2020-02-21   17:18:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 19
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 19, 100m Medley Damer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
164  Signe Støttrup  2004    GLADSAXE    25m  1:58.78 
330  Esmeralda Johansen  2004  0482AB  BIRKERØD    25m  1:55.45 
333  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    25m  1:58.04 
244  Kaya Vennick Haugbølle  2004  0418AB  HØRSHOLM    25m  1:59.78 
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
371  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  JYLLINGE    25m  1:52.92 
278  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    25m  1:51.17 
403  Anna Mabeck  2003  0362AH  GENTOFTE    25m  1:50.67 
377  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    25m  1:50.72 
391  Molly Ibsen  2003  0372AG  GENTOFTE    25m  1:51.41 
343  Mathilde Ramlow  2004  0478AE  BIRKERØD    25m  1:54.00 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
426  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    25m  1:50.22 
289  Asta Rygaard Jonas  2003  0312AK  ALLERØD    25m  1:49.37 
274  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    25m  1:48.26 
412  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    25m  1:48.84 
414  Sia Nikoline Schrøder  2003  0304AB  GENTOFTE    25m  1:50.01 
429  Anna Weiss  2003  0378AE  GENTOFTE    25m  1:50.50 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Johanne Brown Marloth  2003  0396AJ  VÆRLØSE    25m  1:44.21 
221  Mathilde Schrøder  2002  0204AP  HELSINGØR    25m  1:43.58 
198  Josefine Fast  2003  0382AI  HELSINGØR    25m  1:43.43 
301  Rikke Taul Thomsen  2002    FR.VÆRK    25m  1:43.46 
296  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    FR.VÆRK    25m  1:43.77 
227  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    25m  1:44.25 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
362  Luna Emilie Olsen  2003    SLANGERUP    25m  1:42.29 
367  Ulrikke Veje  2002    SLANGERUP    25m  1:41.31 
20  Sophie Gjelstrup  2002  0244AQ  SØLLERØD    25m  1:41.06 
406  Laura Bøgvad Pedersen  2002  0264AL  GENTOFTE    25m  1:41.31 
214  Anneline Rothe Narp  2002  0246AL  HELSINGØR    25m  1:42.01 
257  Caroline Meyer  2002  0238AE  HØRSHOLM    25m  1:43.06 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    25m  1:40.94 
359  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  SLANGERUP    25m  1:40.49 
233  Fie Tönshoff  2002  0276AK  HELSINGØR    25m  1:39.51 
332  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    25m  1:40.16 
183  Emilia Akissi Nielsen  2002  0264AN  HOLBÆK    25m  1:40.60 
140  Sarah Caroline Vibskov  2002  0228AQ  VÆRLØSE    25m  1:40.99 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
197  Lærke Højsted Eriksen  2002  0298AC  HELSINGØR    25m  1:39.23 
202  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    25m  1:37.00 
130  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  1:35.35 
261  Sofie Slotved  2002  0282AE  HØRSHOLM    25m  1:35.90 
247  Julie Frisch Hoff  2002  0288AH  HØRSHOLM    25m  1:37.02 
380  Barbara Blicher  2003  0328AB  GENTOFTE    25m  1:39.28 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
230  Amalie Louise Thorsen  2002  0246AF  HELSINGØR    25m  1:33.61 
384  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    25m  1:30.94 
409  Natalie Clara Petersen  2002  0296AB  GENTOFTE    25m  1:27.68 
215  Mathilde Menck Nielsen  2002  0246AC  HELSINGØR    25m  1:29.82 
454  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  1:31.68 
208  Natasha Laigaard  2002  0246AR  HELSINGØR    25m  1:33.91 

 
Heat 9 (11) (10 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
234  Cornelia Vâmosi  2004  0466AE  HELSINGØR    25m  1:52.65 
146  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  1:45.23 
404  Isabella Victoria Nimb  2004    GENTOFTE    25m  1:35.10 
314  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    25m  1:41.87 
446  Ida Poulsen  2004  0418AD  ALLERØD    25m  1:51.57 
235  Linnea Hietala  2004  0442ae  HELSINGØR    25m  1:53.75 

 
Heat 10 (11) (11 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
134  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  1:38.87 
194  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    25m  1:36.79 
325  Isabel Vang Hvitved  2003  0316AB  BIRKERØD    25m  1:30.90 
294  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  FR.VÆRK    25m  1:33.92 
322  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    25m  1:37.90 
331  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    25m  1:39.06 

 
Heat 11 (11) (12 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Regitze Lyngfeldt  2002  0286AC  HELSINGØR    25m  1:26.15 
321  Clara Gjerløv  2002  0224AF  BIRKERØD    25m  1:22.10 
320  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    25m  1:21.30 
281  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    25m  1:21.73 
31  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    25m  1:24.56 
200  Sofie Villum Færch  2002  0286AQ  HELSINGØR    25m  1:26.42 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark