2020-02-28   11:26:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

16_S
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
14 år 
350  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  57.80   
255  Kolberg Jakob  2000  HØRSHOLM  0057AH  25 m  1:00.59   
428  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  1:02.46   
397  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  1:03.72   
229  Thielst Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  25 m  1:04.09   
172  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  25 m  1:05.20   
169  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  25 m  1:05.30   
364  Rasmussen Mads Tornow  2000  SLANGERUP  0073AD  25 m  1:05.57   
46  Nielsen Anton Haugaard  2000  FR.SUND  0009AM  25 m  1:05.82   
10  222  Schwab William  2000  HELSINGØR  0049AE  25 m  1:06.20   
11  455  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  1:06.20   
12  30  Tversted Johan Vitus  2000  SØLLERØD  0063AI  25 m  1:06.68   
13  405  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  1:07.17   
14  346  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  25 m  1:07.19   
15  33  Tversted Carl-Christian  2000  SØLLERØD  0073AI  25 m  1:08.14   
16  129  Hammershøj Asbjørn  2000  VÆRLØSE  0077AQ  25 m  1:10.29   
17  243  Hartvig Rune  2000  HØRSHOLM  0039AH  25 m  1:11.56   
18  433  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  25 m  1:11.60   
19  348  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  25 m  1:12.65   
20  315  Christoffersen Jacob Krog  2000  BIRKERØD  0039AK  25 m  1:12.85   
21  48  Larsen Oliver  2000  FR.SUND  0093AS  25 m  1:12.97   
22  389  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  1:13.14   
23  132  Kruse Emil  2000  VÆRLØSE  0015AR  25 m  1:13.79   
24  173  Schrøder Rasmus  2000  HOLBÆK  0061AK  25 m  1:13.99   
13 år 
238  Andersen Magnus Bækgaard  2001  HØRSHOLM  0101AF  25 m  1:04.33   
245  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  25 m  1:06.70   
45  Michaelsen William S.  2001  FR.SUND  0135AK  25 m  1:08.20   
376  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  1:08.33   
427  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  1:08.40   
228  Sørensen Andreas Eklundh  2001  HELSINGØR  0171AF  25 m  1:09.37   
171  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  25 m  1:09.57   
170  Andersen Jonas  2001  HOLBÆK  0165AC  25 m  1:10.51   
205  Houen William  2001  HELSINGØR  0145AF  25 m  1:11.04   
10  337  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  1:11.70   
11  354  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  1:12.74   
12  361  Madsen Alexander Skarby  2001  SLANGERUP  0183AD  25 m  1:13.42   
12 år og yngre 
18  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  1:08.25   
326  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  1:09.14   
242  Hartvig Asger  2002  HØRSHOLM  0277AB  25 m  1:09.81   
176  Arneskov David  2002  HOLBÆK  0287AC  25 m  1:10.18   
370  Bojesen Frederik  2002  JYLLINGE  0281AB  25 m  1:10.30   
217  Pedersen Nicklas Östman  2002  HELSINGØR  0231AC  25 m  1:10.32   
327  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  1:10.90   
318  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  1:15.24   
347  Staal Sebastian M.  2002  BIRKERØD  0211AC  25 m  1:15.38   
10  177  Palmø Theodor  2002  HOLBÆK  0255AE  25 m  1:15.59   
11  402  Lønborg Carl-Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  25 m  1:16.27   
12  369  Østergaard Morten  2002  LAKSEN  0209AC  25 m  1:16.57   
13  162  Steenberg Emil  2002  GLADSAXE  0229AC  25 m  1:19.60   
14  447  Skytte Victor Arendt  2002  ALLERØD  0255AF  25 m  1:21.65   
15  47  Mølgaard Julius  2002  FR.SUND  0251AK  25 m  1:21.79   
16  398  Lindquist Linus  2002  GENTOFTE  0241AH  25 m  1:22.25   
17  151  Grimmelikhuijzen Jeroen  2002  GLADSAXE  0211AF  25 m  1:23.70   
18  335  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  1:23.76   
19  293  Arnkjær Mathias Rene  2002  FR.VÆRK  0293AD  25 m  1:24.21   
20  49  Holm Lucas Winther  2003  FR.SUND  0393AC  25 m  1:24.80   
21  344  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  1:25.42   
22  438  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  1:25.53   
23  236  Houen Mattias  2002  HELSINGØR  0255AK  25 m  1:25.75   
24  181  Bøjsen Silas  2002  HOLBÆK  0223AF  25 m  1:26.68   
25  156  Jensen Jakob Alexander  2002  GLADSAXE  0205AH  25 m  1:27.00   
26  32  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  25 m  1:27.20   
27  153  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  25 m  1:27.34   
28  363  Overgaard August  2002  SLANGERUP  0211AH  25 m  1:27.48   
29  163  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  25 m  1:27.66   
30  368  Larsen Jonathan  2002  LAKSEN  0219AD  25 m  1:28.17   
31  148  Christensen Magnus  2002  GLADSAXE  0287AI  25 m  1:28.85   
32  295  Ikkala Thorbjørn  2002  FR.VÆRK  0207AI  25 m  1:29.25   
33  441  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  1:29.38   
34  195  Burmester Lucas  2002  HELSINGØR  0237AK  25 m  1:29.40   
35  437  Bjerregaard Nicholas S.  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  1:29.53   
36  338  Platzer Alexander  2002  BIRKERØD  0235AF  25 m  1:29.94   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  08 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark