Startliste for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
RÅM Gr 2 & 3 |
|
Udskriftsdato |
09 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|
|
Arrangør |
Region Nordsjælland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 november 2013 |
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
177 |
2 |
Theodor Palmø |
2002 |
0255AE |
HOLBÆK |
|
25m |
3:28.02 |
24 |
3 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
0339AB |
SØLLERØD |
|
25m |
3:26.67 |
440 |
4 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
3:28.02 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:21.51 |
232 |
2 |
Emil Tönshoff |
2000 |
0097AL |
HELSINGØR |
|
25m |
3:09.67 |
378 |
3 |
August Becktor |
2001 |
0159AE |
GENTOFTE |
|
25m |
3:09.08 |
366 |
4 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
0175AK |
SLANGERUP |
|
25m |
3:09.46 |
220 |
5 |
Jesper Schiødt |
2001 |
0107AK |
HELSINGØR |
|
25m |
3:17.33 |
418 |
6 |
Rasmus K. Steengaard |
2002 |
0281AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
3:26.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
421 |
1 |
Valdemar Taul |
2001 |
0105AH |
GENTOFTE |
|
25m |
3:07.00 |
315 |
2 |
Jacob Krog Christoffersen |
2000 |
0039AK |
BIRKERØD |
|
25m |
2:56.68 |
300 |
3 |
Phillip Søren Sommer |
2000 |
0013AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:53.23 |
269 |
4 |
Christian K. Jensen |
2000 |
0099AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:54.19 |
308 |
5 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
3:04.76 |
223 |
6 |
Adrian Roed Schønning |
2000 |
0039AA |
HELSINGØR |
|
25m |
3:07.98 |
|
|
Heat 4 (6) (12 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
344 |
1 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:11.01 |
318 |
2 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:56.10 |
217 |
3 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HELSINGØR |
|
25m |
2:40.51 |
370 |
4 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
25m |
2:56.08 |
335 |
5 |
Mads Rønn Olesen |
2002 |
0281AC |
BIRKERØD |
|
25m |
3:07.55 |
447 |
6 |
Victor Arendt Skytte |
2002 |
0255AF |
ALLERØD |
|
25m |
3:14.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
3:01.35 |
337 |
2 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:41.06 |
238 |
3 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:28.51 |
427 |
4 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:38.92 |
205 |
5 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
25m |
3:00.94 |
434 |
6 |
Christoffer D. Petersen |
2001 |
0183AC |
HILLERØD |
|
25m |
3:03.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Anton Haugaard Nielsen |
2000 |
0009AM |
FR.SUND |
|
25m |
2:46.19 |
346 |
2 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:34.24 |
27 |
3 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:28.36 |
428 |
4 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:28.43 |
460 |
5 |
Frederik Presskorn |
2000 |
0061AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:43.30 |
43 |
6 |
Anton Asmind Andersen |
2000 |
0001AP |
FR.SUND |
|
25m |
2:46.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|