Startliste for Kronborg Open Lang 20014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Kronborg Open Lang 2014 |
|
Udskriftsdato |
22 februar 2014 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 februar 2014 |
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
196 |
4 |
Ulrika Paaske |
2004 |
|
ROSKILDE |
|
50m |
|
190 |
5 |
Emma Rose Jacobsen |
2000 |
0022AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
325 |
2 |
Ellen Alvemalm |
2001 |
AN6601 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:04.45 |
328 |
3 |
Mimmi Andersson |
2003 |
AB8403 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:00.57 |
333 |
4 |
Isabelle Erneland |
2002 |
AY5602 |
KARLSHAMN |
|
50m |
56.62 |
197 |
5 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
50m |
1:00.37 |
334 |
6 |
Freja Hallberg |
2003 |
AB2203 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:00.91 |
133 |
7 |
Julie Leth-Petersen |
1997 |
9788AL |
HILLERØD |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Linnea Andersson |
2004 |
AA6204 |
KARLSHAMN |
|
50m |
51.22 |
339 |
2 |
Ida Karlsson |
2002 |
BC8202 |
KARLSHAMN |
|
50m |
49.77 |
223 |
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
47.36 |
79 |
4 |
Rebecca Lawætz |
2002 |
0298AI |
GLADSAXE |
|
50m |
46.79 |
400 |
5 |
Caroline Meyer |
2002 |
0238AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
46.79 |
218 |
6 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
48.99 |
320 |
7 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
50m |
50.03 |
397 |
8 |
Clara Emilie Kobbernagel |
2001 |
0158AW |
HØRSHOLM |
|
50m |
55.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
46.33 |
310 |
2 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
50m |
45.59 |
248 |
3 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
43.88 |
241 |
4 |
Isabel Vang Hvitved |
2003 |
0316AB |
BIRKERØD |
|
50m |
42.35 |
127 |
5 |
Ida W. Hall |
2002 |
0236AG |
HILLERØD |
|
50m |
42.99 |
245 |
6 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
44.89 |
231 |
7 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
45.99 |
70 |
8 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
50m |
46.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Fanny Lindfors |
2002 |
AV6202 |
S 71 |
|
50m |
41.74 |
178 |
2 |
Anna Engström |
1996 |
BS3496 |
KSLS |
|
50m |
41.39 |
295 |
3 |
Ellen-Sofie Frydenlund |
2000 |
0094AT |
TRITON B |
|
50m |
40.37 |
48 |
4 |
Sofie Hong Yu Grøndal |
1999 |
9906AA |
FR.SUND |
|
50m |
40.10 |
503 |
5 |
Emilie Aanestad |
2000 |
0012AL |
HELSINGØR |
|
50m |
40.23 |
331 |
6 |
Nellie Briskog |
2001 |
AB8601 |
KARLSHAMN |
|
50m |
40.55 |
290 |
7 |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
0058AK |
TRITON B |
|
50m |
41.55 |
391 |
8 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
42.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
495 |
1 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
39.33 |
243 |
2 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
0044AE |
BIRKERØD |
|
50m |
39.06 |
322 |
3 |
Emma Fie Holck Sørensen |
1999 |
9926AR |
TRITON B |
|
50m |
38.65 |
278 |
4 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
37.94 |
228 |
5 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
50m |
38.47 |
137 |
6 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
50m |
39.05 |
461 |
7 |
Klara Lea Haugegaard |
2000 |
0098AX |
HELSINGØR |
|
50m |
39.06 |
238 |
8 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
39.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
309 |
1 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
50m |
37.56 |
57 |
2 |
Sofie Schmidt |
1998 |
9872AG |
FR.SUND |
|
50m |
36.78 |
505 |
3 |
Rikke Knudsen |
1998 |
9878AI |
MK 31 |
|
50m |
36.09 |
182 |
4 |
Elin Nilsson |
1999 |
AV7699 |
KSLS |
|
50m |
35.85 |
417 |
5 |
Nathalie Lindh |
1998 |
BF5498 |
MKK |
|
50m |
36.01 |
430 |
6 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
50m |
36.25 |
246 |
7 |
Julie Stampe Meier |
2001 |
0166AC |
BIRKERØD |
|
50m |
36.98 |
242 |
8 |
Lea Joensen |
2001 |
0118AC |
BIRKERØD |
|
50m |
37.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
35.21 |
418 |
2 |
Hanna Liljegren |
1998 |
AM7898 |
MKK |
|
50m |
33.91 |
429 |
3 |
Hannah Skog |
1997 |
AK3297 |
MKK |
|
50m |
33.19 |
416 |
4 |
Ida Lindborg |
1994 |
AB0494 |
MKK |
|
50m |
29.31 |
111 |
5 |
Cecilie Forsberg Adolfsen |
1998 |
9856AI |
HILLERØD |
|
50m |
32.82 |
415 |
6 |
Jenny Thalin |
1997 |
BC8697 |
MKK |
|
50m |
33.51 |
135 |
7 |
Pernille Nislev |
1998 |
9842AC |
HILLERØD |
|
50m |
34.30 |
468 |
8 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
50m |
35.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|