Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
07 december 2014 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
09:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 december 2014 |
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 14:31 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
SLANGERUP |
|
25m |
41.66 |
173 |
4 |
Freya Christensen |
2004 |
0414AE |
KVIK |
|
25m |
39.93 |
68 |
5 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
40.29 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Emma Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
39.04 |
140 |
2 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
37.12 |
155 |
3 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
36.73 |
323 |
4 |
Rosemarie Koch |
2004 |
0416AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
36.53 |
80 |
5 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
25m |
36.68 |
232 |
6 |
Clara Dreier |
2004 |
0438AC |
KØGE |
|
25m |
36.75 |
47 |
7 |
Alma Foltmar-Michaelsen |
2004 |
0442AK |
TUNE |
|
25m |
37.74 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
36.51 |
44 |
2 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
TUNE |
|
25m |
36.40 |
131 |
3 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
36.18 |
161 |
4 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
GENTOFTE |
|
25m |
36.10 |
289 |
5 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
STT |
|
25m |
36.15 |
45 |
6 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
25m |
36.19 |
83 |
7 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
36.50 |
302 |
8 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
STT |
|
25m |
36.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
35.93 |
116 |
2 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
34.51 |
54 |
3 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
33.82 |
199 |
4 |
Mathilde M Mosegaard |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
33.49 |
315 |
5 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
33.75 |
11 |
6 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
33.98 |
303 |
7 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
STT |
|
25m |
35.71 |
118 |
8 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
36.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
336 |
1 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
33.44 |
311 |
2 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
33.29 |
312 |
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
33.14 |
107 |
4 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
33.13 |
287 |
5 |
Marceline Lermark |
2003 |
0346AF |
STT |
|
25m |
33.14 |
25 |
6 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
33.19 |
81 |
7 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
33.30 |
286 |
8 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
STT |
|
25m |
33.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Molly Ibsen |
2003 |
0372AG |
GENTOFTE |
|
25m |
32.94 |
313 |
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
32.66 |
243 |
3 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
32.43 |
170 |
4 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
32.07 |
213 |
5 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
32.34 |
24 |
6 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
32.55 |
151 |
7 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
32.78 |
35 |
8 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
33.07 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2004-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
35.16 |
15 |
2 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
34.59 |
135 |
3 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
34.37 |
215 |
4 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
33.47 |
129 |
5 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
34.08 |
235 |
6 |
Anna Bull Guldbrandsen |
2004 |
0408AC |
KØGE |
|
25m |
34.38 |
171 |
7 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
34.85 |
143 |
8 |
Cornelia Vâmosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
25m |
35.38 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
31.80 |
176 |
2 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
31.46 |
69 |
3 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
30.65 |
88 |
4 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
29.73 |
186 |
5 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
30.60 |
183 |
6 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
30.66 |
64 |
7 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
31.52 |
90 |
8 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
31.96 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening |
Udskriftstidspunkt |
09:31 |
|