537AA  BIRKERØD    25m  44.10 
157  Frederik Bahne Jessen  2002    GLADSAXE    25m  44.39 
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Niels Peter Lund  2002    VÆRLØSE    25m  44.00 
450  Marius Wanscher  2002  0293AM  ALLERØD    25m  43.96 
393  Andreas Holst Lange  2002  0213AH  GENTOFTE    25m  43.58 
413  Julius Victor Schau  2002  0257AJ  GENTOFTE    25m  43.61 
442  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    25m  43.98 
149  Malthe Zacho Fahrenholtz  2003  0397AD  GLADSAXE    25m  44.07 

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
329  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    25m  43.37 
388  Lucas Haugbøl  2002  0293AH  GENTOFTE    25m  42.92 
179  Sebastian Bonde  2002  0271AE  HOLBÆK    25m  42.56 
352  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  42.64 
309  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    25m  43.23 
323  Andreas Hoffmann  2003  0325AH  BIRKERØD    25m  43.43 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
23  Thomas Høgenhaug  2003  0391AG  SØLLERØD    25m  42.11 
24  Asger Hugo Juul  2003  0339AB  SØLLERØD    25m  41.47 
295  Thorbjørn Ikkala  2002  0207AI  FR.VÆRK    25m  41.36 
395  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    25m  41.46 
167  Carl Westphal  2002  0271AG  GLADSAXE    25m  41.74 
342  Valdemar Witt Qvist  2003  0395AC  BIRKERØD    25m  42.50 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
368  Jonathan Larsen  2002  0219AD  LAKSEN    25m  40.95 
258  Marcus Samson  2003  0319AG  HØRSHOLM    25m  40.43 
153  Marcus Hiort  2003  0307AH  GLADSAXE    25m  40.25 
398  Linus Lindquist  2002  0241AH  GENTOFTE    25m  40.30 
411  Harald Riisager  2003  0371AD  GENTOFTE    25m  40.72 
416  Christoffer Skinhøj  2003    GENTOFTE    25m  41.05 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Alexander Stærkær  2002    HELSINGØR    25m  40.10 
437  Nicholas S. Bjerregaard  2002  0213AF  ALLERØD    25m  39.80 
441  Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    25m  39.75 
449  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    25m  39.76 
438  Niels Skovbye Brandt  2002  0247AH  ALLERØD    25m  40.04 
47  Julius Mølgaard  2002  0251AK  FR.SUND    25m  40.11 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Oliver Grunnet  2002  0201AM  SØLLERØD    25m  39.44 
293  Mathias Rene Arnkjær  2002  0293AD  FR.VÆRK    25m  38.51 
163  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    25m  38.36 
131  Andreas Bank Hyldal  2002    VÆRLØSE    25m  38.42 
17  Max Albrecten  2003  0333AJ  SØLLERØD    25m  38.68 
213  Thor Mogensen  2004    HELSINGØR    25m  39.49 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
195  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    25m  38.19 
32  Christoffer Weiss  2002  0273AE  SØLLERØD    25m  37.91 
338  Alexander Platzer  2002  0235AF  BIRKERØD    25m  37.82 
418  Rasmus K. Steengaard  2002  0281AJ  GENTOFTE    25m  37.90 
440  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    25m  38.01 
49  Lucas Winther Holm  2003  0393AC  FR.SUND    25m  38.23 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Jakob Alexander Jensen  2002  0205AH  GLADSAXE    25m  37.42 
344  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    25m  37.31 
236  Mattias Houen  2002  0255AK  HELSINGØR    25m  37.13 
363  August Overgaard  2002  0211AH  SLANGERUP    25m  37.16 
181  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  37.38 
256  Sebastian Hviid Larsen  2004  0465AB  HØRSHOLM    25m  37.70 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  0211AF  GLADSAXE    25m  36.91 
249  Christoffer Hove  2002  0241AD  HØRSHOLM    25m  36.43 
162  Emil Steenberg  2002  0229AC  GLADSAXE    25m  34.70 
177  Theodor Palmø  2002  0255AE  HOLBÆK    25m  35.67 
240  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    25m  36.84 
218  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    25m  37.08 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
399  Frederik Lund  2000  0083AA  GENTOFTE    25m  32.96 
433  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    25m  32.29 
33  Carl-Christian Tversted  2000  0073AI  SØLLERØD    25m  31.16 
169  Frederik Palmø  2000  0059AA  HOLBÆK    25m  32.17 
348  Kristian Torp  2000  0083AC  BIRKERØD    25m  32.48 
209  Villads Bomholt Larsen  2001  0137AM  HELSINGØR    25m  33.99 

 
Heat 12 (14) (12 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
176  David Arneskov  2002  0287AC  HOLBÆK    25m  34.37 
349  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    25m  33.47 
326  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    25m  30.96 
217  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HELSINGØR    25m  31.81 
347  Sebastian M. Staal  2002  0211AC  BIRKERØD    25m  34.12 
369  Morten Østergaard  2002  0209AC  LAKSEN    25m  34.62 

 
Heat 13 (14) (13 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
361  Alexander Skarby Madsen  2001  0183AD  SLANGERUP    25m  33.25 
420  Lucas Strøbæk  2001  0135AG  GENTOFTE    25m  32.09 
171  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    25m  31.09 
427  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    25m  31.79 
205  William Houen  2001  0145AF  HELSINGØR    25m  32.44 
365  Jonathan Svarre  2001    SLANGERUP    25m  33.80 

 
Heat 14 (14) (14 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  William Schwab  2000  0049AE  HELSINGØR    25m  30.98 
46  Anton Haugaard Nielsen  2000  0009AM  FR.SUND    25m  30.04 
350  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    25m  26.12 
364  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  SLANGERUP    25m  28.90 
30  Johan Vitus Tversted  2000  0063AI  SØLLERØD    25m  30.91 
129  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  30.99 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark