2020-02-23   03:29:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 22
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
293  Mathias Rene Arnkjær  2002  0293AD  FR.VÆRK    25m  1:44.16 
449  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    25m  1:43.76 
256  Sebastian Hviid Larsen  2004  0465AB  HØRSHOLM    25m  1:44.13 
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
32  Christoffer Weiss  2002  0273AE  SØLLERØD    25m  1:41.93 
24  Asger Hugo Juul  2003  0339AB  SØLLERØD    25m  1:40.75 
195  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    25m  1:40.31 
352  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  1:40.64 
363  August Overgaard  2002  0211AH  SLANGERUP    25m  1:40.95 
309  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    25m  1:42.97 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Jakob Alexander Jensen  2002  0205AH  GLADSAXE    25m  1:39.49 
47  Julius Mølgaard  2002  0251AK  FR.SUND    25m  1:38.02 
441  Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    25m  1:37.78 
368  Jonathan Larsen  2002  0219AD  LAKSEN    25m  1:37.96 
218  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    25m  1:38.93 
21  Oliver Grunnet  2002  0201AM  SØLLERØD    25m  1:40.21 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
418  Rasmus K. Steengaard  2002  0281AJ  GENTOFTE    25m  1:36.88 
438  Niels Skovbye Brandt  2002  0247AH  ALLERØD    25m  1:35.27 
324  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    25m  1:34.64 
162  Emil Steenberg  2002  0229AC  GLADSAXE    25m  1:35.12 
49  Lucas Winther Holm  2003  0393AC  FR.SUND    25m  1:36.25 
249  Christoffer Hove  2002  0241AD  HØRSHOLM    25m  1:36.89 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
272  Rasmus Nielsen  2001  0193AC  ALLERØD    25m  1:34.24 
440  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    25m  1:32.86 
344  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    25m  1:31.20 
220  Jesper Schiødt  2001  0107AK  HELSINGØR    25m  1:32.85 
199  Elias Feuk  2001  0157AJ  HELSINGØR    25m  1:33.97 
240  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    25m  1:34.25 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
177  Theodor Palmø  2002  0255AE  HOLBÆK    25m  1:30.93 
402  Carl-Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    25m  1:30.37 
447  Victor Arendt Skytte  2002  0255AF  ALLERØD    25m  1:29.86 
223  Adrian Roed Schønning  2000  0039AA  HELSINGØR    25m  1:29.89 
349  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    25m  1:30.70 
174  Gorm Topp Tholle  2001  0151AD  HOLBÆK    25m  1:31.19 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
378  August Becktor  2001  0159AE  GENTOFTE    25m  1:29.52 
348  Kristian Torp  2000  0083AC  BIRKERØD    25m  1:29.00 
201  Jonathan P. Hedager  2001  0195AJ  HELSINGØR    25m  1:28.16 
389  William Hellmann  2000  0075AL  GENTOFTE    25m  1:28.42 
312  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    25m  1:29.36 
421  Valdemar Taul  2001  0105AH  GENTOFTE    25m  1:29.55 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
263  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    25m  1:27.39 
308  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    25m  1:25.74 
399  Frederik Lund  2000  0083AA  GENTOFTE    25m  1:24.58 
366  Rasmus Thilleman  2001  0175AK  SLANGERUP    25m  1:25.52 
232  Emil Tönshoff  2000  0097AL  HELSINGØR    25m  1:26.93 
209  Villads Bomholt Larsen  2001  0137AM  HELSINGØR    25m  1:28.12 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
434  Christoffer D. Petersen  2001  0183AC  HILLERØD    25m  1:24.32 
129  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  1:23.27 
269  Christian K. Jensen  2000  0099AD  ALLERØD    25m  1:23.07 
315  Jacob Krog Christoffersen  2000  0039AK  BIRKERØD    25m  1:23.22 
170  Jonas Andersen  2001  0165AC  HOLBÆK    25m  1:24.20 
259  Alexander Schiøtz  2001  0111AE  HØRSHOLM    25m  1:24.51 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Carl-Christian Tversted  2000  0073AI  SØLLERØD    25m  1:20.40 
43  Anton Asmind Andersen  2000  0001AP  FR.SUND    25m  1:19.20 
46  Anton Haugaard Nielsen  2000  0009AM  FR.SUND    25m  1:16.55 
405  Jens Christian Norus  2000  0053AN  GENTOFTE    25m  1:18.15 
169  Frederik Palmø  2000  0059AA  HOLBÆK    25m  1:19.73 
300  Phillip Søren Sommer  2000  0013AE  FR.VÆRK    25m  1:22.94 

 
Heat 11 (13) (12 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
327  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    25m  1:23.34 
318  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    25m  1:23.21 
217  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HELSINGØR    25m  1:14.34 
18  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    25m  1:22.76 
326  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    25m  1:23.24 
335  Mads Rønn Olesen  2002  0281AC  BIRKERØD    25m  1:28.27 

 
Heat 12 (13) (13 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  William Houen  2001  0145AF  HELSINGØR    25m  1:20.93 
376  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    25m  1:18.41 
238  Magnus Bækgaard Andersen  2001  0101AF  HØRSHOLM    25m  1:11.36 
427  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    25m  1:14.41 
420  Lucas Strøbæk  2001  0135AG  GENTOFTE    25m  1:19.08 
171  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    25m  1:22.71 

 
Heat 13 (13) (14 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
460  Frederik Presskorn  2000  0061AB  GLADSAXE    25m  1:15.75 
364  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  SLANGERUP    25m  1:13.14 
350  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    25m  1:07.50 
428  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  1:08.97 
346  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    25m  1:13.47 
172  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    25m  1:16.35 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark