2020-01-25   22:57:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

22_S
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
14 år 
350  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  1:07.50   
428  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  1:08.97   
364  Rasmussen Mads Tornow  2000  SLANGERUP  0073AD  25 m  1:13.14   
346  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  25 m  1:13.47   
460  Presskorn Frederik  2000  GLADSAXE  0061AB  25 m  1:15.75   
172  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  25 m  1:16.35   
46  Nielsen Anton Haugaard  2000  FR.SUND  0009AM  25 m  1:16.55   
405  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  1:18.15   
43  Andersen Anton Asmind  2000  FR.SUND  0001AP  25 m  1:19.20   
10  169  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  25 m  1:19.73   
11  33  Tversted Carl-Christian  2000  SØLLERØD  0073AI  25 m  1:20.40   
12  300  Sommer Phillip Søren  2000  FR.VÆRK  0013AE  25 m  1:22.94   
13  269  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  25 m  1:23.07   
14  315  Christoffersen Jacob Krog  2000  BIRKERØD  0039AK  25 m  1:23.22   
15  129  Hammershøj Asbjørn  2000  VÆRLØSE  0077AQ  25 m  1:23.27   
16  399  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  1:24.58   
17  232  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  25 m  1:26.93   
18  389  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  1:28.42   
19  348  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  25 m  1:29.00   
20  223  Schønning Adrian Roed  2000  HELSINGØR  0039AA  25 m  1:29.89   
13 år 
238  Andersen Magnus Bækgaard  2001  HØRSHOLM  0101AF  25 m  1:11.36   
427  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  1:14.41   
376  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  1:18.41   
420  Strøbæk Lucas  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  1:19.08   
205  Houen William  2001  HELSINGØR  0145AF  25 m  1:20.93   
171  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  25 m  1:22.71   
170  Andersen Jonas  2001  HOLBÆK  0165AC  25 m  1:24.20   
434  Petersen Christoffer D.  2001  HILLERØD  0183AC  25 m  1:24.32   
259  Schiøtz Alexander  2001  HØRSHOLM  0111AE  25 m  1:24.51   
10  366  Thilleman Rasmus  2001  SLANGERUP  0175AK  25 m  1:25.52   
11  308  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  1:25.74   
12  263  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  1:27.39   
13  209  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  25 m  1:28.12   
14  201  Hedager Jonathan P.  2001  HELSINGØR  0195AJ  25 m  1:28.16   
15  378  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  25 m  1:29.52   
16  421  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  1:29.55   
17  174  Tholle Gorm Topp  2001  HOLBÆK  0151AD  25 m  1:31.19   
18  292  Andersen Nicklas  2001  FR.VÆRK  0171AI  25 m  1:31.86   
19  220  Schiødt Jesper  2001  HELSINGØR  0107AK  25 m  1:32.85   
20  199  Feuk Elias  2001  HELSINGØR  0157AJ  25 m  1:33.97   
21  272  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  1:34.24   
22  324  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  1:34.64   
12 år og yngre 
217  Pedersen Nicklas Östman  2002  HELSINGØR  0231AC  25 m  1:14.34   
18  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  1:22.76   
318  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  1:23.21   
326  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  1:23.24   
327  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  1:23.34   
335  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  1:28.27   
312  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  1:29.36   
447  Skytte Victor Arendt  2002  ALLERØD  0255AF  25 m  1:29.86   
402  Lønborg Carl-Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  25 m  1:30.37   
10  349  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  1:30.70   
11  177  Palmø Theodor  2002  HOLBÆK  0255AE  25 m  1:30.93   
12  344  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  1:31.20   
13  440  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  1:32.86   
14  240  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  25 m  1:34.25   
15  162  Steenberg Emil  2002  GLADSAXE  0229AC  25 m  1:35.12   
16  438  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  1:35.27   
17  49  Holm Lucas Winther  2003  FR.SUND  0393AC  25 m  1:36.25   
18  418  Steengaard Rasmus K.  2002  GENTOFTE  0281AJ  25 m  1:36.88   
19  249  Hove Christoffer  2002  HØRSHOLM  0241AD  25 m  1:36.89   
20  441  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  1:37.78   
21  368  Larsen Jonathan  2002  LAKSEN  0219AD  25 m  1:37.96   
22  47  Mølgaard Julius  2002  FR.SUND  0251AK  25 m  1:38.02   
23  218  Rasmussen Johan Heeno  2002  HELSINGØR  0259AG  25 m  1:38.93   
24  156  Jensen Jakob Alexander  2002  GLADSAXE  0205AH  25 m  1:39.49   
25  21  Grunnet Oliver  2002  SØLLERØD  0201AM  25 m  1:40.21   
26  195  Burmester Lucas  2002  HELSINGØR  0237AK  25 m  1:40.31   
27  352  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  1:40.64   
28  24  Juul Asger Hugo  2003  SØLLERØD  0339AB  25 m  1:40.75   
29  363  Overgaard August  2002  SLANGERUP  0211AH  25 m  1:40.95   
30  32  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  25 m  1:41.93   
31  309  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  1:42.97   
32  449  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  1:43.76   
33  256  Larsen Sebastian Hviid  2004  HØRSHOLM  0465AB  25 m  1:44.13   
34  293  Arnkjær Mathias Rene  2002  FR.VÆRK  0293AD  25 m  1:44.16   
35  442  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  1:44.70   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  08 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark