Startliste for Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Dronning Dorothea Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
23 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Kolding |
|
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
|
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 april 2015 |
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (13) |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 0.59.90 / årgang-2000 - 1.01.83 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 1.04.32 / årgang-2002 og yngre - 1.07.84 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Casper Schou Nielsen |
2003 |
|
KOLDING |
|
25m |
|
460 |
2 |
Simon Juel |
2006 |
|
TRITON V |
|
25m |
|
414 |
3 |
Jens Nielsen |
2003 |
|
OPNØR |
|
25m |
|
422 |
4 |
Kevin Salby |
2003 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:56.80 |
413 |
5 |
William Jensen |
2002 |
|
OPNØR |
|
25m |
|
158 |
6 |
Alexander Kjeldsen |
2004 |
|
KOLDING |
|
25m |
|
184 |
7 |
Rasmus Nørby Poulsen |
2004 |
|
KOLDING |
|
25m |
|
335 |
8 |
Karl Johansen |
2002 |
0239AR |
DELTA |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Nicholas Kristiansen |
2004 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
1:44.48 |
148 |
2 |
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
0441AI |
KOLDING |
|
25m |
1:39.87 |
410 |
3 |
Silas Hansen |
2004 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:37.80 |
389 |
4 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:35.00 |
217 |
5 |
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
0269AO |
ERRITSØ |
|
25m |
1:37.02 |
382 |
6 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:39.63 |
195 |
7 |
Filip Esklund Nielsen |
2004 |
0445AK |
KOLDING |
|
25m |
1:41.23 |
254 |
8 |
Emil Winther |
2006 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
1:52.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
395 |
1 |
Julius S. Weiergang |
2003 |
0303AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:34.42 |
412 |
2 |
Tom Hoflic |
2002 |
0215AP |
OPNØR |
|
25m |
1:31.99 |
518 |
3 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:31.94 |
361 |
4 |
Penghao Ji |
2003 |
0311AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.53 |
401 |
5 |
Kenneth Dalsgaard |
2002 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:31.79 |
502 |
6 |
Julius Højgaard Allin |
2003 |
0361AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:31.99 |
493 |
7 |
Laurids Steen |
2004 |
0499AG |
TRITON V |
|
25m |
1:34.24 |
369 |
8 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:34.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
404 |
1 |
Malte Papendick Gregersen |
2002 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:30.44 |
399 |
2 |
William Bach Andersen |
2002 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:29.61 |
514 |
3 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
0577AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:28.76 |
256 |
4 |
Frederik Zachariassen |
2002 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
1:26.66 |
403 |
5 |
Niels Døssing |
2003 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:28.33 |
345 |
6 |
Karl August B. Balle |
2003 |
0385AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.78 |
347 |
7 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.76 |
380 |
8 |
Alexander Rinder |
2003 |
0337AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
504 |
1 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.19 |
402 |
2 |
Magnus Denker |
2001 |
0171AO |
OPNØR |
|
25m |
1:24.74 |
149 |
3 |
Emil Henriksen |
1999 |
9905AS |
KOLDING |
|
25m |
1:24.04 |
393 |
4 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.40 |
400 |
5 |
Nicolai S Christensen |
2000 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:23.46 |
441 |
6 |
Rasmus Baad Ellekjær |
2004 |
0453AD |
TRITON V |
|
25m |
1:24.16 |
360 |
7 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.17 |
253 |
8 |
Tobias G. Sørensen |
2003 |
0387AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:26.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
373 |
1 |
Oliver Madsen |
2003 |
0315AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.47 |
386 |
2 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.73 |
366 |
3 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.37 |
523 |
4 |
Alexander Stærkær |
2002 |
0287AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:19.63 |
374 |
5 |
Elias Kongsted Misander |
2002 |
0291AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.81 |
509 |
6 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
HELSINGØR |
|
25m |
1:21.69 |
506 |
7 |
August Bruun Henriksen |
2002 |
0293AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:21.83 |
354 |
8 |
Thor Gudmand-Høyer |
2002 |
0239AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
359 |
1 |
Hector Jakobsen |
2002 |
0273AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.04 |
379 |
2 |
Harald Riisager |
2003 |
0371AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.36 |
438 |
3 |
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
TRITON V |
|
25m |
1:13.75 |
398 |
4 |
Hjalte Andersen |
2002 |
0243AM |
OPNØR |
|
25m |
1:12.93 |
216 |
5 |
Christopher Ohm |
2001 |
0197AQ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:13.12 |
136 |
6 |
Mads Ørum Damgaard |
2001 |
0191AQ |
KOLDING |
|
25m |
1:14.78 |
466 |
7 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
TRITON V |
|
25m |
1:16.41 |
356 |
8 |
Anders Hvidt |
2002 |
0271AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Joshua Dannevang |
2002 |
0223AN |
KOLDING |
|
25m |
1:12.16 |
391 |
2 |
Gustav B. Thorndahl |
2001 |
0165AP |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.33 |
424 |
3 |
Hans Christian L. Thomsen |
2001 |
0133AN |
OPNØR |
|
25m |
1:10.52 |
409 |
4 |
Frederik L. Hansen |
1999 |
9995AR |
OPNØR |
|
25m |
1:09.99 |
423 |
5 |
Oliver Salby |
2001 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:10.01 |
350 |
6 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.69 |
258 |
7 |
Nicki Kjellerup Andersen |
2002 |
0213AB |
IKAST |
|
25m |
1:11.92 |
368 |
8 |
Linus Lindquist |
2002 |
0241AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Oscar Thinghøjen |
2003 |
0357AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:09.98 |
260 |
2 |
Alexander L. Bjxrn |
2003 |
0389AH |
IKAST |
|
25m |
1:09.70 |
303 |
3 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
TEMPO |
|
25m |
1:08.42 |
272 |
4 |
Daniel Brylov |
2000 |
0063AA |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:08.01 |
446 |
5 |
August Sparre Hangel |
2001 |
0101AM |
TRITON V |
|
25m |
1:08.28 |
263 |
6 |
Jonas Terpager Hansen |
2000 |
0039AI |
IKAST |
|
25m |
1:08.86 |
180 |
7 |
William Ohrt |
2002 |
0271AC |
KOLDING |
|
25m |
1:09.90 |
269 |
8 |
Oliver L Nelander |
2002 |
0295AF |
IKAST |
|
25m |
1:09.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:07.72 |
186 |
2 |
William Svarer |
2002 |
0283AE |
KOLDING |
|
25m |
1:06.72 |
346 |
3 |
August Becktor |
2001 |
0159AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.47 |
385 |
4 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.24 |
251 |
5 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
0241AL |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:06.25 |
140 |
6 |
Nicklas Frandsen |
1998 |
9839AH |
KOLDING |
|
25m |
1:06.51 |
281 |
7 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:06.82 |
282 |
8 |
Halfdan Heegård Mørch |
2000 |
0009AF |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:07.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Rasmus Sander Berggreen |
2001 |
0117AJ |
IKAST |
|
25m |
1:05.33 |
325 |
2 |
Benjamin Rohde |
2001 |
0191AJ |
TEMPO |
|
25m |
1:05.09 |
296 |
3 |
Andreas Norup |
1999 |
9927AP |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:04.62 |
247 |
4 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
0165AI |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:04.41 |
211 |
5 |
Lau Lindquist |
1999 |
9987AM |
ERRITSØ |
|
25m |
1:04.50 |
406 |
6 |
Jannick Hagensen |
2001 |
0181AL |
OPNØR |
|
25m |
1:04.73 |
316 |
7 |
Kristoffer Erbo Kjær |
2001 |
0101AQ |
TEMPO |
|
25m |
1:05.22 |
371 |
8 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
396 |
1 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.13 |
265 |
2 |
Martin Holmershøj |
1998 |
9843AR |
IKAST |
|
25m |
1:02.07 |
291 |
3 |
Thor Friis Skifte |
1997 |
|
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:01.80 |
156 |
4 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
0027AJ |
KOLDING |
|
25m |
1:01.25 |
257 |
5 |
Mark Andersen |
1997 |
9799AC |
IKAST |
|
25m |
1:01.31 |
264 |
6 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
IKAST |
|
25m |
1:01.87 |
411 |
7 |
Magnus Havemann |
2000 |
0027AK |
OPNØR |
|
25m |
1:02.23 |
280 |
8 |
August Terp Larsen |
1999 |
9959AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:03.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
0057AI |
KOLDING |
|
25m |
1:00.31 |
498 |
2 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
TRITON V |
|
25m |
59.39 |
170 |
3 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
25m |
55.72 |
147 |
4 |
Jonas Gadegaard Hansen |
1998 |
9849AN |
TRITON V |
|
25m |
54.00 |
212 |
5 |
Malthe Lindquist |
1996 |
9613AN |
ERRITSØ |
|
25m |
55.35 |
268 |
6 |
Frederik Krigbaum Madsen |
1999 |
9927AM |
IKAST |
|
25m |
59.05 |
210 |
7 |
Joachim Lindquist |
1994 |
9427AF |
ERRITSØ |
|
25m |
1:00.00 |
469 |
8 |
Johann Kristian Møller |
2001 |
0159AK |
TRITON V |
|
25m |
1:00.69 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
23 april 2015 |
Licens til Kolding SK |
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|