Program för Speedo Ungdom Cup 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 7, 100m Frisim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 256 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 25 m | 51.40 | |
2 | 280 | Papantoniou Michail | 1997 | VÄSBY SS | AX7397 | 25 m | 51.93 | |
3 | 279 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 25 m | 52.69 | |
4 | 277 | Ozerov Alexander | 1996 | VÄSBY SS | AS0396 | 25 m | 52.97 | |
5 | 118 | Kjellén Arvid | 1998 | SPÅRVÄGEN | AK7198 | 25 m | 55.77 | |
6 | 255 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 25 m | 55.88 | |
7 | 222 | Bolle Henrik | 1996 | TUREBERG | AO3196 | 50 m | 56.39 | |
8 | 113 | Freiholtz Oliver | 1997 | SPÅRVÄGEN | AK5797 | 25 m | 56.68 | |
9 | 224 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 25 m | 56.82 | |
10 | 7 | Häggblad Wictor | 1994 | ÅKERSBERGA | AJ8194 | 25 m | 56.84 | |
11 | 13 | Kjellberg Marcus | 1994 | ÅKERSBERGA | AH0594 | 25 m | 56.98 | |
12 | 37 | Aabel Nordkvist Jens Jacob | 1995 | DANDERYD | BB2995 | 25 m | 57.52 | |
13 | 17 | Nilsson Oskar | 1995 | ÅKERSBERGA | AD6595 | 25 m | 57.92 | |
14 | 111 | Eriksson Patrik | 1996 | SPÅRVÄGEN | AM4596 | 25 m | 58.60 | |
15 | 123 | Rotstam Andreas | 1994 | SPÅRVÄGEN | AP2194 | 25 m | 58.81 | |
16 | 39 | Hambraeus Joel | 1998 | DANDERYD | AL8198 | 25 m | 59.19 | |
17 | 18 | Pirkizri Marcus | 1995 | ÅKERSBERGA | AY5595 | 25 m | 59.23 | |
18 | 290 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | AS5399 | 25 m | 59.24 | |
19 | 65 | Bengtsson Emil | 1999 | JÄRFÄLLA S | AT1599 | 50 m | 59.59 | |
20 | 253 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 25 m | 59.96 | |
21 | 42 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 50 m | 1:00.08 | |
22 | 88 | Olsson Fredrik | 1999 | JÄRFÄLLA S | AI2399 | 25 m | 1:00.69 | |
23 | 291 | Swahn Daniel | 1995 | VÄSBY SS | AW7995 | 25 m | 1:00.96 | |
24 | 31 | Östervall Thomas | 2000 | ÅKERSBERGA | AD3100 | 25 m | 1:01.81 | |
25 | 300 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 25 m | 1:02.79 | |
26 | 257 | Grankvist Oscar | 2000 | VÄSBY SS | AL9500 | 25 m | 1:02.83 | |
27 | 275 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 25 m | 1:03.27 | |
28 | 245 | Brandt Simon | 2000 | VÄSBY SS | AJ4700 | 25 m | 1:03.39 | |
29 | 66 | Bladin Samuel | 1999 | JÄRFÄLLA S | AO4399 | 50 m | 1:03.71 | |
30 | 92 | Siotis Nikolaus | 2000 | JÄRFÄLLA S | AJ6900 | 25 m | 1:04.67 | |
31 | 263 | Hörlin Tobias | 2000 | VÄSBY SS | AN3300 | 25 m | 1:05.19 | |
32 | 44 | Bidebo Carl | 2000 | ESKILSTUNA | AN9900 | 50 m | 1:05.24 | |
33 | 193 | Muzikants Wilhelm | 2001 | TÄBY SIM | AJ2901 | 25 m | 1:05.52 | |
34 | 85 | Modin Axel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AJ5900 | 50 m | 1:05.89 | |
35 | 202 | Roosmark Lukas | 2002 | TÄBY SIM | AI1702 | 25 m | 1:05.94 | |
36 | 74 | Hanson Rasmus | 2003 | JÄRFÄLLA S | AB1303 | 50 m | 1:06.25 | |
37 | 129 | Andersson Erik | 2001 | SPIF SF | AG6701 | 25 m | 1:06.35 | |
38 | 200 | Pöllänen Andres | 2001 | TÄBY SIM | AM5901 | 25 m | 1:06.40 | |
39 | 134 | Bondarev Ilja | 1999 | SPIF SF | AQ1599 | 25 m | 1:06.42 | |
40 | 221 | Annergren Fredrik | 2001 | TUREBERG | AC8301 | 25 m | 1:06.64 | |
41 | 71 | Fröde Simon | 2003 | JÄRFÄLLA S | AB0303 | 50 m | 1:06.86 | |
42 | 5 | Gullberg Oscar | 1999 | ÅKERSBERGA | AF8799 | 25 m | 1:07.31 | |
43 | 12 | Jansson William | 2000 | ÅKERSBERGA | AX1100 | 25 m | 1:07.77 | |
44 | 81 | Larsson Markus | 2002 | JÄRFÄLLA S | AD5702 | 25 m | 1:08.26 | |
45 | 89 | Pettersson-Dahlberg Rasmus | 2000 | JÄRFÄLLA S | AQ2500 | 25 m | 1:09.13 | |
46 | 173 | Forsberg Anton | 2001 | TÄBY SIM | AM4901 | 25 m | 1:09.22 | |
47 | 194 | Nordén Axel | 2001 | TÄBY SIM | AO3301 | 25 m | 1:09.38 | |
48 | 57 | Shahverdyan Artush | 2000 | ESKILSTUNA | AM3100 | 25 m | 1:09.74 | |
49 | 296 | Unevik Dag | 2001 | VÄSBY SS | AI5501 | 25 m | 1:10.28 | |
50 | 62 | Almvret Erik | 2002 | JÄRFÄLLA S | AD6702 | 50 m | 1:10.55 | |
51 | 86 | Nykvist Linus | 2001 | JÄRFÄLLA S | AH3701 | 25 m | 1:10.56 | |
52 | 148 | Löwenberg Daniel | 2003 | SPIF SF | AE1303 | 25 m | 1:10.76 | |
53 | 160 | Al-Khalili Jonas | 2002 | TÄBY SIM | AI6502 | 25 m | 1:10.94 | |
54 | 115 | Hurkmans Alexander | 2000 | SPÅRVÄGEN | AV2300 | 25 m | 1:11.70 | |
55 | 116 | Hållberg Andreas | 1999 | SPÅRVÄGEN | AV5399 | 25 m | 1:12.39 | |
56 | 60 | Witt Axel | 2000 | ESKILSTUNA | AE5100 | 25 m | 1:12.40 | |
57 | 199 | Persson Taylor Isac | 2003 | TÄBY SIM | AE6903 | 25 m | 1:12.67 | |
58 | 84 | Malmberg Hugo | 2001 | JÄRFÄLLA S | AH9701 | 50 m | 1:13.00 | |
59 | 124 | Surting Gustav | 2000 | SPÅRVÄGEN | AU9500 | 25 m | 1:13.09 | |
60 | 139 | Grönqvist Oscar | 2000 | SPIF SF | AU9300 | 50 m | 1:13.46 | |
61 | 20 | Tikkanen Emil | 2002 | ÅKERSBERGA | AD2502 | 25 m | 1:13.84 | |
62 | 231 | Stille Michael | 2002 | TUREBERG | AD7902 | 50 m | 1:14.08 | |
63 | 271 | Melinder Martin | 2001 | VÄSBY SS | AG1301 | 25 m | 1:14.19 | |
64 | 61 | Adelöw Anton | 2001 | JÄRFÄLLA S | AI5901 | 50 m | 1:14.27 | |
65 | 156 | Wirdby Myren Edvin | 2002 | SPIF SF | AH1902 | 25 m | 1:14.63 | |
66 | 266 | Lernå William | 2002 | VÄSBY SS | AF4102 | 25 m | 1:14.81 | |
67 | 149 | Nilsson-Deya Tyrone | 2001 | SPIF SF | AS7901 | 25 m | 1:15.04 | |
68 | 157 | Wirdby Myren Elias | 2002 | SPIF SF | AH0902 | 25 m | 1:15.17 | |
69 | 233 | Sun John | 2002 | TUREBERG | AD4302 | 25 m | 1:15.38 | |
70 | 11 | Imhäuser Simon | 2002 | ÅKERSBERGA | AD6102 | 25 m | 1:15.72 | |
71 | 25 | Xia Kevin | 2000 | ÅKERSBERGA | AL3300 | 25 m | 1:15.84 | |
72 | 190 | Lingham Karl | 2002 | TÄBY SIM | AM0502 | 25 m | 1:15.89 | |
73 | 303 | Parsa Arian | 2002 | VÄSBY SS | AD3302 | 25 m | 1:16.02 | |
74 | 26 | Xia Nicklas | 1998 | ÅKERSBERGA | AG5798 | 25 m | 1:16.14 | |
75 | 46 | Fröjdfeldt Adam | 1999 | ESKILSTUNA | AT1999 | 25 m | 1:16.32 | |
76 | 287 | Sköld Theodor | 2001 | VÄSBY SS | AJ1701 | 25 m | 1:16.56 | |
77 | 259 | Hansson Eric | 2002 | VÄSBY SS | AD0302 | 25 m | 1:17.07 | |
78 | 167 | Bergström Alexander | 2002 | TÄBY SIM | AP2502 | 25 m | 1:17.15 | |
79 | 27 | Xia Steve | 1996 | ÅKERSBERGA | AQ2996 | 25 m | 1:17.40 | |
80 | 3 | Cederlöf Emil | 2001 | ÅKERSBERGA | AB0901 | 25 m | 1:17.88 | |
81 | 36 | Wahlin David | 2001 | ÄLVSJÖ AIK | AQ4501 | 50 m | 1:18.68 | |
82 | 87 | Olsson David | 2001 | JÄRFÄLLA S | AO4501 | 25 m | 1:18.71 | |
83 | 1 | Beijming Oliver | 2001 | ÅKERSBERGA | AT1301 | 25 m | 1:18.95 | |
84 | 23 | Westmoreland Timothy | 2002 | ÅKERSBERGA | AD4102 | 25 m | 1:19.20 | |
85 | 292 | Tittelbach Adrian | 2001 | VÄSBY SS | AI2901 | 25 m | 1:19.58 | |
86 | 215 | Wahlström Maximilian | 2001 | TÄBY SIM | AX2701 | 25 m | 1:19.85 | |
87 | 106 | Clevö Oscar | 2001 | SPÅRVÄGEN | AQ9901 | 25 m | 1:20.20 | |
88 | 151 | Nordling Edvin | 2000 | SPIF SF | AV2100 | 25 m | 1:20.97 | |
89 | 158 | Ahlqvist Gustav | 2003 | TÄBY SIM | AK6503 | 25 m | 1:21.33 | |
90 | 254 | Frylmark Oscar | 2001 | VÄSBY SS | AI3501 | 25 m | 1:23.46 | |
91 | 144 | Kelkay Lukas | 2003 | SPIF SF | AH9903 | 25 m | 1:24.11 | |
92 | 212 | Strömgren Wilhelm | 2003 | TÄBY SIM | AO5703 | 25 m | 1:24.65 | |
93 | 250 | Farkhapour Robin | 2001 | VÄSBY SS | AO5101 | 25 m | 1:25.24 | |
94 | 176 | Gabrielsson Liam | 2003 | TÄBY SIM | AK5503 | 25 m | 1:25.31 | |
95 | 162 | Amilon Oscar | 2002 | TÄBY SIM | AH6102 | 25 m | 1:25.59 | |
96 | 34 | Jernberg Nicolas | 2001 | ÄLVSJÖ AIK | AU4301 | 50 m | 1:25.64 | |
97 | 32 | Berggren Linus | 2001 | ÄLVSJÖ AIK | AK6101 | 25 m | 1:27.56 | |
98 | 203 | Rune Isac | 2003 | TÄBY SIM | AM9503 | 25 m | 1:27.86 | |
99 | 217 | Åstrand Erik | 2003 | TÄBY SIM | AO2903 | 25 m | 1:28.23 | |
100 | 33 | Falk Erik | 2003 | ÄLVSJÖ AIK | AL0103 | 25 m | 1:30.56 | |
101 | 247 | Derantz Gabriel | 2003 | VÄSBY SS | AE4503 | 25 m | 1:32.93 | |
102 | 128 | Wikman Mårten | 2002 | SPÅRVÄGEN | AL0902 | 25 m | 1:33.06 | |
103 | 112 | Fahlin Hannes | 2002 | SPÅRVÄGEN | AS8902 | 25 m | 1:34.93 | |
104 | 120 | Käll Oskar | 2002 | SPÅRVÄGEN | AS9902 | 25 m | 1:36.24 | |
105 | 201 | Ribberheim Lukas | 2002 | TÄBY SIM | AT2902 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 17 september 2014 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 14:11 |