2019-12-16   09:59:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Åbergs Museum Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Åbergs MUSeum Cup 2014    Utskriftsdatum  21 september 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  13:34   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2014         
 
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer  Finaler (24) 
Heat 1 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
274  Elsa Kjellström  2006  AA1406  UPPLANDS-B    25m   
267  Olivia Halfar  2005  AJ4205  JÄRFÄLLA S    25m  47.56 
264  Naomi Sterling  2002  BN1402  UPPLANDS-B    25m  40.50 
263  Julia Hilmersson  2001  BS4801  UPPLANDS-B    25m  46.82 
270  Hedda Björnberg  2003  AV7203  UPPLANDS-B    25m  54.34 
               

 
Heat 2 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
201  Ebba Billström  2004    STRÄNG.SK    25m   
12  Olivia Ingemansson  2006  AB3606  BÅLSTA SK    25m   
73  Frida Lindberg  2004  AW1204  JÄRFÄLLA S    25m   
190  Agnes Nyberg  2002  BP8602  SS04    25m   
177  Hanna Kijser  2001  BV9201  SS04    25m   
271  Johanna Blommé  1993  AI7893  UPPLANDS-B    25m  30.65 

 
Heat 3 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
110  Selma Dolama  2003  BO2603  NORRTÄLJE    25m   
82  Emelie Sidén  2005  AL9605  JÄRFÄLLA S    25m   
56  Stella Finnhammar  2005  AO7805  JÄRFÄLLA S    25m   
88  Nicole Tenaldo  2003  BK0603  JÄRFÄLLA S    25m   
49  Alma Augustsson Spets  2004  BC2804  JÄRFÄLLA S    25m   
Olivia Budden  2007  AA3207  BÅLSTA SK    25m   

 
Heat 4 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
230  Fanny Andersson  2004  AR5604  VÄSTERÅS    25m  57.38 
68  Hannah Kinane  2006  AC5406  JÄRFÄLLA S    25m  54.65 
223  Ingrid Lindqvist  2005  AG5805  UPPLANDS-B    25m  54.23 
89  Mira Wallin  2006  AC6406  JÄRFÄLLA S    25m  54.59 
85  Filippa Sundberg  2004  BA3604  JÄRFÄLLA S    25m  55.64 
98  Möja Flink  2005  AH9605  KANAANS SS    25m  1:05.45 

 
Heat 5 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Felicia Göthberg  2004  AW4204  JÄRFÄLLA S    25m  51.37 
65  Hanna Iwarson  2005  AI7805  JÄRFÄLLA S    25m  50.78 
260  Ebba Wolfbrandt  2003  AQ5603  VÄSTERÅS    25m  48.98 
90  Amanda Wensmark  2005  AJ2405  JÄRFÄLLA S    25m  50.07 
235  Astrid Engström  2004  AK0604  VÄSTERÅS    25m  51.00 
79  Ebba Norrlin  2004  BA8604  JÄRFÄLLA S    25m  53.95 

 
Heat 6 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
91  Jessika Westberg  2003  AZ7803  JÄRFÄLLA S    25m  48.30 
103  Anna Sjöberg  2005  AH8605  KANAANS SS    25m  47.93 
13  Sofia Ingemansson  2004  AC9204  BÅLSTA SK    25m  47.73 
51  Thilde Brandt  2003  BK8203  JÄRFÄLLA S    25m  47.92 
121  Tilde Pettersson  2004  AD9404  NORRTÄLJE    25m  48.25 
253  Tuva Sikström  2003  AQ3603  VÄSTERÅS    25m  48.81 

 
Heat 7 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Lina Henriksson  2003  BE5803  JÄRFÄLLA S    25m  47.56 
77  Linnea Mattila  2003  BH1203  JÄRFÄLLA S    25m  46.49 
67  Boel Jägerskog  2005  AJ7205  JÄRFÄLLA S    25m  45.74 
Isabelle Boisard  2003  AB7803  BÅLSTA SK    25m  45.89 
246  Amelie Muhr  2003  AQ4603  VÄSTERÅS    25m  47.29 
203  Malou Colldén  2003  BB6403  STRÄNG.SK    25m  47.68 

 
Heat 8 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
144  Alice Johansson  2003  AJ0603  SK ENA    25m  45.33 
25  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m  44.69 
86  Emma Söderberg  2004  AP8204  JÄRFÄLLA S    25m  43.81 
182  Emilia Long  2004  AO0204  SS04    25m  44.37 
37  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  44.86 
11  Isabel Frykman  2005  AC2605  BÅLSTA SK    25m  45.64 

 
Heat 9 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
150  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  43.13 
66  Josefine Iwarson  2003  AT1603  JÄRFÄLLA S    25m  42.86 
69  Elina Lejonqvist  2004  AA3804  JÄRFÄLLA S    25m  42.52 
131  Sanna Elfgren  2002  BL5202  NYKÖPING    25m  42.85 
214  Emilia Tshibanda  2004  AL2404  STRÄNG.SK    25m  43.12 
229  Isabella Alfiero  2003  AQ1803  VÄSTERÅS    25m  43.16 

 
Heat 10 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Linnea Ejlegård  2002  AZ2802  VÄSTERÅS    25m  42.39 
226  Jennifer Sjöborg  2003  AJ9203  UPPLANDS-B    25m  42.22 
106  Ester Åkesson  2000  BQ5600  KANAANS SS    25m  42.15 
60  Sofia Hansen  2004  AL9604  JÄRFÄLLA S    25m  42.17 
152  Ida Ahlberg  2001  BU6201  SS04    25m  42.23 
20  Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  42.51 

 
Heat 11 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Elin Lindqvist  2004  AP7204  JÄRFÄLLA S    25m  42.10 
Alicia Budden  2004  AA5404  BÅLSTA SK    25m  41.94 
139  Moa Kvarnlöf  2005  AB7205  SANDVIKEN    25m  41.22 
52  Ebba de Besche  2003  AD0803  JÄRFÄLLA S    25m  41.92 
244  Matilda Lindgren  2004  AG5804  VÄSTERÅS    25m  41.97 
21  Tea Persson  2004  AC1404  BÅLSTA SK    25m  42.14 

 
Heat 12 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
184  Andrea Mitrovic  2002  BC7802  SS04    25m  40.70 
185  Elvira Montes  2004  AS3804  SS04    25m  40.55 
120  Emma Pettersson  2001  AV2201  NORRTÄLJE    25m  40.11 
100  Ester Pettersson  2005  AD6405  KANAANS SS    25m  40.22 
187  Amanda Nevall  2002  BP9602  SS04    25m  40.58 
78  Therese Moberg  2003  AT2603  JÄRFÄLLA S    25m  40.77 

 
Heat 13 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Ronja Engström  2002  BJ7802  SS04    25m  40.00 
22  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  39.49 
96  Helle Dolk  2000  BP8800  KANAANS SS    25m  39.15 
220  Tuva Kjellström  2003  AD2803  UPPLANDS-B    25m  39.41 
239  Sofi Holmberg  2003  AB3403  VÄSTERÅS    50m  39.57 
47  Josefin Andersson  2003  AZ5603  JÄRFÄLLA S    25m  40.07 

 
Heat 14 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Magdalena Dahl  2001  BK5601  SANDVIKEN    25m  38.45 
54  Johanna Elmquist  2003  AK7603  JÄRFÄLLA S    25m  38.38 
240  Nora Johansson  2001  AI1201  VÄSTERÅS    25m  37.86 
97  Lupin Flink  2002  AW8402  KANAANS SS    50m  37.96 
64  Louise Hertegren  2004  AD0604  JÄRFÄLLA S    25m  38.39 
102  Nora Segerström  2002  BM0802  KANAANS SS    25m  39.02 

 
Heat 15 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
155  Matilda Bergström  2000  BP3400  SS04    50m  37.64 
142  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  37.44 
109  Linn Andersson  1999  BS3299  NORRTÄLJE    25m  37.34 
245  Clara Lundgren  2001  BI0201  VÄSTERÅS    50m  37.35 
99  Yardagul Kop  2000  BG7400  KANAANS SS    25m  37.51 
248  Felicia Rogell  2003  AQ6603  VÄSTERÅS    50m  37.66 

 
Heat 16 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Nora Hägglund  2001  AY7401  HARNÄS SKU    25m  37.22 
205  Tilda Granlund  2001  AF0201  STRÄNG.SK    25m  36.91 
41  Molly Eriksson  2001  AZ0801  HARNÄS SKU    25m  36.74 
145  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  36.76 
116  Linnea Jonsson  2002  AJ0602  NORRTÄLJE    25m  37.11 
141  Maja Wikström  2002  AY2602  SANDVIKEN    25m  37.28 

 
Heat 17 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
241  Ye-Song Kim  2001  BK8601  VÄSTERÅS    25m  35.93 
36  Josephine Olsson  2001  AP1601  GIMO SS    25m  35.52 
219  Mikaela Jogell  2003  AB8803  UPPLANDS-B    25m  35.44 
146  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  35.47 
163  Jessica Edlundh  2002  BC3402  SS04    25m  35.75 
231  Klara Andersson  2001  BA2801  VÄSTERÅS    25m  36.00 

 
Heat 18 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
251  Ebba Rydberg  2001  AN1401  VÄSTERÅS    25m  35.21 
Emma Carlsson  2002  AP5602  BÅLSTA SK    25m  34.88 
113  Ebba Filipsson  2001  BF1201  NORRTÄLJE    25m  34.62 
161  Lisa Candelius  2003  AT9803  SS04    25m  34.76 
224  Emma Modig  2000  AO1600  UPPLANDS-B    25m  34.95 
183  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  35.39 

 
Heat 19 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Daphne Thörn  1998  BO4698  SS04    25m  34.23 
122  Mikaela Samuelsson  2000  AT6600  NORRTÄLJE    25m  33.69 
Matilda Ardanius  2001  AC9401  BÅLSTA SK    25m  33.54 
18  Walda Jonsson  2001  AC2601  BÅLSTA SK    25m  33.59 
104  Klara Sjöberg  2000  BA0600  KANAANS SS    25m  34.10 
29  Elina Berg  2002  BG6402  GIMO SS    25m  34.59 

 
Heat 20 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
176  Sofia Karls  2002  AH7202  SS04    25m  33.03 
44  Minje Karlsson  2000  BL4600  HARNÄS SKU    25m  32.95 
243  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    50m  32.78 
148  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  32.82 
133  Elin Kårehagen  2001  AG7601  NYKÖPING    25m  33.00 
151  Hannele Ålander  2001  AC8601  SK ENA    25m  33.28 

 
Heat 21 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
208  Ellinor Larsson  1999  BG2299  STRÄNG.SK    25m  32.46 
101  Jenny Rönnblad  1999  BF4899  KANAANS SS    25m  32.41 
174  Rebecca Höglind  1998  AL7898  SS04    25m  31.73 
39  Elina Carlsson  2001  AS5801  HARNÄS SKU    25m  32.04 
28  Anna Viinapuu  2000  AH8400  BÅLSTA SK    25m  32.41 
188  Isabel Nordström  2001  BH1801  SS04    25m  32.61 

 
Heat 22 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
26  Marina Feria Söderholm  1998  AG8298  BÅLSTA SK    25m  31.52 
179  Saga Kjellin  1999  AX3499  SS04    25m  31.15 
Clara Eklund  2000  AV5800  BÅLSTA SK    25m  30.97 
147  Lovisa Sved  2000  AH5800  SK ENA    25m  31.14 
210  My Lord  1999  AQ1699  STRÄNG.SK    25m  31.29 
19  Tova Magnusson  2002  AC5802  BÅLSTA SK    25m  31.57 

 
Heat 23 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
166  Mathilda Eriksson  2001  AE2201  SS04    25m  30.10 
194  Therese Thor  1998  AW2298  SS04    25m  29.85 
168  Alexandra Gordon  2000  AN2800  SS04    25m  29.60 
189  Sophia Norén  1998  AN9698  SS04    25m  29.74 
204  Amanda Granlund  1999  AI9299  STRÄNG.SK    25m  30.08 
136  Emma Widen  1999  AL1499  ÖSTERBY SS    25m  30.57 

 
Heat 24 (24) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Sandra Bergerstam  2001  AI1401  BÅLSTA SK    25m  29.53 
215  Linnea Åkerman  1999  AV0899  STRÄNG.SK    25m  28.75 
195  Julia Thurfjell  1994  BG3894  SS04    25m  27.51 
192  Tiffani Segerbrand  1999  AI0699  SS04    25m  28.62 
156  Filippa Berndtson  1997  BD4297  SS04    25m  28.88 
108  Fanny Alstermark  1998  AP3298  NORRTÄLJE    25m  29.59 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 september 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner