2020-02-21   16:59:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
441  Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    25m  3:55.10 
438  Niels Skovbye Brandt  2002  0247AH  ALLERØD    25m  3:48.85 
338  Alexander Platzer  2002  0235AF  BIRKERØD    25m  3:52.31 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
430  Christoffer Weiss  2001  0197AD  GENTOFTE    25m  3:48.77 
308  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    25m  3:45.55 
298  Frederik Otte  2000  0015AJ  FR.VÆRK    25m  3:36.58 
360  Oliver Lindgren  2001  0101AB  SLANGERUP    25m  3:39.74 
210  Jannick Lind  2001  0197AM  HELSINGØR    25m  3:45.91 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
300  Phillip Søren Sommer  2000  0013AE  FR.VÆRK    25m  3:35.86 
43  Anton Asmind Andersen  2000  0001AP  FR.SUND    25m  3:35.28 
22  Peter Hartelius  2000  0055AO  SØLLERØD    25m  3:23.67 
136  Andreas Cheng Milsgaard  2000  0025AN  VÆRLØSE    25m  3:26.67 
427  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    25m  3:35.72 
415  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    25m  3:36.11 

 
Heat 4 (6) (12 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    25m  3:37.77 
349  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    25m  3:27.37 
18  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    25m  3:10.10 
347  Sebastian M. Staal  2002  0211AC  BIRKERØD    25m  3:19.74 
249  Christoffer Hove  2002  0241AD  HØRSHOLM    25m  3:33.59 
363  August Overgaard  2002  0211AH  SLANGERUP    25m  3:40.39 

 
Heat 5 (6) (13 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
376  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    25m  3:32.42 
45  William S. Michaelsen  2001  0135AK  FR.SUND    25m  3:23.17 
420  Lucas Strøbæk  2001  0135AG  GENTOFTE    25m  3:09.62 
245  Martin Vennick Haugbølle  2001  0155AE  HØRSHOLM    25m  3:14.88 
401  Carl Martin Lundin  2001  0123AE  GENTOFTE    25m  3:24.93 
324  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    25m  3:33.12 

 
Heat 6 (6) (14 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
457  Martin Holst  2000  0087AI  GLADSAXE    25m  3:12.89 
169  Frederik Palmø  2000  0059AA  HOLBÆK    25m  3:07.66 
350  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    25m  2:48.85 
27  Alexander Aslak Nørgaard  2000  0053AE  SØLLERØD    25m  2:56.13 
243  Rune Hartvig  2000  0039AH  HØRSHOLM    25m  3:11.48 
203  Lucas Hoffmann  2000  0085AO  HELSINGØR    25m  3:18.21 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark