Program för Jöns Svanbersimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
14:04 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Filip Borgström |
2001 |
AK5101 |
NJURUNDA |
|
25m |
3:09.96 |
385 |
2 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
UPSALA S |
|
25m |
3:03.64 |
87 |
3 |
Joel Nordström |
2001 |
AR8701 |
GIMO SS |
|
25m |
3:02.05 |
126 |
4 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:56.83 |
169 |
5 |
Felix Stocker |
2002 |
AN9302 |
OXELÖSUND |
|
25m |
3:00.30 |
83 |
6 |
Daniel Engman |
2001 |
AD8501 |
GIMO SS |
|
25m |
3:02.73 |
483 |
7 |
Eric Malmquist |
2003 |
AC1703 |
SSK |
|
50m |
3:09.76 |
360 |
8 |
Jakob Hanson |
2002 |
AJ4902 |
UPSALA S |
|
25m |
3:10.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
420 |
1 |
Anton Appelqvist |
2001 |
AL7301 |
WISBY SS |
|
25m |
2:50.26 |
426 |
2 |
Jesper Granath |
2002 |
AM5902 |
WISBY SS |
|
25m |
2:47.57 |
142 |
3 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
2:45.44 |
43 |
4 |
Arvid Heikinniemi |
2001 |
AL6301 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:42.55 |
106 |
5 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
2:43.24 |
394 |
6 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
2:47.04 |
125 |
7 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:48.48 |
389 |
8 |
Philip Rosvall |
2001 |
AP2501 |
UPSALA S |
|
25m |
2:56.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
227 |
1 |
Johan Ekengren |
2001 |
AA6901 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:32.00 |
56 |
2 |
Viktor Syrén |
2000 |
AH5900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:28.48 |
154 |
3 |
Rasmus Ulin |
2000 |
AD1700 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:27.85 |
439 |
4 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
AK7599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:26.18 |
495 |
5 |
Eddie Eriksson |
1999 |
99B051 |
IFÅ |
|
25m |
2:26.68 |
150 |
6 |
Elias Engström |
2001 |
AB0501 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:28.02 |
172 |
7 |
Isak Brundin |
2000 |
AJ8100 |
SALA SS |
|
25m |
2:29.55 |
374 |
8 |
Johan Ljunggren |
2001 |
AN6101 |
UPSALA S |
|
25m |
2:34.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
435 |
1 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
AK1999 |
WISBY SS |
|
25m |
2:24.58 |
140 |
2 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
SS MORA |
|
25m |
2:21.92 |
23 |
3 |
Jacob Pedersen |
2000 |
AE9500 |
SK ENA |
|
50m |
2:19.54 |
422 |
4 |
Rasmus Bjuresten |
1999 |
AO7999 |
WISBY SS |
|
25m |
2:18.91 |
472 |
5 |
Dennis Tillquist |
1999 |
AP5999 |
HK SIM |
|
25m |
2:19.50 |
378 |
6 |
Oskar Menkhaus |
1999 |
AX2199 |
UPSALA S |
|
50m |
2:19.79 |
461 |
7 |
Christopher Andrén |
2000 |
AK0100 |
SK ÄGIR |
|
25m |
2:24.52 |
133 |
8 |
Erik Krysén |
2000 |
AE0100 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:25.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
237 |
1 |
Viktor Näslund |
2001 |
AF1301 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:17.88 |
235 |
2 |
Tor Nicolaisen |
1999 |
AF8999 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:15.67 |
260 |
3 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:15.41 |
481 |
4 |
Jakob Idesten |
1999 |
AI6399 |
SSK |
|
25m |
2:14.70 |
116 |
5 |
Pontus Lindh |
1996 |
AU3996 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
2:15.20 |
453 |
6 |
Daniel Swahn |
1995 |
AW7995 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:15.52 |
141 |
7 |
Edvin Persson |
1999 |
AI9399 |
SS MORA |
|
25m |
2:17.13 |
466 |
8 |
Pontus Pettersson |
2000 |
AR5900 |
SK ÄGIR |
|
25m |
2:18.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
486 |
1 |
Andreas Westerlund |
1996 |
AV0396 |
SSK |
|
50m |
2:14.03 |
145 |
2 |
Johan Björklund |
1999 |
AE7199 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:12.16 |
300 |
3 |
Olle Sköld |
1999 |
AK4599 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:09.52 |
188 |
4 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
2:09.33 |
46 |
5 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:09.45 |
193 |
6 |
Christopher Johnsson |
1998 |
AG2198 |
SKURU IK |
|
25m |
2:11.60 |
74 |
7 |
David Hambraeus |
1999 |
AL0799 |
FALUN |
|
25m |
2:13.90 |
175 |
8 |
Elias Nordgren |
2001 |
AE2101 |
SALA SS |
|
25m |
2:14.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
128 |
1 |
Henrik Bransell |
1999 |
AG2599 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:08.72 |
303 |
2 |
Olle Österman |
1998 |
AQ2198 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:06.86 |
72 |
3 |
Marcus Eriksson |
1995 |
AH6995 |
FALUN |
|
25m |
2:06.27 |
100 |
4 |
Samuel Hillman |
1997 |
AK1197 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
2:05.31 |
160 |
5 |
Martin Magnusson |
1995 |
AG6795 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:05.89 |
135 |
6 |
Alfred Lindén |
1997 |
AN6797 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:06.46 |
223 |
7 |
Emil Dahlberg |
1997 |
AC6997 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:08.33 |
270 |
8 |
Adrian Panahi |
1998 |
AH7398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:08.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Erik Skogfors |
1996 |
AP1996 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:05.17 |
236 |
2 |
Johan Norlin |
1997 |
AU6397 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:03.31 |
259 |
3 |
Theodor Hansson |
1994 |
AG8394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:01.28 |
16 |
4 |
Adam Ackerstierna |
1995 |
AH4995 |
SK ENA |
|
25m |
1:53.04 |
121 |
5 |
Joel Westerlind |
1996 |
AD2796 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:58.96 |
40 |
6 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:03.07 |
117 |
7 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
2:03.66 |
242 |
8 |
Johan Strandberg |
1997 |
AL3197 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:05.22 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
14:04 |
|