2020-01-20   03:04:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for AIF Forårsstævne 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Forårsstævne 2014    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Albertslund    Udskriftstidspunkt  08:29   
  Arrangør  AIF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 marts 2014         
 
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
174  Silja Mortensen  2003    AIF    25m   
48  Ann-Sofie G. Nickelsen  2000  0076BF  STT    25m   
Emma Cecilie Bækgaard  2005    GSK    25m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
170  Sarah Malik  2003    AIF    25m   
21  Thea Mikkelsen  2005    GSK    25m   
166  Asta Kristensen  2004    AIF    25m   
Julie Dahl  2004    GSK    25m   

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
87  Josefine Emcken  2003    VI39    25m   
66  Signe Bjerre  2006  0616AB  TRITON B    25m   
58  Astrid Kildelund Rosenkil  2000  0084BF  STT    25m   
180  Emma Riis  2005    AIF    25m   
110  Maria Schrader  2003  0344AS  VI39    25m   

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
186  Ida Syndergaard  2003    AIF    25m   
105  Noa Burmølle Piller  2004    VI39    25m   
157  Cæcilie Bode  2003    AIF    25m   
168  Emma Ravn Larsen  2004    AIF    25m   
76  Petrine Nielson  2003  0316AS  TRITON B    25m   

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Rebecca Ella Madsen  2006    STT    25m   
181  Sofie Riis  2005    AIF    25m   
35  Mille Hansson  2004  0498AJ  STT    25m  1:16.62 
42  Sofie Korczak  2004    STT    25m   
73  Emilie Wilms Jensen  2006    TRITON B    25m   

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    25m  1:01.80 
63  Dicte Laurberg Vedel  2006  0606AA  STT    25m  59.81 
49  Celine Rytter Nielsen  2005  0584AC  STT    25m  58.00 
102  Pil Normand  2003  0326AS  VI39    25m  58.68 
101  Alma Møller-Ern  2006  0662AB  VI39    25m  59.95 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Liva Lund Hansen  2005  0542AE  VI39    25m  50.89 
50  Mette Gade Nielsen  2002  0258AW  STT    25m  46.87 
185  Maja Skriver  2002    AIF    25m  46.33 
72  Ellen Sophie E. Jensen  2003  0352AR  TRITON B    25m  46.65 
131  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  VÆRLØSE    25m  49.06 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Mille Vinter  2003  0362AS  VI39    25m  45.94 
115  Caroline Veggerby  2003  0318AN  VI39    25m  42.62 
190  Thea Friis Skifte  2002  0252ab  VAT CPH-MK    25m  38.87 
62  Schastine R. Skifter Tabo  2005    STT    25m  41.01 
70  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    25m  44.33 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Julie Jessen  2001  0198AW  AIF    25m  38.66 
147  Sofie Nording-Grooss  2001  0138AP  VÆRLØSE    25m  34.85 
44  Marceline Lermark  2003  0346AF  STT    25m  33.79 
36  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  STT    25m  34.79 
123  Philippa Hallengreen  2002  0234AQ  KORSØR    25m  36.64 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Victoria Vorm  2001  0104AF  VI39    25m  33.02 
150  Emma Walbjørn  2000  0034AX  VÆRLØSE    25m  31.67 
188  Regitze Munch Nielsen  2000  0054ac  VAT CPH-MK    25m  29.18 
85  Xenia Huryn  2000  0088AW  STT    25m  30.15 
189  Anna Aabak Kristoffersen  2002  0288al  VAT CPH-MK    25m  32.74 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Albertslund IF  Udskriftstidspunkt  08:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark