Program för Laxaleken 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 33
|
Tävling |
Laxaleken 2014 |
|
Utskriftsdatum |
25 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Halmstad |
|
Utskriftstid |
12:51 |
|
|
Arrangör |
SK Laxen |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
266 |
2 |
Karl Hallström |
2000 |
AG9100 |
S 02 |
|
50m |
|
316 |
3 |
Noa Carlenius |
2002 |
AE9302 |
VARBERG |
|
50m |
|
335 |
4 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
AU3999 |
VARBERG |
|
50m |
1:24.79 |
291 |
5 |
Ludwig Larsson |
1999 |
AH7599 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:29.32 |
275 |
6 |
Adam Mahdi |
1999 |
AM9199 |
S 02 |
|
50m |
|
14 |
7 |
Harvey Lansley |
1998 |
|
Tønsberg |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
72 |
1 |
Balázs Molnár |
1998 |
AX6198 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:16.05 |
391 |
2 |
Gabriel Olastuen |
1999 |
AR4399 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:11.71 |
69 |
3 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:10.74 |
66 |
4 |
Viktor Johansson |
1999 |
AI0599 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:10.06 |
355 |
5 |
Oskar Löfsved |
1999 |
AK2599 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:10.33 |
174 |
6 |
Alexander Madarov |
1999 |
AS9999 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:11.34 |
19 |
7 |
Sebastian Myhre Newman |
1998 |
|
Tønsberg |
|
50m |
1:13.66 |
297 |
8 |
Robin Johansson |
2000 |
AC7100 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:18.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
122 |
1 |
Sebastian Pettersson |
1994 |
AG0794 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:08.56 |
124 |
2 |
Max Ackerman |
1995 |
AN8195 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:04.24 |
99 |
3 |
Marcus Henriksson |
1997 |
AQ1797 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:03.55 |
121 |
4 |
Mathias Petrusson |
1993 |
BB4393 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:02.01 |
417 |
5 |
Pontus Jörgensen |
1994 |
AB9794 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:02.50 |
340 |
6 |
Jakob Sundén |
1995 |
AQ3195 |
VARBERG |
|
25m |
1:04.01 |
31 |
7 |
Oscar Al-Sudany |
1997 |
AU3997 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:06.84 |
259 |
8 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
AP7198 |
S 02 |
|
25m |
1:08.86 |
|
|
Heat 4 (8) (12 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
296 |
1 |
David Hultberg |
2002 |
AJ1102 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:53.41 |
414 |
2 |
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
AA1903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:39.49 |
142 |
3 |
Finn Gaudenz |
2002 |
AL9502 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:21.00 |
150 |
4 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:16.72 |
236 |
5 |
William Bevréus |
2003 |
AA5703 |
S 71 |
|
25m |
1:18.05 |
300 |
6 |
David Schuldt |
2002 |
AF5902 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:32.96 |
204 |
7 |
Anton Swedblom |
2002 |
AR1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:42.73 |
295 |
8 |
Simon Gunnarsson |
2002 |
AJ2102 |
SK STIMMET |
|
50m |
2:09.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
306 |
2 |
Carl Uddgren |
2001 |
AB1701 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:36.59 |
407 |
3 |
Philip Andersson |
2001 |
AG6501 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:21.11 |
317 |
4 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
25m |
1:12.86 |
212 |
5 |
Isak Vaide |
2001 |
AN0901 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.59 |
290 |
6 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:26.61 |
324 |
7 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
AQ4101 |
VARBERG |
|
25m |
1:37.27 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
383 |
1 |
Mirza Dzafic |
2000 |
AP5100 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:15.19 |
281 |
2 |
Leo Vartoomian |
2000 |
AJ1300 |
S 02 |
|
25m |
1:11.46 |
412 |
3 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:10.42 |
138 |
4 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:02.33 |
359 |
5 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:03.91 |
40 |
6 |
Garri Svensson |
2000 |
AL4300 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:11.24 |
459 |
7 |
Erik Storberg |
2000 |
AK1300 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:11.75 |
370 |
8 |
Robin Pettersson |
2000 |
AD2500 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:18.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
258 |
1 |
Jesper Böhn |
1998 |
AD5998 |
S 02 |
|
25m |
1:05.61 |
190 |
2 |
Mårten Petersson |
1998 |
AK8998 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:05.22 |
410 |
3 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:04.12 |
334 |
4 |
Albin Larsson |
1998 |
AF4798 |
VARBERG |
|
25m |
1:02.49 |
173 |
5 |
Nikola Mackic |
1999 |
AF6199 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:03.30 |
79 |
6 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
AC0599 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:04.58 |
189 |
7 |
Fabian Persson |
1998 |
AS4798 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:05.52 |
36 |
8 |
David Kurilenko |
1999 |
AT4599 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:06.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
119 |
1 |
Johan Hildesson |
1992 |
AK2592 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:00.69 |
405 |
2 |
Gustav Andersson |
1993 |
AM5593 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:00.61 |
135 |
3 |
Mikael Blum |
1995 |
AC0595 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:00.01 |
153 |
4 |
Joakim Hvalgren |
1993 |
AD8793 |
SK LAXEN |
|
25m |
54.81 |
41 |
5 |
Anton Arvidsson |
1994 |
AF1594 |
UDDEVALLA |
|
25m |
58.08 |
154 |
6 |
Niclas Hvalgren |
1995 |
AC9195 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:00.32 |
182 |
7 |
Gustav Norberg-Pettersson |
1996 |
AM8596 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:00.63 |
200 |
8 |
Timmie Rydberg |
1996 |
AM9596 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:00.77 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
25 maj 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
12:51 |
|