2020-02-27   16:12:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for AIF Forårsstævne 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 26
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Forårsstævne 2014    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Albertslund    Udskriftstidspunkt  08:29   
  Arrangør  AIF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
59  Marcus Sewohl  2004  0405AF  STT    25m   
23  Marius Nielsen  2003  0365AI  GSK    25m   
71  Oliver Henriksen  2003  0325AL  TRITON B    25m   
29  Jakob Nadeem Alwan  2003  0367AL  STT    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Cornelius Olsen  2005    GSK    25m   
47  Theodor Møller  2005  0533AA  STT    25m  2:31.52 
139  Lucas Jøns  2002  0205AO  VÆRLØSE    25m  1:53.13 
41  Kalle Germer Knudsen  2004  0487AE  STT    25m  2:14.72 
56  Alexander Cueto Rasmussen  2004  0471AH  STT    25m  2:33.25 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Mikkel Hansen  2003  0301AJ  VI39    25m  1:42.94 
100  Matias Munkholm  2004  0435AB  VI39    25m  1:35.33 
38  Joakim Immerkjær  2003  0395AH  STT    25m  1:33.52 
137  Andreas Bank Hyldal  2002  0235AO  VÆRLØSE    25m  1:34.23 
146  Oscar Møldrup-Holst  2002  0231AO  VÆRLØSE    25m  1:37.24 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  TRITON B    50m  1:27.89 
127  Nicolai Quist  2003  0381AI  KORSØR    25m  1:25.74 
91  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  VI39    25m  1:23.03 
34  Patrick S. Hansen  2000  0089AT  STT    25m  1:23.69 
130  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  VÆRLØSE    25m  1:26.30 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
11  Mikkel Hemmingsen  2002  0283AK  GSK    25m  1:20.58 
96  Joakim Køhn  2003  0375AE  VI39    25m  1:17.18 
135  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  1:09.39 
57  Silas Bech Rindorf  2000  0037AM  STT    25m  1:15.79 
182  Daniel Roldgaard  2001  0117AH  AIF    25m  1:18.47 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
16  Laurits Kenskov  2001  0145AC  GSK    25m  1:08.99 
125  Matthias Hansen  2001  0191AH  KORSØR    25m  1:08.42 
43  William I. Kristiansen  2001  0151AK  STT    25m  1:07.79 
124  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    25m  1:08.09 
Daniel Dyrved  2000  0047AK  GSK    25m  1:08.79 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Albertslund IF  Udskriftstidspunkt  08:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark