2021-04-16   14:17:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Nakskov    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 17:00 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    25m  5:04.38 
194  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    25m  5:03.02 
32  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    25m  5:00.32 
62  Andreas Gram Peters  2001  0173AI  HELSINGE    25m  4:59.38 
157  Mads Jensen  2001  0105AF  RINGSTED    25m  5:00.00 
116  Daniel Hartkopf  2001  0185AF  KØGE    25m  5:01.91 
324  Hans Mølbak Petersen  2001  0137AG  GREVE    25m  5:03.53 
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    25m  4:58.66 
143  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  4:57.42 
313  Felix Lund  2001  0123AM  HERLEV    25m  4:53.44 
146  Jeppe Mathiassen  2000  0093AE  LYNGBY    25m  4:48.65 
300  Jens Christian Norus  2000  0053AN  GENTOFTE    25m  4:49.76 
225  Mike Johansen  2001  0159AC  KVIK    25m  4:54.59 
121  Mathias Luplau  2001  0133AF  KØGE    25m  4:58.08 
156  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  4:59.23 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
266  Yukia Hansen  2000  0035AL  VI39    25m  4:47.88 
253  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  4:45.76 
100  Jakob Kolberg  2000  0057AH  HØRSHOLM    25m  4:36.16 
87  Nicolai Yuon Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  4:35.00 
298  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    25m  4:35.05 
43  William Lehn-Schiøler  2000  0073AF  GLADSAXE    25m  4:42.31 
103  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    25m  4:45.90 
228  Lucas Alexander Meng  2000  0003AC  KVIK    25m  4:48.62 

 
Heat 4 (5) (Årg. 2001-2014) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
138  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    25m  4:50.18 
95  Magnus Bækgaard Andersen  2001  0101AF  HØRSHOLM    25m  4:46.41 
226  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    25m  4:41.03 
140  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    25m  4:38.05 
158  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  4:40.58 
231  Jakob Strunge Nissen  2002  0291AC  KVIK    25m  4:45.82 
Alexander Rendlev  2001  0121AE  VI39    25m  4:46.53 
220  Ole Damgaard  2002  0205AA  KVIK    25m  4:53.10 

 
Heat 5 (5) (Årg. 2000-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
242  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    25m  4:33.94 
213  Alexander Aslak Nørgaard  2000  0053AE  SØLLERØD    25m  4:30.51 
265  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  VI39    25m  4:26.48 
200  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    25m  4:19.30 
321  Mathias Yu Fagerberg  2000  0069AI  ISHØJ    25m  4:25.67 
120  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  0087AC  KØGE    25m  4:29.92 
282  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  VORDINGB    25m  4:32.33 
307  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  4:34.57 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner