Program för Speedo Ungdom Cup 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
21 septemberr
Heatlista Gren 27
|
Tävling |
Speedo Ungdom Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
21 september 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
15:05 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
308 |
3 |
Isabella Galway |
2003 |
AA3203 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
316 |
4 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
BB1601 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
213 |
5 |
Nina Takolander |
2003 |
AX0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
59 |
1 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
269 |
2 |
Emelie Lindström |
2003 |
AJ7403 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
210 |
3 |
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
136 |
4 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
AX0403 |
SPIF SF |
|
25m |
|
189 |
5 |
Izabelle Lindberg |
2003 |
AX6603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
321 |
6 |
Angelica Barkarö |
2002 |
|
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
169 |
7 |
Emelie Bergwall |
2003 |
BC4603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
170 |
1 |
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:24.73 |
171 |
2 |
Chloe Elhouar |
2002 |
BC8402 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:16.42 |
56 |
3 |
Ida Saikkonen Thelin |
2002 |
AZ2402 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:13.89 |
64 |
4 |
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
3:12.16 |
168 |
5 |
Sofia Bergström |
2003 |
AX8603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
3:13.77 |
55 |
6 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
BJ6600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:15.27 |
54 |
7 |
Johanna Pettersson |
2003 |
AL9803 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:21.24 |
163 |
8 |
Elin Andersson |
2003 |
BG0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Kelsey Beiley |
2001 |
BK4401 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:09.51 |
98 |
2 |
Naomi Tesfai |
2003 |
AK8603 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
3:04.49 |
135 |
3 |
Victoria Danielsson |
2002 |
BP6802 |
SPIF SF |
|
50m |
3:03.70 |
240 |
4 |
Elin Bergman |
2003 |
AI8203 |
VÄSBY SS |
|
50m |
3:02.03 |
103 |
5 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
AO5403 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
3:03.04 |
264 |
6 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
VÄSBY SS |
|
50m |
3:03.81 |
102 |
7 |
Anna Viklund |
2001 |
AS4601 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:05.42 |
180 |
8 |
Josefin Hydén |
2002 |
BF2802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:10.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
183 |
1 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:01.14 |
154 |
2 |
Emelie Söderström |
2003 |
AW5203 |
SPIF SF |
|
25m |
2:59.75 |
214 |
3 |
Maria Tavemark |
2001 |
BA9601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:55.91 |
274 |
4 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:55.62 |
243 |
5 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:55.64 |
77 |
6 |
Sara Hertegren |
2002 |
AQ7602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:59.00 |
72 |
7 |
Felicia Granberg |
2002 |
AT3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:00.48 |
45 |
8 |
Donya Dam |
1999 |
AO2299 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
3:01.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
150 |
1 |
Cornelia Niring |
2002 |
AY3202 |
SPIF SF |
|
50m |
2:50.65 |
230 |
2 |
Lovisa Sterner |
1999 |
AP7599 |
TUREBERG |
|
50m |
2:50.41 |
246 |
3 |
Mathilda Bärnau |
2000 |
AL6400 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:49.17 |
73 |
4 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
AC4800 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:48.07 |
130 |
5 |
Therese Arnqvist |
2001 |
BI8401 |
SPIF SF |
|
25m |
2:48.36 |
91 |
6 |
Rebecca Policastro |
2003 |
AI2403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:49.27 |
69 |
7 |
Selma El Hajji |
2001 |
BB1801 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:50.48 |
293 |
8 |
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:52.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Linnea Wall |
2001 |
AV1601 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:46.84 |
187 |
2 |
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:44.86 |
82 |
3 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
AU6202 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:43.87 |
76 |
4 |
Emma Hansson |
2002 |
AQ9602 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:42.74 |
80 |
5 |
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:43.83 |
299 |
6 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:44.69 |
53 |
7 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:46.02 |
283 |
8 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:47.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
207 |
1 |
Lisa Schubert |
2001 |
BA6601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:42.09 |
105 |
2 |
Aline Agnvall |
1997 |
BC6897 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:41.36 |
242 |
3 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:40.34 |
268 |
4 |
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:39.96 |
228 |
5 |
Victoria Norén |
2002 |
AK4802 |
TUREBERG |
|
25m |
2:39.99 |
196 |
6 |
Frida Nöu |
2001 |
AC2801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:41.30 |
67 |
7 |
Ebba Edbom |
2002 |
AQ4602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:41.79 |
206 |
8 |
Malin Sangfelt |
2001 |
AC3801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:42.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
236 |
1 |
Tyra Wijk |
2001 |
AY5201 |
TUREBERG |
|
25m |
2:37.29 |
142 |
2 |
Evelina Johansson |
2000 |
BG2400 |
SPIF SF |
|
25m |
2:36.90 |
133 |
3 |
Emilia Blomqvist |
1999 |
BR6499 |
SPIF SF |
|
50m |
2:36.04 |
262 |
4 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
AY1201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:35.41 |
108 |
5 |
Wilma Ekwall |
1999 |
BP7299 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:35.69 |
294 |
6 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
AP3602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:36.26 |
83 |
7 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:37.23 |
276 |
8 |
Josefin Olsson |
2001 |
AQ7801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:38.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
248 |
1 |
Tara Ebrahimi |
2000 |
AO4600 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:35.35 |
43 |
2 |
Ida Asplund |
1999 |
BH8499 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:34.58 |
51 |
3 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:33.25 |
223 |
4 |
Astrid Eriksson |
2001 |
AD1201 |
TUREBERG |
|
25m |
2:24.91 |
281 |
5 |
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:26.55 |
238 |
6 |
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:34.50 |
21 |
7 |
Emma Wallin |
1999 |
BH7899 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:34.60 |
117 |
8 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
BK6499 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:35.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
232 |
1 |
Olivia Stille |
2000 |
AJ7600 |
TUREBERG |
|
25m |
2:23.85 |
225 |
2 |
Alma Holmberg |
1999 |
AX4499 |
TUREBERG |
|
25m |
2:22.43 |
289 |
3 |
Tove Sparrman |
1996 |
AQ3296 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:10.89 |
285 |
4 |
Nadja Salomonsson |
1992 |
AD2892 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:59.75 |
258 |
5 |
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:04.30 |
68 |
6 |
Cornelia Eklund |
2000 |
AC1800 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:17.09 |
220 |
7 |
Josephine Andreasson |
1999 |
AP7299 |
TUREBERG |
|
25m |
2:23.40 |
50 |
8 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:24.84 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 september 2014 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
15:05 |
|