2021-04-22   00:33:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Ungdom Cup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

20 september

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Ungdom Cup 2014    Utskriftsdatum  20 september 2014   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 september 2014         
 
 
 
Gren 7, 100m Frisim Herrar  Finaler (11) 
Beräknad start 12:22 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
319  Kiflom Mogos  2001  AQ1901  SPIF SF    25m  1:15.35 
201  Lukas Ribberheim  2002  AT2902  TÄBY SIM    25m   
112  Hannes Fahlin  2002  AS8902  SPÅRVÄGEN    25m  1:34.93 
247  Gabriel Derantz  2003  AE4503  VÄSBY SS    25m  1:32.93 
128  Mårten Wikman  2002  AL0902  SPÅRVÄGEN    25m  1:33.06 
120  Oskar Käll  2002  AS9902  SPÅRVÄGEN    25m  1:36.24 
318  Alexandr Sidorov  2002  AN5702  SPIF SF    25m  1:14.70 
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
203  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    25m  1:27.86 
34  Nicolas Jernberg  2001  AU4301  ÄLVSJÖ AIK    50m  1:25.64 
250  Robin Farkhapour  2001  AO5101  VÄSBY SS    25m  1:25.24 
254  Oscar Frylmark  2001  AI3501  VÄSBY SS    25m  1:23.46 
144  Lukas Kelkay  2003  AH9903  SPIF SF    25m  1:24.11 
176  Liam Gabrielsson  2003  AK5503  TÄBY SIM    25m  1:25.31 
32  Linus Berggren  2001  AK6101  ÄLVSJÖ AIK    25m  1:27.56 
33  Erik Falk  2003  AL0103  ÄLVSJÖ AIK    25m  1:30.56 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
106  Oscar Clevö  2001  AQ9901  SPÅRVÄGEN    25m  1:20.20 
292  Adrian Tittelbach  2001  AI2901  VÄSBY SS    25m  1:19.58 
36  David Wahlin  2001  AQ4501  ÄLVSJÖ AIK    50m  1:18.68 
259  Eric Hansson  2002  AD0302  VÄSBY SS    25m  1:17.07 
167  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    25m  1:17.15 
23  Timothy Westmoreland  2002  AD4102  ÅKERSBERGA    25m  1:19.20 
215  Maximilian Wahlström  2001  AX2701  TÄBY SIM    25m  1:19.85 
151  Edvin Nordling  2000  AV2100  SPIF SF    25m  1:20.97 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Adam Fröjdfeldt  1999  AT1999  ESKILSTUNA    25m  1:16.32 
11  Simon Imhäuser  2002  AD6102  ÅKERSBERGA    25m  1:15.72 
149  Tyrone Nilsson-Deya  2001  AS7901  SPIF SF    25m  1:15.04 
156  Edvin Wirdby Myren  2002  AH1902  SPIF SF    25m  1:14.63 
266  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    25m  1:14.81 
233  John Sun  2002  AD4302  TUREBERG    25m  1:15.38 
190  Karl Lingham  2002  AM0502  TÄBY SIM    25m  1:15.89 
287  Theodor Sköld  2001  AJ1701  VÄSBY SS    25m  1:16.56 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
271  Martin Melinder  2001  AG1301  VÄSBY SS    25m  1:14.19 
20  Emil Tikkanen  2002  AD2502  ÅKERSBERGA    25m  1:13.84 
84  Hugo Malmberg  2001  AH9701  JÄRFÄLLA S    50m  1:13.00 
60  Axel Witt  2000  AE5100  ESKILSTUNA    25m  1:12.40 
199  Isac Persson Taylor  2003  AE6903  TÄBY SIM    25m  1:12.67 
124  Gustav Surting  2000  AU9500  SPÅRVÄGEN    25m  1:13.09 
231  Michael Stille  2002  AD7902  TUREBERG    50m  1:14.08 
61  Anton Adelöw  2001  AI5901  JÄRFÄLLA S    50m  1:14.27 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    25m  1:10.94 
86  Linus Nykvist  2001  AH3701  JÄRFÄLLA S    25m  1:10.56 
57  Artush Shahverdyan  2000  AM3100  ESKILSTUNA    25m  1:09.74 
173  Anton Forsberg  2001  AM4901  TÄBY SIM    25m  1:09.22 
194  Axel Nordén  2001  AO3301  TÄBY SIM    25m  1:09.38 
62  Erik Almvret  2002  AD6702  JÄRFÄLLA S    50m  1:10.55 
148  Daniel Löwenberg  2003  AE1303  SPIF SF    25m  1:10.76 
115  Alexander Hurkmans  2000  AV2300  SPÅRVÄGEN    25m  1:11.70 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
81  Markus Larsson  2002  AD5702  JÄRFÄLLA S    25m  1:08.26 
Oscar Gullberg  1999  AF8799  ÅKERSBERGA    25m  1:07.31 
221  Fredrik Annergren  2001  AC8301  TUREBERG    25m  1:06.64 
200  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    25m  1:06.40 
134  Ilja Bondarev  1999  AQ1599  SPIF SF    25m  1:06.42 
71  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  1:06.86 
12  William Jansson  2000  AX1100  ÅKERSBERGA    25m  1:07.77 
89  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  AQ2500  JÄRFÄLLA S    25m  1:09.13 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    50m  1:06.25 
193  Wilhelm Muzikants  2001  AJ2901  TÄBY SIM    25m  1:05.52 
263  Tobias Hörlin  2000  AN3300  VÄSBY SS    25m  1:05.19 
66  Samuel Bladin  1999  AO4399  JÄRFÄLLA S    50m  1:03.71 
92  Nikolaus Siotis  2000  AJ6900  JÄRFÄLLA S    25m  1:04.67 
44  Carl Bidebo  2000  AN9900  ESKILSTUNA    50m  1:05.24 
202  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  1:05.94 
129  Erik Andersson  2001  AG6701  SPIF SF    25m  1:06.35 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
275  Niklas Nyblom  1999  AK2999  VÄSBY SS    25m  1:03.27 
300  Anton Widholm  1999  AE6199  VÄSBY SS    25m  1:02.79 
88  Fredrik Olsson  1999  AI2399  JÄRFÄLLA S    25m  1:00.69 
253  Karl Frylmark  1999  AK6599  VÄSBY SS    25m  59.96 
42  Stefan Varga  2000  AH3500  DANDERYD    50m  1:00.08 
291  Daniel Swahn  1995  AW7995  VÄSBY SS    25m  1:00.96 
257  Oscar Grankvist  2000  AL9500  VÄSBY SS    25m  1:02.83 
245  Simon Brandt  2000  AJ4700  VÄSBY SS    25m  1:03.39 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
290  Max Sundberg  1999  AS5399  VÄSBY SS    25m  59.24 
111  Patrik Eriksson  1996  AM4596  SPÅRVÄGEN    25m  58.60 
37  Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  BB2995  DANDERYD    25m  57.52 
224  Hugo Eriksson  1999  AB8599  TUREBERG    25m  56.82 
Wictor Häggblad  1994  AJ8194  ÅKERSBERGA    25m  56.84 
17  Oskar Nilsson  1995  AD6595  ÅKERSBERGA    25m  57.92 
39  Joel Hambraeus  1998  AL8198  DANDERYD    25m  59.19 
65  Emil Bengtsson  1999  AT1599  JÄRFÄLLA S    50m  59.59 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
222  Henrik Bolle  1996  AO3196  TUREBERG    50m  56.39 
118  Arvid Kjellén  1998  AK7198  SPÅRVÄGEN    25m  55.77 
279  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS    25m  52.69 
256  Markus Fürst  1996  AA2196  VÄSBY SS    25m  51.40 
280  Michail Papantoniou  1997  AX7397  VÄSBY SS    25m  51.93 
277  Alexander Ozerov  1996  AS0396  VÄSBY SS    25m  52.97 
255  Gustav Frödeberg  1997  AA5197  VÄSBY SS    25m  55.88 
113  Oliver Freiholtz  1997  AK5797  SPÅRVÄGEN    25m  56.68 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  20 september 2014 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  09:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner