2021-04-13   06:31:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

1_S
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
200  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  4:19.30   
321  Fagerberg Mathias Yu  2000  ISHØJ  0069AI  25 m  4:25.67   
265  Sørensen Oliver Thor  2000  VI39  0081AA  25 m  4:26.48   
120  Larsen Benjamin Ørnebjerg  2000  KØGE  0087AC  25 m  4:29.92   
213  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  25 m  4:30.51   
282  Brønnicke Philip Krogh  2000  VORDINGB  0075AI  25 m  4:32.33   
242  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  25 m  4:33.94   
307  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  4:34.57   
87  Hansen Nicolai Yuon  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  4:35.00   
10  298  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  4:35.05   
11  100  Kolberg Jakob  2000  HØRSHOLM  0057AH  25 m  4:36.16   
12  140  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  4:38.05   
13  158  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  25 m  4:40.58   
14  226  Jørgensen Jonas M.  2001  KVIK  0193AA  25 m  4:41.03   
15  43  Lehn-Schiøler William  2000  GLADSAXE  0073AF  25 m  4:42.31   
16  253  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  4:45.76   
17  231  Nissen Jakob Strunge  2002  KVIK  0291AC  25 m  4:45.82   
18  103  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  25 m  4:45.90   
19  95  Andersen Magnus Bækgaard  2001  HØRSHOLM  0101AF  25 m  4:46.41   
20  Rendlev Alexander  2001  VI39  0121AE  25 m  4:46.53   
21  266  Hansen Yukia  2000  VI39  0035AL  25 m  4:47.88   
22  228  Meng Lucas Alexander  2000  KVIK  0003AC  25 m  4:48.62   
23  146  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  25 m  4:48.65   
24  300  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  4:49.76   
25  138  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  4:50.18   
26  220  Damgaard Ole  2002  KVIK  0205AA  25 m  4:53.10   
27  313  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  4:53.44   
28  225  Johansen Mike  2001  KVIK  0159AC  25 m  4:54.59   
29  143  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  4:57.42   
30  121  Luplau Mathias  2001  KØGE  0133AF  25 m  4:58.08   
31  292  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  4:58.66   
32  156  Grandjean Victor  2001  RINGSTED  0107AF  25 m  4:59.23   
33  62  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  25 m  4:59.38   
34  157  Jensen Mads  2001  RINGSTED  0105AF  25 m  5:00.00   
35  32  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  25 m  5:00.32   
36  116  Hartkopf Daniel  2001  KØGE  0185AF  25 m  5:01.91   
37  194  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  5:03.02   
38  324  Petersen Hans Mølbak  2001  GREVE  0137AG  25 m  5:03.53   
39  211  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  5:04.38   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  22 maj 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner