2021-04-13   07:14:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Nakskov    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 18:04 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
214  Valdemar Solok  2001  0107AP  SØLLERØD    25m  3:49.41 
180  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    25m  3:23.81 
222  Arthur Hansen  2002  0281AD  KVIK    25m  3:28.94 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Sebastian M. Staal  2002  0211AC  BIRKERØD    25m  3:13.97 
230  Kristian Mortensen  2000  0015AN  KVIK    25m  3:06.31 
159  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  3:04.44 
196  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    25m  3:01.18 
299  Carl-Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    25m  3:03.21 
314  Nicolai Wiuff  2002  0243AB  HERLEV    25m  3:05.52 
76  Jannick Lind  2001  0197AM  HELSINGØR    25m  3:11.92 
232  Carl Palm-Henriksen  2000  0087AD  KVIK    25m  3:21.01 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Sipan Kawiani  2000  0013AC  STT    25m  2:57.63 
242  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    25m  2:53.04 
115  Thor B. Hansen  2000  0097AA  KØGE    25m  2:50.37 
288  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  SLANGERUP    25m  2:47.92 
117  Jacob Holm  2000  0011AE  KØGE    25m  2:49.69 
120  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  0087AC  KØGE    25m  2:51.97 
209  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    25m  2:54.34 
59  Andreas L. Damgård  2000  0099AG  HASLEV    25m  3:00.80 

 
Heat 4 (5) (Årg. 2001-2014) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Asger Væver Hartvig  2002  0277AB  HØRSHOLM    25m  2:58.54 
211  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    25m  2:57.89 
310  Victor Bendix Beiter  2001  0113AG  HERLEV    25m  2:48.79 
207  Marcus Mantzius Mosegaard  2001  0199AA  SLAGELSE    25m  2:33.90 
80  Andreas Eklundh Sørensen  2001  0171AF  HELSINGØR    25m  2:46.95 
304  Lucas Strøbæk  2001  0135AG  GENTOFTE    25m  2:54.46 
11  August Weilguny  2001  0131AF  HOVEDSTAD    25m  2:58.09 
14  Mathias Vestergaard  2001  0175AC  HOVEDSTAD    25m  2:58.81 

 
Heat 5 (5) (Årg. 2000-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
213  Alexander Aslak Nørgaard  2000  0053AE  SØLLERØD    25m  2:46.49 
251  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    25m  2:44.08 
57  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    25m  2:34.75 
264  Mikkel Salmansen  2000  0043AD  VI39    25m  2:30.06 
248  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  2:33.82 
267  Frederik Hatting Petersen  2000  0071AC  STT    25m  2:37.49 
61  Frederik Junker Neldeberg  2000  0095AI  HELSINGE    25m  2:46.07 
72  Lucas Hoffmann  2000  0085AO  HELSINGØR    25m  2:47.44 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner