2020-01-26   20:22:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Åbergs Museum Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  Åbergs MUSeum Cup 2014    Utskriftsdatum  21 september 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  13:34   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2014         
 
 
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
266  Arvin Parsa  2006  AB7106  JÄRFÄLLA S    25m  46.74 
269  Per Levander  2002  AD8702  SS04    25m  34.45 
268  Kim Carlsson  2002    SS04    25m  43.47 
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Lukas Jakobsson  2005  AA1705  BÅLSTA SK    25m   
87  Patrik Tang  2004  AK1304  JÄRFÄLLA S    25m   
129  Emil Andersson  2002  AV9302  NYKÖPING    25m   
154  Anton Berggren  2004  AN7104  SS04    25m   
59  Adam Halldin  2004  AN2304  JÄRFÄLLA S    25m   
               

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Oskar Bergstrand  2004  AK6104  JÄRFÄLLA S    25m  58.59 
46  Jonatan Anderson  2005  AD5705  JÄRFÄLLA S    25m  56.00 
62  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    25m  55.09 
53  Johan Elmquist  2005  AD9705  JÄRFÄLLA S    25m  55.55 
135  Nicholas Tsoi  2004  AD0504  NYKÖPING    25m  57.61 
92  Noah Widmark  2004  AN8304  JÄRFÄLLA S    25m   

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
72  Anton Lind  2006  AB1906  JÄRFÄLLA S    25m  54.55 
118  Viktor Karell  2003  AF7103  NORRTÄLJE    25m  51.39 
130  Sebastian Divander  2000  AV0300  NYKÖPING    25m  48.67 
232  Helmer Brobacke  2004  AI1304  VÄSTERÅS    25m  50.38 
84  Ludwig Skantz  2005  AE6705  JÄRFÄLLA S    25m  54.45 
71  Simon Lidström  2004  AK9304  JÄRFÄLLA S    25m  55.02 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Marcus Ardanius  2003  AD6303  BÅLSTA SK    25m  48.05 
61  Marcus Hansson  2005  AD7705  JÄRFÄLLA S    25m  46.89 
162  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    25m  46.66 
250  Samuel Rundgren  2004  AK4304  VÄSTERÅS    25m  46.77 
254  Felix Skytt  2004  AK7704  VÄSTERÅS    25m  46.96 
247  Isak Rehnman  2004  AI5304  VÄSTERÅS    25m  48.48 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
138  Lucas Humling  2005  AA8305  SANDVIKEN    25m  45.17 
55  Oliver Ernholm  2003  AO4503  JÄRFÄLLA S    25m  44.74 
93  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    25m  44.46 
Joachim Carlsson  2003  AD7303  BÅLSTA SK    25m  44.54 
252  Olle Rydberg  2003  AH4703  VÄSTERÅS    25m  45.10 
70  Leon Lesniewski  2004  AK0304  JÄRFÄLLA S    25m  45.49 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
48  Gustav Annas  2003  AL0303  JÄRFÄLLA S    25m  43.28 
75  Sid Lundgre´n  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    25m  42.61 
249  Alexander Rundgren  2001  AX4101  VÄSTERÅS    50m  42.29 
76  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    25m  42.58 
83  Jannis Siotis  2003  AL3303  JÄRFÄLLA S    25m  43.13 
140  Sean Stelling  2000  AU3500  SANDVIKEN    25m  43.34 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
233  Hampus Carlsson  1998  AV8998  VÄSTERÅS    25m  41.07 
167  Oskar Fridsell  2003  AS7503  SS04    25m  39.79 
17  Evert Jonsson  2003  AA0303  BÅLSTA SK    25m  39.14 
57  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  AF3303  JÄRFÄLLA S    25m  39.43 
209  Max Lord  2004  AH1504  STRÄNG.SK    25m  41.03 
255  Johan Svahn  2002  AM4502  VÄSTERÅS    25m  41.95 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
124  Elias Säfström  2002  AP5102  NORRTÄLJE    25m  38.53 
123  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  37.60 
149  Gustav Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  37.37 
10  Hampus Frykman  2002  AC5502  BÅLSTA SK    25m  37.38 
200  Erik Ankarling  2004  AG4104  STRÄNG.SK    25m  38.39 
81  Daniel Parsa  2003  AL8503  JÄRFÄLLA S    25m  38.97 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
237  Max Fahlén  2001  AM1101  VÄSTERÅS    25m  36.84 
23  Anton Sjösten  2002  AA4302  BÅLSTA SK    25m  36.40 
16  Eskil Jonsson  2003  AA5303  BÅLSTA SK    25m  35.81 
35  Joel Nordström  2001  AR8701  GIMO SS    25m  35.88 
80  Marcus Nykvist  2004  AB1504  JÄRFÄLLA S    25m  36.49 
207  Fredrik Karlsson  2004  AK4904  STRÄNG.SK    25m  37.31 

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
45  Marcus Ålenius  2001  AQ6901  HARNÄS SKU    25m  33.85 
238  Jonathan Holmberg  2000  AT1300  VÄSTERÅS    25m  32.76 
24  Linus Sjösten  1999  AI5199  BÅLSTA SK    25m  31.92 
38  Adam Carlsson  2001  AK1901  HARNÄS SKU    25m  32.49 
31  Daniel Engman  2001  AD8501  GIMO SS    25m  32.85 
256  Gellert Szabo  2001  AM6901  VÄSTERÅS    25m  34.91 

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Olle Hennert  1999  AS1999  SS04    25m  30.55 
193  Pontus Thor  1999  AL2999  SS04    25m  30.01 
217  Erik Olsson Sande  1999  AE8999  TÄBY SIM    25m  28.20 
114  Elias Folkesson  1999  AO6599  NORRTÄLJE    25m  29.05 
170  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    25m  30.28 
14  Leo Jakobsson  2002  AG4302  BÅLSTA SK    25m  30.86 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
173  Frederick Holmer Fann  1998  AD3998  SS04    25m  27.64 
107  Adam Alstermark  1996  AS9196  NORRTÄLJE    25m  25.53 
211  Hampus Ny  1990  AP1190  STRÄNG.SK    25m  24.72 
132  Nicklas Eriksson  1996  AW0796  NYKÖPING    25m  25.44 
125  Tobias Westholm  1996  AA1196  NORRTÄLJE    25m  26.45 
171  Lars Hennert  1961  AA5561  SS04    25m  27.67 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 september 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner