Program för DM 2008
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
DM 25 m |
|
Utskriftsdatum |
07 november 2008 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
20:14 |
|
|
Arrangör |
VSSF |
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer |
Försök (4) |
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-01-01 |
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:00.28 2004-12-11 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
DIST |
Bassäng |
Tid |
|
104 |
1 |
Emelie Stenhammar |
1993 |
BH4293 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:17.91 |
216 |
2 |
Daniella Rosengren |
1992 |
BB0892 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:15.33 |
116 |
3 |
Nina Arnesen |
1991 |
BN8491 |
MASS |
|
50m |
1:13.92 |
217 |
4 |
Hanna Gustavsson |
1994 |
AL1294 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:13.04 |
187 |
5 |
Cecilia Johnsson |
1990 |
BA9690 |
S 02 |
|
50m |
1:13.54 |
186 |
6 |
Karin Jarenfors |
1993 |
AV9893 |
S 02 |
|
25m |
1:14.77 |
103 |
7 |
Sara Johansson |
1993 |
AF6893 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:16.38 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
DIST |
Bassäng |
Tid |
|
63 |
1 |
Jacintha Bailey |
1991 |
BZ4691 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.92 |
47 |
2 |
Andrea Bengtsson |
1991 |
BW6691 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:10.37 |
105 |
3 |
Elin Svensson |
1991 |
BN1691 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:07.68 |
48 |
4 |
Joline Höstman |
1988 |
AL2488 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:02.96 |
158 |
5 |
Céline Bertrand |
1995 |
AB7295 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:05.83 |
133 |
6 |
Linda Persson |
1992 |
BQ1692 |
MASS |
|
25m |
1:09.32 |
45 |
7 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
BA4692 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:10.83 |
148 |
8 |
Sofia Jansson |
1994 |
AH6294 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:12.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
DIST |
Bassäng |
Tid |
|
9 |
1 |
Lisa Åkerström |
1991 |
AJ5691 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:11.72 |
109 |
2 |
Malin Westman |
1995 |
AA1695 |
MASS |
|
25m |
1:10.03 |
157 |
3 |
Caroline Adolfsson |
1993 |
AE4293 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:07.29 |
77 |
4 |
Isabelle Höstman |
1990 |
BR8890 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:02.78 |
12 |
5 |
Frida Andersson |
1991 |
AK1491 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:04.96 |
188 |
6 |
Therese Josefsson |
1993 |
BO4893 |
S 02 |
|
50m |
1:09.11 |
66 |
7 |
Emma Stokland |
1990 |
BE4890 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:10.78 |
199 |
8 |
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
AO9694 |
S 02 |
|
50m |
1:12.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
DIST |
Bassäng |
Tid |
|
97 |
1 |
Natalie Mirsch |
1991 |
BJ6291 |
SK 1970 |
|
25m |
1:11.40 |
75 |
2 |
Ulrika von Otter |
1993 |
AO3693 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:09.59 |
169 |
3 |
Malin Ekstrand |
1991 |
AL6891 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:07.08 |
13 |
4 |
Natalie Andersson |
1988 |
BC8888 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:02.26 |
64 |
5 |
Linn Nordberg |
1991 |
AD6291 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:04.49 |
131 |
6 |
Sofia Lindholm |
1993 |
AM1693 |
MASS |
|
25m |
1:08.52 |
176 |
7 |
Ida Pettersson |
1993 |
AY1693 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:10.57 |
134 |
8 |
Amanda Svensson |
1993 |
AP8893 |
MASS |
|
25m |
1:12.07 |
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
|