Startliste for Alm. Brand Cup Frederiksberg 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Alm. Brand Bank Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Frederiksberg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:30 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2014 |
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Gustav Abildgaard |
2005 |
0553AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:40.00 |
80 |
2 |
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:30.00 |
78 |
3 |
Mads Sølberg Mathiesen |
2005 |
0567AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:30.00 |
195 |
4 |
Julian Techt |
2003 |
|
FR.VÆRK |
|
25m |
2:30.00 |
59 |
5 |
Oscar Jones |
2004 |
0421AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:30.35 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Johan Plambæk Madsen |
2004 |
0421AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:15.00 |
241 |
2 |
Sebastian Rasmussen |
2003 |
0343AE |
VI39 |
|
25m |
2:10.48 |
242 |
3 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
25m |
2:06.27 |
62 |
4 |
Fabian R. Klarskov |
2004 |
0415AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:10.00 |
100 |
5 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:15.00 |
110 |
6 |
Bertram Wenneberg |
2004 |
0481AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:30.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Hannibal Anker Bechmann |
2004 |
0499AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:03.88 |
220 |
2 |
Thomas Desrues-Brytygier |
2001 |
0105AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
102 |
3 |
Stefan Hammer Sørensen |
2002 |
0269AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:58.98 |
244 |
4 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VI39 |
|
25m |
1:59.65 |
3 |
5 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:03.20 |
249 |
6 |
Sebastian K. Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:05.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Kiran Koch-Mathews |
2002 |
0299AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:56.02 |
165 |
2 |
Jacob Krog Christoffersen |
2000 |
0039AK |
BIRKERØD |
|
25m |
1:48.73 |
13 |
3 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:47.78 |
237 |
4 |
Mikkel Hansen |
2003 |
0301AJ |
VI39 |
|
25m |
1:47.94 |
159 |
5 |
Nicholas Svane |
2002 |
0213AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:54.99 |
93 |
6 |
Kristoffer Sandfeld |
2003 |
0313AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:56.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
0207AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:46.94 |
148 |
2 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:41.19 |
235 |
3 |
Mikkel Steffensen |
2000 |
0091AR |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:36.32 |
140 |
4 |
Christian K. Jensen |
2000 |
0099AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:39.96 |
217 |
5 |
August Hertz Bugge |
2000 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:45.00 |
239 |
6 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
VI39 |
|
25m |
1:47.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Frederik Otte |
2000 |
0015AJ |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:32.71 |
229 |
2 |
Adam Holm Jørgensen |
2002 |
0215AO |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:30.00 |
192 |
3 |
Mathias Husted Rasmussen |
1999 |
9967AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:27.98 |
163 |
4 |
Kristian Torp |
2000 |
0083AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:28.55 |
141 |
5 |
Kasper Jeppsson |
1999 |
9961AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.08 |
133 |
6 |
Frederik Presskorn |
2000 |
0061AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:33.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:25.00 |
122 |
2 |
Martin Holst |
2000 |
0087AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.97 |
7 |
3 |
Kasper Leisted Bertelsen |
1997 |
9703AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.16 |
172 |
4 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.49 |
127 |
5 |
Thyge Ludvigsen |
1999 |
9953AJ |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.29 |
128 |
6 |
Lasse Maigaard |
2000 |
0023AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.76 |
137 |
2 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:14.84 |
103 |
3 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
9723AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.54 |
139 |
4 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:14.21 |
143 |
5 |
Mads Thorenfeldt Poulsen |
1999 |
9965AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.22 |
166 |
6 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:13.02 |
135 |
2 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.29 |
234 |
3 |
Benjamin Spicker |
2002 |
0259AP |
HOVEDSTAD |
|
25m |
45.00 |
123 |
4 |
Jonas Hyllested |
1999 |
9955AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.38 |
17 |
5 |
Morten Børre |
1996 |
9639AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.80 |
35 |
6 |
Giano Grillo |
1998 |
9827AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.19 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:30 |
|