2021-04-13   07:04:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Nakskov    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 18:23 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
23  Hannah Höesch  2003  0336AM  HOVEDSTAD    25m  3:46.08 
99  Elena Westmark Holm  2003  0336AD  HØRSHOLM    25m  3:36.45 
187  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    25m  3:35.86 
154  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  3:35.87 
26  Sofie Maagøe  2003  0366AA  HOVEDSTAD    25m  3:36.58 
177  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    25m  4:03.88 
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Marceline Lermark  2003  0346AF  STT    25m  3:34.43 
208  Mathilde M Mosegaard  2003  0378AA  SLAGELSE    25m  3:32.67 
38  Esther Else Grubert  2003  0374AG  GLADSAXE    25m  3:30.70 
168  Silke Larsen  2003  0358AI  ROSKILDE    25m  3:30.61 
252  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  3:30.64 
136  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    25m  3:31.35 
172  Camille Svarre  2003  0328AN  ROSKILDE    25m  3:32.87 
41  Line Holm  2003  0398AH  GLADSAXE    25m  3:35.54 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Barbara Blicher  2003  0328AB  GENTOFTE    25m  3:29.65 
247  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    25m  3:26.37 
255  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    25m  3:22.46 
77  Regitze Lyngfeldt  2002  0286AC  HELSINGØR    25m  3:21.18 
149  Ida Gelineck Padborg  2002  0226AE  LYNGBY    25m  3:22.40 
305  Laura Grøn Teschl  2002  0262AL  GENTOFTE    25m  3:25.05 
Astrid Høgh Sørensen  2002  0246AB  VI39    25m  3:27.97 
56  Amalie Schou  2003  0394AC  GLADSAXE    25m  3:30.31 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Silke Siff Larsson  2002  0268AJ  HOVEDSTAD    25m  3:19.49 
36  Aya Bødker Grann  2002  0224AM  GLADSAXE    25m  3:18.20 
39  Cassandra Louisa Lin Hans  2002  0226AM  GLADSAXE    25m  3:17.08 
219  Olivia Brophy  2002  0252AC  KVIK    25m  3:16.90 
Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  VI39    25m  3:17.06 
233  Emma Pedersen  2002  0258AA  KVIK    25m  3:17.21 
249  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  3:18.64 
Sofie Hertzberg  2002  0262AK  VI39    25m  3:21.01 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Nicoline Ingeman-Peterse  2002  0232AM  GLADSAXE    25m  3:15.20 
301  Bjørk Nelsing Petersen  2002  0264AE  GENTOFTE    25m  3:14.41 
145  Mathilde van der Linden  2002  0208AE  LYNGBY    25m  3:12.58 
165  Frederikke Echardt  2002  0274AG  ROSKILDE    25m  3:06.85 
58  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  0286AK  GLADSAXE    25m  3:09.71 
17  Charlotte Malberg  2002  0276AC  HOVEDSTAD    25m  3:13.20 
212  Josephine Kruse  2002  0242AQ  SØLLERØD    25m  3:14.74 
85  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    25m  3:15.97 

 
Heat 6 (7) (Årg. 2003-2014) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
239  Beate Kristine Rasmussen  2003  0334AC  KVIK    25m  3:21.87 
286  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  SLANGERUP    25m  3:21.64 
109  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    25m  3:18.92 
29  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  FR.SUND    25m  3:13.71 
285  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  JYLLINGE    25m  3:13.87 
189  Isabel Vang Hvitved  2003  0316AB  BIRKERØD    25m  3:19.77 
326  Emilie Meng  2003  0318AC  KVIK    25m  3:21.81 
181  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    25m  3:28.93 

 
Heat 7 (7) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
68  Sofie Villum Færch  2002  0286AQ  HELSINGØR    25m  3:03.49 
206  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    25m  2:59.92 
114  Ida Bull Guldbrandsen  2002  0272AO  KØGE    25m  2:55.15 
224  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    25m  2:44.79 
90  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  HILLERØD    25m  2:48.69 
318  Karoline Barrett  2002  0286AA  GREVE    25m  2:59.69 
174  Mille Graasbøll  2002  0234AB  ALLERØD    25m  3:02.47 
215  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    25m  3:06.01 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner