Program for Vestdanske Langbanemesterskaber
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Senior |
Sponsor: Plus Office |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 380 | Levisen Julie | 1997 | AALBORG | 9766AV | 50 m | 55.56 | |
2 | 373 | Jakobsen Julie Sundahl | 1995 | AALBORG | 9526AM | 50 m | 57.96 | |
3 | 397 | Mortensen Guðrun | 1997 | Berns | 9718AQ | 50 m | 58.82 | |
4 | 67 | Kehlet Sidse | 1996 | ESBJERG | 9696AH | 50 m | 59.04 | |
5 | 70 | Lauridsen Marie Voigt | 1995 | ESBJERG | 9564AT | 50 m | 59.40 | |
6 | 332 | Mogensen Klaudia W. | 2000 | SILKEBORG | 0008AC | 50 m | 59.43 | |
7 | 33 | Christiansen Emma H. | 1999 | AGF | 9988AO | 50 m | 59.67 | |
8 | 43 | Kjeldsen Matilde | 1999 | AGF | 9984AV | 50 m | 59.86 | |
9 | 95 | Kjøngerskov Trine | 2000 | HERNING | 0038AC | 50 m | 1:00.06 | |
10 | 152 | Larsen Freja Hamann | 1999 | KOLDING | 9914AC | 50 m | 1:00.48 | |
11 | 331 | Mogensen Kalinka T. | 1995 | SILKEBORG | 9506AA | 50 m | 1:00.51 | |
12 | 55 | Jensen Mia | 1998 | DELTA | 9848AZ | 50 m | 1:00.54 | |
13 | 198 | Wermuth Anna | 1996 | OSK | 9658AM | 50 m | 1:00.91 | |
14 | 217 | Cantby Cæcilie Schade | 1998 | SLAGELSE | 9844AH | 50 m | 1:01.25 | |
15 | 145 | Thomasen Signe B. | 1996 | HORSENS | 9652AA | 50 m | 1:01.26 | |
16 | 366 | Gade Jackie | 1998 | AALBORG | 9836AS | 50 m | 1:01.41 | |
17 | 278 | Villesen Katrine Bukh | 2000 | THISTED | 0042AL | 50 m | 1:01.60 | |
18 | 71 | Lauridsen Simone H. | 1999 | ESBJERG | 9952AG | 50 m | 1:01.75 | |
19 | 141 | Nørgaard Emma | 1997 | HORSENS | 9794AF | 50 m | 1:01.79 | |
20 | 330 | Larsen Julie Lundorff | 2000 | SILKEBORG | 0018AC | 50 m | 1:01.95 | |
21 | 327 | Hansen Ditte V. | 1997 | SILKEBORG | 9716AR | 50 m | 1:02.26 | |
22 | 180 | Petersen Thea Lund | 1998 | NYBORG | 9874AZ | 50 m | 1:02.27 | |
23 | 371 | Hestbech Emma-Sofie | 1996 | AALBORG | 9694AD | 50 m | 1:02.27 | |
24 | 370 | Hedegaard Kristina K | 1995 | AALBORG | 9594AE | 50 m | 1:02.29 | |
25 | 131 | Feldinger Kirstine | 1996 | HORSENS | 9634AQ | 50 m | 1:02.36 | |
26 | 116 | Holm Katja | 1994 | HOLSTEBRO | 9408AE | 50 m | 1:02.37 | |
27 | 51 | Andersen Louise Bach | 2001 | BSK08 | 0164AM | 50 m | 1:02.41 | |
28 | 104 | Sørensen Stinne | 1999 | HERNING | 9934AD | 50 m | 1:02.60 | |
29 | 273 | Pedersen Anne-Mette | 1998 | THISTED | 9864AX | 50 m | 1:02.89 | |
30 | 101 | Mortensen Amalie Søby | 2001 | HERNING | 0112AJ | 50 m | 1:03.15 | |
31 | 215 | Nielsen Lenette | 1997 | SMUT | 9726AE | 50 m | 1:03.16 | |
32 | 227 | Lindemann Amalie Müller | 1999 | SØNDERBORG | 9966AW | 50 m | 1:03.31 | |
33 | 18 | Fasel Jasmin | 1996 | BOV | 9612AZ | 50 m | 1:03.33 | |
34 | 204 | Winther Celina G | 1999 | NEPTUN | 9938AU | 50 m | 1:03.35 | |
35 | 377 | Kobbelgaard Ghita | 1995 | AALBORG | 9528AG | 50 m | 1:03.38 | |
