Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 69 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 25 m | 59.26 | |
2 | 188 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 25 m | 59.79 | |
3 | 165 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | HELSINGØR | 9971AL | 25 m | 1:01.30 | |
4 | 280 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 25 m | 1:01.72 | |
5 | 301 | Immerkjær Mathias | 1999 | STT | 9961AF | 25 m | 1:01.74 | |
6 | 22 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 25 m | 1:01.98 | |
7 | 96 | Jørgensen Jacob Funch | 1999 | TUNE | 9951AG | 25 m | 1:02.62 | |
8 | 199 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 25 m | 1:02.70 | |
9 | 158 | Witthøft Mads | 2000 | KALUNDBORG | 0045AA | 25 m | 1:03.51 | |
10 | 141 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 1:03.88 | |
11 | 91 | Fagerberg Mathias Yu | 2000 | ISHØJ | 0069AI | 25 m | 1:04.14 | |
12 | 305 | Petersen Frederik Hatting | 2000 | STT | 0071AC | 25 m | 1:04.44 | |
13 | 296 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | VI39 | 0081AA | 25 m | 1:04.50 | |
14 | 295 | Salmansen Mikkel | 2000 | VI39 | 0043AD | 25 m | 1:05.07 | |
15 | 163 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 25 m | 1:05.10 | |
16 | 61 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 25 m | 1:05.19 | |
17 | 236 | Pedersen Thor Nilsson | 2000 | GLADSAXE | 0081AB | 25 m | 1:05.22 | |
18 | 127 | Rappenborg Marcus | 1999 | HVIDOVRE | 9959AP | 25 m | 1:05.28 | |
19 | 243 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 25 m | 1:05.28 | |
20 | 299 | Hougaard Nikolai | 1999 | STT | 9967AF | 25 m | 1:05.44 | |
21 | 36 | Johansen Emil | 1999 | ROSKILDE | 9935AB | 25 m | 1:05.68 | |
22 | 174 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 25 m | 1:05.69 | |
23 | 14 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 25 m | 1:05.75 | |
24 | 70 | Sieben Lukas | 1999 | LYNGBY | 9999AF | 25 m | 1:05.95 | |
25 | 150 | Wentorf Johan | 1999 | FR.SUND | 9939AH | 25 m | 1:06.31 | |
26 | 171 | Thielst Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 25 m | 1:06.84 | |
27 | 74 | Langkilde Kristoffer Buus | 1999 | LYNGBY | 9923AI | 25 m | 1:07.12 | |
28 | 126 | Petersen Jakob | 1999 | HVIDOVRE | 9941AD | 25 m | 1:07.12 | |
29 | 178 | Johansen Emil | 2000 | HERLUFSHOL | 0083AF | 25 m | 1:07.95 | |
30 | 33 | Biørrith Daniel C. | 1999 | ROSKILDE | 9945AI | 25 m | 1:08.25 | |
31 | 248 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 25 m | 1:08.89 | |
32 | 72 | Mogensen Anders Blix | 2000 | LYNGBY | 0045AG | 25 m | 1:09.03 | |
33 | 55 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 1:09.14 | |
34 | 232 | Maigaard Lasse | 2000 | GLADSAXE | 0023AB | 25 m | 1:09.24 | |
35 | 259 | Hansen Thor B. | 2000 | KØGE | 0097AA | 25 m | 1:09.41 | |
36 | 84 | Mathiassen Jeppe | 2000 | LYNGBY | 0093AE | 25 m | 1:09.75 | |
37 | 38 | Møller Johan Theis | 2000 | ROSKILDE | 0023AK | 25 m | 1:12.32 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 04 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:56 |