Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
06 december 2014 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
09:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 december 2014 |
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 10:00 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
5:21.08 |
140 |
2 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
0296AB |
GENTOFTE |
|
25m |
5:16.77 |
11 |
3 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
5:14.15 |
139 |
4 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
25m |
5:14.95 |
202 |
5 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
5:18.89 |
85 |
6 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
5:22.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Anika Hedegaard |
2002 |
0266AA |
KVIK |
|
25m |
5:12.17 |
54 |
2 |
Sofie Krühlmann |
2002 |
0288AE |
KVIK |
|
25m |
5:11.12 |
10 |
3 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
5:09.72 |
204 |
4 |
Victoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
5:10.81 |
104 |
5 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
5:11.39 |
208 |
6 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
5:14.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
5:08.12 |
234 |
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
5:04.06 |
122 |
3 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
25m |
5:03.35 |
37 |
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
5:03.87 |
138 |
5 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
5:04.93 |
132 |
6 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
25m |
5:09.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
320 |
1 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
25m |
5:02.29 |
130 |
2 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
5:01.87 |
134 |
3 |
Sif Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
5:00.05 |
100 |
4 |
Vilde Schulze Matthisen |
2001 |
0176AC |
TUNE |
|
25m |
5:01.71 |
269 |
5 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
0144AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:01.95 |
317 |
6 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
25m |
5:03.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
25m |
4:59.86 |
233 |
2 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
25m |
4:59.55 |
319 |
3 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
25m |
4:58.22 |
65 |
4 |
Zoe Henningsen |
2001 |
0128AN |
SK SYD |
|
25m |
4:59.04 |
257 |
5 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
KØGE |
|
25m |
4:59.81 |
77 |
6 |
Cassandra Hammershøj |
2001 |
0174AK |
LYNGBY |
|
25m |
5:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
270 |
1 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:55.02 |
135 |
2 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
25m |
4:52.55 |
209 |
3 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
4:51.84 |
106 |
4 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
25m |
4:52.55 |
5 |
5 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
25m |
4:54.88 |
35 |
6 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
25m |
4:55.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
4:45.49 |
137 |
2 |
Mathilde Nielsen |
2001 |
0118AD |
GENTOFTE |
|
25m |
4:44.76 |
107 |
3 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
4:44.25 |
13 |
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
25m |
4:44.44 |
110 |
5 |
Katja Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
25m |
4:44.98 |
16 |
6 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
25m |
4:45.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
25m |
4:40.24 |
185 |
2 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
4:39.84 |
93 |
3 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
GREVE |
|
25m |
4:36.67 |
45 |
4 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
25m |
4:38.18 |
50 |
5 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
25m |
4:39.84 |
121 |
6 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
25m |
4:43.24 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
06 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:22 |
|