2019-12-12   05:31:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Åbergs Museum Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Åbergs MUSeum Cup 2014    Utskriftsdatum  21 september 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  07:59   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2014         
 
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
78  Therese Moberg  2003  AT2603  JÄRFÄLLA S    25m   
212  Sara Svensson  2003  AN4403  STRÄNG.SK    25m   
182  Emilia Long  2004  AO0204  SS04    25m   
25  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m   
96  Helle Dolk  2000  BP8800  KANAANS SS    25m   
270  Hedda Björnberg  2003  AV7203  UPPLANDS-B    25m   

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Anna Elfvin  2000  BB8600  NORRTÄLJE    25m   
253  Tuva Sikström  2003  AQ3603  VÄSTERÅS    25m   
22  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  57.08 
214  Emilia Tshibanda  2004  AL2404  STRÄNG.SK    50m  57.51 
185  Elvira Montes  2004  AS3804  SS04    25m   
226  Jennifer Sjöborg  2003  AJ9203  UPPLANDS-B    25m   

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Linnea Ejlegård  2002  AZ2802  VÄSTERÅS    25m  56.40 
144  Alice Johansson  2003  AJ0603  SK ENA    25m  53.94 
150  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  53.21 
54  Johanna Elmquist  2003  AK7603  JÄRFÄLLA S    25m  53.41 
175  Rebecka Ishaq  2003  AY8403  SS04    50m  55.54 
246  Amelie Muhr  2003  AQ4603  VÄSTERÅS    25m  56.66 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Magdalena Dahl  2001  BK5601  SANDVIKEN    25m  51.17 
66  Josefine Iwarson  2003  AT1603  JÄRFÄLLA S    25m  49.28 
47  Josefin Andersson  2003  AZ5603  JÄRFÄLLA S    25m  48.97 
146  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    50m  49.20 
145  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    50m  49.79 
97  Lupin Flink  2002  AW8402  KANAANS SS    50m  52.30 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
52  Ebba de Besche  2003  AD0803  JÄRFÄLLA S    25m  48.32 
36  Josephine Olsson  2001  AP1601  GIMO SS    25m  47.70 
141  Maja Wikström  2002  AY2602  SANDVIKEN    25m  46.84 
134  Ilse Renkema  2002  BB2602  NYKÖPING    25m  46.97 
99  Yardagul Kop  2000  BG7400  KANAANS SS    25m  48.08 
64  Louise Hertegren  2004  AD0604  JÄRFÄLLA S    25m  48.69 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
202  Minna Billström  2001  BH8201  STRÄNG.SK    25m  46.44 
163  Jessica Edlundh  2002  BC3402  SS04    25m  46.06 
231  Klara Andersson  2001  BA2801  VÄSTERÅS    25m  45.46 
Alicia Budden  2004  AA5404  BÅLSTA SK    25m  45.87 
248  Felicia Rogell  2003  AQ6603  VÄSTERÅS    50m  46.35 
116  Linnea Jonsson  2002  AJ0602  NORRTÄLJE    25m  46.62 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
181  Sandra Lingman-Kronberg Kronberg  2001  BM8201  SS04    50m  45.38 
113  Ebba Filipsson  2001  BF1201  NORRTÄLJE    25m  45.10 
41  Molly Eriksson  2001  AZ0801  HARNÄS SKU    25m  44.90 
239  Sofi Holmberg  2003  AB3403  VÄSTERÅS    25m  45.04 
120  Emma Pettersson  2001  AV2201  NORRTÄLJE    25m  45.33 
224  Emma Modig  2000  AO1600  UPPLANDS-B    25m  45.44 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  44.15 
142  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  43.11 
196  Daphne Thörn  1998  BO4698  SS04    50m  42.87 
184  Andrea Mitrovic  2002  BC7802  SS04    25m  42.93 
104  Klara Sjöberg  2000  BA0600  KANAANS SS    25m  43.72 
205  Tilda Granlund  2001  AF0201  STRÄNG.SK    25m  44.16 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
245  Clara Lundgren  2001  BI0201  VÄSTERÅS    25m  41.65 
241  Ye-Song Kim  2001  BK8601  VÄSTERÅS    25m  41.17 
180  Jennifer Laine  2001  AT2601  SS04    25m  39.70 
Matilda Ardanius  2001  AC9401  BÅLSTA SK    25m  40.35 
29  Elina Berg  2002  BG6402  GIMO SS    25m  41.51 
43  Nora Hägglund  2001  AY7401  HARNÄS SKU    25m  42.48 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
133  Elin Kårehagen  2001  AG7601  NYKÖPING    25m  38.92 
19  Tova Magnusson  2002  AC5802  BÅLSTA SK    25m  37.77 
188  Isabel Nordström  2001  BH1801  SS04    25m  37.18 
161  Lisa Candelius  2003  AT9803  SS04    25m  37.22 
119  Amanda Malmsten  2000  AT8600  NORRTÄLJE    25m  38.87 
151  Hannele Ålander  2001  AC8601  SK ENA    25m  39.23 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
18  Walda Jonsson  2001  AC2601  BÅLSTA SK    25m  36.78 
26  Marina Feria Söderholm  1998  AG8298  BÅLSTA SK    25m  36.03 
28  Anna Viinapuu  2000  AH8400  BÅLSTA SK    25m  35.58 
136  Emma Widen  1999  AL1499  ÖSTERBY SS    25m  35.74 
176  Sofia Karls  2002  AH7202  SS04    25m  36.40 
208  Ellinor Larsson  1999  BG2299  STRÄNG.SK    25m  36.92 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Minje Karlsson  2000  BL4600  HARNÄS SKU    25m  35.45 
39  Elina Carlsson  2001  AS5801  HARNÄS SKU    25m  34.66 
215  Linnea Åkerman  1999  AV0899  STRÄNG.SK    25m  34.04 
243  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    25m  34.06 
Sandra Bergerstam  2001  AI1401  BÅLSTA SK    50m  35.07 
Clara Eklund  2000  AV5800  BÅLSTA SK    25m  35.51 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Fanny Alstermark  1998  AP3298  NORRTÄLJE    25m  33.23 
168  Alexandra Gordon  2000  AN2800  SS04    25m  32.64 
192  Tiffani Segerbrand  1999  AI0699  SS04    25m  32.51 
189  Sophia Norén  1998  AN9698  SS04    25m  32.55 
179  Saga Kjellin  1999  AX3499  SS04    25m  32.83 
174  Rebecca Höglind  1998  AL7898  SS04    25m  33.25 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
169  Hanna Hargsten  1999  AH8899  SS04    25m  31.71 
156  Filippa Berndtson  1997  BD4297  SS04    25m  30.90 
195  Julia Thurfjell  1994  BG3894  SS04    25m  29.85 
166  Mathilda Eriksson  2001  AE2201  SS04    25m  30.75 
194  Therese Thor  1998  AW2298  SS04    25m  31.53 
147  Lovisa Sved  2000  AH5800  SK ENA    50m  32.41 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 september 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  07:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner