2019-12-11   05:31:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Swim Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Copenhagen Swim Cup 2014    Udskriftsdato  02 maj 2014   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  16:56   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  02 maj 2014         
 
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Bolette Mandrup Jensen  2000  0046AR  ROSKILDE    25m  5:30.71 
278  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  5:28.66 
191  Amalie Krogh Rohrberg  2000  0078AT  GENTOFTE    25m  5:17.38 
190  Caroline Waage Nowak  2001  0148AJ  GENTOFTE    25m  5:14.78 
158  Liva Palmund  2002  0246AA  ROSKILDE    25m  5:15.47 
50  Signe Fich Hansen  2002  0248AC  HOVEDSTAD    25m  5:23.25 
219  Klara Lea Haugegaard  2000  0098AX  HELSINGØR    50m  5:30.00 
92  Charlotte Malberg  2002  0276AC  HOVEDSTAD    25m  5:31.60 

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  ROSKILDE    25m  5:13.13 
124  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  ÖSTERLEN    25m  5:10.61 
58  Benedikte Dam Hoffmann  2001  0144AB  HOVEDSTAD    25m  5:05.75 
127  Josefin Nilsson  1999  AK4899  ESLÖVS SS    25m  5:01.42 
170  Rosemarie Blicher  2000  0076AO  GENTOFTE    25m  5:03.46 
262  Mia Wennecke  1999  9924AD  HELSINGØR    50m  5:07.75 
186  Maria Munch-Menzer  2001  0132AG  GENTOFTE    25m  5:11.69 
184  Sif Nikoline Madsen  2001  0122AQ  GENTOFTE    25m  5:14.54 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
177  Rebecca Hansen  2000  0004AO  GENTOFTE    25m  4:57.64 
275  Amanda Egerod Lund  2000  0046AA  ALLERØD    25m  4:56.61 
163  Lærke Viereck  1997  9754AT  ROSKILDE    25m  4:53.28 
63  Katrine Hvid  1998  9882AH  HOVEDSTAD    25m  4:48.12 
289  Luna Juul Lentoft  2000  0044AE  BIRKERØD    25m  4:48.86 
285  Augusta Marie Christensen  2000  0026AC  BIRKERØD    25m  4:54.41 
139  Nina Corydon-Petersen  1999  9922AQ  ROSKILDE    25m  4:57.07 
226  Frederikke Houen  1998  9824AI  HELSINGØR    25m  4:59.97 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
41  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    25m  4:43.58 
173  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    25m  4:42.00 
354  Kamilla Larsen  1996  9636AQ  GLADSAXE    25m  4:35.69 
349  Amalie Emma Thomsen  1994  9468AG  HØRSHOLM    50m  4:14.61 
30  Louise Delani  1984  8414AA  HOVEDSTAD    25m  4:30.12 
128  Olivia Ülger  2000  AK3800  ESLÖVS SS    50m  4:39.00 
312  Sofia Altoft  1998  9878AF  HØRSHOLM    25m  4:43.50 
185  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  GENTOFTE    25m  4:46.83 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  02 maj 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark