2020-02-22   15:17:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 21
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
424  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  0454AB  GENTOFTE    25m  2:17.00 
339  Camilla Porsdal  2005  0592AB  BIRKERØD    25m  2:13.96 
340  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERØD    25m  2:12.70 
333  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    25m  2:13.86 
165  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  0544AA  GLADSAXE    25m  2:15.73 
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
400  Marie Lund  2004    GENTOFTE    25m  2:10.39 
154  Ellen Hasselbalch Jakobse  2004  0412AG  GLADSAXE    25m  2:09.15 
311  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    25m  2:08.41 
448  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    25m  2:09.01 
443  Mathilde Mikkelsen  2004  0428AD  ALLERØD    25m  2:09.40 
334  Astrid Rønn Olesen  2005  0504AB  BIRKERØD    25m  2:10.74 

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Rie Skov  2004  0472AC  GLADSAXE    25m  2:02.97 
328  Betty Marie Jensen  2004  0468AF  BIRKERØD    25m  2:02.25 
445  Cecilie Pihl  2004  0476AD  ALLERØD    25m  2:00.73 
164  Signe Støttrup  2004    GLADSAXE    25m  2:01.03 
407  Marie Bøgvad Pedersen  2004    GENTOFTE    25m  2:02.41 
319  Karla Marie Fæster  2004  0446AG  BIRKERØD    25m  2:04.68 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
362  Luna Emilie Olsen  2003    SLANGERUP    25m  1:59.58 
330  Esmeralda Johansen  2004  0482AB  BIRKERØD    25m  1:58.86 
410  Asta Pindborg  2003    GENTOFTE    25m  1:57.56 
207  Mia Mørk Kuramoto  2003    HELSINGØR    25m  1:57.63 
141  Emma Øksnebjerg  2004    VÆRLØSE    25m  1:58.89 
231  Mathilde Maria Thorsen  2004    HELSINGØR    25m  2:00.65 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
359  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  SLANGERUP    25m  1:57.35 
446  Ida Poulsen  2004  0418AD  ALLERØD    25m  1:56.50 
385  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    25m  1:56.17 
226  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    25m  1:56.21 
343  Mathilde Ramlow  2004  0478AE  BIRKERØD    25m  1:57.11 
390  Sophia Hyldtoft  2004    GENTOFTE    25m  1:57.44 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
345  Rosalie Viola Ryding  2005  0552AB  BIRKERØD    25m  1:54.36 
294  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  FR.VÆRK    25m  1:52.77 
377  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    25m  1:50.77 
146  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  1:50.78 
403  Anna Mabeck  2003  0362AH  GENTOFTE    25m  1:52.95 
254  Camilla Kaavé  2003  0362AM  HØRSHOLM    25m  1:54.55 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
426  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    25m  1:49.51 
234  Cornelia Vâmosi  2004  0466AE  HELSINGØR    25m  1:49.16 
274  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    25m  1:47.91 
429  Anna Weiss  2003  0378AE  GENTOFTE    25m  1:48.61 
275  Mille Pedersen  2003  0392AO  ALLERØD    25m  1:49.22 
128  Emma Bussenius  2004    VÆRLØSE    25m  1:50.41 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
278  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    25m  1:46.58 
412  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    25m  1:45.45 
270  Marie Nielsen  2003  0304AE  ALLERØD    25m  1:44.02 
208  Natasha Laigaard  2002  0246AR  HELSINGØR    25m  1:44.74 
414  Sia Nikoline Schrøder  2003  0304AB  GENTOFTE    25m  1:46.26 
237  Olivia Ida Madsen  2003  0404AF  HELSINGØR    25m  1:47.65 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Josefine Fast  2003  0382AI  HELSINGØR    25m  1:42.20 
313  Laura Boutrup  2003  0302AB  BIRKERØD    25m  1:41.52 
233  Fie Tönshoff  2002  0276AK  HELSINGØR    25m  1:40.75 
221  Mathilde Schrøder  2002  0204AP  HELSINGØR    25m  1:40.97 
193  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  0262AU  HELSINGØR    25m  1:42.10 
216  Julie Nissen  2002  0278AS  HELSINGØR    25m  1:43.19 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
279  Katrine Buhl Schrøder  2002  0236AA  ALLERØD    25m  1:39.90 
367  Ulrikke Veje  2002    SLANGERUP    25m  1:39.10 
331  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    25m  1:39.01 
183  Emilia Akissi Nielsen  2002  0264AN  HOLBÆK    25m  1:39.05 
380  Barbara Blicher  2003  0328AB  GENTOFTE    25m  1:39.45 
134  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  1:40.26 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Camilla Gram Nilsson  2002    FR.VÆRK    25m  1:38.68 
247  Julie Frisch Hoff  2002  0288AH  HØRSHOLM    25m  1:37.69 
130  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  1:37.15 
202  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    25m  1:37.24 
391  Molly Ibsen  2003  0372AG  GENTOFTE    25m  1:38.35 
252  Emma Hjort Kaas  2002  0278AE  HØRSHOLM    25m  1:38.83 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
20  Sophie Gjelstrup  2002  0244AQ  SØLLERØD    25m  1:34.84 
453  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    25m  1:28.37 
320  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    25m  1:27.63 
384  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    25m  1:28.11 
341  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    25m  1:30.19 
417  Benedikte Lin Soja  2002  0286AB  GENTOFTE    25m  1:36.12 

 
Heat 13 (15) (10 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
387  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    25m  1:48.13 
235  Linnea Hietala  2004  0442ae  HELSINGØR    25m  1:44.58 
404  Isabella Victoria Nimb  2004    GENTOFTE    25m  1:38.00 
314  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    25m  1:41.41 
159  Roseline Løkkegaard  2004  0462AF  GLADSAXE    25m  1:46.14 
239  Martha Hjuler Britze  2004  0488AC  HØRSHOLM    25m  1:48.58 

 
Heat 14 (15) (11 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
332  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    25m  1:36.48 
194  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    25m  1:34.76 
435  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    25m  1:27.82 
50  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  FR.SUND    25m  1:30.88 
381  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  0308AB  GENTOFTE    25m  1:36.38 
227  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    25m  1:37.90 

 
Heat 15 (15) (12 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
394  Emilie Holst Lange  2002  0218AL  GENTOFTE    25m  1:25.73 
211  Regitze Lyngfeldt  2002  0286AC  HELSINGØR    25m  1:23.02 
281  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    25m  1:17.14 
241  Anna Graffe  2002  0262AI  HØRSHOLM    25m  1:21.17 
432  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  HILLERØD    25m  1:23.51 
436  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  1:25.84 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark