2020-01-20   20:25:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
424  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  0454AB  GENTOFTE    25m  1:53.79 
19  Pauline Drucker  2004  0474AG  SØLLERØD    25m  1:51.85 
166  Ann-Sophie Vesterager  2004    GLADSAXE    25m  1:49.45 
387  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    25m  1:49.81 
311  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    25m  1:53.76 
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
445  Cecilie Pihl  2004  0476AD  ALLERØD    25m  1:48.75 
333  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    25m  1:48.19 
239  Martha Hjuler Britze  2004  0488AC  HØRSHOLM    25m  1:47.86 
147  Sophia Bøttger  2004  0424AE  GLADSAXE    25m  1:48.02 
246  Marie Hertling  2004  0422AG  HØRSHOLM    25m  1:48.20 
343  Mathilde Ramlow  2004  0478AE  BIRKERØD    25m  1:49.08 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
385  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    25m  1:45.47 
244  Kaya Vennick Haugbølle  2004  0418AB  HØRSHOLM    25m  1:42.49 
260  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  0352AD  HØRSHOLM    25m  1:40.82 
328  Betty Marie Jensen  2004  0468AF  BIRKERØD    25m  1:42.46 
141  Emma Øksnebjerg  2004    VÆRLØSE    25m  1:44.39 
159  Roseline Løkkegaard  2004  0462AF  GLADSAXE    25m  1:45.89 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
231  Mathilde Maria Thorsen  2004    HELSINGØR    25m  1:40.04 
262  Astrid Thimmer  2003    HØRSHOLM    25m  1:38.78 
379  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    25m  1:37.69 
128  Emma Bussenius  2004    VÆRLØSE    25m  1:38.39 
429  Anna Weiss  2003  0378AE  GENTOFTE    25m  1:39.82 
234  Cornelia Vâmosi  2004  0466AE  HELSINGØR    25m  1:40.72 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Elena Westmark Holm  2003  0336AD  HØRSHOLM    25m  1:36.93 
425  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    25m  1:36.59 
426  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    25m  1:34.79 
206  Amalie Kolstrup-Timm  2003  0314AK  HELSINGØR    25m  1:36.25 
146  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  1:36.91 
377  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    25m  1:37.05 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
237  Olivia Ida Madsen  2003  0404AF  HELSINGØR    25m  1:32.34 
310  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    25m  1:31.71 
198  Josefine Fast  2003  0382AI  HELSINGØR    25m  1:30.32 
227  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    25m  1:31.65 
135  Johanne Brown Marloth  2003  0396AJ  VÆRLØSE    25m  1:31.98 
134  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  1:32.97 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
412  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    25m  1:29.06 
331  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    25m  1:28.17 
332  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    25m  1:28.10 
391  Molly Ibsen  2003  0372AG  GENTOFTE    25m  1:28.11 
294  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  FR.VÆRK    25m  1:28.80 
414  Sia Nikoline Schrøder  2003  0304AB  GENTOFTE    25m  1:30.25 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
233  Fie Tönshoff  2002  0276AK  HELSINGØR    25m  1:26.76 
367  Ulrikke Veje  2002    SLANGERUP    25m  1:25.76 
451  Ida W. Hall  2002  0236AG  HILLERØD    25m  1:24.01 
184  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  1:24.94 
140  Sarah Caroline Vibskov  2002  0228AQ  VÆRLØSE    25m  1:25.93 
359  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  SLANGERUP    25m  1:27.53 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Sofie Slotved  2002  0282AE  HØRSHOLM    25m  1:21.33 
341  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    25m  1:20.65 
208  Natasha Laigaard  2002  0246AR  HELSINGØR    25m  1:19.92 
202  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    25m  1:20.22 
458  Victoria Leth  2002  0236AO  GLADSAXE    25m  1:21.09 
454  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  1:23.53 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
408  Bjørk Nelsing Petersen  2002  0264AE  GENTOFTE    25m  1:16.78 
215  Mathilde Menck Nielsen  2002  0246AC  HELSINGØR    25m  1:15.00 
281  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    25m  1:13.54 
211  Regitze Lyngfeldt  2002  0286AC  HELSINGØR    25m  1:13.99 
26  Josephine Kruse  2002  0242AQ  SØLLERØD    25m  1:15.31 
130  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  1:17.41 

 
Heat 11 (13) (10 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
383  Asta Poulsen Dolan  2004    GENTOFTE    25m  1:35.92 
314  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    25m  1:32.37 
404  Isabella Victoria Nimb  2004    GENTOFTE    25m  1:20.20 
235  Linnea Hietala  2004  0442ae  HELSINGØR    25m  1:31.92 
390  Sophia Hyldtoft  2004    GENTOFTE    25m  1:35.78 
446  Ida Poulsen  2004  0418AD  ALLERØD    25m  1:36.10 

 
Heat 12 (13) (11 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
381  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  0308AB  GENTOFTE    25m  1:25.46 
313  Laura Boutrup  2003  0302AB  BIRKERØD    25m  1:23.42 
50  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  FR.SUND    25m  1:16.92 
380  Barbara Blicher  2003  0328AB  GENTOFTE    25m  1:23.36 
194  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    25m  1:23.94 
392  Sara S. Karmark  2003  0392AM  GENTOFTE    25m  1:27.37 

 
Heat 13 (13) (12 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Anna Graffe  2002  0262AI  HØRSHOLM    25m  1:11.96 
321  Clara Gjerløv  2002  0224AF  BIRKERØD    25m  1:10.26 
31  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    25m  1:06.16 
320  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    25m  1:08.86 
384  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    25m  1:11.57 
436  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  1:12.77 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark