Program för Nykredit Open 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
16:04 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
474 |
2 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:41.82 |
515 |
3 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.01 |
458 |
4 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.04 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
472 |
1 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.19 |
508 |
2 |
Sia Nikoline Schrøder |
2003 |
0304AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.95 |
421 |
3 |
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
0278AC |
HELSINGE |
|
25m |
1:19.97 |
417 |
4 |
Josephine Ahlm |
2002 |
0204AS |
HELSINGE |
|
50m |
1:20.27 |
470 |
5 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.09 |
283 |
6 |
Mette Tofte Jørgensen |
2003 |
|
RØNNE |
|
25m |
1:28.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
461 |
1 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.51 |
464 |
2 |
Signe Dyrskjøt Boesen |
2003 |
0308AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.22 |
503 |
3 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
0296AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.49 |
510 |
4 |
Benedikte Lin Soja |
2002 |
0286AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.05 |
428 |
5 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
25m |
1:17.36 |
282 |
6 |
Nanna Lyng Bojesen |
2001 |
|
RØNNE |
|
25m |
1:19.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
506 |
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.76 |
387 |
2 |
Mathilde van der Linden |
2002 |
0208AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:13.06 |
382 |
3 |
Sarah Daly |
2001 |
0138AX |
LYNGBY |
|
50m |
1:10.91 |
381 |
4 |
Louise Engelhardt Christi |
2001 |
0138AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.03 |
462 |
5 |
Barbara Blicher |
2003 |
0328AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.73 |
482 |
6 |
Molly Ibsen |
2003 |
0372AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
372 |
1 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.00 |
496 |
2 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.48 |
88 |
3 |
Cecilie Meyn |
2000 |
0002BD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:09.13 |
388 |
4 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.13 |
386 |
5 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.61 |
287 |
6 |
Frida Toudal |
2001 |
0196AU |
RØNNE |
|
25m |
1:10.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
502 |
1 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.01 |
500 |
2 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.27 |
86 |
3 |
Caroline Sofie Lund |
2000 |
0048AS |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:07.10 |
89 |
4 |
Alba Cecilie Runge |
2000 |
0086BC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:07.26 |
385 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:07.65 |
380 |
6 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
379 |
1 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:06.81 |
530 |
2 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.46 |
429 |
3 |
Iben Jeppesen |
2000 |
0002AO |
HELSINGE |
|
25m |
1:06.09 |
479 |
4 |
Rebecca Hansen |
2000 |
0004AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.19 |
513 |
5 |
Cassandra Thimmer |
1999 |
9914AW |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.71 |
498 |
6 |
Mathilde Nielsen |
2001 |
0118AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
373 |
1 |
Mia Walter |
2000 |
0032AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.54 |
80 |
2 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:05.21 |
127 |
3 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:04.75 |
81 |
4 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:04.83 |
505 |
5 |
Amalie Krogh Rohrberg |
2000 |
0078AT |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.31 |
471 |
6 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
463 |
1 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.48 |
398 |
2 |
Mathilde Christjansen |
1999 |
9964AU |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.21 |
531 |
3 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:04.06 |
361 |
4 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.16 |
378 |
5 |
Cassandra Hammershøj |
2001 |
0174AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.28 |
375 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.94 |
411 |
2 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.90 |
376 |
3 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.34 |
365 |
4 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.55 |
423 |
5 |
Alice Gantriis |
2000 |
0092AQ |
HELSINGE |
|
25m |
1:03.93 |
384 |
6 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
514 |
1 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.10 |
481 |
2 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.72 |
364 |
3 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.31 |
284 |
4 |
Vibe Tofte Jørgensen |
1999 |
9956AQ |
RØNNE |
|
25m |
1:02.57 |
467 |
5 |
Cecilie Christensen |
1997 |
9758BA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.90 |
358 |
6 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
460 |
1 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.93 |
495 |
2 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.20 |
484 |
3 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
0114AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:00.95 |
473 |
4 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.16 |
92 |
5 |
Stinna Schnabl |
1999 |
9934AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:01.46 |
431 |
6 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
9894AM |
HELSINGE |
|
25m |
1:02.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
363 |
1 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:00.37 |
129 |
2 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
25m |
59.95 |
424 |
3 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
25m |
59.44 |
132 |
4 |
Cecilie Høgskilde |
1999 |
9922AD |
BIRKERØD |
|
25m |
59.52 |
134 |
5 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.25 |
71 |
6 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:00.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
522 |
1 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
59.06 |
466 |
2 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
25m |
58.25 |
356 |
3 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
25m |
57.00 |
523 |
4 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
25m |
58.02 |
128 |
5 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
25m |
58.31 |
480 |
6 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
59.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:04 |
|