Startliste for Vestdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 17.00
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Vestdanske Langbane 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 februar 2014 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2014 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (8) |
Sponsor: Plus Pack |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
Vejledende starttid 19:07 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
160 |
3 |
Annabell Skytt Kristensen |
1999 |
9926AP |
KOLDING |
|
50m |
42.95 |
179 |
4 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
36.50 |
255 |
5 |
Emilie Neelum Ludvigsen |
1999 |
9994AY |
TRITON V |
|
50m |
36.60 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
OSK |
|
50m |
36.38 |
388 |
2 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
36.20 |
90 |
3 |
Trine Guldberg |
1999 |
9946AD |
HERNING |
|
50m |
36.12 |
190 |
4 |
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
0196AT |
OSK |
|
50m |
35.60 |
317 |
5 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SILKEBORG |
|
50m |
35.87 |
51 |
6 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
BSK08 |
|
50m |
36.18 |
358 |
7 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
0058AE |
AALBORG |
|
50m |
36.22 |
63 |
8 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
9924AA |
ESBJERG |
|
50m |
36.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
0026AA |
STRUER |
|
50m |
35.50 |
114 |
2 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
35.31 |
387 |
3 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
50m |
35.17 |
183 |
4 |
Anna Lund Henriksen |
1998 |
9834AI |
OSLF |
|
50m |
35.09 |
414 |
5 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
50m |
35.11 |
256 |
6 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
TRITON V |
|
50m |
35.29 |
147 |
7 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
9932AH |
IHF |
|
50m |
35.49 |
274 |
8 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
50m |
35.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
34.81 |
107 |
2 |
Anna Bonde |
1999 |
9906AC |
HOBRO |
|
50m |
34.72 |
353 |
3 |
Emma A Andersen |
2000 |
0034AH |
AALBORG |
|
50m |
34.66 |
278 |
4 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
THISTED |
|
50m |
34.48 |
375 |
5 |
Caroline Hauritz Jensen |
1999 |
9976AV |
AALBORG |
|
50m |
34.59 |
220 |
6 |
Regitse Sofie Larsen |
1997 |
9778AN |
SLAGELSE |
|
50m |
34.69 |
6 |
7 |
Anne Sofie Jørgensen |
1998 |
9892AA |
RINGE |
|
50m |
34.81 |
39 |
8 |
Katrine Lund Hansen |
1999 |
9918AV |
AGF |
|
50m |
34.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Anna Sommer Harrits |
1999 |
9948AP |
AGF |
|
50m |
34.20 |
203 |
2 |
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
9882AL |
NEPTUN |
|
50m |
34.05 |
188 |
3 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
9988AN |
OSLF |
|
50m |
33.93 |
235 |
4 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
9998AI |
TEMPO |
|
50m |
33.91 |
291 |
5 |
Betina K. Pedersen |
1994 |
9402AC |
VIBORG |
|
50m |
33.92 |
199 |
6 |
Laura Blendstrup |
1999 |
9922AG |
NEPTUN |
|
50m |
33.98 |
217 |
7 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
9844AH |
SLAGELSE |
|
50m |
34.17 |
246 |
8 |
Agnes Astrup Christiansen |
1997 |
9746AR |
TRITON V |
|
50m |
34.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Lenette Nielsen |
1997 |
9726AE |
SMUT |
|
50m |
33.57 |
151 |
2 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
KOLDING |
|
50m |
33.29 |
198 |
3 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
50m |
33.20 |
33 |
4 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
32.86 |
141 |
5 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
50m |
33.03 |
95 |
6 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
HERNING |
|
50m |
33.25 |
4 |
7 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
9816AG |
RINGE |
|
50m |
33.33 |
363 |
8 |
Maja Jørgensen Bruun |
1995 |
9554AF |
AALBORG |
|
50m |
33.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Andrea Aagaard |
1996 |
9663AD |
RINGE |
|
50m |
32.74 |
175 |
2 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
50m |
32.59 |
370 |
3 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
9594AE |
AALBORG |
|
50m |
32.15 |
396 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
Berns |
|
50m |
31.90 |
37 |
5 |
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
AGF |
|
50m |
32.14 |
328 |
6 |
Isabella Kjeldsen |
1993 |
9346AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
32.30 |
185 |
7 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
50m |
32.70 |
140 |
8 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
32.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
50m |
31.72 |
331 |
2 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
50m |
31.59 |
393 |
3 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
50m |
29.60 |
384 |
4 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
50m |
27.72 |
369 |
5 |
Cecilie Hansen |
1995 |
9512AJ |
AALBORG |
|
50m |
29.23 |
50 |
6 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
AGF |
|
50m |
31.39 |
113 |
7 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
50m |
31.65 |
380 |
8 |
Julie Levisen |
1997 |
9766AV |
AALBORG |
|
50m |
31.89 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
28 februar 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:25 |
|