36 | 390 | Schøn Lisa | 1999 | AALBORG | 9956AR | 50 m | 1:03.57 | |
37 | 196 | Rask Camilla | 1999 | OSK | 9984AJ | 50 m | 1:03.85 | |
38 | 289 | Nehmdahl Lærke Harksen | 1999 | VIBORG | 9994AQ | 50 m | 1:03.91 | |
39 | 61 | Armstrong Shanna | 1998 | ESBJERG | 9894AG | 50 m | 1:03.93 | |
40 | 272 | Lyhne Smilla | 2000 | THISTED | 0046AL | 50 m | 1:04.10 | |
41 | 256 | Nielsen Ellen | 2001 | TRITON V | 0168AP | 50 m | 1:04.13 | |
42 | 203 | Sørensen Sofie Møller | 1998 | NEPTUN | 9882AL | 50 m | 1:04.15 | |
43 | 4 | Grønnegaard Helene | 1998 | RINGE | 9816AG | 50 m | 1:04.29 | |
44 | 140 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 50 m | 1:04.32 | |
45 | 358 | Blanch Ella Christensen | 2000 | AALBORG | 0058AE | 50 m | 1:04.32 | |
46 | 253 | Jatta Michelle | 2001 | TRITON V | 0116AR | 50 m | 1:04.35 | |
47 | 249 | Halbirk Mikala Mai | 1998 | TRITON V | 9858AX | 50 m | 1:04.39 | |
48 | 190 | Bruun-Petersen Mette | 2001 | OSK | 0196AT | 50 m | 1:04.56 | |
49 | 174 | Jensen Therese Hovgaard | 2000 | NYBORG | 0058AL | 50 m | 1:04.65 | |
50 | 208 | Snitgaard Mathilde | 2000 | STRUER | 0054AF | 50 m | 1:04.88 | |
51 | 2 | Ahrentsen Nicoline | 2000 | RINGE | 0016AA | 50 m | 1:05.00 | |
52 | 338 | Rasmussen Sofie | 1999 | S 68 | 9962AP | 50 m | 1:05.09 | |
53 | 107 | Bonde Anna | 1999 | HOBRO | 9906AC | 50 m | 1:05.12 | |
54 | 179 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 1:05.14 | |
55 | 321 | Ellling Helena V. | 2000 | SILKEBORG | 0078AC | 50 m | 1:05.55 | |
56 | 404 | Seehausen Mia | 2001 | LYSENG | 0186AH | 50 m | 1:05.88 | |
57 | 41 | Holst Clara | 1999 | AGF | 9956AY | 50 m | 1:05.89 | |
58 | 63 | Frandsen Louise Kronborg | 1999 | ESBJERG | 9924AA | 50 m | 1:05.95 | |
59 | 10 | Madsen Stine | 1999 | RINGE | 9972AC | 50 m | 1:05.97 | |
60 | 97 | Majlund Emma Sand | 1999 | HERNING | 9994AD | 50 m | 1:06.08 | |
61 | 192 | Drest Isabella | 1999 | OSK | 9968AO | 50 m | 1:06.15 | |
62 | 128 | Bek Jennifer Thorius | 2000 | HORSENS | 0012AS | 50 m | 1:06.41 | |
63 | 108 | Skjellerup Anne Sofie | 1999 | HOBRO | 9934AM | 50 m | 1:06.52 | |
64 | 206 | Madsen Nanna Kibsgaard | 2000 | STRUER | 0026AA | 50 m | 1:06.52 | |
65 | 143 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 50 m | 1:06.62 | |
66 | 414 | Terp Johanne Skovgaard | 1999 | ODDER | 9914AO | 50 m | 1:06.94 | |
67 | 199 | Blendstrup Laura | 1999 | NEPTUN | 9922AG | 50 m | 1:07.00 | |
68 | 292 | Søgaard Julie | 2001 | VIBORG | 0174AS | 50 m | 1:07.07 | |
69 | 193 | Hansen Emma | 1999 | OSK | 9986AJ | 50 m | 1:07.31 | |
70 | 102 | Rasmussen Helena | 1998 | HERNING | 9832AT | 50 m | 1:08.51 | |
71 | 147 | Jacobsen Emilie Kielsholm | 1999 | IHF | 9932AH | 50 m | 1:09.27 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |