Startliste for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
14 år |
1 | 27 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 25 m | 2:28.36 | |
2 | 428 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 2:28.43 | |
3 | 346 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 25 m | 2:34.24 | |
4 | 460 | Presskorn Frederik | 2000 | GLADSAXE | 0061AB | 25 m | 2:43.30 | |
5 | 46 | Nielsen Anton Haugaard | 2000 | FR.SUND | 0009AM | 25 m | 2:46.19 | |
6 | 43 | Andersen Anton Asmind | 2000 | FR.SUND | 0001AP | 25 m | 2:46.35 | |
7 | 300 | Sommer Phillip Søren | 2000 | FR.VÆRK | 0013AE | 25 m | 2:53.23 | |
8 | 269 | Jensen Christian K. | 2000 | ALLERØD | 0099AD | 25 m | 2:54.19 | |
9 | 315 | Christoffersen Jacob Krog | 2000 | BIRKERØD | 0039AK | 25 m | 2:56.68 | |
10 | 223 | Schønning Adrian Roed | 2000 | HELSINGØR | 0039AA | 25 m | 3:07.98 | |
11 | 232 | Tönshoff Emil | 2000 | HELSINGØR | 0097AL | 25 m | 3:09.67 |
13 år |
1 | 238 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 25 m | 2:28.51 | |
2 | 427 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 2:38.92 | |
3 | 337 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 2:41.06 | |
4 | 205 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 25 m | 3:00.94 | |
5 | 263 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 25 m | 3:01.35 | |
6 | 434 | Petersen Christoffer D. | 2001 | HILLERØD | 0183AC | 25 m | 3:03.02 | |
7 | 308 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 25 m | 3:04.76 | |
8 | 421 | Taul Valdemar | 2001 | GENTOFTE | 0105AH | 25 m | 3:07.00 | |
9 | 378 | Becktor August | 2001 | GENTOFTE | 0159AE | 25 m | 3:09.08 | |
10 | 366 | Thilleman Rasmus | 2001 | SLANGERUP | 0175AK | 25 m | 3:09.46 | |
11 | 292 | Andersen Nicklas | 2001 | FR.VÆRK | 0171AI | 25 m | 3:15.59 | |
12 | 220 | Schiødt Jesper | 2001 | HELSINGØR | 0107AK | 25 m | 3:17.33 |
12 år og yngre |
1 | 217 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HELSINGØR | 0231AC | 25 m | 2:40.51 | |
2 | 370 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 25 m | 2:56.08 | |
3 | 318 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 2:56.10 | |
4 | 382 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 25 m | 3:03.32 | |
5 | 335 | Olesen Mads Rønn | 2002 | BIRKERØD | 0281AC | 25 m | 3:07.55 | |
6 | 344 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 25 m | 3:11.01 | |
7 | 447 | Skytte Victor Arendt | 2002 | ALLERØD | 0255AF | 25 m | 3:14.17 | |
8 | 162 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 25 m | 3:21.51 | |
9 | 418 | Steengaard Rasmus K. | 2002 | GENTOFTE | 0281AJ | 25 m | 3:26.53 | |
10 | 24 | Juul Asger Hugo | 2003 | SØLLERØD | 0339AB | 25 m | 3:26.67 | |
11 | 177 | Palmø Theodor | 2002 | HOLBÆK | 0255AE | 25 m | 3:28.02 | |
12 | 440 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 3:28.02 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 08 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:02 |