Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Øst Årgang Grp 2, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
31 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer |
Finaler (12) |
Vejledende starttid 10:55 |
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
331 |
1 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
3:50.37 |
324 |
2 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
3:29.54 |
189 |
3 |
Rosa IL Wol Jensen |
2004 |
0486AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:25.05 |
350 |
4 |
Mathilde Kehlet |
2003 |
0346AO |
SØLLERØD |
|
25m |
3:21.24 |
192 |
5 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:23.47 |
275 |
6 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
0458AE |
LYNGBY |
|
25m |
3:27.71 |
266 |
7 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
3:35.56 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Esmeralda Johansen |
2004 |
0482AB |
BIRKERØD |
|
25m |
3:18.95 |
186 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:15.53 |
330 |
3 |
Asta Rygaard Jonas |
2003 |
0378AV |
ALLERØD |
|
25m |
3:12.78 |
379 |
4 |
Anne-Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
25m |
3:12.12 |
268 |
5 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
3:12.71 |
337 |
6 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
3:13.40 |
300 |
7 |
Selma Kobberø |
2004 |
0466AH |
ROSKILDE |
|
25m |
3:17.00 |
193 |
8 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:20.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
3:11.29 |
152 |
2 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
3:10.13 |
173 |
3 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:09.98 |
11 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
3:07.55 |
346 |
5 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
3:09.56 |
400 |
6 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
25m |
3:09.99 |
250 |
7 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
3:11.11 |
195 |
8 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:11.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:07.04 |
174 |
2 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
0468AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:06.79 |
38 |
3 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
3:06.48 |
307 |
4 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
3:05.42 |
83 |
5 |
Emma Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
3:06.29 |
104 |
6 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
STT |
|
25m |
3:06.73 |
317 |
7 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:07.00 |
223 |
8 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
25m |
3:07.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
3:05.21 |
52 |
2 |
Sophia Bøttger |
2004 |
0424AE |
GLADSAXE |
|
25m |
3:04.68 |
51 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:03.55 |
99 |
4 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
STT |
|
25m |
3:03.38 |
249 |
5 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
3:03.53 |
166 |
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:03.59 |
48 |
7 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
3:04.72 |
8 |
8 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
SLANGERUP |
|
25m |
3:05.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
3:02.80 |
169 |
2 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:01.84 |
387 |
3 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:00.18 |
80 |
4 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:59.38 |
222 |
5 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
2:59.76 |
276 |
6 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
3:00.37 |
47 |
7 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
3:02.60 |
208 |
8 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:02.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Maria Hagen |
2003 |
0316AK |
LYNGBY |
|
25m |
2:58.41 |
106 |
2 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
STT |
|
25m |
2:58.03 |
231 |
3 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
2:57.43 |
61 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:56.80 |
162 |
5 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:57.01 |
335 |
6 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
2:57.92 |
238 |
7 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
2:58.18 |
373 |
8 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
2:58.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:56.17 |
328 |
2 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
2:55.52 |
163 |
3 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:55.32 |
286 |
4 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
2:54.82 |
59 |
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:54.92 |
229 |
6 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
2:55.35 |
310 |
7 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:55.71 |
345 |
8 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:56.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
336 |
1 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:53.73 |
225 |
2 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
2:53.39 |
398 |
3 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
GREVE |
|
25m |
2:52.27 |
230 |
4 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
25m |
2:52.14 |
139 |
5 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
2:52.21 |
107 |
6 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
25m |
2:53.19 |
251 |
7 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
2:53.59 |
253 |
8 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
2:53.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:51.41 |
164 |
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:48.60 |
4 |
3 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
2:47.55 |
220 |
4 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
2:45.52 |
242 |
5 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
2:46.73 |
303 |
6 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:48.52 |
218 |
7 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
2:49.48 |
35 |
8 |
Signe Dyrskjøt Boesen |
2003 |
0308AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:51.71 |
|
|
Heat 11 (12) (Årg. 2004-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Melina Degner |
2004 |
0474AA |
KØGE |
|
25m |
3:01.75 |
375 |
2 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
2:59.23 |
380 |
3 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
0484AD |
VEST |
|
25m |
2:58.43 |
77 |
4 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:48.26 |
247 |
5 |
Anna Bull Guldbrandsen |
2004 |
0408AC |
KØGE |
|
25m |
2:52.24 |
148 |
6 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:58.53 |
146 |
7 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:01.58 |
383 |
8 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
3:01.94 |
|
|
Heat 12 (12) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
2:44.96 |
44 |
2 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:43.53 |
234 |
3 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
2:41.28 |
69 |
4 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:38.06 |
235 |
5 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
2:39.58 |
165 |
6 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:42.21 |
93 |
7 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
25m |
2:43.88 |
9 |
8 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
25m |
2:45.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|