Program för Ullbergstrofén 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2014 finaler 25 |
|
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
11:58 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Damer |
Finaler (4) |
18 år och äldre: Claire Hedenskog (1980) 25.15 2007-04-28 |
16 - 17 år: Anna Rosén (1994) 25.94 2011-04-30 |
14 - 15 år: Mette Jacobsen (1973) 26.24 1991-05-20 |
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 26.38 1998-05-22 |
|
Heat 1 (4) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
151 |
1 |
Kajsa Norell Dahlqvist |
2001 |
AV2401 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
31.00 |
293 |
2 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
MARIESTAD |
|
50m |
30.79 |
54 |
3 |
Olivia Dahlström |
2001 |
AV5601 |
GÖTEBORG |
|
50m |
30.64 |
338 |
4 |
Tova Olsson |
2001 |
AB8801 |
MASS |
|
50m |
29.61 |
19 |
5 |
Klara Tistrand |
2001 |
AD9801 |
ALINGSÅS |
|
50m |
30.29 |
101 |
6 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
50m |
30.74 |
381 |
7 |
Josefine Härdelin |
2001 |
AF4601 |
NKK |
|
50m |
30.97 |
558 |
8 |
Linnea Persson |
2002 |
AL1802 |
UDDEVALLA |
|
50m |
31.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
476 |
1 |
Nikki Brockmar |
1999 |
AR2299 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
29.42 |
412 |
2 |
Rebecca Berggren-Nylund |
1999 |
AI1899 |
S 71 |
|
50m |
29.28 |
182 |
3 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
28.89 |
330 |
4 |
Alice Lindhé |
1999 |
AF7699 |
MASS |
|
50m |
28.13 |
79 |
5 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
AI6699 |
GÖTEBORG |
|
50m |
28.73 |
405 |
6 |
Sara Wallberg |
1999 |
AJ2899 |
NKK |
|
50m |
29.08 |
585 |
7 |
Ida Pettersson |
1999 |
AP2699 |
POLISEN |
|
50m |
29.31 |
496 |
8 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
29.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
379 |
1 |
Anna Grundmark |
1997 |
AL2697 |
NKK |
|
50m |
29.05 |
260 |
2 |
Hanna Cederholm |
1997 |
AM4497 |
SK LAXEN |
|
50m |
28.96 |
586 |
3 |
Milana Salih |
1997 |
AX4697 |
POLISEN |
|
50m |
28.61 |
477 |
4 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
AV8697 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
28.23 |
86 |
5 |
Sara Linné |
1997 |
AT5297 |
GÖTEBORG |
|
50m |
28.46 |
432 |
6 |
Erica Dahlgren |
1997 |
AE3497 |
S 02 |
|
50m |
28.94 |
147 |
7 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
28.99 |
517 |
8 |
Astrid Hörbäck |
1997 |
AE7697 |
VARBERG |
|
50m |
29.43 |
|
|
Heat 4 (4) (18 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
168 |
1 |
Jenny Christensson |
1996 |
BD4696 |
SS IDEN |
|
50m |
28.26 |
102 |
2 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
50m |
28.23 |
367 |
3 |
Rebecca Diaz-Nilsson |
1996 |
AD8296 |
NKK |
|
50m |
27.80 |
201 |
4 |
Liz Hansson |
1988 |
AJ1488 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
27.27 |
46 |
5 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
GÖTEBORG |
|
50m |
27.75 |
248 |
6 |
Amanda Nielsen-Fernandes |
1994 |
BM8294 |
KUNGÄLV |
|
50m |
27.85 |
384 |
7 |
Hanna Klipic |
1996 |
AO0896 |
NKK |
|
50m |
28.26 |
481 |
8 |
Emelie Stenhammar |
1993 |
BH4293 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
28.39 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
11:58 |
|