2020-02-19   09:53:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:46   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
236  Mattias Houen  2002  0255AK  HELSINGØR    25m  3:13.64 
49  Lucas Winther Holm  2003  0393AC  FR.SUND    25m  3:11.91 
195  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    25m  3:13.57 
398  Linus Lindquist  2002  0241AH  GENTOFTE    25m  3:14.25 
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
32  Christoffer Weiss  2002  0273AE  SØLLERØD    25m  3:07.10 
335  Mads Rønn Olesen  2002  0281AC  BIRKERØD    25m  3:01.54 
447  Victor Arendt Skytte  2002  0255AF  ALLERØD    25m  2:56.07 
240  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    25m  3:01.24 
344  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    25m  3:04.76 
181  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  3:08.21 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Tobias Sundwall  2001  0159AJ  VÆRLØSE    25m  2:53.08 
349  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    25m  2:52.30 
249  Christoffer Hove  2002  0241AD  HØRSHOLM    25m  2:50.92 
174  Gorm Topp Tholle  2001  0151AD  HOLBÆK    25m  2:52.07 
272  Rasmus Nielsen  2001  0193AC  ALLERØD    25m  2:52.72 
430  Christoffer Weiss  2001  0197AD  GENTOFTE    25m  2:54.66 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    25m  2:50.26 
267  Jannick Hansen  2001  0117AD  ALLERØD    25m  2:49.74 
415  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    25m  2:48.56 
263  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    25m  2:49.36 
308  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    25m  2:50.26 
29  Valdemar Solok  2001  0107AP  SØLLERØD    25m  2:50.70 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Alexander Schiøtz  2001  0111AE  HØRSHOLM    25m  2:46.74 
361  Alexander Skarby Madsen  2001  0183AD  SLANGERUP    25m  2:45.72 
421  Valdemar Taul  2001  0105AH  GENTOFTE    25m  2:43.79 
223  Adrian Roed Schønning  2000  0039AA  HELSINGØR    25m  2:45.18 
401  Carl Martin Lundin  2001  0123AE  GENTOFTE    25m  2:46.13 
177  Theodor Palmø  2002  0255AE  HOLBÆK    25m  2:47.50 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
132  Emil Kruse  2000  0015AR  VÆRLØSE    25m  2:42.13 
129  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  2:40.36 
366  Rasmus Thilleman  2001  0175AK  SLANGERUP    25m  2:39.89 
269  Christian K. Jensen  2000  0099AD  ALLERØD    25m  2:40.30 
315  Jacob Krog Christoffersen  2000  0039AK  BIRKERØD    25m  2:42.09 
22  Peter Hartelius  2000  0055AO  SØLLERØD    25m  2:42.42 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
173  Rasmus Schrøder  2000  0061AK  HOLBÆK    25m  2:38.70 
205  William Houen  2001  0145AF  HELSINGØR    25m  2:37.41 
433  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    25m  2:34.24 
399  Frederik Lund  2000  0083AA  GENTOFTE    25m  2:35.45 
43  Anton Asmind Andersen  2000  0001AP  FR.SUND    25m  2:38.61 
45  William S. Michaelsen  2001  0135AK  FR.SUND    25m  2:39.21 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  William Schwab  2000  0049AE  HELSINGØR    25m  2:28.32 
172  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    25m  2:22.50 
30  Johan Vitus Tversted  2000  0063AI  SØLLERØD    25m  2:22.41 
346  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    25m  2:22.48 
405  Jens Christian Norus  2000  0053AN  GENTOFTE    25m  2:24.60 
33  Carl-Christian Tversted  2000  0073AI  SØLLERØD    25m  2:29.43 

 
Heat 9 (11) (12 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
312  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    25m  2:37.62 
176  David Arneskov  2002  0287AC  HOLBÆK    25m  2:32.81 
18  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    25m  2:24.81 
242  Asger Hartvig  2002  0277AB  HØRSHOLM    25m  2:26.89 
327  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    25m  2:37.32 
318  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    25m  2:39.84 

 
Heat 10 (11) (13 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    25m  2:34.65 
427  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    25m  2:28.23 
238  Magnus Bækgaard Andersen  2001  0101AF  HØRSHOLM    25m  2:19.19 
245  Martin Vennick Haugbølle  2001  0155AE  HØRSHOLM    25m  2:26.14 
376  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    25m  2:29.56 
170  Jonas Andersen  2001  0165AC  HOLBÆK    25m  2:35.46 

 
Heat 11 (11) (14 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  SLANGERUP    25m  2:19.24 
27  Alexander Aslak Nørgaard  2000  0053AE  SØLLERØD    25m  2:14.11 
255  Jakob Kolberg  2000  0057AH  HØRSHOLM    25m  2:12.05 
428  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  2:13.97 
397  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    25m  2:18.46 
169  Frederik Palmø  2000  0059AA  HOLBÆK    25m  2:22.22 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark