2019-12-11   10:58:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:46   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
177  Theodor Palmø  2002  0255AE  HOLBÆK    25m  3:28.02 
24  Asger Hugo Juul  2003  0339AB  SØLLERØD    25m  3:26.67 
440  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    25m  3:28.02 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Emil Steenberg  2002  0229AC  GLADSAXE    25m  3:21.51 
232  Emil Tönshoff  2000  0097AL  HELSINGØR    25m  3:09.67 
378  August Becktor  2001  0159AE  GENTOFTE    25m  3:09.08 
366  Rasmus Thilleman  2001  0175AK  SLANGERUP    25m  3:09.46 
220  Jesper Schiødt  2001  0107AK  HELSINGØR    25m  3:17.33 
418  Rasmus K. Steengaard  2002  0281AJ  GENTOFTE    25m  3:26.53 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
421  Valdemar Taul  2001  0105AH  GENTOFTE    25m  3:07.00 
315  Jacob Krog Christoffersen  2000  0039AK  BIRKERØD    25m  2:56.68 
300  Phillip Søren Sommer  2000  0013AE  FR.VÆRK    25m  2:53.23 
269  Christian K. Jensen  2000  0099AD  ALLERØD    25m  2:54.19 
308  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    25m  3:04.76 
223  Adrian Roed Schønning  2000  0039AA  HELSINGØR    25m  3:07.98 

 
Heat 4 (6) (12 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
344  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    25m  3:11.01 
318  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    25m  2:56.10 
217  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HELSINGØR    25m  2:40.51 
370  Frederik Bojesen  2002  0281AB  JYLLINGE    25m  2:56.08 
335  Mads Rønn Olesen  2002  0281AC  BIRKERØD    25m  3:07.55 
447  Victor Arendt Skytte  2002  0255AF  ALLERØD    25m  3:14.17 

 
Heat 5 (6) (13 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
263  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    25m  3:01.35 
337  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    25m  2:41.06 
238  Magnus Bækgaard Andersen  2001  0101AF  HØRSHOLM    25m  2:28.51 
427  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    25m  2:38.92 
205  William Houen  2001  0145AF  HELSINGØR    25m  3:00.94 
434  Christoffer D. Petersen  2001  0183AC  HILLERØD    25m  3:03.02 

 
Heat 6 (6) (14 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Anton Haugaard Nielsen  2000  0009AM  FR.SUND    25m  2:46.19 
346  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    25m  2:34.24 
27  Alexander Aslak Nørgaard  2000  0053AE  SØLLERØD    25m  2:28.36 
428  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  2:28.43 
460  Frederik Presskorn  2000  0061AB  GLADSAXE    25m  2:43.30 
43  Anton Asmind Andersen  2000  0001AP  FR.SUND    25m  2:46.35 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark