2018-12-18   21:30:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för LH-Games 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: Head 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
452  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  AP5391  50 m  26.65   
363  Christensson Filip  1991  LANDSKRONA  AG5791  25 m  27.21   
279  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  27.56   
412  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  27.87   
469  Nyrenstedt Gustav  1992  POSEIDON  AD6992  25 m  27.89   
476  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m  28.36   
245  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  25 m  28.75   
408  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  29.12   
548  Nilsson Erik  1996  SK SYDSIM  AL7996  50 m  29.26   
10  726  Aasheim Adrian  1996  Lambertset    25 m  29.39   
11  445  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  50 m  29.64   
12  552  Tangvald Måns  1995  SK SYDSIM  AN3595  50 m  30.44   
13  716  Lefdalsnes Per Aleksander Lindkvist  1997  Lambertset    25 m  30.82   
14  433  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  50 m  32.96   
15  231  Lundgren Arvid  1997  ALINGSÅS  AX5597  50 m  34.25   
15 - 16 år 
410  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  27.24   
675  Båtbukt Jon Olav  1998  TS&LK    50 m  28.34   
681  Olden Larsen Morten  1998  TS&LK    50 m  28.56   
145  Lie Erling Syversveen  1999  Bærum    50 m  28.64   
720  Richardsen Viktor Husø  1998  Lambertset    25 m  29.32   
362  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  25 m  29.59   
473  Paul Edvin  1998  POSEIDON  AD3798  25 m  29.63   
387  Schagerlöf Victor  1998  LANDSKRONA  AM4398  25 m  30.15   
139  Vik Sindre Nogva  1999  Bærum    50 m  30.39   
10  10  Arvidsson Gustav  1998  HS  AP2798  50 m  30.68   
11  722  Rypestøl Oscar Tollefsrud  1998  Lambertset    25 m  30.76   
12  184  Rødseth Jørgen  1999  Stavang.SC    50 m  31.13   
13  229  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  50 m  31.39   
14  295  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  50 m  31.41   
15  680  Gjerde Joakim  1998  TS&LK    50 m  31.43   
16  665  Ingvarsson Elis  1999  HS  AG2799  25 m  31.65   
17  235  Bondesson-Torgnusson Zebastian  1998  EMMABODA  AV9798  50 m  31.77   
18  542  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  50 m  33.16   
19  417  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  50 m  33.36   
20  662  Edman Andreas  1999  HS  AS6599  25 m  33.64   
21  179  Monslaup Andreas Lea  1999  Stavang.SC    50 m  33.73   
22  233  Andersson Albin  1998  EMMABODA  AU9798  25 m  33.94   
23  180  Monslaup Sondre Lea  1999  Stavang.SC    50 m  34.88   
24  329  Östrand Emil  1998  JÄRFÄLLA S  AB2598  50 m  35.23   
25  165  Fiskå Emil  1999  Stavang.SC    50 m  37.12   
26  260  Dahlén Daniel  1999  SS IDEN  AI3399  50 m  38.18   
27  55  Malm Hampus  1999  HS  AN1599  25 m  40.42   
28  605  Jacobsson Victor  1999  VÄXJÖ SS  AV0999  25 m  41.40   
29  79  Rundberg Robin  1999  HS  AW6199  50 m     
13 - 14 år 
134  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  Bærum    50 m  28.55   
418  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  28.87   
141  Olaussen Filip  2000  Bærum    50 m  29.34   
725  Wold Martin  2000  Lambertset    25 m  30.18   
Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  31.04   
140  Norheim Anders  2000  Bærum    50 m  31.43   
684  Moe Simon  2001  TS&LK    50 m  31.60   
91  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  31.92   
682  Loeng Kristoffer  2001  TS&LK    50 m  31.95   
10  138  Lia Nicholas  2001  Bærum    50 m  32.09   
11  317  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  25 m  32.19   
12  672  Fiskaa Barstad Jonas  2000  TS&LK    50 m  32.44   
13  659  Barabas Ricky  2000  HS  AR6300  25 m  32.63   
14  95  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  25 m  32.95   
15  347  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  25 m  33.08   
16  58  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  25 m  33.12   
17  721  Rosmo Julius  2001  Lambertset    25 m  33.13   
18  579  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  33.14   
19  464  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  33.20   
20  703  Arnestad Henrik Brønner  2000  Lambertset    25 m  33.27   
21  660  Barabas Tommy  2000  HS  AR5300  25 m  33.71   
22  466  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  34.20   
23  314  Pettersson-Dahlberg Rasmus  2000  JÄRFÄLLA S  AQ2500  50 m  34.57   
24  261  Dellhede Christoffer  2001  SS IDEN  AD0501  25 m  34.91   
25  324  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  50 m  34.98   
26  727  Aasheim Martin  2000  Lambertset    25 m  35.06   
27  670  Tanaskovic Filip  2000  HS  AL3100  25 m  35.47   
28  50  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  25 m  35.73   
29  131  Førsund Mathias Gundersen  2000  Bærum    50 m  36.20   
30  409  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  36.23   
31  577  Stenberg Philip  2001  SK TRITON  AB9101  25 m  36.28   
32  320  Säll David  2000  JÄRFÄLLA S  AS8500  50 m  36.47   
33  374  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  36.53   
34  142  Riiser Agmund  2001  Bærum    50 m  36.83   
35  250  Modigh Joar  2001  SK HAJEN  AO1101  25 m  36.89   
36  281  von Post Joel  2001  SS IDEN  AL4901  25 m  37.00   
37  455  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  37.12   
38  361  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  37.48   
39  72  Eriksson André Philipsson  2001  HS  AH1501  25 m  37.93   
40  290  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  50 m  39.11   
41  311  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  39.13   
42  505  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  39.40   
43  345  Dahlberg Tobias  2001  KSLS  AK0101  25 m  39.54   
44  172  Jacobsen Jerlow Lytomt  2001  Stavang.SC    50 m  40.10   
45  651  Romare Douglas  2001  TRELLEBORG  AD0301  25 m  40.96   
46  394  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  42.41   
47  152  Bull Johan  2000  Stavang.SC    50 m  44.15   
48  170  Hovin Magnus Geijer  2001  Stavang.SC    50 m  44.38   
49  310  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  50 m  46.97   
50  164  Fevang Paul  2000  Stavang.SC    50 m  47.51   
51  149  Ajmi Sebastian  2001  Stavang.SC    50 m  49.49   
52  512  Thulin Ahlström Douglas  2001  SK RAN  AQ0901  50 m  59.55   
53  485  Athanasoulias Leonidas  2001  SK RAN  AS5701  50 m     
54  494  Gudermanis Albert  2000  SK RAN  AY6100  50 m     
11 - 12 år 
516  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  32.20   
298  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  34.50   
83  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  25 m  34.65   
300  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  34.78   
541  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  35.22   
85  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  36.09   
477  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  38.13   
609  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  38.57   
642  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  38.63   
10  191  Torgers Kristian Hillesøy  2002  Stavang.SC    50 m  38.89   
11  600  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  25 m  39.03   
12  291  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  25 m  39.89   
13  384  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  41.58   
14  550  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  41.58   
15  182  Pettersen Stian  2003  Stavang.SC    50 m  41.93   
16  230  Emanuelsson Noah  2003  ALINGSÅS  AI8703  50 m  42.25   
17  440  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  42.56   
18  649  Primetta Philip  2002  TRELLEBORG  AF8502  25 m  43.08   
19  17  Cochinescu Eric  2002  HS  AG6702  25 m  44.91   
20  496  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  25 m  45.08   
21  588  Björn Gösta  2003  VÄXJÖ SS  AL1303  25 m  46.24   
22  443  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  46.62   
23  351  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  50 m  47.31   
24  442  Lagström Ossian  2003  OSKARSHAMN  AH0303  25 m  50.89   
25  608  Svensson Otto  2002  VÄXJÖ SS  AN4702  25 m  54.18   
26  483  Acevski Alexander  2002  SK RAN  AH4502  50 m  55.65   
27  596  Eriksson Alvin  2003  VÄXJÖ SS  AQ3703  50 m     
10 år och yngre 
634  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  25 m  43.81   
652  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  44.60   
540  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  45.12   
312  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  48.62   
650  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  49.18   
633  Rydén Noa  2004  ÄNGELHOLM  AC6304  25 m  49.22   
521  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  52.55   
370  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  50 m  59.61   
515  Bevréus Oscar  2006  S 71  AA9306  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
2_S
Gren 2, 400m Frisim Damer 
Sponsor: Anderson städ 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
677  Solbakken Dyngeland Ylva  1997  TS&LK    50 m  4:56.27   
360  Bergkvist Amanda  1996  LANDSKRONA  AN0896  25 m  5:00.68   
237  Kronmar Nellie  1997  EMMABODA  BQ3897  50 m  6:09.84   
15 - 16 år 
246  Karlsson Amanda  1998  SK HAJEN  AD2898  25 m  4:48.19   
272  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  50 m  4:52.79   
683  Natvig Lövseth Solveig  1999  TS&LK    50 m  5:03.35   
664  Holmqvist Hanna  1998  HS  BC7898  25 m  5:16.50   
130  Foosnæs Amalie Marie  1999  Bærum    50 m  5:18.62   
686  Natvik Jenny  1999  TS&LK    50 m  5:25.25   
676  Dahle-Öfsti Camilla  1999  TS&LK    50 m  5:35.70   
167  Hagen Hedda Othilie  1999  Stavang.SC    50 m  5:40.77   
353  Andersson Cajsa  1999  LANDSKRONA  AN0899  25 m  6:03.26   
10  607  Ronnebring Ellen  1999  VÄXJÖ SS  BI4899  25 m  6:37.15   
14 år och yngre 
137  Lia Charlotte  2000  Bærum    50 m  4:56.49   
453  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  4:57.54   
704  Auganes Cora Linn H.  2001  Lambertset    25 m  5:00.67   
708  Helmersen Andrea Arstad  2001  Lambertset    25 m  5:03.06   
169  Hinna Marie  2000  Stavang.SC    50 m  5:03.61   
49  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  25 m  5:03.63   
321  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  5:03.69   
431  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  5:04.87   
304  Larsson Linneá  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  5:09.17   
10  458  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  25 m  5:09.21   
11  323  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  50 m  5:09.25   
12  307  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  AI7600  50 m  5:10.55   
13  687  Steinsdotter Nestgaard Maud  2000  TS&LK    50 m  5:12.95   
14  519  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  5:13.24   
15  565  Lejox Felicia  2002  SK TRITON  AB0402  25 m  5:13.24   
16  478  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  25 m  5:13.68   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
3_S
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar 
Sponsor: Salong F Rydebäck 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
495  Hariri Ali  1996  SK RAN  AK7196  50 m  2:23.80   
433  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  50 m  2:40.66   
484  Andersson Max  1996  SK RAN  AC6196  50 m  2:43.81   
15 - 16 år 
329  Östrand Emil  1998  JÄRFÄLLA S  AB2598  50 m  2:25.05   
139  Vik Sindre Nogva  1999  Bærum    50 m  2:30.07   
499  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  50 m  2:41.69   
259  Dahlén Alexander  1999  SS IDEN  AI4399  50 m  2:41.92   
180  Monslaup Sondre Lea  1999  Stavang.SC    50 m  2:48.86   
500  Karlin-Reteike Philip  1999  SK RAN  AS2599  50 m  2:54.73   
14 år och yngre 
143  Sauthon Teo  2000  Bærum    50 m  2:25.90   
28  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  2:36.96   
692  Juul Wolfgang Eilert  2000  TS&LK    50 m  2:37.79   
138  Lia Nicholas  2001  Bærum    50 m  2:42.03   
311  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  2:44.12   
140  Norheim Anders  2000  Bærum    50 m  2:46.74   
142  Riiser Agmund  2001  Bærum    50 m  2:49.00   
131  Førsund Mathias Gundersen  2000  Bærum    50 m  2:50.60   
617  Andersson Philip  2001  ÄNGELHOLM  AG6501  50 m  2:53.03   
10  320  Säll David  2000  JÄRFÄLLA S  AS8500  50 m  2:53.83   
11  490  Birkeberg Michael  2000  SK RAN  AJ0700  50 m  2:55.95   
12  504  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  50 m  3:02.34   
13  172  Jacobsen Jerlow Lytomt  2001  Stavang.SC    50 m  3:03.01   
14  440  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  3:07.79   
15  182  Pettersen Stian  2003  Stavang.SC    50 m  3:13.17   
16  491  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  25 m  3:18.48   
17  609  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  3:31.16   
18  539  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  3:39.50   
19  170  Hovin Magnus Geijer  2001  Stavang.SC    50 m     
20  477  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  50 m     
21  587  Björn Bertil  2001  VÄXJÖ SS  AI0301  50 m     
22  642  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
4_S
Gren 4, 100m Ryggsim Damer 
Sponsor: Rya Golfklubb 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
688  Vigdisdatter Nytrö Åse  1997  TS&LK    50 m  1:06.75   
75  Rigby Lisa  1994  HS  AG3294  25 m  1:06.81   
339  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  25 m  1:12.12   
474  Persson Maria  1993  POSEIDON  AK7693  25 m  1:13.03   
456  Björnberg Anna  1992  POSEIDON  BB4892  25 m  1:13.33   
705  Berggren Ada-Emilie Bekk  1996  Lambertset    25 m  1:13.39   
718  Lindgård Kristin Paulsen  1997  Lambertset    25 m  1:18.59   
509  Ryon Eloise  1997  SK RAN  BS8297  50 m  1:21.28   
258  Dahl Hanna  1991  SS IDEN  AM7291  50 m  1:24.29   
15 - 16 år 
257  Cronsjö Moa  1998  SS IDEN  AM1498  50 m  1:11.68   
595  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  1:12.38   
181  Mork Andrea Marki  1998  Stavang.SC    50 m  1:13.56   
251  Svensson Malin  1999  SK HAJEN  AE5499  25 m  1:16.02   
664  Holmqvist Hanna  1998  HS  BC7898  25 m  1:16.09   
150  Askeland Ida  1998  Stavang.SC    50 m  1:16.22   
691  Moen Wannebo Aurora  1998  TS&LK    50 m  1:17.91   
480  Östlund Rebecka  1999  POSEIDON  AE9899  25 m  1:18.05   
392  Somi Ninwa  1998  LANDSKRONA  AI4298  25 m  1:22.30   
10  686  Natvik Jenny  1999  TS&LK    50 m  1:22.72   
11  444  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  50 m  1:22.94   
12  129  Essebo Olivia  1998  Bærum    50 m  1:23.22   
13  156  Døskeland Synnøve  1998  Stavang.SC    50 m  1:23.35   
14  508  Revstedt Philippa  1999  SK RAN  BC8499  50 m  1:23.37   
15  318  Steen Ebba  1999  JÄRFÄLLA S  BC3699  50 m  1:23.80   
16  171  Håvarstein Andrea  1999  Stavang.SC    50 m  1:23.92   
17  130  Foosnæs Amalie Marie  1999  Bærum    50 m  1:24.88   
18  489  Birkeberg Erica  1998  SK RAN  BF7698  50 m  1:32.18   
19  167  Hagen Hedda Othilie  1999  Stavang.SC    50 m  1:32.90   
20  411  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  1:34.32   
21  29  Hansson Loella  1999  HS  BR5299  25 m  1:39.24   
22  190  Thorsdalen Heidi  1999  Stavang.SC    50 m     
13 - 14 år 
11  Arvidsson Josefine  2001  HS  AN7801  25 m  1:09.58   
678  Elverum Ingrid  2000  TS&LK    50 m  1:12.24   
20  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  50 m  1:14.24   
454  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  25 m  1:14.46   
47  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  25 m  1:15.16   
377  Linné Mathilda  2001  LANDSKRONA  AZ7201  25 m  1:15.24   
536  Almasi Natalie  2001  SK SYDSIM  AS9601  25 m  1:16.02   
467  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  25 m  1:16.37   
323  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  50 m  1:16.75   
10  304  Larsson Linneá  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  1:16.83   
11  690  Volden Karoline  2001  TS&LK    50 m  1:17.08   
12  87  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  25 m  1:17.64   
13  545  Lindestam Kajsa-Elsa  2000  SK SYDSIM  AF3800  50 m  1:18.69   
14  307  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  AI7600  50 m  1:18.86   
15  478  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  25 m  1:19.84   
16  247  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  25 m  1:20.28   
17  458  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  25 m  1:20.36   
18  425  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  1:20.37   
19  236  Klaesson Wilma  2000  EMMABODA  BH6200  25 m  1:20.39   
20  544  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  1:20.48   
21  591  Bremark Felicia  2000  VÄXJÖ SS  BK2800  25 m  1:20.54   
22  463  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  1:20.75   
23  431  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  1:20.83   
24  646  Nilsson Alva  2001  TRELLEBORG  AB1401  25 m  1:20.89   
25  321  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  1:20.93   
26  687  Steinsdotter Nestgaard Maud  2000  TS&LK    50 m  1:20.93   
27  719  Mørk Hedda  2001  Lambertset    25 m  1:21.14   
11 - 12 år 
343  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  1:15.15   
565  Lejox Felicia  2002  SK TRITON  AB0402  25 m  1:17.15   
606  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  1:17.96   
648  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  1:18.31   
292  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  1:19.05   
416  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  25 m  1:19.13   
309  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  25 m  1:19.75   
144  Skaug Vilde  2002  Bærum    50 m  1:19.76   
13  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:19.96   
10  589  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  1:20.17   
11  301  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  1:20.54   
12  39  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  25 m  1:22.17   
13  296  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  25 m  1:22.80   
14  414  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  25 m  1:23.43   
15  415  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  1:25.50   
16  316  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  1:25.56   
17  590  Bodsjö Sanna  2003  VÄXJÖ SS  AD6203  25 m  1:25.70   
18  341  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  1:25.88   
19  240  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  1:25.94   
20  319  Strand Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ1802  50 m  1:26.56   
21  38  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  25 m  1:26.58   
22  81  Stenhård Ellinor  2002  HS  AV8402  25 m  1:27.07   
23  303  Hertegren Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ7602  50 m  1:28.55   
24  385  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  1:28.80   
25  70  Persson Alice  2003  HS  AN5803  25 m  1:29.16   
26  249  Moberg Aliah  2003  SK HAJEN  AN1203  25 m  1:29.47   
10 år och yngre 
593  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m     
594  Edvardsson Bella  2005  VÄXJÖ SS  AL2605  50 m     
604  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
5_S
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar 
Sponsor: Motorcenter i Svalöv 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
476  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m  1:07.96   
462  Hansson Petter  1995  POSEIDON  AA4995  25 m  1:09.88   
726  Aasheim Adrian  1996  Lambertset    25 m  1:15.79   
445  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  50 m  1:17.64   
495  Hariri Ali  1996  SK RAN  AK7196  50 m  1:20.38   
231  Lundgren Arvid  1997  ALINGSÅS  AX5597  50 m  1:23.01   
484  Andersson Max  1996  SK RAN  AC6196  50 m  1:27.33   
506  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  1:28.58   
15 - 16 år 
176  Kristensen Mathias Lamo  1998  Stavang.SC    50 m  1:11.90   
145  Lie Erling Syversveen  1999  Bærum    50 m  1:13.32   
681  Olden Larsen Morten  1998  TS&LK    50 m  1:14.53   
139  Vik Sindre Nogva  1999  Bærum    50 m  1:15.26   
362  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  25 m  1:15.41   
732  Volden Kristian  1998  TS&LK    50 m  1:17.41   
383  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  25 m  1:17.58   
662  Edman Andreas  1999  HS  AS6599  50 m  1:18.88   
675  Båtbukt Jon Olav  1998  TS&LK    50 m  1:20.67   
10  486  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  1:21.96   
11  265  Hangård Roy  1999  SS IDEN  AH0999  50 m  1:24.98   
12  417  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  25 m  1:25.06   
13  260  Dahlén Daniel  1999  SS IDEN  AI3399  50 m  1:25.21   
14  179  Monslaup Andreas Lea  1999  Stavang.SC    50 m  1:25.90   
15  542  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  50 m  1:29.58   
16  79  Rundberg Robin  1999  HS  AW6199  25 m  1:31.40   
17  55  Malm Hampus  1999  HS  AN1599  25 m  1:34.74   
18  499  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  50 m  1:35.01   
19  500  Karlin-Reteike Philip  1999  SK RAN  AS2599  50 m  1:35.12   
13 - 14 år 
134  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  Bærum    50 m  1:07.65   
141  Olaussen Filip  2000  Bærum    50 m  1:13.08   
143  Sauthon Teo  2000  Bærum    50 m  1:17.94   
725  Wold Martin  2000  Lambertset    25 m  1:18.37   
Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  1:18.43   
727  Aasheim Martin  2000  Lambertset    25 m  1:19.56   
721  Rosmo Julius  2001  Lambertset    25 m  1:20.32   
659  Barabas Ricky  2000  HS  AR6300  25 m  1:20.64   
138  Lia Nicholas  2001  Bærum    50 m  1:21.63   
10  466  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  1:22.56   
11  95  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  25 m  1:22.86   
12  579  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  1:23.00   
13  140  Norheim Anders  2000  Bærum    50 m  1:24.36   
14  58  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  25 m  1:24.78   
15  409  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  1:26.14   
16  374  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  1:27.89   
17  703  Arnestad Henrik Brønner  2000  Lambertset    25 m  1:28.07   
18  317  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  50 m  1:28.55   
19  660  Barabas Tommy  2000  HS  AR5300  25 m  1:28.66   
20  345  Dahlberg Tobias  2001  KSLS  AK0101  25 m  1:29.44   
21  131  Førsund Mathias Gundersen  2000  Bærum    50 m  1:30.40   
22  347  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  25 m  1:30.46   
23  587  Björn Bertil  2001  VÄXJÖ SS  AI0301  25 m  1:30.96   
24  324  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  50 m  1:31.87   
25  314  Pettersson-Dahlberg Rasmus  2000  JÄRFÄLLA S  AQ2500  50 m  1:33.54   
26  290  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  50 m  1:33.57  RES 
11 - 12 år 
298  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  1:28.33   
516  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  1:28.62   
291  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  25 m  1:32.26   
492  Elfvin David  2002  SK RAN  AI2102  25 m  1:33.23   
586  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  1:34.00   
344  Dahlberg Erik  2002  KSLS  AJ5502  25 m  1:34.16   
649  Primetta Philip  2002  TRELLEBORG  AF8502  25 m  1:35.12   
642  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  1:35.33   
306  Larsson Markus  2002  JÄRFÄLLA S  AD5702  25 m  1:36.08   
10  191  Torgers Kristian Hillesøy  2002  Stavang.SC    50 m  1:37.61   
11  541  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:40.09   
12  588  Björn Gösta  2003  VÄXJÖ SS  AL1303  25 m  1:44.27   
13  351  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  25 m  1:44.33   
14  564  Larsson Pontus  2002  SK TRITON  AG9502  25 m  1:44.85   
15  550  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  1:45.67   
16  230  Emanuelsson Noah  2003  ALINGSÅS  AI8703  50 m  1:45.79   
17  496  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  25 m  1:48.97   
18  491  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  25 m  1:50.99   
19  600  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  25 m  1:51.27   
20  608  Svensson Otto  2002  VÄXJÖ SS  AN4702  25 m  1:52.72   
21  477  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  1:55.75   
22  46  Larsson Alexander  2003  HS  AQ0303  25 m  1:57.56   
23  398  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  1:57.93   
24  483  Acevski Alexander  2002  SK RAN  AH4502  50 m  2:00.87   
25  557  af Klinteberg Filip  2003  SK TRITON  AE3103  25 m  2:06.85  RES 
26  443  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  50 m  2:15.45  RES 
27  382  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  50 m    RES 
10 år och yngre 
52  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  1:48.93   
397  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA  AE4904  25 m  2:00.81   
647  Olsson-Lindhé Adam  2004  TRELLEBORG  AA2304  25 m  2:01.07   
650  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  2:08.38   
42  Kjellnäs Lukas  2004  HS  AG6904  50 m     
312  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  50 m     
370  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  50 m     
399  Wiveus Jack  2004  LANDSKRONA  AG6504  50 m     
521  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  50 m     
10  602  Hjelmberg Johan  2005  VÄXJÖ SS  AC5105  50 m     
11  633  Rydén Noa  2004  ÄNGELHOLM  AC6304  50 m     
12  652  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
6_S
Gren 6, 200m Fjärilsim Damer 
Sponsor: Landskrona hem 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
196  Øie Maren  1997  Stavang.SC    50 m  2:40.92   
15 - 16 år 
147  Sæther Mari Solemslie  1999  Bærum    50 m  2:45.52   
135  Jensen Thea  1998  Bærum    50 m  2:54.58   
508  Revstedt Philippa  1999  SK RAN  BC8499  50 m  3:01.98   
195  Øie Kristin Xin  1999  Stavang.SC    50 m  3:14.39   
130  Foosnæs Amalie Marie  1999  Bærum    50 m  3:17.20   
14 år och yngre 
343  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  2:43.04   
315  Pihlblad-Swahn Erica  2001  JÄRFÄLLA S  AJ4201  50 m  2:58.22   
459  Borgqvist Klara  2001  POSEIDON  AI0401  25 m  2:59.07   
304  Larsson Linneá  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  2:59.41   
425  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  3:06.72   
133  Hoffart Ylva  2001  Bærum    50 m  3:18.44   
146  Li Karin Sofie Syversveen  2001  Bærum    50 m  3:19.23   
658  Sauthon Tia  2003  Oslo IL  102248  50 m  3:37.85   
132  Hillesøy Astrid  2001  Bærum    50 m  3:38.49   
10  128  Bjerkaas Caroline Blydt  2001  Bærum    50 m  3:51.00   
11  136  Klævahaugen Sunniva Moe  2001  Bærum    50 m     
12  137  Lia Charlotte  2000  Bærum    50 m     
13  144  Skaug Vilde  2002  Bærum    50 m     
14  166  Gudbrandsen Embla  2002  Stavang.SC    50 m     
15  519  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m     
16  679  Husan Ernholm Amanda  2000  TS&LK    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
7_S
Gren 7, 200m Frisim Herrar 
Sponsor: Ica Borstahusen 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
462  Hansson Petter  1995  POSEIDON  AA4995  25 m  2:06.01   
471  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  2:07.89   
245  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  25 m  2:09.70   
452  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  AP5391  50 m  2:11.74   
495  Hariri Ali  1996  SK RAN  AK7196  50 m  2:13.02   
408  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  2:13.44   
548  Nilsson Erik  1996  SK SYDSIM  AL7996  50 m  2:15.89   
506  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  2:16.99   
433  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  50 m  2:17.50   
10  484  Andersson Max  1996  SK RAN  AC6196  50 m  2:24.04   
15 - 16 år 
145  Lie Erling Syversveen  1999  Bærum    50 m  2:06.31   
732  Volden Kristian  1998  TS&LK    50 m  2:07.08   
720  Richardsen Viktor Husø  1998  Lambertset    25 m  2:07.79   
10  Arvidsson Gustav  1998  HS  AP2798  25 m  2:09.65   
168  Henningsen Sondre  1999  Stavang.SC    50 m  2:09.80   
229  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  50 m  2:11.06   
175  Jørmeland Ole  1998  Stavang.SC    50 m  2:12.55   
475  Pettersson Simon  1998  POSEIDON  AH7198  50 m  2:14.91   
329  Östrand Emil  1998  JÄRFÄLLA S  AB2598  50 m  2:15.20   
10  680  Gjerde Joakim  1998  TS&LK    50 m  2:15.72   
11  184  Rødseth Jørgen  1999  Stavang.SC    50 m  2:16.74   
12  500  Karlin-Reteike Philip  1999  SK RAN  AS2599  50 m  2:24.73   
13  499  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  50 m  2:24.97   
14  417  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  50 m  2:30.91   
15  235  Bondesson-Torgnusson Zebastian  1998  EMMABODA  AV9798  25 m  2:30.99   
16  665  Ingvarsson Elis  1999  HS  AG2799  50 m  2:32.38   
17  165  Fiskå Emil  1999  Stavang.SC    50 m  2:32.59   
18  55  Malm Hampus  1999  HS  AN1599  25 m  2:34.69   
19  605  Jacobsson Victor  1999  VÄXJÖ SS  AV0999  25 m  3:07.03   
20  79  Rundberg Robin  1999  HS  AW6199  50 m     
14 år och yngre 
134  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  Bærum    50 m  2:05.88   
577  Stenberg Philip  2001  SK TRITON  AB9101  25 m  2:16.27   
725  Wold Martin  2000  Lambertset    25 m  2:16.66   
682  Loeng Kristoffer  2001  TS&LK    50 m  2:17.87   
672  Fiskaa Barstad Jonas  2000  TS&LK    50 m  2:19.24   
28  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  2:19.35   
684  Moe Simon  2001  TS&LK    50 m  2:24.52   
464  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  2:25.14   
324  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  50 m  2:25.87   
10  138  Lia Nicholas  2001  Bærum    50 m  2:27.38   
11  140  Norheim Anders  2000  Bærum    50 m  2:28.00   
12  298  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  2:28.66   
13  320  Säll David  2000  JÄRFÄLLA S  AS8500  50 m  2:28.84   
14  317  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  50 m  2:29.28   
15  314  Pettersson-Dahlberg Rasmus  2000  JÄRFÄLLA S  AQ2500  50 m  2:29.99   
16  692  Juul Wolfgang Eilert  2000  TS&LK    50 m  2:30.81   
17  306  Larsson Markus  2002  JÄRFÄLLA S  AD5702  25 m  2:31.56   
18  373  Larsson Oliver  2001  LANDSKRONA  AU1301  50 m  2:32.27   
19  300  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  50 m  2:33.06   
20  455  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  2:34.11   
21  261  Dellhede Christoffer  2001  SS IDEN  AD0501  50 m  2:34.50   
22  172  Jacobsen Jerlow Lytomt  2001  Stavang.SC    50 m  2:34.66   
23  409  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  2:35.90   
24  374  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  2:36.56   
25  291  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  50 m  2:36.62   
26  617  Andersson Philip  2001  ÄNGELHOLM  AG6501  50 m  2:36.96   
27  505  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  25 m  2:37.90   
28  642  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  2:39.20   
29  142  Riiser Agmund  2001  Bærum    50 m  2:41.26   
30  131  Førsund Mathias Gundersen  2000  Bærum    50 m  2:41.69   
31  361  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  2:41.78   
32  149  Ajmi Sebastian  2001  Stavang.SC    50 m  2:46.34   
33  394  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  2:46.92   
34  310  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  50 m  2:47.56   
35  491  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  25 m  2:49.58   
36  490  Birkeberg Michael  2000  SK RAN  AJ0700  50 m  2:49.87   
37  504  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  50 m  2:52.06   
38  85  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  2:52.57   
39  600  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  25 m  2:53.10   
40  551  Sihlén Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  50 m  2:53.62   
41  164  Fevang Paul  2000  Stavang.SC    50 m  2:57.32   
42  649  Primetta Philip  2002  TRELLEBORG  AF8502  25 m  3:01.72   
43  152  Bull Johan  2000  Stavang.SC    50 m  3:02.84   
44  513  Wallenius Björn  2001  SK RAN  AH6301  25 m  3:05.05   
45  609  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  3:08.35   
46  608  Svensson Otto  2002  VÄXJÖ SS  AN4702  25 m  3:08.58   
47  182  Pettersen Stian  2003  Stavang.SC    50 m  3:08.88   
48  442  Lagström Ossian  2003  OSKARSHAMN  AH0303  25 m  3:09.21   
49  496  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  25 m  3:14.99   
50  290  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  25 m  3:20.80   
51  539  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  3:36.37   
52  347  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  50 m     
53  485  Athanasoulias Leonidas  2001  SK RAN  AS5701  50 m     
54  494  Gudermanis Albert  2000  SK RAN  AY6100  50 m     
55  510  Salameh Amir  2001  SK RAN  AS5501  50 m     
56  512  Thulin Ahlström Douglas  2001  SK RAN  AQ0901  50 m     
57  599  Hallum Ludvig  2003  VÄXJÖ SS  AQ6903  50 m     
58  647  Olsson-Lindhé Adam  2004  TRELLEBORG  AA2304  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
8_S
Gren 8, 4X50m Frisim D 15år oä 
 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
282  SS Iden Damer  SS IDEN    25 m  1:53.24   
481  Poseidon Damer  1900  POSEIDON    25 m  1:54.24   
252  SK Hajen Damer  1971  SK HAJEN    25 m  1:57.65   
694  Trondhejms SLK Lag 1  TS&LK    50 m  1:58.10   
187  Stavanger Sc J1 Jr.  Stavang.SC    50 m  1:58.84   
729  Järfälla S Damer Lag 1  JÄRFÄLLA S    50 m  2:04.00   
695  Trondhejms SLK Lag 2  TS&LK    50 m  2:05.50   
188  Stavanger Sc J2 Jr.  Stavang.SC    50 m  2:16.11   
449  Oskarshamn Damer [1999]  1999  OSKARSHAMN    50 m  2:20.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
9_S
Gren 9, 4X50m Frisim H 15år oä 
 
Sponsor: HT emballage 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
285  SS Iden Herrar Lag 1  SS IDEN    25 m  1:43.78   
482  Poseidon Herrar  1940  POSEIDON    25 m  1:44.71   
Hs Lag 1  HS    50 m  1:46.00   
694  Trondhejms SLK Lag 1  TS&LK    50 m  1:46.62   
421  Ljungby SS  LJUNGBY SS    50 m  1:49.99   
185  Stavanger Sc G1 Jr.  Stavang.SC    50 m  1:52.41   
712  Lambertseter SK G 98/99  Lambertset    25 m  1:54.00   
335  Järfälla S Herrar  1999  JÄRFÄLLA S    50 m  2:00.00   
186  Stavanger Sc G2 Jr.  Stavang.SC    50 m  2:03.60   
10  450  Oskarshamn Herrar [1999]  1999  OSKARSHAMN    50 m  2:22.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
10_S
Gren 10, 50m Ryggsim Damer 
Sponsor: Genarps Lådfabrik 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
688  Vigdisdatter Nytrö Åse  1997  TS&LK    50 m  30.57   
75  Rigby Lisa  1994  HS  AG3294  25 m  31.19   
256  Christensson Jenny  1996  SS IDEN  BD4696  50 m  32.22   
339  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  25 m  32.75   
474  Persson Maria  1993  POSEIDON  AK7693  25 m  32.76   
468  Nordberg Rebecca  1996  POSEIDON  AX1696  25 m  34.30   
705  Berggren Ada-Emilie Bekk  1996  Lambertset    25 m  35.29   
718  Lindgård Kristin Paulsen  1997  Lambertset    25 m  36.29   
509  Ryon Eloise  1997  SK RAN  BS8297  50 m  36.87   
10  479  Varady Natalie  1997  POSEIDON  AU8897  25 m  37.11   
11  258  Dahl Hanna  1991  SS IDEN  AM7291  50 m  38.16   
15 - 16 år 
135  Jensen Thea  1998  Bærum    50 m  33.75   
257  Cronsjö Moa  1998  SS IDEN  AM1498  50 m  33.81   
595  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  34.03   
691  Moen Wannebo Aurora  1998  TS&LK    50 m  34.49   
150  Askeland Ida  1998  Stavang.SC    50 m  34.82   
661  Danielsson Maja  1999  HS  AW0899  25 m  35.45   
251  Svensson Malin  1999  SK HAJEN  AE5499  25 m  35.82   
480  Östlund Rebecka  1999  POSEIDON  AE9899  25 m  36.82   
616  Andersson Matilda  1999  ÄNGELHOLM  AH6699  50 m  36.87   
10  130  Foosnæs Amalie Marie  1999  Bærum    50 m  36.91   
11  676  Dahle-Öfsti Camilla  1999  TS&LK    50 m  37.03   
12  619  Grönborg Louise  1999  ÄNGELHOLM  AI0899  25 m  37.25   
13  263  Dellhede Louise  1999  SS IDEN  AQ8499  50 m  37.58   
14  392  Somi Ninwa  1998  LANDSKRONA  AI4298  25 m  37.60   
15  Andersson Linnea  1998  HS  BN3898  25 m  37.61   
16  171  Håvarstein Andrea  1999  Stavang.SC    50 m  37.93   
17  157  Døskeland Synnøve  1998  Stavang.SC    50 m  38.07   
18  129  Essebo Olivia  1998  Bærum    50 m  38.42   
19  686  Natvik Jenny  1999  TS&LK    50 m  38.65   
20  195  Øie Kristin Xin  1999  Stavang.SC    50 m  38.84   
21  444  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  50 m  38.96   
22  554  Vesterlund Kocsis Tilda  1999  SK SYDSIM  AW4699  50 m  39.46   
23  318  Steen Ebba  1999  JÄRFÄLLA S  BC3699  50 m  40.97   
24  232  Tegstam Emma  1998  ALINGSÅS  BF6698  50 m  41.02   
25  167  Hagen Hedda Othilie  1999  Stavang.SC    50 m  41.04   
26  411  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  42.59   
27  29  Hansson Loella  1999  HS  BR5299  25 m  45.41   
28  53  Lundquist Josefine  1998  HS  BN7898  25 m  46.59   
29  86  Terani-Manesh Roxana  1998  HS  BN8898  25 m  47.49   
30  190  Thorsdalen Heidi  1999  Stavang.SC    50 m     
13 - 14 år 
11  Arvidsson Josefine  2001  HS  AN7801  25 m  32.84   
20  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  25 m  34.01   
566  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  25 m  34.16   
304  Larsson Linneá  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  34.17   
690  Volden Karoline  2001  TS&LK    50 m  34.38   
708  Helmersen Andrea Arstad  2001  Lambertset    25 m  35.19   
377  Linné Mathilda  2001  LANDSKRONA  AZ7201  25 m  35.25   
87  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  25 m  35.51   
536  Almasi Natalie  2001  SK SYDSIM  AS9601  50 m  35.69   
10  49  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  25 m  35.85   
11  169  Hinna Marie  2000  Stavang.SC    50 m  36.08   
12  573  Ohlsson Wilma  2000  SK TRITON  AC6800  25 m  36.11   
13  425  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  36.13   
14  465  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  36.15   
15  47  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  25 m  36.29   
16  719  Mørk Hedda  2001  Lambertset    25 m  36.39   
17  702  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  36.43   
18  133  Hoffart Ylva  2001  Bærum    50 m  36.53   
19  697  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  36.57   
20  560  Degler Amalia  2001  SK TRITON  AG2601  25 m  36.76   
21  64  Nilsson Moa  2001  HS  AO4201  25 m  36.80   
22  458  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  25 m  36.90   
23  381  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  37.00   
24  27  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  37.07   
25  544  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  37.25   
26  478  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  25 m  37.34   
27  671  Sem Austmo Oda  2000  TS&LK    50 m  37.69   
28  591  Bremark Felicia  2000  VÄXJÖ SS  BK2800  25 m  37.93   
29  431  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  37.96   
30  348  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  37.97   
31  545  Lindestam Kajsa-Elsa  2000  SK SYDSIM  AF3800  50 m  38.00   
32  321  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  38.33   
33  148  Abrahamsen Celine  2001  Stavang.SC    50 m  38.46   
34  193  Waly Catherine  2001  Stavang.SC    50 m  38.91   
35  338  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  50 m  39.03   
36  709  Kummen Eva  2001  Lambertset    25 m  39.03   
37  128  Bjerkaas Caroline Blydt  2001  Bærum    50 m  39.07   
38  153  Carlmark Celina Enholm  2000  Stavang.SC    50 m  39.15   
39  315  Pihlblad-Swahn Erica  2001  JÄRFÄLLA S  AJ4201  50 m  39.26   
40  40  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  25 m  39.28   
41  585  Augustsson Vendela  2000  VÄXJÖ SS  AZ6200  25 m  39.42   
42  54  Maigren Hanna  2001  HS  BL8401  25 m  39.44   
43  146  Li Karin Sofie Syversveen  2001  Bærum    50 m  39.52   
44  693  Aadahl Carina  2000  TS&LK    50 m  39.54   
45  236  Klaesson Wilma  2000  EMMABODA  BH6200  50 m  39.55   
46  234  Andersson Lisa  2001  EMMABODA  BC0601  25 m  39.76   
47  355  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  25 m  39.92   
48  706  Christiansen Rebekka Valvik  2001  Lambertset    25 m  40.04   
49  717  Leite Sara  2001  Lambertset    25 m  40.15   
50  668  Persson Tova  2000  HS  BM8400  25 m  40.23   
51  700  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  40.31   
52  436  Prai Andrea  2001  OSBY SS  AI3201  50 m  40.46   
53  183  Rødseth Anne  2001  Stavang.SC    50 m  40.57   
54  266  Hansen Elin  2000  SS IDEN  AV6600  25 m  40.57   
55  364  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  25 m  40.91   
56  326  Wännman Sol  2001  JÄRFÄLLA S  AR8601  50 m  41.17   
57  297  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  50 m  41.20   
58  457  Bonnevier Agnes  2000  POSEIDON  BJ7800  25 m  41.42   
59  132  Hillesøy Astrid  2001  Bærum    50 m  41.46   
60  299  Gunnarsson-Jonsson Amanda  2000  JÄRFÄLLA S  AC4800  50 m  41.88   
61  238  Ahlgren Ellinor  2001  SK HAJEN  AE0601  25 m  42.03   
62  441  Johansson Matilda  2001  OSKARSHAMN  BD6201  25 m  42.18   
63  325  Viklund Anna  2001  JÄRFÄLLA S  AS4601  50 m  42.38   
64  533  Karlsson Tilde  2000  SPIGGARNA  BP1200  25 m  43.41   
65  45  Lapadatovic Anna  2001  HS  BP3401  25 m  43.68   
66  69  Palm Elly  2001  HS  BP4401  25 m  43.85   
67  30  Hansson Pauline  2001  HS  BL2201  25 m  44.17   
68  635  Flodmark Klara  2001  SIM ENGELH  AE4201  50 m  44.22   
69  136  Klævahaugen Sunniva Moe  2001  Bærum    50 m  44.50   
70  323  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  50 m  44.60   
71  322  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  50 m  44.84   
72  21  Edman Sara  2001  HS  BL6401  25 m  44.97   
73  41  Karvonen Ella  2000  HS  BP1800  25 m  45.14   
74  346  Fling Maja  2001  KSLS  BF9601  25 m  45.37   
75  80  Sjunnesson Tove  2000  HS  BM9400  25 m  46.17   
76  537  Boos Sonja  2001  SK SYDSIM  AP3401  50 m  46.80   
77  448  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  47.06   
78  627  Lyngemark Josefine  2001  ÄNGELHOLM  BM9201  25 m  47.07   
79  48  Leo Esmeralda  2001  HS  BN6201  25 m  48.50   
80  530  Björnstedt Victoria  2001  SPIGGARNA  BC1801  25 m  48.77   
81  269  Israelsson Natalie  2001  SS IDEN  BG8401  25 m  55.01   
82  498  Hogea Felicia  2001  SK RAN  BL3601  50 m     
11 - 12 år 
343  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  35.06   
144  Skaug Vilde  2002  Bærum    50 m  35.52   
701  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  35.63   
606  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  36.69   
565  Lejox Felicia  2002  SK TRITON  AB0402  25 m  36.73   
527  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  36.99   
648  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  37.47   
414  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  25 m  37.54   
416  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  25 m  37.55   
10  292  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  37.74   
11  523  Nilsson Tova  2002  S 71  AC0202  50 m  38.27   
12  553  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  38.34   
13  316  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  38.46   
14  39  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  25 m  38.62   
15  309  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  50 m  38.90   
16  242  Christerson Lovisa  2002  SK HAJEN  AM3402  25 m  39.11   
17  526  Permarker Anna-Louisa  2002  S 71  AH1402  25 m  39.62   
18  81  Stenhård Ellinor  2002  HS  AV8402  25 m  39.75   
19  590  Bodsjö Sanna  2003  VÄXJÖ SS  AD6203  25 m  40.23   
20  240  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  40.27   
21  472  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  25 m  40.35   
22  301  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  40.38   
23  428  Håkansson Evelina  2002  OSBY SS  AI8202  25 m  40.45   
24  415  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  40.50   
25  385  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  40.60   
26  341  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  40.71   
27  262  Dellhede Josefin  2003  SS IDEN  AD3403  25 m  40.86   
28  38  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  25 m  40.93   
29  308  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  50 m  40.99   
30  376  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  41.05   
31  319  Strand Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ1802  25 m  41.18   
32  437  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  41.47   
33  65  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  25 m  41.79   
34  305  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  41.80   
35  303  Hertegren Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ7602  25 m  41.91   
36  447  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  25 m  41.93   
37  371  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  42.12   
38  547  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  50 m  42.20   
39  264  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  25 m  42.41   
40  249  Moberg Aliah  2003  SK HAJEN  AN1203  25 m  42.51   
41  538  Cerutti Emma  2002  SK SYDSIM  AI9402  50 m  42.51   
42  243  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  42.68   
43  296  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  25 m  42.70   
44  644  Leidersdorff Mathilda  2002  TRELLEBORG  AK9602  25 m  42.79   
45  89  Valanzuolo Julia  2003  HS  AR9803  25 m  42.82   
46  350  Nguyen Michelle  2002  KSLS  AW7602  25 m  43.19   
47  43  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  43.30   
48  276  Twedberg Anna  2003  SS IDEN  AR4203  25 m  43.51   
49  601  Hedenfalk Olivia  2002  VÄXJÖ SS  AX7802  25 m  43.70   
50  658  Sauthon Tia  2003  Oslo IL  102248  50 m  44.12   
51  413  Nyika Anna  2002  LJUNGBY SS  AB2402  25 m  44.51   
52  68  Kinberg Cecilia P  2003  HS  AR2803  25 m  44.62   
53  67  Olsson Mims  2002  HS  BA5402  25 m  44.65   
54  451  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  25 m  44.72   
55  174  Jørmeland Johanne  2002  Stavang.SC    50 m  44.81   
56  327  Zalamans Ebba  2003  JÄRFÄLLA S  AK7403  25 m  45.01   
57  420  Vorszak Kriszta  2003  LJUNGBY SS  AC2203  25 m  45.37   
58  177  Lind Edith  2002  Stavang.SC    50 m  45.62   
59  698  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  45.99   
60  178  Lærdal Kari  2003  Stavang.SC    50 m  46.26   
61  61  Nilsson Anna  2003  HS  BF3203  25 m  46.46   
62  151  Berg Malin B  2002  Stavang.SC    50 m  48.06   
63  328  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  48.55   
64  430  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  25 m  48.55   
65  342  Karlsson Ida  2002  KARLSHAMN  BC8202  25 m  48.67   
66  293  Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  25 m  48.68   
67  340  Erneland Isabelle  2002  KARLSHAMN  AY5602  25 m  48.84   
68  278  Wallén Thea  2002  SS IDEN  BN3802  25 m  49.72   
69  424  Borg Tova  2003  OSBY SS  AQ6203  25 m  49.97   
70  73  Erikss Filippa Philipsson  2003  HS  AX7203  25 m  50.02   
71  529  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  25 m  50.26   
72  380  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA  AF3603  25 m  50.50   
73  638  Nilsson Idun  2002  SIM ENGELH  AU1802  50 m  50.73   
74  502  Hajdari Embla  2002  SK RAN  AQ8402  50 m  51.15   
75  375  Lindén Mathilda  2003  LANDSKRONA  BO8203  50 m  51.60   
76  558  Ahlberg Mira  2003  SK TRITON  AX5203  50 m  52.44   
77  584  Arthursson Tilda  2003  VÄXJÖ SS  BD7603  25 m  54.81   
78  354  Andersson Filippa  2002  LANDSKRONA  AM2602  25 m  55.93   
79  511  Sjögren Erika  2002  SK RAN  AY2202  50 m  1:04.01   
80  352  Ahlesten Kajsa  2002  LANDSKRONA  BL9402  50 m     
10 år och yngre 
645  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  25 m  41.80   
524  Nilsson Wilma  2004  S 71  AB0804  25 m  42.50   
655  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  44.26   
630  Pekberg Frida  2004  ÄNGELHOLM  AG0404  25 m  44.78   
640  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  45.23   
368  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  50 m  45.73   
532  Ekstrand Wilma  2004  SPIGGARNA  AM9404  25 m  46.31   
365  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  46.70   
604  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  25 m  46.70   
10  369  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  50 m  47.10   
11  559  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  49.13   
12  56  Malmus Liv  2004  HS  AO9804  25 m  50.30   
13  93  Wöhl Cajsa  2004  HS  AP3204  25 m  50.35   
14  71  Persson Tilda  2004  HS  AP1204  25 m  50.68   
15  426  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  25 m  50.87   
16  391  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  50 m  51.31   
17  280  Wigren Filippa  2004  SS IDEN  AJ8804  25 m  51.42   
18  621  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  51.42   
19  32  Hjelmgren Elsa  2004  HS  AO5804  25 m  52.37   
20  390  Sivertsson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  52.61   
21  Arvidsson Alicia  2005  HS  AF3205  25 m  53.19   
22  594  Edvardsson Bella  2005  VÄXJÖ SS  AL2605  25 m  54.06   
23  728  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  25 m  54.17   
24  396  Thell Elsa  2004  LANDSKRONA  AY5804  25 m  56.57   
25  636  Kaminski Saskia  2004  SIM ENGELH  AR9604  25 m  56.62   
26  429  Håkansson Lovisa  2005  OSBY SS  AC5405  25 m  58.69   
27  393  Strandh Yasmine  2006  LANDSKRONA  AB7406  25 m  59.63   
28  518  Hart Alicia  2005  S 71  AE3805  25 m  59.88   
29  643  Leidersdorff Antonia  2005  TRELLEBORG  AE8205  25 m  1:00.74   
30  622  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  25 m  1:03.01   
31  378  Lundgren Saga  2005  LANDSKRONA  AF0805  25 m  1:15.10   
32  294  Bengtsson Linn  2007  JÄRFÄLLA S  AB9207  50 m     
33  593  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
11_S
Gren 11, 50m Frisim Herrar 
Sponsor: Salong Figaro             
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
562  Hjelm Måns  1992  SK TRITON  AC7992  50 m  23.43   
267  Hansen Fredrik  1992  SS IDEN  AR0192  50 m  25.20   
452  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  AP5391  25 m  25.23   
412  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  25 m  25.71   
469  Nyrenstedt Gustav  1992  POSEIDON  AD6992  25 m  25.73   
618  Davidsson Emil  1990  ÄNGELHOLM  AS0190  50 m  25.80   
19  Davidsson Linus  1994  HS  AF8394  50 m  26.16   
279  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  26.25   
408  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  26.34   
10  624  Jörgensen Pontus  1994  ÄNGELHOLM  AB9794  25 m  26.85   
11  598  Fritz Emil  1990  VÄXJÖ SS  AG5990  50 m  27.00   
12  726  Aasheim Adrian  1996  Lambertset    25 m  27.00   
13  552  Tangvald Måns  1995  SK SYDSIM  AN3595  50 m  27.45   
14  548  Nilsson Erik  1996  SK SYDSIM  AL7996  50 m  27.48   
15  445  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  50 m  27.49   
16  561  Hansson Joel  1997  SK TRITON  AH7397  25 m  27.64   
17  716  Lefdalsnes Per Aleksander Lindkvist  1997  Lambertset    25 m  27.88   
18  433  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  50 m  28.68   
19  231  Lundgren Arvid  1997  ALINGSÅS  AX5597  50 m  30.13   
20  543  Johansson Henrik  1996  SK SYDSIM  AP0396  50 m  30.27   
15 - 16 år 
10  Arvidsson Gustav  1998  HS  AP2798  25 m  26.06   
675  Båtbukt Jon Olav  1998  TS&LK    50 m  26.10   
145  Lie Erling Syversveen  1999  Bærum    50 m  26.66   
681  Olden Larsen Morten  1998  TS&LK    50 m  26.88   
732  Volden Kristian  1998  TS&LK    50 m  27.24   
168  Henningsen Sondre  1999  Stavang.SC    50 m  27.40   
669  Rasmusson Oskar  1999  HS  AK2799  25 m  27.42   
720  Richardsen Viktor Husø  1998  Lambertset    25 m  27.47   
383  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  25 m  27.54   
10  680  Gjerde Joakim  1998  TS&LK    50 m  27.75   
11  387  Schagerlöf Victor  1998  LANDSKRONA  AM4398  25 m  27.83   
12  229  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  50 m  27.86   
13  362  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  25 m  27.87   
14  184  Rødseth Jørgen  1999  Stavang.SC    50 m  28.00   
15  175  Jørmeland Ole  1998  Stavang.SC    50 m  28.05   
16  473  Paul Edvin  1998  POSEIDON  AD3798  25 m  28.11   
17  139  Vik Sindre Nogva  1999  Bærum    50 m  28.17   
18  665  Ingvarsson Elis  1999  HS  AG2799  25 m  28.20   
19  722  Rypestøl Oscar Tollefsrud  1998  Lambertset    25 m  28.26   
20  417  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  50 m  28.31   
21  176  Kristensen Mathias Lamo  1998  Stavang.SC    50 m  28.32   
22  329  Östrand Emil  1998  JÄRFÄLLA S  AB2598  50 m  28.35   
23  295  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  50 m  28.80   
24  662  Edman Andreas  1999  HS  AS6599  25 m  29.14   
25  667  Moor Samuel  1998  HS  AV9398  25 m  29.41   
26  265  Hangård Roy  1999  SS IDEN  AH0999  50 m  29.88   
27  165  Fiskå Emil  1999  Stavang.SC    50 m  29.96   
28  259  Dahlén Alexander  1999  SS IDEN  AI4399  50 m  30.39   
29  235  Bondesson-Torgnusson Zebastian  1998  EMMABODA  AV9798  50 m  30.81   
30  180  Monslaup Sondre Lea  1999  Stavang.SC    50 m  31.06   
31  55  Malm Hampus  1999  HS  AN1599  50 m  31.28   
32  179  Monslaup Andreas Lea  1999  Stavang.SC    50 m  31.62   
33  79  Rundberg Robin  1999  HS  AW6199  25 m  35.24   
34  605  Jacobsson Victor  1999  VÄXJÖ SS  AV0999  25 m  37.20   
13 - 14 år 
134  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  Bærum    50 m  26.45   
725  Wold Martin  2000  Lambertset    25 m  27.56   
141  Olaussen Filip  2000  Bærum    50 m  27.94   
579  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  28.06   
672  Fiskaa Barstad Jonas  2000  TS&LK    50 m  28.36   
660  Barabas Tommy  2000  HS  AR5300  25 m  28.57   
95  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  25 m  28.71   
703  Arnestad Henrik Brønner  2000  Lambertset    25 m  28.71   
143  Sauthon Teo  2000  Bærum    50 m  28.80   
10  682  Loeng Kristoffer  2001  TS&LK    50 m  28.89   
11  140  Norheim Anders  2000  Bærum    50 m  28.97   
12  138  Lia Nicholas  2001  Bærum    50 m  29.02   
13  659  Barabas Ricky  2000  HS  AR6300  25 m  29.26   
14  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  29.30   
15  28  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  29.72   
16  684  Moe Simon  2001  TS&LK    50 m  29.78   
17  58  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  25 m  29.99   
18  699  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  30.18   
19  317  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  50 m  30.45   
20  692  Juul Wolfgang Eilert  2000  TS&LK    50 m  30.54   
21  72  Eriksson André Philipsson  2001  HS  AH1501  25 m  31.03   
22  696  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  25 m  31.09   
23  409  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  31.14   
24  505  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  31.19   
25  577  Stenberg Philip  2001  SK TRITON  AB9101  50 m  31.21   
26  374  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  31.33   
27  455  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  31.33   
28  324  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  50 m  31.49   
29  727  Aasheim Martin  2000  Lambertset    25 m  31.55   
30  670  Tanaskovic Filip  2000  HS  AL3100  25 m  31.72   
31  466  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  31.86   
32  131  Førsund Mathias Gundersen  2000  Bærum    50 m  31.88   
33  50  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  25 m  32.06   
34  361  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  32.14   
35  14  Bonnevier Simon  2001  HS  AH7301  25 m  32.26   
36  261  Dellhede Christoffer  2001  SS IDEN  AD0501  50 m  32.27   
37  320  Säll David  2000  JÄRFÄLLA S  AS8500  50 m  32.37   
38  347  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  25 m  32.43   
39  142  Riiser Agmund  2001  Bærum    50 m  32.49   
40  314  Pettersson-Dahlberg Rasmus  2000  JÄRFÄLLA S  AQ2500  50 m  32.78   
41  587  Björn Bertil  2001  VÄXJÖ SS  AI0301  25 m  32.97   
42  170  Hovin Magnus Geijer  2001  Stavang.SC    50 m  33.13   
43  311  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  33.17   
44  250  Modigh Joar  2001  SK HAJEN  AO1101  50 m  33.39   
45  172  Jacobsen Jerlow Lytomt  2001  Stavang.SC    50 m  33.60   
46  373  Larsson Oliver  2001  LANDSKRONA  AU1301  50 m  34.18   
47  345  Dahlberg Tobias  2001  KSLS  AK0101  25 m  34.26   
48  281  von Post Joel  2001  SS IDEN  AL4901  25 m  34.33   
49  149  Ajmi Sebastian  2001  Stavang.SC    50 m  34.69   
50  551  Sihlén Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  50 m  34.73   
51  239  Axelsson Johan  2000  SK HAJEN  AP8100  25 m  35.04   
52  394  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  35.12   
53  310  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  35.38   
54  152  Bull Johan  2000  Stavang.SC    50 m  35.46   
55  34  Ingelsson Albert  2001  HS  AR5901  25 m  35.71   
56  164  Fevang Paul  2000  Stavang.SC    50 m  36.18   
57  313  Olsson David  2001  JÄRFÄLLA S  AO4501  50 m  36.34   
58  290  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  25 m  36.38   
59  33  Härstedt Joel  2001  HS  AU6301  25 m  36.53   
60  651  Romare Douglas  2001  TRELLEBORG  AD0301  25 m  36.57   
61  628  Nilsson Filip  2001  ÄNGELHOLM  AI8301  50 m  37.49   
62  485  Athanasoulias Leonidas  2001  SK RAN  AS5701  25 m  37.89   
63  512  Thulin Ahlström Douglas  2001  SK RAN  AQ0901  25 m  38.03   
64  90  Wiberg Emil  2001  HS  AR6901  25 m  41.04   
65  510  Salameh Amir  2001  SK RAN  AS5501  25 m  48.53   
66  494  Gudermanis Albert  2000  SK RAN  AY6100  50 m     
11 - 12 år 
24  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  28.97   
541  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  30.36   
298  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  30.49   
83  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  25 m  30.53   
300  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  31.30   
306  Larsson Markus  2002  JÄRFÄLLA S  AD5702  25 m  32.05   
569  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  32.20   
270  Lidbäck Gustav  2002  SS IDEN  AB7302  25 m  33.25   
22  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  25 m  33.27   
10  291  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  25 m  33.38   
11  642  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  33.67   
12  85  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  34.13   
13  191  Torgers Kristian Hillesøy  2002  Stavang.SC    50 m  34.22   
14  620  Grönborg Oscar  2002  ÄNGELHOLM  AH8102  25 m  34.34   
15  631  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  35.13   
16  351  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  25 m  35.34   
17  592  Cikota Kemal  2002  VÄXJÖ SS  AS0102  25 m  36.06   
18  344  Dahlberg Erik  2002  KSLS  AJ5502  25 m  36.08   
19  637  Lupu Vlad  2003  SIM ENGELH  AF8703  50 m  36.19   
20  600  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  25 m  36.40   
21  649  Primetta Philip  2002  TRELLEBORG  AF8502  25 m  36.47   
22  440  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  37.05   
23  550  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  37.08   
24  349  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  25 m  37.23   
25  182  Pettersen Stian  2003  Stavang.SC    50 m  37.46   
26  384  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  37.57   
27  18  Cochinescu Felix  2003  HS  AI2303  25 m  37.80   
28  483  Acevski Alexander  2002  SK RAN  AH4502  25 m  38.25   
29  609  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  38.33   
30  15  Cederholm Filip  2003  HS  AI0303  25 m  38.34   
31  443  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  38.58   
32  496  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  25 m  38.62   
33  564  Larsson Pontus  2002  SK TRITON  AG9502  25 m  38.67   
34  588  Björn Gösta  2003  VÄXJÖ SS  AL1303  25 m  38.88   
35  608  Svensson Otto  2002  VÄXJÖ SS  AN4702  25 m  39.06   
36  442  Lagström Ossian  2003  OSKARSHAMN  AH0303  25 m  39.52   
37  492  Elfvin David  2002  SK RAN  AI2102  25 m  39.96   
38  230  Emanuelsson Noah  2003  ALINGSÅS  AI8703  50 m  40.97   
39  46  Larsson Alexander  2003  HS  AQ0303  25 m  41.68   
40  599  Hallum Ludvig  2003  VÄXJÖ SS  AQ6903  25 m  42.29   
41  74  Rasmusson Erik  2003  HS  BE3203  25 m  42.95   
42  395  Tengberg Alexander  2003  LANDSKRONA  AH7303  50 m  42.99   
43  586  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  43.70   
44  386  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  45.33   
45  596  Eriksson Alvin  2003  VÄXJÖ SS  AQ3703  25 m  46.32   
46  557  af Klinteberg Filip  2003  SK TRITON  AE3103  25 m  46.54   
47  382  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  50 m  53.57   
10 år och yngre 
52  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  34.48   
634  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  25 m  36.08   
312  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  36.49   
540  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  36.62   
535  Tjärnberg Felix  2005  SPIGGARNA  AB5305  50 m  36.69   
652  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  37.46   
36  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  25 m  38.08   
521  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  38.69   
633  Rydén Noa  2004  ÄNGELHOLM  AC6304  25 m  38.80   
10  650  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  39.07   
11  42  Kjellnäs Lukas  2004  HS  AG6904  25 m  40.67   
12  629  Nilsson Jakob  2004  ÄNGELHOLM  AC5904  25 m  41.35   
13  432  Lindkvist Vincent  2004  OSBY SS  AH4704  25 m  41.47   
14  515  Bevréus Oscar  2006  S 71  AA9306  25 m  41.64   
15  647  Olsson-Lindhé Adam  2004  TRELLEBORG  AA2304  25 m  42.22   
16  370  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  50 m  43.73   
17  528  Rönningdal Malte  2005  S 71  AB1905  25 m  43.76   
18  78  Roslund Johannes  2004  HS  AH0104  25 m  43.96   
19  602  Hjelmberg Johan  2005  VÄXJÖ SS  AC5105  25 m  44.19   
20  575  Qvarfordh Markus  2004  SK TRITON  AA8904  25 m  44.68   
21  399  Wiveus Jack  2004  LANDSKRONA  AG6504  50 m  44.71   
22  302  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  25 m  46.89   
23  37  Juliusson Adam  2004  HS  AG4904  25 m  47.09   
24  372  Larmark Carl  2005  LANDSKRONA  AB4105  50 m  47.20   
25  546  Lindestam Viggo  2005  SK SYDSIM  AB3505  50 m  47.79   
26  26  Gränse Leo  2004  HS  AG0904  25 m  48.50   
27  397  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA  AE4904  50 m  49.56   
28  525  Nordqvist Ville  2004  S 71  AF2304  25 m  1:02.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
12_S
Gren 12, 200m Frisim Damer 
Sponsor: Dito Byggkraft AB         
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
571  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  25 m  2:12.71   
423  Winquist Rebecka  1996  MARKARYD  AD2296  25 m  2:13.18   
689  Schanke Tömmervik Malin  1994  TS&LK    50 m  2:14.89   
688  Vigdisdatter Nytrö Åse  1997  TS&LK    50 m  2:16.21   
268  Hörberg-Zdanowski Amanda  1996  SS IDEN  AL5896  50 m  2:16.33   
677  Solbakken Dyngeland Ylva  1997  TS&LK    50 m  2:18.75   
360  Bergkvist Amanda  1996  LANDSKRONA  AN0896  25 m  2:22.97   
685  Björklund Mora Kristina  1997  TS&LK    50 m  2:28.42   
705  Berggren Ada-Emilie Bekk  1996  Lambertset    25 m  2:35.62   
10  237  Kronmar Nellie  1997  EMMABODA  BQ3897  50 m  2:57.39   
15 - 16 år 
12  Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  2:16.69   
246  Karlsson Amanda  1998  SK HAJEN  AD2898  25 m  2:17.84   
272  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  50 m  2:17.84   
147  Sæther Mari Solemslie  1999  Bærum    50 m  2:18.38   
263  Dellhede Louise  1999  SS IDEN  AQ8499  50 m  2:26.70   
595  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  2:29.87   
251  Svensson Malin  1999  SK HAJEN  AE5499  25 m  2:30.90   
686  Natvik Jenny  1999  TS&LK    50 m  2:31.50   
554  Vesterlund Kocsis Tilda  1999  SK SYDSIM  AW4699  50 m  2:34.24   
10  130  Foosnæs Amalie Marie  1999  Bærum    50 m  2:35.86   
11  676  Dahle-Öfsti Camilla  1999  TS&LK    50 m  2:38.02   
12  691  Moen Wannebo Aurora  1998  TS&LK    50 m  2:42.67   
13  508  Revstedt Philippa  1999  SK RAN  BC8499  50 m  2:42.76   
14  489  Birkeberg Erica  1998  SK RAN  BF7698  50 m  2:42.86   
15  Andersson Linnea  1998  HS  BN3898  25 m  2:46.45   
16  607  Ronnebring Ellen  1999  VÄXJÖ SS  BI4899  25 m  3:03.49   
14 år och yngre 
687  Steinsdotter Nestgaard Maud  2000  TS&LK    50 m  2:21.72   
723  Røsholm Maren Helene  2001  Lambertset    25 m  2:22.96   
453  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  2:23.63   
23  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  2:24.40   
565  Lejox Felicia  2002  SK TRITON  AB0402  25 m  2:24.87   
169  Hinna Marie  2000  Stavang.SC    50 m  2:25.47   
47  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  25 m  2:25.99   
304  Larsson Linneá  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  2:26.51   
321  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  2:26.63   
10  458  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  25 m  2:26.69   
11  323  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  50 m  2:26.75   
12  463  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  2:27.87   
13  678  Elverum Ingrid  2000  TS&LK    50 m  2:28.27   
14  545  Lindestam Kajsa-Elsa  2000  SK SYDSIM  AF3800  50 m  2:28.55   
15  589  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  2:28.57   
16  49  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  50 m  2:28.83   
17  381  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  2:28.93   
18  307  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  AI7600  50 m  2:29.91   
19  315  Pihlblad-Swahn Erica  2001  JÄRFÄLLA S  AJ4201  50 m  2:30.18   
20  431  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  2:30.87   
21  51  Llupa Julise  2002  HS  AO7602  25 m  2:31.50   
22  690  Volden Karoline  2001  TS&LK    50 m  2:31.82   
23  566  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  25 m  2:32.13  RES 
24  693  Aadahl Carina  2000  TS&LK    50 m  2:32.69  RES 
25  292  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  2:33.29  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
13_S
Gren 13, 200m Medley Herrar 
Sponsor: KK autocenter Landskrona  
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
452  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  AP5391  25 m  2:12.43   
267  Hansen Fredrik  1992  SS IDEN  AR0192  50 m  2:17.06   
245  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  25 m  2:21.77   
495  Hariri Ali  1996  SK RAN  AK7196  50 m  2:26.29   
462  Hansson Petter  1995  POSEIDON  AA4995  25 m  2:26.80   
471  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  2:27.90   
552  Tangvald Måns  1995  SK SYDSIM  AN3595  50 m  2:31.52   
506  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  2:35.24   
433  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  50 m  2:42.06   
10  484  Andersson Max  1996  SK RAN  AC6196  50 m  2:46.15   
11  543  Johansson Henrik  1996  SK SYDSIM  AP0396  50 m  2:46.92   
12  231  Lundgren Arvid  1997  ALINGSÅS  AX5597  50 m  2:47.82   
13  716  Lefdalsnes Per Aleksander Lindkvist  1997  Lambertset    25 m     
15 - 16 år 
145  Lie Erling Syversveen  1999  Bærum    50 m  2:21.55   
732  Volden Kristian  1998  TS&LK    50 m  2:22.09   
10  Arvidsson Gustav  1998  HS  AP2798  25 m  2:24.19   
139  Vik Sindre Nogva  1999  Bærum    50 m  2:27.48   
175  Jørmeland Ole  1998  Stavang.SC    50 m  2:30.51   
475  Pettersson Simon  1998  POSEIDON  AH7198  25 m  2:31.54   
229  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  50 m  2:33.45   
259  Dahlén Alexander  1999  SS IDEN  AI4399  50 m  2:34.83   
329  Östrand Emil  1998  JÄRFÄLLA S  AB2598  50 m  2:36.62   
10  486  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  2:36.92   
11  667  Moor Samuel  1998  HS  AV9398  25 m  2:39.31   
12  722  Rypestøl Oscar Tollefsrud  1998  Lambertset    25 m  2:48.35   
13  179  Monslaup Andreas Lea  1999  Stavang.SC    50 m  2:49.99   
14  500  Karlin-Reteike Philip  1999  SK RAN  AS2599  50 m  2:52.57   
15  295  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  50 m  2:52.85   
16  180  Monslaup Sondre Lea  1999  Stavang.SC    50 m  2:55.57   
17  499  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  50 m  3:03.23   
18  55  Malm Hampus  1999  HS  AN1599  25 m  3:04.13   
19  417  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  25 m  3:23.89   
13 - 14 år 
134  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  Bærum    50 m  2:12.74   
143  Sauthon Teo  2000  Bærum    50 m  2:21.57   
721  Rosmo Julius  2001  Lambertset    25 m  2:27.33   
138  Lia Nicholas  2001  Bærum    50 m  2:35.50   
28  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  2:35.71   
95  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  25 m  2:39.63   
317  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  50 m  2:43.05   
Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  2:43.61   
91  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  2:44.09   
10  140  Norheim Anders  2000  Bærum    50 m  2:44.83   
11  324  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  50 m  2:45.31   
12  659  Barabas Ricky  2000  HS  AR6300  25 m  2:46.73   
13  320  Säll David  2000  JÄRFÄLLA S  AS8500  50 m  2:48.74   
14  131  Førsund Mathias Gundersen  2000  Bærum    50 m  2:48.82   
15  464  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  2:49.39   
16  660  Barabas Tommy  2000  HS  AR5300  25 m  2:49.87   
17  617  Andersson Philip  2001  ÄNGELHOLM  AG6501  25 m  2:50.76   
18  72  Eriksson André Philipsson  2001  HS  AH1501  25 m  2:51.20  RES 
11 - 12 år 
24  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  2:37.03   
516  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  2:46.07   
298  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:46.98   
306  Larsson Markus  2002  JÄRFÄLLA S  AD5702  25 m  2:52.49   
642  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  2:56.02   
83  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  25 m  3:03.66   
270  Lidbäck Gustav  2002  SS IDEN  AB7302  25 m  3:04.64   
291  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  50 m  3:07.00   
631  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  3:07.52   
10  620  Grönborg Oscar  2002  ÄNGELHOLM  AH8102  25 m  3:08.79   
11  541  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  3:10.10   
12  85  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  3:10.31   
13  191  Torgers Kristian Hillesøy  2002  Stavang.SC    50 m  3:12.36   
14  600  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  25 m  3:12.71   
15  491  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  25 m  3:13.47   
16  649  Primetta Philip  2002  TRELLEBORG  AF8502  25 m  3:19.32   
17  550  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  3:22.75   
18  17  Cochinescu Eric  2002  HS  AG6702  25 m  3:23.70   
19  569  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  3:26.85   
20  182  Pettersen Stian  2003  Stavang.SC    50 m  3:28.64  RES 
21  496  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  25 m  3:32.85  RES 
10 år och yngre 
540  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  3:20.81   
521  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  50 m     
634  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  50 m     
650  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
14_S
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer 
Sponsor: Norrvidinge maskinstation 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
75  Rigby Lisa  1994  HS  AG3294  25 m  29.63   
423  Winquist Rebecka  1996  MARKARYD  AD2296  25 m  29.88   
674  Holan Bye Vilde  1995  TS&LK    50 m  29.89   
62  Nilsson Emma  1995  HS  BA7895  25 m  29.93   
688  Vigdisdatter Nytrö Åse  1997  TS&LK    50 m  30.21   
474  Persson Maria  1993  POSEIDON  AK7693  25 m  30.95   
339  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  31.09   
268  Hörberg-Zdanowski Amanda  1996  SS IDEN  AL5896  50 m  31.12   
244  Edenfelt Sara  1992  SK HAJEN  CG0692  25 m  31.72   
10  479  Varady Natalie  1997  POSEIDON  AU8897  25 m  32.61   
11  509  Ryon Eloise  1997  SK RAN  BS8297  50 m  33.31   
12  571  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  25 m  33.90   
13  468  Nordberg Rebecca  1996  POSEIDON  AX1696  25 m  33.95   
14  685  Björklund Mora Kristina  1997  TS&LK    50 m  34.07   
15  656  Ström Julia  1997  TRELLEBORG  BR4497  50 m  34.93   
16  258  Dahl Hanna  1991  SS IDEN  AM7291  50 m  36.73   
17  718  Lindgård Kristin Paulsen  1997  Lambertset    50 m  37.70   
18  237  Kronmar Nellie  1997  EMMABODA  BQ3897  25 m  45.99   
15 - 16 år 
241  Björner Oh Li  1998  SK HAJEN  AO6298  25 m  30.54   
181  Mork Andrea Marki  1998  Stavang.SC    50 m  31.06   
12  Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  31.15   
691  Moen Wannebo Aurora  1998  TS&LK    50 m  32.06   
135  Jensen Thea  1998  Bærum    50 m  32.46   
257  Cronsjö Moa  1998  SS IDEN  AM1498  50 m  32.50   
272  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  50 m  32.94   
130  Foosnæs Amalie Marie  1999  Bærum    50 m  33.06   
661  Danielsson Maja  1999  HS  AW0899  25 m  33.76   
10  616  Andersson Matilda  1999  ÄNGELHOLM  AH6699  50 m  33.84   
11  171  Håvarstein Andrea  1999  Stavang.SC    50 m  34.38   
12  195  Øie Kristin Xin  1999  Stavang.SC    50 m  34.64   
13  158  Døskeland Synnøve  1998  Stavang.SC    50 m  34.86   
14  392  Somi Ninwa  1998  LANDSKRONA  AI4298  25 m  35.35   
15  619  Grönborg Louise  1999  ÄNGELHOLM  AI0899  25 m  35.73   
16  129  Essebo Olivia  1998  Bærum    50 m  36.14   
17  480  Östlund Rebecka  1999  POSEIDON  AE9899  25 m  36.17   
18  563  Johannesson Emma  1998  SK TRITON  BE1298  25 m  36.43   
19  150  Askeland Ida  1998  Stavang.SC    50 m  36.55   
20  444  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  50 m  37.07   
21  554  Vesterlund Kocsis Tilda  1999  SK SYDSIM  AW4699  50 m  37.16   
22  232  Tegstam Emma  1998  ALINGSÅS  BF6698  25 m  39.03   
23  318  Steen Ebba  1999  JÄRFÄLLA S  BC3699  50 m  39.77   
24  86  Terani-Manesh Roxana  1998  HS  BN8898  25 m  41.15   
25  167  Hagen Hedda Othilie  1999  Stavang.SC    50 m  44.78   
26  53  Lundquist Josefine  1998  HS  BN7898  25 m  46.21   
27  190  Thorsdalen Heidi  1999  Stavang.SC    50 m  50.62   
28  29  Hansson Loella  1999  HS  BR5299  25 m  53.87   
13 - 14 år 
64  Nilsson Moa  2001  HS  AO4201  25 m  31.91   
137  Lia Charlotte  2000  Bærum    50 m  32.05   
23  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  25 m  32.48   
536  Almasi Natalie  2001  SK SYDSIM  AS9601  50 m  32.64   
679  Husan Ernholm Amanda  2000  TS&LK    50 m  32.80   
304  Larsson Linneá  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  32.88   
687  Steinsdotter Nestgaard Maud  2000  TS&LK    50 m  33.23   
11  Arvidsson Josefine  2001  HS  AN7801  25 m  33.27   
708  Helmersen Andrea Arstad  2001  Lambertset    25 m  33.76   
10  315  Pihlblad-Swahn Erica  2001  JÄRFÄLLA S  AJ4201  50 m  33.85   
11  27  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  33.89   
12  20  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  50 m  34.09   
13  668  Persson Tova  2000  HS  BM8400  25 m  34.20   
14  133  Hoffart Ylva  2001  Bærum    50 m  34.26   
15  453  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  34.33   
16  723  Røsholm Maren Helene  2001  Lambertset    25 m  34.58   
17  425  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  34.60   
18  544  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  34.72   
19  671  Sem Austmo Oda  2000  TS&LK    50 m  34.83   
20  146  Li Karin Sofie Syversveen  2001  Bærum    50 m  34.93   
21  573  Ohlsson Wilma  2000  SK TRITON  AC6800  25 m  35.06   
22  438  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  35.51   
23  356  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  25 m  35.56   
24  169  Hinna Marie  2000  Stavang.SC    50 m  35.90   
25  436  Prai Andrea  2001  OSBY SS  AI3201  25 m  36.85   
26  44  Kroon Ida  2001  HS  AO3201  25 m  36.99   
27  277  Törneman Moa  2001  SS IDEN  AN6401  25 m  37.16   
28  706  Christiansen Rebekka Valvik  2001  Lambertset    25 m  37.52   
29  40  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  25 m  37.59   
30  338  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  50 m  37.60   
31  460  Carlsén Linnea  2000  POSEIDON  BJ5800  25 m  37.67   
32  173  Jørgense Katharina Husveg  2000  Stavang.SC    50 m  37.88   
33  275  Sjö Elin  2001  SS IDEN  AX5801  25 m  37.88   
34  153  Carlmark Celina Enholm  2000  Stavang.SC    50 m  37.95   
35  148  Abrahamsen Celine  2001  Stavang.SC    50 m  38.10   
36  88  Trägårdh Amanda  2001  HS  BL3201  25 m  38.22   
37  274  Persson Kajsa  2000  SS IDEN  AN0800  25 m  38.27   
38  707  Fayazzadh Rosana  2000  Lambertset    25 m  38.45   
39  193  Waly Catherine  2001  Stavang.SC    50 m  38.56   
40  348  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  38.59   
41  299  Gunnarsson-Jonsson Amanda  2000  JÄRFÄLLA S  AC4800  50 m  38.72   
42  646  Nilsson Alva  2001  TRELLEBORG  AB1401  25 m  38.74   
43  80  Sjunnesson Tove  2000  HS  BM9400  25 m  38.81   
44  585  Augustsson Vendela  2000  VÄXJÖ SS  AZ6200  25 m  38.87   
45  297  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  50 m  38.93   
46  321  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  39.10   
47  431  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  39.21   
48  236  Klaesson Wilma  2000  EMMABODA  BH6200  50 m  39.27   
49  266  Hansen Elin  2000  SS IDEN  AV6600  25 m  39.30   
50  322  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  50 m  39.51   
51  183  Rødseth Anne  2001  Stavang.SC    50 m  39.66   
52  533  Karlsson Tilde  2000  SPIGGARNA  BP1200  25 m  40.00   
53  69  Palm Elly  2001  HS  BP4401  25 m  40.29   
54  54  Maigren Hanna  2001  HS  BL8401  25 m  40.43   
55  128  Bjerkaas Caroline Blydt  2001  Bærum    50 m  40.52   
56  194  Wathne Hedvig  2001  Stavang.SC    50 m  40.94   
57  635  Flodmark Klara  2001  SIM ENGELH  AE4201  50 m  40.96   
58  377  Linné Mathilda  2001  LANDSKRONA  AZ7201  25 m  41.00   
59  326  Wännman Sol  2001  JÄRFÄLLA S  AR8601  25 m  41.04   
60  132  Hillesøy Astrid  2001  Bærum    50 m  41.14   
61  457  Bonnevier Agnes  2000  POSEIDON  BJ7800  25 m  41.63   
62  45  Lapadatovic Anna  2001  HS  BP3401  25 m  41.67   
63  21  Edman Sara  2001  HS  BL6401  25 m  41.90   
64  627  Lyngemark Josefine  2001  ÄNGELHOLM  BM9201  25 m  42.70   
65  30  Hansson Pauline  2001  HS  BL2201  25 m  42.77   
66  234  Andersson Lisa  2001  EMMABODA  BC0601  50 m  42.96   
67  346  Fling Maja  2001  KSLS  BF9601  25 m  44.18   
68  441  Johansson Matilda  2001  OSKARSHAMN  BD6201  25 m  44.87   
69  325  Viklund Anna  2001  JÄRFÄLLA S  AS4601  25 m  45.30   
70  323  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  50 m  46.24   
71  136  Klævahaugen Sunniva Moe  2001  Bærum    50 m  46.59   
72  41  Karvonen Ella  2000  HS  BP1800  25 m  46.91   
73  269  Israelsson Natalie  2001  SS IDEN  BG8401  25 m  54.70   
74  498  Hogea Felicia  2001  SK RAN  BL3601  50 m     
11 - 12 år 
343  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  32.44   
144  Skaug Vilde  2002  Bærum    50 m  33.31   
419  Wiesel-Axelsson Edit  2002  LJUNGBY SS  AO3602  25 m  33.31   
701  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  33.58   
416  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  25 m  34.38   
553  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  34.49   
437  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  34.55   
589  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  35.31   
Andersson Emma  2002  HS  AO1802  25 m  35.37   
10  316  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  35.62   
11  51  Llupa Julise  2002  HS  AO7602  25 m  35.71   
12  242  Christerson Lovisa  2002  SK HAJEN  AM3402  50 m  35.91   
13  472  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  25 m  35.97   
14  303  Hertegren Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ7602  25 m  36.13   
15  648  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  36.33   
16  296  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  25 m  36.45   
17  292  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  36.46   
18  414  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  25 m  36.47   
19  319  Strand Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ1802  25 m  36.83   
20  240  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  37.16   
21  526  Permarker Anna-Louisa  2002  S 71  AH1402  25 m  37.24   
22  538  Cerutti Emma  2002  SK SYDSIM  AI9402  50 m  37.37   
23  341  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m  37.45   
24  523  Nilsson Tova  2002  S 71  AC0202  50 m  37.57   
25  447  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  25 m  37.81   
26  305  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  38.14   
27  89  Valanzuolo Julia  2003  HS  AR9803  25 m  38.42   
28  434  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  38.45   
29  308  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  38.53   
30  590  Bodsjö Sanna  2003  VÄXJÖ SS  AD6203  25 m  38.58   
31  39  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  25 m  38.91   
32  658  Sauthon Tia  2003  Oslo IL  102248  50 m  39.56   
33  428  Håkansson Evelina  2002  OSBY SS  AI8202  25 m  39.89   
34  451  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  25 m  40.04   
35  698  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  25 m  40.11   
36  70  Persson Alice  2003  HS  AN5803  25 m  40.46   
37  309  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  50 m  40.46   
38  293  Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  25 m  40.72   
39  301  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  40.74   
40  639  Sandberg Alma  2002  SIM ENGELH  AU3802  50 m  41.03   
41  81  Stenhård Ellinor  2002  HS  AV8402  25 m  41.60   
42  427  Holgersson Enya  2002  OSBY SS  AG0402  25 m  41.81   
43  38  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  25 m  41.82   
44  35  Jablonski Victoria  2003  HS  AD5203  25 m  41.89   
45  350  Nguyen Michelle  2002  KSLS  AW7602  25 m  41.97   
46  385  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  50 m  42.97   
47  264  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  25 m  43.16   
48  249  Moberg Aliah  2003  SK HAJEN  AN1203  25 m  43.35   
49  578  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  43.38   
50  155  Danielsen Aud Sofie  2002  Stavang.SC    50 m  43.76   
51  415  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  43.76   
52  68  Kinberg Cecilia P  2003  HS  AR2803  25 m  43.91   
53  327  Zalamans Ebba  2003  JÄRFÄLLA S  AK7403  25 m  44.55   
54  413  Nyika Anna  2002  LJUNGBY SS  AB2402  25 m  45.05   
55  67  Olsson Mims  2002  HS  BA5402  25 m  45.07   
56  328  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  47.09   
57  638  Nilsson Idun  2002  SIM ENGELH  AU1802  50 m  47.45   
58  601  Hedenfalk Olivia  2002  VÄXJÖ SS  AX7802  25 m  48.19   
59  420  Vorszak Kriszta  2003  LJUNGBY SS  AC2203  25 m  48.34   
60  547  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  50 m  49.38   
61  511  Sjögren Erika  2002  SK RAN  AY2202  25 m  49.72   
62  278  Wallén Thea  2002  SS IDEN  BN3802  25 m  49.81   
63  352  Ahlesten Kajsa  2002  LANDSKRONA  BL9402  25 m  49.83   
64  430  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  25 m  50.15   
65  273  Persson Emelie  2003  SS IDEN  AG9203  50 m  50.27   
66  178  Lærdal Kari  2003  Stavang.SC    50 m  50.36   
67  502  Hajdari Embla  2002  SK RAN  AQ8402  50 m  50.40   
68  380  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA  AF3603  25 m  51.37   
69  424  Borg Tova  2003  OSBY SS  AQ6203  25 m  54.87   
70  342  Karlsson Ida  2002  KARLSHAMN  BC8202  50 m  55.65   
71  354  Andersson Filippa  2002  LANDSKRONA  AM2602  25 m  57.63   
72  276  Twedberg Anna  2003  SS IDEN  AR4203  50 m     
73  340  Erneland Isabelle  2002  KARLSHAMN  AY5602  50 m     
10 år och yngre 
645  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  25 m  41.77   
368  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  50 m  45.52   
365  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  50.03   
369  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  50 m  50.18   
640  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  52.88   
576  Stenberg Anna  2005  SK TRITON  AA3405  25 m  55.46   
532  Ekstrand Wilma  2004  SPIGGARNA  AM9404  50 m  56.01   
390  Sivertsson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  50 m     
426  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  50 m     
10  429  Håkansson Lovisa  2005  OSBY SS  AC5405  50 m     
11  593  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m     
12  594  Edvardsson Bella  2005  VÄXJÖ SS  AL2605  50 m     
13  604  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  50 m     
14  636  Kaminski Saskia  2004  SIM ENGELH  AR9604  50 m     
15  655  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
15_S
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: Head 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
618  Davidsson Emil  1990  ÄNGELHOLM  AS0190  25 m  2:14.43   
624  Jörgensen Pontus  1994  ÄNGELHOLM  AB9794  25 m  2:23.59   
279  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  2:26.95   
462  Hansson Petter  1995  POSEIDON  AA4995  25 m  2:27.73   
471  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  2:32.65   
506  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  2:50.95   
561  Hansson Joel  1997  SK TRITON  AH7397  25 m  3:38.02   
15 - 16 år 
486  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  2:34.13   
475  Pettersson Simon  1998  POSEIDON  AH7198  25 m  2:35.63   
184  Rødseth Jørgen  1999  Stavang.SC    50 m     
14 år och yngre 
314  Pettersson-Dahlberg Rasmus  2000  JÄRFÄLLA S  AQ2500  50 m  2:54.90   
138  Lia Nicholas  2001  Bærum    50 m  2:55.52   
140  Norheim Anders  2000  Bærum    50 m  3:02.47   
300  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  3:06.66   
682  Loeng Kristoffer  2001  TS&LK    50 m  3:10.24   
617  Andersson Philip  2001  ÄNGELHOLM  AG6501  50 m  3:11.85   
142  Riiser Agmund  2001  Bærum    50 m  3:16.88   
651  Romare Douglas  2001  TRELLEBORG  AD0301  25 m  3:27.62   
131  Førsund Mathias Gundersen  2000  Bærum    50 m  3:27.86   
10  141  Olaussen Filip  2000  Bærum    50 m     
11  488  Bergman Emil  2001  SK RAN  AE7501  50 m     
12  684  Moe Simon  2001  TS&LK    50 m     
13  317  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  50 m  2:47.09  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
16_S
Gren 16, 200m Bröstsim Damer 
Sponsor: Anderson städ 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
196  Øie Maren  1997  Stavang.SC    50 m  2:52.47   
15 - 16 år 
130  Foosnæs Amalie Marie  1999  Bærum    50 m  2:56.60   
147  Sæther Mari Solemslie  1999  Bærum    50 m  3:02.30   
563  Johannesson Emma  1998  SK TRITON  BE1298  25 m  3:05.64   
683  Natvig Lövseth Solveig  1999  TS&LK    50 m  3:08.52   
129  Essebo Olivia  1998  Bærum    50 m  3:09.20   
619  Grönborg Louise  1999  ÄNGELHOLM  AI0899  50 m  3:09.79   
167  Hagen Hedda Othilie  1999  Stavang.SC    50 m  3:12.35   
489  Birkeberg Erica  1998  SK RAN  BF7698  50 m  3:22.21   
607  Ronnebring Ellen  1999  VÄXJÖ SS  BI4899  25 m  3:32.30   
10  411  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  50 m  3:34.45   
11  190  Thorsdalen Heidi  1999  Stavang.SC    50 m  3:53.54   
12  Andersson Linnea  1998  HS  BN3898  50 m     
14 år och yngre 
137  Lia Charlotte  2000  Bærum    50 m  2:43.96   
154  Chevalier Lise  2000  Stavang.SC    50 m  2:51.33   
709  Kummen Eva  2001  Lambertset    25 m  2:58.56   
610  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  25 m  3:00.08   
465  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  3:00.64   
438  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  3:00.85   
679  Husan Ernholm Amanda  2000  TS&LK    50 m  3:01.79   
704  Auganes Cora Linn H.  2001  Lambertset    25 m  3:01.94   
43  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  3:03.32   
10  348  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  3:03.52   
11  673  Bjordal Julie  2001  TS&LK    50 m  3:05.85   
12  707  Fayazzadh Rosana  2000  Lambertset    25 m  3:06.15   
13  144  Skaug Vilde  2002  Bærum    50 m  3:06.74   
14  702  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  3:10.00   
15  146  Li Karin Sofie Syversveen  2001  Bærum    50 m  3:10.35   
16  381  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  3:11.32   
17  463  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  3:11.49   
18  76  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  25 m  3:11.63   
19  527  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  3:12.32   
20  639  Sandberg Alma  2002  SIM ENGELH  AU3802  50 m  3:12.79  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
17_S
Gren 17, 4X50m Medley H 14år oy 
Sponsor: Landskrona hem 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
Hs Lag 1  HS    50 m  2:08.00   
714  Lambertseter SK G1 Jr.  Lambertset    25 m  2:14.20   
694  Trondhejms SLK Lag 1  TS&LK    50 m  2:14.59   
Hs Lag 2  HS    50 m  2:18.00   
336  Järfälla S Herrar Lag 1  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  2:23.00   
733  Poseidon 1  POSEIDON    50 m  2:23.45   
Hs Lag 3  HS    50 m  2:29.50   
581  SK Triton Herrar  2000  SK TRITON    25 m  2:32.40   
614  Växjö SS Pojkar 1  2000  VÄXJÖ SS    50 m  2:38.89   
10  556  SK Sydsim Lag 1  2001  SK SYDSIM    25 m  2:39.58   
11  185  Stavanger Sc G1 Jr.  Stavang.SC    50 m  2:39.95   
12  337  Järfälla S Herrar Lag 2  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  2:45.00   
13  615  Växjö SS Pojkar 2  2000  VÄXJÖ SS    50 m  3:09.63   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
18_S
Gren 18, 4X50m Medley D 14år oy 
Sponsor: Ica Borstahusen 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
694  Trondhejms SLK Lag 1  TS&LK    50 m  2:14.74   
439  Osby SS Damer [2000]  2000  OSBY SS    25 m  2:15.60   
330  Järfälla S Damer Lag 1  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  2:16.00   
Hs Lag 1  HS    50 m  2:19.00   
710  Lambertseter SK J 2000  Lambertset    25 m  2:20.50   
580  SK Triton Damer [2000]  2000  SK TRITON    25 m  2:20.60   
733  Poseidon 1  POSEIDON    50 m  2:23.02   
187  Stavanger Sc J1 Jr.  Stavang.SC    50 m  2:23.48   
734  Poseidon 2  POSEIDON    50 m  2:24.56   
10  331  Järfälla S Damer Lag 2  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  2:25.00   
11  611  Växjö SS Flickor 1  2000  VÄXJÖ SS    50 m  2:25.10   
12  422  Ljungby SS  2002  LJUNGBY SS    25 m  2:25.85   
13  Hs Lag 2  HS    50 m  2:28.50   
14  332  Järfälla S Damer Lag 3  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  2:30.00   
15  556  SK Sydsim Lag 1  2001  SK SYDSIM    25 m  2:30.00   
16  253  SK Hajen Damer [2000]  2000  SK HAJEN    25 m  2:33.54   
17  283  SS Iden Damer  2000  SS IDEN    25 m  2:36.34   
18  188  Stavanger Sc J2 Jr.  Stavang.SC    50 m  2:37.19   
19  Hs Lag 3  HS    50 m  2:37.50   
20  401  Landskrona Damer Lag2  2001  LANDSKRONA    25 m  2:38.34   
21  403  Landskrona Damer Lag3  2001  LANDSKRONA    25 m  2:38.34   
22  400  Landskrona Damer Lag 1  2000  LANDSKRONA    25 m  2:38.92   
23  612  Växjö SS Flickor 2  2000  VÄXJÖ SS    50 m  2:40.12   
24  333  Järfälla S Damer Lag 4  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  2:45.00   
25  Hs Lag 4  HS    50 m  2:46.00   
26  189  Stavanger Sc J3 Jr.  Stavang.SC    50 m  2:52.64   
27  289  SS Iden Töser  2000  SS IDEN    25 m  2:52.65   
28  334  Järfälla S Damer Lag 5  2001  JÄRFÄLLA S    50 m  2:55.00   
29  406  Landskrona Damer Lag5  2003  LANDSKRONA    25 m  3:01.64   
30  404  Landskrona Damer Lag4  2003  LANDSKRONA    25 m  3:08.13   
31  613  Växjö SS Flickor 3  2000  VÄXJÖ SS    50 m  3:10.45   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
19_S
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
570  Nilsson Henrik  1994  SK TRITON  AA1994  25 m  29.85   
562  Hjelm Måns  1992  SK TRITON  AC7992  50 m  30.46   
476  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m  30.73   
618  Davidsson Emil  1990  ÄNGELHOLM  AS0190  25 m  31.89   
452  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  AP5391  25 m  33.67   
624  Jörgensen Pontus  1994  ÄNGELHOLM  AB9794  50 m  33.67   
445  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  50 m  34.07   
726  Aasheim Adrian  1996  Lambertset    25 m  34.30   
279  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  34.62   
10  552  Tangvald Måns  1995  SK SYDSIM  AN3595  50 m  36.11   
11  231  Lundgren Arvid  1997  ALINGSÅS  AX5597  50 m  37.41   
12  433  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  50 m  39.10   
13  543  Johansson Henrik  1996  SK SYDSIM  AP0396  50 m  41.24   
15 - 16 år 
681  Olden Larsen Morten  1998  TS&LK    50 m  33.19   
145  Lie Erling Syversveen  1999  Bærum    50 m  33.30   
176  Kristensen Mathias Lamo  1998  Stavang.SC    50 m  33.67   
410  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  33.72   
362  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  25 m  33.90   
383  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  25 m  34.54   
662  Edman Andreas  1999  HS  AS6599  25 m  35.38   
417  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  50 m  37.37   
295  Bladin Samuel  1999  JÄRFÄLLA S  AO4399  50 m  38.51   
10  179  Monslaup Andreas Lea  1999  Stavang.SC    50 m  39.70   
11  722  Rypestøl Oscar Tollefsrud  1998  Lambertset    50 m  39.89   
12  184  Rødseth Jørgen  1999  Stavang.SC    50 m  40.12   
13  165  Fiskå Emil  1999  Stavang.SC    50 m  41.49   
14  260  Dahlén Daniel  1999  SS IDEN  AI3399  50 m  41.59   
15  180  Monslaup Sondre Lea  1999  Stavang.SC    50 m  41.86   
16  329  Östrand Emil  1998  JÄRFÄLLA S  AB2598  50 m  42.21   
17  55  Malm Hampus  1999  HS  AN1599  25 m  49.77   
18  79  Rundberg Robin  1999  HS  AW6199  50 m     
13 - 14 år 
134  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  Bærum    50 m  31.70   
141  Olaussen Filip  2000  Bærum    50 m  33.23   
143  Sauthon Teo  2000  Bærum    50 m  36.58   
727  Aasheim Martin  2000  Lambertset    25 m  36.81   
725  Wold Martin  2000  Lambertset    25 m  36.91   
138  Lia Nicholas  2001  Bærum    50 m  37.13   
579  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  37.27   
721  Rosmo Julius  2001  Lambertset    25 m  37.62   
28  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  37.92   
10  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  38.12   
11  140  Norheim Anders  2000  Bærum    50 m  38.20   
12  409  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  50 m  38.72   
13  703  Arnestad Henrik Brønner  2000  Lambertset    25 m  39.13   
14  374  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  39.40   
15  696  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  25 m  39.55   
16  466  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  39.68   
17  95  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  25 m  39.78   
18  58  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  25 m  39.88   
19  345  Dahlberg Tobias  2001  KSLS  AK0101  25 m  40.40   
20  131  Førsund Mathias Gundersen  2000  Bærum    50 m  40.74   
21  347  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  25 m  41.79   
22  281  von Post Joel  2001  SS IDEN  AL4901  25 m  42.05   
23  587  Björn Bertil  2001  VÄXJÖ SS  AI0301  25 m  42.43   
24  699  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  42.74   
25  455  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  42.83   
26  324  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  25 m  43.04   
27  149  Ajmi Sebastian  2001  Stavang.SC    50 m  43.38   
28  72  Eriksson André Philipsson  2001  HS  AH1501  25 m  43.96   
29  394  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  44.84   
30  290  Adelöw Anton  2001  JÄRFÄLLA S  AI5901  50 m  45.00   
31  142  Riiser Agmund  2001  Bærum    50 m  45.16   
32  577  Stenberg Philip  2001  SK TRITON  AB9101  25 m  45.34   
33  239  Axelsson Johan  2000  SK HAJEN  AP8100  25 m  45.70   
34  172  Jacobsen Jerlow Lytomt  2001  Stavang.SC    50 m  46.20   
35  320  Säll David  2000  JÄRFÄLLA S  AS8500  25 m  46.30   
36  313  Olsson David  2001  JÄRFÄLLA S  AO4501  25 m  46.49   
37  261  Dellhede Christoffer  2001  SS IDEN  AD0501  25 m  46.57   
38  170  Hovin Magnus Geijer  2001  Stavang.SC    50 m  46.85   
39  551  Sihlén Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  50 m  47.11   
40  152  Bull Johan  2000  Stavang.SC    50 m  47.55   
41  254  Bendrén Andreas  2001  SS IDEN  AD9301  25 m  47.55   
42  651  Romare Douglas  2001  TRELLEBORG  AD0301  25 m  47.95   
43  628  Nilsson Filip  2001  ÄNGELHOLM  AI8301  50 m  49.06   
44  310  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  50 m  49.83   
45  311  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  50.62   
46  314  Pettersson-Dahlberg Rasmus  2000  JÄRFÄLLA S  AQ2500  50 m  51.34   
47  164  Fevang Paul  2000  Stavang.SC    50 m  52.25   
48  33  Härstedt Joel  2001  HS  AU6301  25 m  52.77   
49  90  Wiberg Emil  2001  HS  AR6901  25 m  53.18   
11 - 12 år 
24  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  37.69   
516  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  40.83   
298  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  41.76   
191  Torgers Kristian Hillesøy  2002  Stavang.SC    50 m  43.16   
620  Grönborg Oscar  2002  ÄNGELHOLM  AH8102  25 m  43.61   
344  Dahlberg Erik  2002  KSLS  AJ5502  25 m  43.78   
15  Cederholm Filip  2003  HS  AI0303  25 m  44.01   
649  Primetta Philip  2002  TRELLEBORG  AF8502  25 m  45.34   
230  Emanuelsson Noah  2003  ALINGSÅS  AI8703  25 m  45.57   
10  642  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  45.78   
11  306  Larsson Markus  2002  JÄRFÄLLA S  AD5702  50 m  45.98   
12  586  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  46.18   
13  291  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  25 m  47.00   
14  600  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  25 m  47.41   
15  541  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  47.50   
16  300  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  47.90   
17  22  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  25 m  48.17   
18  637  Lupu Vlad  2003  SIM ENGELH  AF8703  50 m  48.71   
19  351  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  25 m  49.94   
20  443  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  50.30   
21  550  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  51.05   
22  588  Björn Gösta  2003  VÄXJÖ SS  AL1303  25 m  51.38   
23  592  Cikota Kemal  2002  VÄXJÖ SS  AS0102  25 m  51.59   
24  182  Pettersen Stian  2003  Stavang.SC    50 m  51.62   
25  17  Cochinescu Eric  2002  HS  AG6702  25 m  51.73   
26  631  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  52.07   
27  564  Larsson Pontus  2002  SK TRITON  AG9502  25 m  52.55   
28  608  Svensson Otto  2002  VÄXJÖ SS  AN4702  25 m  52.67   
29  442  Lagström Ossian  2003  OSKARSHAMN  AH0303  25 m  52.95   
30  384  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  53.00   
31  395  Tengberg Alexander  2003  LANDSKRONA  AH7303  50 m  53.12   
32  18  Cochinescu Felix  2003  HS  AI2303  25 m  53.17   
33  349  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  25 m  55.33   
34  567  Lövberg Oskar  2003  SK TRITON  AC9903  25 m  55.86   
35  596  Eriksson Alvin  2003  VÄXJÖ SS  AQ3703  25 m  57.33   
36  557  af Klinteberg Filip  2003  SK TRITON  AE3103  25 m  57.51   
37  74  Rasmusson Erik  2003  HS  BE3203  25 m  58.26   
38  382  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  1:01.31   
39  386  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  1:05.11   
40  599  Hallum Ludvig  2003  VÄXJÖ SS  AQ6903  50 m     
41  609  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  50 m     
10 år och yngre 
602  Hjelmberg Johan  2005  VÄXJÖ SS  AC5105  25 m  47.92   
42  Kjellnäs Lukas  2004  HS  AG6904  25 m  48.85   
52  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  49.04   
521  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  49.50   
312  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  50.33   
629  Nilsson Jakob  2004  ÄNGELHOLM  AC5904  25 m  50.47   
634  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  25 m  51.26   
652  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  52.81   
575  Qvarfordh Markus  2004  SK TRITON  AA8904  25 m  53.33   
10  650  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  53.41   
11  647  Olsson-Lindhé Adam  2004  TRELLEBORG  AA2304  25 m  53.68   
12  370  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  53.96   
13  397  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA  AE4904  50 m  55.06   
14  372  Larmark Carl  2005  LANDSKRONA  AB4105  50 m  55.24   
15  399  Wiveus Jack  2004  LANDSKRONA  AG6504  50 m  55.28   
16  528  Rönningdal Malte  2005  S 71  AB1905  50 m  56.38   
17  515  Bevréus Oscar  2006  S 71  AA9306  25 m  56.61   
18  535  Tjärnberg Felix  2005  SPIGGARNA  AB5305  50 m  56.85   
19  37  Juliusson Adam  2004  HS  AG4904  25 m  57.03   
20  540  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  58.75   
21  432  Lindkvist Vincent  2004  OSBY SS  AH4704  25 m  1:01.02   
22  546  Lindestam Viggo  2005  SK SYDSIM  AB3505  50 m  1:05.78   
23  26  Gränse Leo  2004  HS  AG0904  50 m     
24  302  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:54 
 
20_S
Gren 20, 50m Bröstsim Damer 
Sponsor: Billeberga bildemontering 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
196  Øie Maren  1997  Stavang.SC    50 m  35.34   
423  Winquist Rebecka  1996  MARKARYD  AD2296  25 m  35.43   
244  Edenfelt Sara  1992  SK HAJEN  CG0692  25 m  35.72   
479  Varady Natalie  1997  POSEIDON  AU8897  25 m  36.34   
474  Persson Maria  1993  POSEIDON  AK7693  25 m  38.01   
360  Bergkvist Amanda  1996  LANDSKRONA  AN0896  25 m  39.41   
258  Dahl Hanna  1991  SS IDEN  AM7291  50 m  43.73   
237  Kronmar Nellie  1997  EMMABODA  BQ3897  25 m  47.96   
15 - 16 år 
520  Klügel Sofie  1998  S 71  AC1698  25 m  35.48   
130  Foosnæs Amalie Marie  1999  Bærum    50 m  38.27   
12  Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  50 m  38.28   
150  Askeland Ida  1998  Stavang.SC    50 m  38.89   
663  Gren Annika  1999  HS  BL2499  25 m  39.23   
392  Somi Ninwa  1998  LANDSKRONA  AI4298  25 m  39.45   
167  Hagen Hedda Othilie  1999  Stavang.SC    50 m  40.02   
661  Danielsson Maja  1999  HS  AW0899  25 m  40.03   
135  Jensen Thea  1998  Bærum    50 m  40.06   
10  595  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  40.10   
11  563  Johannesson Emma  1998  SK TRITON  BE1298  25 m  40.45   
12  619  Grönborg Louise  1999  ÄNGELHOLM  AI0899  50 m  40.46   
13  616  Andersson Matilda  1999  ÄNGELHOLM  AH6699  50 m  41.87   
14  129  Essebo Olivia  1998  Bærum    50 m  42.22   
15  318  Steen Ebba  1999  JÄRFÄLLA S  BC3699  50 m  42.59   
16  232  Tegstam Emma  1998  ALINGSÅS  BF6698  50 m  43.28   
17  Andersson Linnea  1998  HS  BN3898  25 m  44.01   
18  159  Døskeland Synnøve  1998  Stavang.SC    50 m  44.29   
19  171  Håvarstein Andrea  1999  Stavang.SC    50 m  44.90   
20  411  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  45.36   
21  190  Thorsdalen Heidi  1999  Stavang.SC    50 m  45.64   
22  63  Nilsson Erika  1998  HS  AQ3698  25 m  45.87   
23  554  Vesterlund Kocsis Tilda  1999  SK SYDSIM  AW4699  50 m  46.68   
24  607  Ronnebring Ellen  1999  VÄXJÖ SS  BI4899  25 m  48.47   
25  29  Hansson Loella  1999  HS  BR5299  25 m  52.76   
13 - 14 år 
137  Lia Charlotte  2000  Bærum    50 m  34.91   
154  Chevalier Lise  2000  Stavang.SC    50 m  36.35   
679  Husan Ernholm Amanda  2000  TS&LK    50 m  36.74   
438  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  37.42   
446  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  37.49   
23  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  37.68   
704  Auganes Cora Linn H.  2001  Lambertset    50 m  37.86   
20  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  25 m  37.90   
568  Månsson Mathilda  2000  SK TRITON  AB6200  25 m  38.04   
10  348  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  38.54   
11  465  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  38.67   
12  381  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  38.73   
13  709  Kummen Eva  2001  Lambertset    50 m  39.46   
14  707  Fayazzadh Rosana  2000  Lambertset    25 m  39.64   
15  44  Kroon Ida  2001  HS  AO3201  25 m  39.84   
16  702  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  39.89   
17  673  Bjordal Julie  2001  TS&LK    50 m  40.01   
18  377  Linné Mathilda  2001  LANDSKRONA  AZ7201  25 m  40.02   
19  49  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  25 m  40.34   
20  169  Hinna Marie  2000  Stavang.SC    50 m  40.88   
21  463  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  41.01   
22  153  Carlmark Celina Enholm  2000  Stavang.SC    50 m  41.02   
23  364  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  25 m  41.05   
24  723  Røsholm Maren Helene  2001  Lambertset    25 m  41.06   
25  146  Li Karin Sofie Syversveen  2001  Bærum    50 m  41.24   
26  133  Hoffart Ylva  2001  Bærum    50 m  41.45   
27  40  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  25 m  41.52   
28  724  Skredderberget Mina  2000  Lambertset    25 m  41.53   
29  533  Karlsson Tilde  2000  SPIGGARNA  BP1200  25 m  42.00   
30  69  Palm Elly  2001  HS  BP4401  25 m  42.24   
31  234  Andersson Lisa  2001  EMMABODA  BC0601  50 m  42.45   
32  573  Ohlsson Wilma  2000  SK TRITON  AC6800  25 m  42.53   
33  531  Darell Alicia  2000  SPIGGARNA  AN2200  25 m  42.69   
34  322  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  25 m  42.70   
35  666  Johnson Nicole  2000  HS  AV9200  25 m  42.70   
36  436  Prai Andrea  2001  OSBY SS  AI3201  50 m  42.83   
37  326  Wännman Sol  2001  JÄRFÄLLA S  AR8601  50 m  42.84   
38  321  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  43.21   
39  459  Borgqvist Klara  2001  POSEIDON  AI0401  25 m  43.34   
40  21  Edman Sara  2001  HS  BL6401  25 m  43.89   
41  132  Hillesøy Astrid  2001  Bærum    50 m  43.92   
42  671  Sem Austmo Oda  2000  TS&LK    50 m  44.21   
43  356  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  25 m  44.27   
44  297  El Hajji Selma  2001  JÄRFÄLLA S  BB1801  50 m  44.28   
45  585  Augustsson Vendela  2000  VÄXJÖ SS  AZ6200  25 m  44.31   
46  560  Degler Amalia  2001  SK TRITON  AG2601  25 m  44.34   
47  274  Persson Kajsa  2000  SS IDEN  AN0800  25 m  44.57   
48  534  Lundgren Moa  2000  SPIGGARNA  BA4400  25 m  44.58   
49  193  Waly Catherine  2001  Stavang.SC    50 m  44.59   
50  697  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  44.72   
51  266  Hansen Elin  2000  SS IDEN  AV6600  25 m  44.85   
52  706  Christiansen Rebekka Valvik  2001  Lambertset    25 m  45.01   
53  299  Gunnarsson-Jonsson Amanda  2000  JÄRFÄLLA S  AC4800  25 m  45.20   
54  88  Trägårdh Amanda  2001  HS  BL3201  25 m  45.37   
55  338  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  25 m  45.83   
56  441  Johansson Matilda  2001  OSKARSHAMN  BD6201  25 m  45.95   
57  238  Ahlgren Ellinor  2001  SK HAJEN  AE0601  25 m  45.96   
58  194  Wathne Hedvig  2001  Stavang.SC    50 m  46.02   
59  530  Björnstedt Victoria  2001  SPIGGARNA  BC1801  25 m  46.15   
60  355  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  25 m  46.18   
61  248  Larson Vilma  2001  SK HAJEN  AO2201  25 m  46.25   
62  544  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  46.36   
63  635  Flodmark Klara  2001  SIM ENGELH  AE4201  50 m  46.47   
64  183  Rødseth Anne  2001  Stavang.SC    50 m  46.70   
65  457  Bonnevier Agnes  2000  POSEIDON  BJ7800  25 m  47.41   
66  128  Bjerkaas Caroline Blydt  2001  Bærum    50 m  47.81   
67  536  Almasi Natalie  2001  SK SYDSIM  AS9601  50 m  47.94   
68  304  Larsson Linneá  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  47.95   
69  346  Fling Maja  2001  KSLS  BF9601  25 m  48.18   
70  80  Sjunnesson Tove  2000  HS  BM9400  25 m  48.23   
71  323  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  50 m  48.48   
72  41  Karvonen Ella  2000  HS  BP1800  25 m  48.86   
73  537  Boos Sonja  2001  SK SYDSIM  AP3401  50 m  48.88   
74  136  Klævahaugen Sunniva Moe  2001  Bærum    50 m  49.15   
75  236  Klaesson Wilma  2000  EMMABODA  BH6200  25 m  49.39   
76  448  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  50 m  49.94   
77  45  Lapadatovic Anna  2001  HS  BP3401  25 m  49.95   
78  325  Viklund Anna  2001  JÄRFÄLLA S  AS4601  50 m  51.64   
79  48  Leo Esmeralda  2001  HS  BN6201  25 m  52.35   
80  30  Hansson Pauline  2001  HS  BL2201  25 m  52.73   
81  269  Israelsson Natalie  2001  SS IDEN  BG8401  25 m  59.00   
11 - 12 år 
419  Wiesel-Axelsson Edit  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  37.35   
43  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  38.16   
144  Skaug Vilde  2002  Bærum    50 m  38.78   
527  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  39.10   
639  Sandberg Alma  2002  SIM ENGELH  AU3802  50 m  39.89   
13  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  40.10   
610  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  25 m  40.21   
Andersson Emma  2002  HS  AO1802  25 m  41.07   
523  Nilsson Tova  2002  S 71  AC0202  25 m  41.14   
10  343  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  41.49   
11  427  Holgersson Enya  2002  OSBY SS  AG0402  25 m  41.74   
12  292  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  42.52   
13  296  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  25 m  42.54   
14  437  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  42.62   
15  341  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  42.67   
16  76  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  25 m  42.72   
17  57  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  25 m  42.76   
18  249  Moberg Aliah  2003  SK HAJEN  AN1203  50 m  42.96   
19  242  Christerson Lovisa  2002  SK HAJEN  AM3402  25 m  43.19   
20  316  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  43.25   
21  434  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  43.29   
22  240  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  43.36   
23  597  Estrada Hermansson Aimée  2003  VÄXJÖ SS  AT7403  25 m  43.41   
24  526  Permarker Anna-Louisa  2002  S 71  AH1402  25 m  43.91   
25  309  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  50 m  44.70   
26  84  Svensson Wilma  2002  HS  BK8402  25 m  44.73   
27  73  Erikss Filippa Philipsson  2003  HS  AX7203  50 m  45.24   
28  428  Håkansson Evelina  2002  OSBY SS  AI8202  25 m  45.29   
29  305  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  45.38   
30  648  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  45.48   
31  151  Berg Malin B  2002  Stavang.SC    50 m  45.60   
32  590  Bodsjö Sanna  2003  VÄXJÖ SS  AD6203  25 m  45.84   
33  65  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  25 m  45.93   
34  166  Gudbrandsen Embla  2002  Stavang.SC    50 m  45.97   
35  70  Persson Alice  2003  HS  AN5803  25 m  46.06   
36  472  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  46.19   
37  414  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  25 m  46.33   
38  308  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  46.46   
39  319  Strand Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ1802  25 m  46.54   
40  447  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  25 m  46.54   
41  553  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  46.91   
42  350  Nguyen Michelle  2002  KSLS  AW7602  25 m  47.04   
43  68  Kinberg Cecilia P  2003  HS  AR2803  25 m  47.26   
44  293  Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  25 m  47.28   
45  301  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  47.39   
46  416  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  25 m  47.48   
47  243  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  50 m  47.54   
48  273  Persson Emelie  2003  SS IDEN  AG9203  25 m  47.67   
49  658  Sauthon Tia  2003  Oslo IL  102248  50 m  47.79   
50  352  Ahlesten Kajsa  2002  LANDSKRONA  BL9402  50 m  47.93   
51  538  Cerutti Emma  2002  SK SYDSIM  AI9402  50 m  48.33   
52  644  Leidersdorff Mathilda  2002  TRELLEBORG  AK9602  25 m  48.37   
53  89  Valanzuolo Julia  2003  HS  AR9803  25 m  48.53   
54  376  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  50 m  48.90   
55  601  Hedenfalk Olivia  2002  VÄXJÖ SS  AX7802  25 m  48.90   
56  584  Arthursson Tilda  2003  VÄXJÖ SS  BD7603  25 m  48.92   
57  415  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  49.00   
58  578  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  49.18   
59  413  Nyika Anna  2002  LJUNGBY SS  AB2402  25 m  49.37   
60  38  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  25 m  50.01   
61  303  Hertegren Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ7602  25 m  50.34   
62  61  Nilsson Anna  2003  HS  BF3203  25 m  50.55   
63  35  Jablonski Victoria  2003  HS  AD5203  25 m  50.86   
64  177  Lind Edith  2002  Stavang.SC    50 m  51.04   
65  264  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  25 m  51.14   
66  342  Karlsson Ida  2002  KARLSHAMN  BC8202  25 m  51.34   
67  155  Danielsen Aud Sofie  2002  Stavang.SC    50 m  52.12   
68  385  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  52.16   
69  328  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  52.33   
70  371  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  52.63   
71  276  Twedberg Anna  2003  SS IDEN  AR4203  25 m  52.91   
72  278  Wallén Thea  2002  SS IDEN  BN3802  25 m  53.48   
73  547  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  50 m  53.90   
74  511  Sjögren Erika  2002  SK RAN  AY2202  25 m  53.91   
75  420  Vorszak Kriszta  2003  LJUNGBY SS  AC2203  25 m  53.98   
76  327  Zalamans Ebba  2003  JÄRFÄLLA S  AK7403  25 m  54.23   
77  340  Erneland Isabelle  2002  KARLSHAMN  AY5602  25 m  54.47   
78  502  Hajdari Embla  2002  SK RAN  AQ8402  50 m  54.76   
79  174  Jørmeland Johanne  2002  Stavang.SC    50 m  55.65   
80  380  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA  AF3603  25 m  55.67   
81  430  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  25 m  55.83   
82  424  Borg Tova  2003  OSBY SS  AQ6203  25 m  1:00.20   
83  529  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  25 m  1:03.07   
10 år och yngre 
645  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  25 m  46.91   
368  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  50 m  47.26   
640  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  48.55   
32  Hjelmgren Elsa  2004  HS  AO5804  25 m  50.89   
630  Pekberg Frida  2004  ÄNGELHOLM  AG0404  25 m  50.99   
632  Renström Caisa  2004  ÄNGELHOLM  AH8404  25 m  51.52   
391  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  51.53   
56  Malmus Liv  2004  HS  AO9804  25 m  52.00   
369  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  50 m  52.63   
10  518  Hart Alicia  2005  S 71  AE3805  25 m  54.78   
11  576  Stenberg Anna  2005  SK TRITON  AA3405  25 m  55.27   
12  426  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  25 m  55.71   
13  655  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  56.85   
14  396  Thell Elsa  2004  LANDSKRONA  AY5804  25 m  57.05   
15  636  Kaminski Saskia  2004  SIM ENGELH  AR9604  25 m  57.27   
16  365  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  58.01   
17  730  Kronkvist Elin  2004  ÄNGELHOLM  AG6204  50 m  58.55   
18  390  Sivertsson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  58.59   
19  657  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  58.81   
20  280  Wigren Filippa  2004  SS IDEN  AJ8804  25 m  59.66   
21  604  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  25 m  1:00.17   
22  593  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  25 m  1:00.97   
23  621  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  1:01.38   
24  626  Ljungerud Leah  2006  ÄNGELHOLM  AC8406  25 m  1:01.68   
25  Arvidsson Alicia  2005  HS  AF3205  25 m  1:02.37   
26  429  Håkansson Lovisa  2005  OSBY SS  AC5405  25 m  1:02.54   
27  622  Harrysson Klara  2004  ÄNGELHOLM  AM3604  25 m  1:02.70   
28  393  Strandh Yasmine  2006  LANDSKRONA  AB7406  25 m  1:07.32   
29  378  Lundgren Saga  2005  LANDSKRONA  AF0805  50 m  1:07.79   
30  643  Leidersdorff Antonia  2005  TRELLEBORG  AE8205  25 m  1:08.90   
31  594  Edvardsson Bella  2005  VÄXJÖ SS  AL2605  25 m  1:14.21   
32  294  Bengtsson Linn  2007  JÄRFÄLLA S  AB9207  50 m     
33  388  Schön Filippa  2006  LANDSKRONA  AF4206  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:54 
 
21_S
Gren 21, 400m Medley Herrar 
Sponsor: Service butik Hörnan 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
134  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  Bærum    50 m  5:03.92   
462  Hansson Petter  1995  POSEIDON  AA4995  25 m  5:10.06   
471  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  5:10.22   
732  Volden Kristian  1998  TS&LK    50 m  5:10.41   
265  Hangård Roy  1999  SS IDEN  AH0999  25 m  5:23.88   
680  Gjerde Joakim  1998  TS&LK    50 m  5:35.14   
324  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  50 m  5:41.03   
684  Moe Simon  2001  TS&LK    50 m  5:42.88   
475  Pettersson Simon  1998  POSEIDON  AH7198  50 m  5:43.59   
10  672  Fiskaa Barstad Jonas  2000  TS&LK    50 m  5:45.67   
11  317  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  50 m  5:47.71   
12  682  Loeng Kristoffer  2001  TS&LK    50 m  5:51.84   
13  320  Säll David  2000  JÄRFÄLLA S  AS8500  50 m  5:55.65   
14  140  Norheim Anders  2000  Bærum    50 m  5:58.84   
15  138  Lia Nicholas  2001  Bærum    50 m  6:00.73   
16  131  Førsund Mathias Gundersen  2000  Bærum    50 m  6:18.66   
17  142  Riiser Agmund  2001  Bærum    50 m  6:23.15   
18  651  Romare Douglas  2001  TRELLEBORG  AD0301  50 m  7:00.88   
19  139  Vik Sindre Nogva  1999  Bærum    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:54 
 
22_S
Gren 22, 200m Ryggsim Damer 
Sponsor: Motorcenter i Svalöv 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
574  Olsson Linnéa  1994  SK TRITON  BX0494  25 m  2:11.76   
59  Möller Josefine  1996  HS  AN5296  25 m  2:24.82   
705  Berggren Ada-Emilie Bekk  1996  Lambertset    25 m  2:36.51   
731  Hvidtsten Kine  1997  Bærum    50 m  2:41.09   
15 - 16 år 
595  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  2:33.15   
147  Sæther Mari Solemslie  1999  Bærum    50 m  2:37.31   
616  Andersson Matilda  1999  ÄNGELHOLM  AH6699  50 m  2:43.24   
664  Holmqvist Hanna  1998  HS  BC7898  25 m  2:46.01   
480  Östlund Rebecka  1999  POSEIDON  AE9899  25 m  2:49.39   
263  Dellhede Louise  1999  SS IDEN  AQ8499  50 m  2:50.05   
130  Foosnæs Amalie Marie  1999  Bærum    50 m  2:50.79   
129  Essebo Olivia  1998  Bærum    50 m  2:50.93   
150  Askeland Ida  1998  Stavang.SC    50 m  2:52.85   
10  444  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  50 m  2:55.20   
11  Andersson Linnea  1998  HS  BN3898  25 m  2:58.94   
14 år och yngre 
678  Elverum Ingrid  2000  TS&LK