2020-04-06   15:06:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM 2008

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
48  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  4:55.63   
43  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  4:57.93   
108  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  5:07.03   
183  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  5:09.14   
47  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  5:09.23   
24  Larsson Matilda  1988  UDDEVALLA  AZ1888  50 m  5:12.93   
106  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  5:13.53   
46  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  5:16.35   
105  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  5:18.20   
10  158  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  5:18.68   
11  45  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  5:22.06   
12  109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  5:24.83   
13  196  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  5:26.00   
14  107  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  5:35.43   
15  198  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  50 m  5:42.18   
16  103  Johansson Sara  1993  SK GÖTENE  AF6893  25 m  6:00.08   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
2_S
Gren 2, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
15  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  4:32.59   
247  Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  4:37.04   
51  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  4:37.16   
32  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  4:38.29   
52  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  4:40.59   
235  Aversund Axel  1991  ALINGSÅS  AR0591  25 m  4:49.23   
19  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  4:52.18   
161  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  4:56.37   
162  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  4:58.96   
10  17  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  5:07.99   
11  99  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  5:12.21   
12  200  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  5:12.73   
13  102  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  5:18.94   
14  110  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  5:19.22   
15  49  Nordberg John  1994  GÖTEBORG  AE8594  50 m  5:36.24   
16  50  Jedel Christopher  1995  GÖTEBORG  AG7995  50 m  5:48.89   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
3_S
Gren 3, 4x200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Göteborg Sim Lag 1  1990  GÖTEBORG    25 m  8:30.30   
56  Göteborg Sim Lag 2  1990  GÖTEBORG    25 m  8:40.83   
111  Mass Lag 1  1992  MASS    25 m  8:48.60   
10  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  8:51.34   
191  S02 Lag 1  S 02    25 m  8:57.07   
55  Göteborg Sim Lag 3  1989  GÖTEBORG    50 m  9:00.52   
155  Skövde SS D Lag 1  SKÖVDE SS    25 m  9:03.75   
54  Göteborg Sim Lag 4  1996  GÖTEBORG    25 m  9:10.69   
244  Alingsås Lag 1  ALINGSÅS    25 m  9:11.20   
10  174  Simklubben Laxen Lag 1  SK LAXEN    25 m  9:13.00   
11  112  Mass Lag 2  2000  MASS    25 m  9:13.20   
12  11  Uddevalla Sim Lag 2  UDDEVALLA    25 m  9:15.00   
13  202  SK Elfsborg Lag 1 Dam  2005  ELFSBORG    25 m  9:20.00   
14  192  S02 Lag 2  S 02    25 m  9:28.43   
15  251  Varberg Damer Lag 1  VARBERG    25 m  9:32.16   
16  193  S02 Lag 3  S 02    25 m  9:43.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
4_S
Gren 4, 4x200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
115  Mass Lag 1  1991  MASS    25 m  7:43.02   
58  Göteborg Sim Lag 1 Herrar  1980  GÖTEBORG    25 m  7:50.30   
10  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  7:56.08   
244  Alingsås Lag 1  ALINGSÅS    25 m  8:05.80   
156  Skövde SS H Lag 1  SKÖVDE SS    25 m  8:05.99   
57  Göteborg Sim Lag 2  1986  GÖTEBORG    25 m  8:06.99   
Kungälvs SS Herr  KUNGÄLV    25 m  8:14.99   
203  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  ELFSBORG    50 m  8:15.00   
113  Mass Lag 2  1990  MASS    25 m  8:15.46   
10  252  Varberg Herrar Lag 1  VARBERG    25 m  8:20.44   
11  11  Uddevalla Sim Lag 2  UDDEVALLA    25 m  8:30.00   
12  114  Mass Lag 3  2000  MASS    25 m  8:30.59   
13  93  Herrar SK 70 Lag 1  SK 1970    25 m  8:43.19   
14  181  S02  S 02    25 m  9:08.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
5_S
Gren 5, 200m Frisim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
30  Risebrandt Angelica  1987  UDDEVALLA  AI4887  50 m  2:06.69   
43  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:07.05   
59  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  50 m  2:08.80   
24  Larsson Matilda  1988  UDDEVALLA  AZ1888  50 m  2:10.38   
233  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  2:10.81   
160  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  2:12.42   
66  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  2:12.80   
183  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:12.95   
62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  2:13.14   
10  158  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:13.22   
11  14  Brännfeldt Veronica  1990  UDDEVALLA  BQ1890  25 m  2:13.46   
12  45  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:13.54   
13  46  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  50 m  2:13.86   
14  60  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:14.46   
15  196  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  2:15.29   
16  104  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  2:15.70   
17  44  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  2:16.78   
18  116  Arnesen Nina  1991  MASS  BN8491  25 m  2:16.79   
19  117  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  2:17.22   
20  20  Holmén Josefina  1992  UDDEVALLA  AF9292  25 m  2:17.41   
21  42  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  2:17.55   
22  65  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:18.51   
23  204  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  50 m  2:19.77   
24  36  Eriksson Erica  1991  KUNGSBACKA  BD2691  25 m  2:20.65   
25  109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:21.08   
26  106  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  50 m  2:21.15   
27  63  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  2:22.25   
28  154  Stenvold Angelica  1993  TROLLHÄTTA  AM9493  50 m  2:22.47   
29  177  Quander Emelie  1995  SK LAXEN  AI3695  25 m  2:24.32   
30  194  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:24.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
6_S
Gren 6, 100m Frisim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 48.93 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 49.12 2003-03-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
123  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  49.94   
165  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  51.79   
159  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  53.63   
71  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  53.79   
266  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  53.97   
127  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  54.12   
205  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  54.15   
26  Mandel Kristian  1987  UDDEVALLA  AI6987  25 m  54.17   
31  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  54.19   
10  29  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  54.32   
11  72  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AC5782  50 m  54.79   
12  119  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  54.91   
13  235  Aversund Axel  1991  ALINGSÅS  AR0591  25 m  55.06   
14  122  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  55.17   
15  255  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  55.19   
16  163  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  55.37   
17  124  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  55.48   
18  70  Saletti Jesper  1988  GÖTEBORG  AK9988  25 m  55.59   
19  52  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  55.61   
20  125  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  55.64   
21  121  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  55.68   
22  207  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  55.89   
23  16  Dahlberg Kristoffer  1985  UDDEVALLA  AF9785  25 m  55.94   
24  37  Gårdström Axel  1991  KUNGSBACKA  AO4591  25 m  56.12   
25  147  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  56.36   
26  164  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  25 m  56.49   
27  120  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  56.50   
28  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  56.77   
29  162  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  56.88   
30  126  Zimmerman Alexander  1990  MASS  AP8790  25 m  56.91   
31  102  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  57.22   
32  262  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  57.76   
33  94  Bertilsson Karl  1992  SK 1970  AW2592  25 m  57.90   
34  68  Swartz-Frankenfelt Lucas  1990  GÖTEBORG  AU7390  25 m  58.40   
35  67  Söderman Alexander  1993  GÖTEBORG  AU1193  25 m  58.74   
36  246  Ljungqvist Robert  1990  ALINGSÅS  AO1390  25 m  58.80   
37  240  Ekdahl Erik  1991  ALINGSÅS  AO0791  25 m  59.38   
38  153  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  50 m  59.53   
39  179  Sunesson Alex  1991  SK LAXEN  AU1791  50 m  59.94   
40  167  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  50 m  59.97   
41  185  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  50 m  1:00.10   
42  118  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  50 m  1:00.18   
43  151  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  50 m  1:00.55   
44  184  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  1:02.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
7_S
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.42 2008-11-01 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.42 2008-11-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
48  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  1:07.23   
108  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:11.73   
27  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  1:11.81   
173  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  25 m  1:13.33   
47  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:13.54   
73  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  25 m  1:13.61   
74  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  1:13.63   
61  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  1:14.06   
43  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  1:14.06   
10  109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:14.47   
11  30  Risebrandt Angelica  1987  UDDEVALLA  AI4887  25 m  1:15.44   
12  128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:15.50   
13  75  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  1:15.63   
14  117  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  1:16.29   
15  263  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  1:16.73   
16  148  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:17.22   
17  39  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  1:18.00   
18  105  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  1:18.32   
19  107  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:18.49   
20  95  Johansson Tina  1989  SK 1970  AC7289  25 m  1:18.77   
21  106  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  1:19.72   
22  209  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  1:19.95   
23  238  Dahl Mikaela  1994  ALINGSÅS  AK9294  25 m  1:20.12   
24  34  Andrén Caroline  1993  KUNGSBACKA  BD7293  25 m  1:20.99   
25  245  Lindmark Emily  1991  ALINGSÅS  BX3291  25 m  1:21.28   
26  168  Borup Petra  1993  SK LAXEN  BY3493  50 m  1:21.84   
27  195  Moberg Jessica  1993  S 02  BD0493  25 m  1:23.13   
28  197  Schariot Hanna  1993  S 02  BD4493  25 m  1:23.84   
29  208  Engfors-Nyqvist Mathilda  1992  ELFSBORG  AZ9892  50 m  1:24.12   
30  180  Åhlund Jessica  1991  SK LAXEN  BV9291  25 m  1:24.70   
31  103  Johansson Sara  1993  SK GÖTENE  AF6893  25 m  1:30.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
8_S
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Per Friberg (1980) 28.76 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.79 2007-02-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
261  Ladeborn Isak  1988  VARBERG  AA7988  25 m  29.10   
242  Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  25 m  29.33   
28  Palmqvist David  1988  UDDEVALLA  AE8388  25 m  29.71   
190  Kuzmin Victor  1979  S 02  AA0579  25 m  29.89   
51  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  30.26   
130  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  50 m  30.70   
170  Ellboj Bill  1988  SK LAXEN  ab3588  25 m  30.77   
213  Åkerlund Nicklas  1989  ELFSBORG  AI8589  25 m  30.85   
76  Lundberg Daniel  1982  GÖTEBORG  AC0582  25 m  30.93   
10  161  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  30.94   
11  129  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  31.14   
12  237  Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  25 m  31.25   
13  239  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  31.50   
14  21  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  31.54   
15  260  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  32.03   
16  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  32.58   
17  152  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  32.72   
18  145  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  33.93   
19  98  Platenik Rasmus  1993  SK 1970  AJ0193  25 m  34.22   
20  211  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  50 m  35.00   
21  67  Söderman Alexander  1993  GÖTEBORG  AU1193  25 m  35.54   
22  210  Adriansson Oliver  1993  ELFSBORG  AE4793  50 m  35.64   
23  166  Amhliden Henric  1993  SK LAXEN  AP6593  50 m  35.82   
24  100  Mulders Robin van  1993  SK 1970  AO4593  25 m  36.44   
25  167  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  36.61   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
9_S
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:00.28 2004-12-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
13  Andersson Natalie  1988  UDDEVALLA  BC8888  25 m  1:02.26   
77  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  1:02.78   
48  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  1:02.96   
64  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  1:04.49   
12  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  1:04.96   
158  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  1:05.83   
169  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  1:07.08   
157  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  1:07.29   
105  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  1:07.68   
10  131  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:08.52   
11  188  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  50 m  1:09.11   
12  133  Persson Linda  1992  MASS  BQ1692  25 m  1:09.32   
13  75  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  1:09.59   
14  109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:10.03   
15  47  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:10.37   
16  176  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:10.57   
17  66  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  1:10.78   
18  45  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  1:10.83   
19  97  Mirsch Natalie  1991  SK 1970  BJ6291  25 m  1:11.40   
20  Åkerström Lisa  1991  KUNGÄLV  AJ5691  25 m  1:11.72   
21  63  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  1:11.92   
22  134  Svensson Amanda  1993  MASS  AP8893  25 m  1:12.07   
23  199  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  50 m  1:12.17   
24  148  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:12.61   
25  217  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  50 m  1:13.04   
26  187  Johnsson Cecilia  1990  S 02  BA9690  50 m  1:13.54   
27  116  Arnesen Nina  1991  MASS  BN8491  50 m  1:13.92   
28  186  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  1:14.77   
29  216  Rosengren Daniella  1992  ELFSBORG  BB0892  50 m  1:15.33   
30  103  Johansson Sara  1993  SK GÖTENE  AF6893  25 m  1:16.38   
31  104  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  1:17.91   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Niklas Petersson (1981) 55.87 2001-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Karl Sunrydh (1980) 56.04 1998-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
264  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  57.71   
80  Tuomela Marcus  1988  GÖTEBORG  AC0588  25 m  59.67   
249  Weidmann Jimmy  1990  ALINGSÅS  AC3990  25 m  1:00.00   
19  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  1:00.08   
247  Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  1:00.37   
124  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  1:01.05   
52  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  1:02.37   
120  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:02.51   
119  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  1:02.54   
10  218  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  1:02.89   
11  37  Gårdström Axel  1991  KUNGSBACKA  AO4591  25 m  1:03.09   
12  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  1:03.33   
13  99  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  1:04.06   
14  135  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  1:04.64   
15  40  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  1:05.42   
16  79  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  1:06.05   
17  150  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  1:06.48   
18  121  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  1:07.29   
19  38  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:07.83   
20  184  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  50 m  1:08.60   
21  98  Platenik Rasmus  1993  SK 1970  AJ0193  25 m  1:09.33   
22  178  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  25 m  1:09.65   
23  94  Bertilsson Karl  1992  SK 1970  AW2592  25 m  1:09.74   
24  185  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  1:10.12   
25  78  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  50 m  1:11.22   
26  100  Mulders Robin van  1993  SK 1970  AO4593  25 m  1:15.01   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
11_S
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
81  Harnebrandt Elin  1988  GÖTEBORG  AZ7688  25 m  29.02   
59  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  29.96   
13  Andersson Natalie  1988  UDDEVALLA  BC8888  25 m  30.30   
77  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  30.37   
132  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  30.47   
18  Frank Olivia  1992  UDDEVALLA  AF0492  25 m  30.56   
12  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  30.85   
Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  31.00   
158  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  31.71   
10  83  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  31.83   
11  35  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  31.91   
12  233  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  32.01   
13  106  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  32.04   
14  209  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  32.39   
15  160  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  32.63   
16  14  Brännfeldt Veronica  1990  UDDEVALLA  BQ1890  25 m  32.88   
17  60  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  33.10   
18  220  Heintz Caroline  1992  ELFSBORG  AJ2492  25 m  33.20   
19  171  Henriksson Nelly  1995  SK LAXEN  AA5495  25 m  33.39   
20  257  Karlsson Victoria  1994  VARBERG  AH3294  25 m  34.06   
21  104  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  34.23   
22  20  Holmén Josefina  1992  UDDEVALLA  AF9292  50 m  34.39   
23  199  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  50 m  34.52   
24  44  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  50 m  34.76   
25  245  Lindmark Emily  1991  ALINGSÅS  BX3291  25 m  35.12   
26  194  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  35.12   
27  219  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  50 m  35.32   
28  216  Rosengren Daniella  1992  ELFSBORG  BB0892  50 m  35.41   
29  134  Svensson Amanda  1993  MASS  AP8893  50 m  35.43   
30  177  Quander Emelie  1995  SK LAXEN  AI3695  50 m  35.53   
31  256  Karlsson Lisa  1993  VARBERG  BO9293  50 m  35.56   
32  204  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  50 m  35.69   
33  253  Fagenheim Sofie  1993  VARBERG  BS7693  25 m  35.74   
34  259  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  50 m  35.84   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
12_S
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 2:02.41 2003-03-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
15  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  2:04.14   
264  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  2:08.03   
23  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  25 m  2:13.64   
51  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  2:14.21   
Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  2:15.10   
137  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  2:15.61   
163  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  2:16.36   
162  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  2:19.86   
122  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  2:20.71   
10  17  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  2:22.32   
11  267  Wolffram Torbjörn  1964  GÖTEBORG  AA0164  25 m  2:23.43  EFT 
12  102  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  2:24.94   
13  84  Swartz-Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  50 m  2:37.68   
14  110  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  2:38.57   
15  138  Ingelhammar Fritiof  1993  MASS  AA1110  25 m  2:39.41   
16  50  Jedel Christopher  1995  GÖTEBORG  AG7995  50 m  2:41.15   
17  149  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:41.19   
18  136  Alm-Björklund Oliver  1993  MASS  AS4193  25 m  2:43.51   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
13_S
Gren 13, 200m Medley Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
43  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:21.82   
30  Risebrandt Angelica  1987  UDDEVALLA  AI4887  25 m  2:22.90   
108  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  2:23.66   
47  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  2:27.02   
183  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:28.24   
64  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  2:29.43   
105  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  2:29.44   
27  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  2:30.55   
139  Svensson Johanna  1987  MASS  AT0687  25 m  2:31.59   
10  109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:31.67   
11  74  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  2:32.03   
12  107  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  2:34.52   
13  128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:34.58   
14  148  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:36.35   
15  223  Offesson Sandra  1990  ELFSBORG  AK9490  25 m  2:37.62  EFT 
16  234  Aurén Marielle  1991  ALINGSÅS  BR0691  25 m  2:37.73   
17  154  Stenvold Angelica  1993  TROLLHÄTTA  AM9493  50 m  2:39.98   
18  198  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:40.63   
19  168  Borup Petra  1993  SK LAXEN  BY3493  25 m  2:40.81   
20  186  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  2:41.65   
21  134  Svensson Amanda  1993  MASS  AP8893  50 m  2:43.22   
22  217  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  50 m  2:43.25   
23  263  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  2:43.29   
24  42  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  50 m  2:44.49   
25  197  Schariot Hanna  1993  S 02  BD4493  25 m  2:48.97   
26  103  Johansson Sara  1993  SK GÖTENE  AF6893  25 m  2:52.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
14_S
Gren 14, 400m Frisim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Eliasson (1975) 3:49.96 1995-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Anders Lyrbring (1978) 3:53.87 1995-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
32  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  4:01.18   
159  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  4:01.32   
129  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  4:10.67   
127  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  4:11.19   
52  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  4:12.89   
Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  4:14.15   
164  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  25 m  4:16.77   
121  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  4:17.37   
29  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  4:19.06   
10  147  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  50 m  4:20.86   
11  249  Weidmann Jimmy  1990  ALINGSÅS  AC3990  25 m  4:21.48   
12  40  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  4:21.51   
13  79  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  4:22.87   
14  218  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  4:26.18   
15  102  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  4:28.30   
16  67  Söderman Alexander  1993  GÖTEBORG  AU1193  25 m  4:29.17   
17  200  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  4:29.21   
18  99  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  4:29.62   
19  118  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  25 m  4:32.13   
20  151  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  4:33.31   
21  262  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  50 m  4:35.57   
22  125  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  4:38.19   
23  236  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  4:39.68   
24  167  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  50 m  4:40.39   
25  221  Svensson Christian  1991  ELFSBORG  AG5191  50 m  4:42.53   
26  153  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  50 m  4:48.67   
27  50  Jedel Christopher  1995  GÖTEBORG  AG7995  25 m  4:48.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
15_S
Gren 15, 50m Frisim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.66 2008-04-13 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 25.70 1991-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
82  Hedenskog Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  24.66   
13  Andersson Natalie  1988  UDDEVALLA  BC8888  25 m  25.70  EFT 
77  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  26.78   
157  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  26.90   
132  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  27.00   
169  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  27.02   
107  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  27.51   
158  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  27.78   
160  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  27.79   
10  188  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  27.87   
11  64  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  28.06   
12  219  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  28.15   
13  131  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  28.26   
14  83  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  28.38   
15  62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  28.42   
16  66  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  28.49   
17  60  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  28.51   
18  14  Brännfeldt Veronica  1990  UDDEVALLA  BQ1890  25 m  28.53   
19  20  Holmén Josefina  1992  UDDEVALLA  AF9292  50 m  28.58   
20  220  Heintz Caroline  1992  ELFSBORG  AJ2492  25 m  28.85   
21  258  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  50 m  28.98   
22  117  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  29.09   
23  104  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  29.29   
24  44  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  50 m  29.31   
25  176  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  50 m  29.42   
26  204  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  50 m  29.50   
27  194  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  30.21   
28  177  Quander Emelie  1995  SK LAXEN  AI3695  25 m  30.36   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
16_S
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Peter Berggren (1962) 2:15.70 1981-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:15.81 2007-12-08 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
51  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  2:15.81   
261  Ladeborn Isak  1988  VARBERG  AA7988  25 m  2:22.18   
28  Palmqvist David  1988  UDDEVALLA  AE8388  25 m  2:22.28   
266  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  2:22.38   
31  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  2:24.47   
161  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:25.13   
242  Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  25 m  2:25.68   
21  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:26.74   
237  Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  25 m  2:28.22   
10  170  Ellboj Bill  1988  SK LAXEN  ab3588  25 m  2:29.72   
11  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  2:30.16   
12  16  Dahlberg Kristoffer  1985  UDDEVALLA  AF9785  25 m  2:30.94   
13  260  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  50 m  2:31.84   
14  239  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  2:32.64   
15  130  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  50 m  2:32.69   
16  149  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:38.30   
17  211  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  50 m  2:39.78   
18  145  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  2:41.79   
19  78  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  2:43.01   
20  98  Platenik Rasmus  1993  SK 1970  AJ0193  25 m  2:45.96   
21  151  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:48.66   
22  Jonsson Niklas  1991  S 77  AU5791  25 m  2:48.90   
23  100  Mulders Robin van  1993  SK 1970  AO4593  25 m  2:49.30   
24  166  Amhliden Henric  1993  SK LAXEN  AP6593  50 m  2:56.98   
25  140  Andersson Fredrik  1990  MASS  AO7590  50 m  2:58.08   
26  178  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  50 m  2:58.21   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
17_S
Gren 17, 800m Frisim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
43  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  9:04.66   
46  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  9:20.01   
61  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  9:26.52   
45  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  9:29.69   
183  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  9:30.05   
62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  9:35.17   
39  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  9:41.77   
160  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  9:42.50   
65  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  9:46.43   
10  63  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  9:47.20   
11  196  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  9:49.44   
12  188  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  50 m  9:56.74   
13  42  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  10:00.34   
14  109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  10:00.73   
15  106  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  10:01.94   
16  194  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  10:10.42   
17  154  Stenvold Angelica  1993  TROLLHÄTTA  AM9493  25 m  10:13.17   
18  259  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  10:16.45   
19  36  Eriksson Erica  1991  KUNGSBACKA  BD2691  25 m  10:19.91   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
17_S
Gren 17, 800m Frisim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
43  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  9:04.66   
46  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  9:20.01   
61  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  9:26.52   
45  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  9:29.69   
183  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  9:30.05   
62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  9:35.17   
39  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  9:41.77   
160  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  9:42.50   
65  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  9:46.43   
10  63  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  9:47.20   
11  196  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  9:49.44   
12  188  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  50 m  9:56.74   
13  42  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  10:00.34   
14  109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  10:00.73   
15  106  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  10:01.94   
16  194  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  10:10.42   
17  154  Stenvold Angelica  1993  TROLLHÄTTA  AM9493  25 m  10:13.17   
18  259  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  10:16.45   
19  36  Eriksson Erica  1991  KUNGSBACKA  BD2691  25 m  10:19.91   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
18_S
Gren 18, 100m Medley Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Thorsell (1989) 57.40 2007-11-24 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
165  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  57.40   
72  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AC5782  25 m  57.42   
123  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  58.44   
261  Ladeborn Isak  1988  VARBERG  AA7988  25 m  58.49   
242  Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  25 m  58.75   
92  Poels Corentin  1987  GÖTEBORG  AM0787  25 m  59.01   
266  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  59.94   
25  Lorentzon Daniel  1988  UDDEVALLA  AL3988  25 m  1:00.06   
247  Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  1:00.46   
10  51  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  1:00.56   
11  76  Lundberg Daniel  1982  GÖTEBORG  AC0582  25 m  1:00.77   
12  237  Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  25 m  1:01.58   
13  71  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  1:02.10   
14  23  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  25 m  1:02.29   
15  161  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  1:02.36   
16  37  Gårdström Axel  1991  KUNGSBACKA  AO4591  25 m  1:03.13   
17  170  Ellboj Bill  1988  SK LAXEN  ab3588  25 m  1:03.15   
18  152  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  1:03.17   
19  205  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  1:03.24   
20  130  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  1:03.53   
21  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  1:03.83   
22  124  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  1:04.35   
23  213  Åkerlund Nicklas  1989  ELFSBORG  AI8589  25 m  1:04.40   
24  239  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  1:04.40  EFT 
25  162  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  1:05.00   
26  68  Swartz-Frankenfelt Lucas  1990  GÖTEBORG  AU7390  25 m  1:06.56   
27  260  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  1:07.49   
28  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  1:08.20   
29  179  Sunesson Alex  1991  SK LAXEN  AU1791  25 m  1:08.87   
30  99  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  1:09.09   
31  102  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  1:09.38   
32  184  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  1:13.68   
33  185  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  1:13.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
19_S
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  2:20.90   
59  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  2:20.97   
81  Harnebrandt Elin  1988  GÖTEBORG  AZ7688  25 m  2:21.49   
18  Frank Olivia  1992  UDDEVALLA  AF0492  25 m  2:21.58   
24  Larsson Matilda  1988  UDDEVALLA  AZ1888  50 m  2:21.63   
12  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  2:27.08   
233  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  2:27.14   
160  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  2:28.32   
199  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  2:28.41   
10  83  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  2:29.04   
11  216  Rosengren Daniella  1992  ELFSBORG  BB0892  25 m  2:30.53   
12  60  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:30.83   
13  223  Offesson Sandra  1990  ELFSBORG  AK9490  25 m  2:31.40   
14  183  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:32.56   
15  108  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  2:33.42   
16  198  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:35.24   
17  107  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  2:35.45   
18  104  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  2:35.70   
19  257  Karlsson Victoria  1994  VARBERG  AH3294  25 m  2:36.59   
20  35  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  2:38.22   
21  245  Lindmark Emily  1991  ALINGSÅS  BX3291  25 m  2:38.56   
22  65  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:39.22   
23  171  Henriksson Nelly  1995  SK LAXEN  AA5495  50 m  2:41.50   
24  154  Stenvold Angelica  1993  TROLLHÄTTA  AM9493  50 m  2:43.61   
25  253  Fagenheim Sofie  1993  VARBERG  BS7693  50 m  2:45.21   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
20_S
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: David Nordenlilja (1981) 24.22 2003-12-15 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
264  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  25.45   
25  Lorentzon Daniel  1988  UDDEVALLA  AL3988  25 m  25.69   
80  Tuomela Marcus  1988  GÖTEBORG  AC0588  25 m  25.91   
172  Henriksson Robin  1987  SK LAXEN  AH1787  25 m  26.11   
123  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  26.17   
71  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  26.50   
235  Aversund Axel  1991  ALINGSÅS  AR0591  25 m  26.52   
142  Löfgren Niklas  1989  MASS  AN1589  25 m  26.52   
224  Andersson Claes  1980  ELFSBORG  AA9580  25 m  26.56   
10  255  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  50 m  26.59   
11  70  Saletti Jesper  1988  GÖTEBORG  AK9988  50 m  26.59   
12  137  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  27.13   
13  163  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  50 m  27.23   
14  268  Borg Niklas  1969  GÖTEBORG  AA3369  25 m  27.24   
15  122  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  27.52   
16  102  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  27.94   
17  207  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  50 m  28.88   
18  262  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  29.41   
19  147  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  50 m  30.10   
20  189  Kristensson Felipe  1990  S 02  AL0390  25 m  30.15   
21  167  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  50 m  30.29   
22  185  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  50 m  30.54   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
21_S
Gren 21, 4x50m Medley Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:54.32 2006-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 1:56.77 2006-02-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Göteborg Sim Lag 1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:49.26   
56  Göteborg Sim Lag 2  1990  GÖTEBORG    25 m  2:00.05   
10  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  2:01.28   
111  Mass Lag 1  1992  MASS    25 m  2:02.33   
174  Simklubben Laxen Lag 1  SK LAXEN    25 m  2:02.84   
86  Göteborg Sim Lag 3  1985  GÖTEBORG    25 m  2:05.96   
112  Mass Lag 2  2000  MASS    25 m  2:06.97   
11  Uddevalla Sim Lag 2  UDDEVALLA    25 m  2:07.09   
Kungälvs SS Dam J Lag 1  KUNGÄLV    25 m  2:08.18   
10  191  S02 Lag 1  S 02    25 m  2:08.71   
11  155  Skövde SS D Lag 1  SKÖVDE SS    25 m  2:09.50   
12  202  SK Elfsborg Lag 1 Dam  2005  ELFSBORG    25 m  2:10.00   
13  244  Alingsås Lag 1  ALINGSÅS    25 m  2:11.90   
14  251  Varberg Damer Lag 1  VARBERG    25 m  2:12.31   
15  87  Göteborg Sim Lag 4  1990  GÖTEBORG    25 m  2:14.26   
16  192  S02 Lag 2  S 02    25 m  2:15.16   
17  193  S02 Lag 3  S 02    25 m  2:17.37   
18  225  SK Elfsborg Lag 2 Dam  2005  ELFSBORG    25 m  2:20.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
22_S
Gren 22, 4x50m Frisim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Skäret Simsällskap (1900) 1:31.77 2006-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Skäret Simsällskap (1900) 1:33.43 2007-02-02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Göteborg Sim Lag 1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:35.51   
88  Göteborg Sim Lag 1  1987  GÖTEBORG    25 m  1:38.50   
115  Mass Lag 1  1991  MASS    25 m  1:39.07   
244  Alingsås Lag 1  ALINGSÅS    25 m  1:39.15   
203  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  ELFSBORG    25 m  1:40.00   
156  Skövde SS H Lag 1  SKÖVDE SS    25 m  1:40.56   
10  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  1:41.12   
252  Varberg Herrar Lag 1  VARBERG    25 m  1:43.59   
112  Mass Lag 2  2000  MASS    25 m  1:43.87   
10  Kungälvs SS Herr  KUNGÄLV    25 m  1:44.12   
11  174  Simklubben Laxen Lag 1  SK LAXEN    25 m  1:44.25   
12  146  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  1:44.76   
13  226  SK Elfsborg Lag 2 Herr  2005  ELFSBORG    25 m  1:45.00   
14  114  Mass Lag 3  2000  MASS    25 m  1:45.07   
15  191  S02 Lag 1  S 02    25 m  1:47.19   
16  93  Herrar SK 70 Lag 1  SK 1970    25 m  1:47.39   
17  11  Uddevalla Sim Lag 2  UDDEVALLA    25 m  1:48.69   
18  265  Alingsås Lag 2  ALINGSÅS    25 m  1:48.90   
19  192  S02 Lag 2  S 02    25 m  2:01.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
23_S
Gren 23, 4x100m Frisim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:48.24 2006-11-23 
Distriktrekord Juniorer: Simavdelningen 1902 (1900) 3:52.80 1996-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Göteborg Sim Lag 1  1990  GÖTEBORG    25 m  3:38.45   
56  Göteborg Sim Lag 2  1990  GÖTEBORG    25 m  3:58.56   
111  Mass Lag 1  1992  MASS    25 m  4:00.17   
10  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  4:02.94   
155  Skövde SS D Lag 1  SKÖVDE SS    25 m  4:05.61   
89  Göteborg Sim Lag 3  1990  GÖTEBORG    25 m  4:06.78   
191  S02 Lag 1  S 02    25 m  4:07.94   
202  SK Elfsborg Lag 1 Dam  2005  ELFSBORG    25 m  4:10.00   
87  Göteborg Sim Lag 4  1990  GÖTEBORG    50 m  4:12.14   
10  Kungälvs SS Dam J Lag 1  KUNGÄLV    25 m  4:12.40   
11  244  Alingsås Lag 1  ALINGSÅS    25 m  4:12.60   
12  112  Mass Lag 2  2000  MASS    25 m  4:12.85   
13  174  Simklubben Laxen Lag 1  SK LAXEN    25 m  4:13.25   
14  251  Varberg Damer Lag 1  VARBERG    25 m  4:15.32   
15  225  SK Elfsborg Lag 2 Dam  2005  ELFSBORG    50 m  4:20.00   
16  101  SK Götene Lag 1 F  1991  SK GÖTENE    25 m  4:20.09   
17  11  Uddevalla Sim Lag 2  UDDEVALLA    25 m  4:20.50   
18  192  S02 Lag 2  S 02    25 m  4:26.22   
19  193  S02 Lag 3  S 02    25 m  4:33.73   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
24_S
Gren 24, 4x100m Medley Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:45.25 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Skäret Simsällskap (1900) 3:47.65 2007-02-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
58  Göteborg Sim Lag 1 Herrar  1980  GÖTEBORG    25 m  3:53.53   
244  Alingsås Lag 1  ALINGSÅS    25 m  3:56.76   
115  Mass Lag 1  1991  MASS    25 m  3:58.74   
90  Göteborg Sim Lag 2 Herrar  1980  GÖTEBORG    25 m  3:59.23   
252  Varberg Herrar Lag 1  VARBERG    25 m  3:59.31   
10  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  3:59.95   
113  Mass Lag 2  1990  MASS    25 m  4:05.47   
156  Skövde SS H Lag 1  SKÖVDE SS    25 m  4:05.68   
Kungälvs SS Herr  KUNGÄLV    25 m  4:10.57   
10  203  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  ELFSBORG    25 m  4:15.00   
11  11  Uddevalla Sim Lag 2  UDDEVALLA    25 m  4:15.57   
12  181  S02  S 02    25 m  4:21.38   
13  265  Alingsås Lag 2  ALINGSÅS    25 m  4:21.40   
14  174  Simklubben Laxen Lag 1  SK LAXEN    25 m  4:21.50   
15  226  SK Elfsborg Lag 2 Herr  2005  ELFSBORG    25 m  4:25.00   
16  93  Herrar SK 70 Lag 1  SK 1970    25 m  4:32.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
25_S
Gren 25, 200m Frisim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 1:48.57 2008-02-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
15  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  1:50.08   
159  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  1:56.33   
127  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:57.42   
32  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  1:57.67   
29  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  1:58.81   
16  Dahlberg Kristoffer  1985  UDDEVALLA  AF9785  25 m  1:58.90   
247  Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  1:58.92   
206  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  1:59.38   
119  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  1:59.62   
10  205  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  1:59.86   
11  52  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  2:00.70   
12  249  Weidmann Jimmy  1990  ALINGSÅS  AC3990  25 m  2:00.87   
13  163  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  2:00.98   
14  255  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  2:01.04   
15  121  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  2:01.18   
16  164  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  25 m  2:03.01   
17  125  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  2:03.11   
18  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  2:04.35   
19  79  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  2:04.60   
20  147  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  2:04.64   
21  207  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  2:05.15   
22  162  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  2:06.67   
23  145  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  2:07.06   
24  151  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:07.74   
25  221  Svensson Christian  1991  ELFSBORG  AG5191  25 m  2:07.74   
26  67  Söderman Alexander  1993  GÖTEBORG  AU1193  25 m  2:08.08   
27  262  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  2:08.83   
28  167  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  50 m  2:09.26   
29  240  Ekdahl Erik  1991  ALINGSÅS  AO0791  25 m  2:10.17   
30  38  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:10.93   
31  68  Swartz-Frankenfelt Lucas  1990  GÖTEBORG  AU7390  50 m  2:11.97   
32  94  Bertilsson Karl  1992  SK 1970  AW2592  50 m  2:12.17   
33  185  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  2:12.31   
34  102  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  50 m  2:13.79   
35  236  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  50 m  2:14.33   
36  49  Nordberg John  1994  GÖTEBORG  AE8594  50 m  2:14.62   
37  200  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  2:15.24   
38  120  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  2:15.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
26_S
Gren 26, 100m Frisim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 54.17 2008-04-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
13  Andersson Natalie  1988  UDDEVALLA  BC8888  25 m  58.06   
169  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  58.74   
77  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  58.78   
158  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  58.89   
30  Risebrandt Angelica  1987  UDDEVALLA  AI4887  25 m  59.20   
160  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  1:00.00   
157  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  1:00.02   
188  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  1:00.06   
64  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  1:00.13   
10  131  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:00.31   
11  233  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  1:00.61   
12  62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  1:00.68   
13  83  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  1:00.86   
14  107  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:00.88   
15  60  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:01.13   
16  14  Brännfeldt Veronica  1990  UDDEVALLA  BQ1890  25 m  1:01.43   
17  66  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  1:01.79   
18  44  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  1:01.85   
19  109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:02.24   
20  39  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  1:02.24   
21  176  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:02.26   
22  220  Heintz Caroline  1992  ELFSBORG  AJ2492  25 m  1:02.28   
23  219  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  1:02.42   
24  228  Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  1:02.60   
25  20  Holmén Josefina  1992  UDDEVALLA  AF9292  50 m  1:02.84   
26  258  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  25 m  1:03.38   
27  65  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  1:03.41   
28  104  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  1:03.45   
29  128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:03.72   
30  182  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  1:03.85   
31  204  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  50 m  1:04.25   
32  217  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  50 m  1:04.27   
33  248  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  1:04.40   
34  134  Svensson Amanda  1993  MASS  AP8893  50 m  1:04.90   
35  117  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  50 m  1:05.36   
36  194  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:05.68   
37  36  Eriksson Erica  1991  KUNGSBACKA  BD2691  25 m  1:05.86   
38  35  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  1:06.16   
39  177  Quander Emelie  1995  SK LAXEN  AI3695  25 m  1:06.49   
40  103  Johansson Sara  1993  SK GÖTENE  AF6893  25 m  1:11.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
27_S
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Glenn Christiansen (1957) 1:01.60 1981-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1962) 1:03.24 2007-02-02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
261  Ladeborn Isak  1988  VARBERG  AA7988  25 m  1:03.87   
28  Palmqvist David  1988  UDDEVALLA  AE8388  25 m  1:04.05   
242  Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  25 m  1:04.17   
51  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  1:04.18   
266  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  1:05.89   
76  Lundberg Daniel  1982  GÖTEBORG  AC0582  25 m  1:05.93   
31  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  1:06.71   
21  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  1:06.76   
170  Ellboj Bill  1988  SK LAXEN  ab3588  25 m  1:07.34   
10  237  Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  25 m  1:07.47   
11  129  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  1:07.52   
12  161  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  1:07.55   
13  130  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  1:07.91   
14  213  Åkerlund Nicklas  1989  ELFSBORG  AI8589  25 m  1:08.86   
15  239  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  1:09.16   
16  260  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  1:09.17   
17  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  1:10.11   
18  145  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:10.58   
19  149  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  1:12.86   
20  67  Söderman Alexander  1993  GÖTEBORG  AU1193  25 m  1:13.13   
21  Jonsson Niklas  1991  S 77  AU5791  25 m  1:13.89   
22  211  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  1:13.94   
23  151  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  1:14.65   
24  98  Platenik Rasmus  1993  SK 1970  AJ0193  25 m  1:15.76   
25  100  Mulders Robin van  1993  SK 1970  AO4593  25 m  1:17.57   
26  38  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:17.90   
27  78  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  50 m  1:19.77   
28  153  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  50 m  1:20.32   
29  166  Amhliden Henric  1993  SK LAXEN  AP6593  50 m  1:20.61   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
28_S
Gren 28, 50m Bröstsim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 31.15 2008-10-26 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.15 2008-10-26 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
48  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  31.68   
27  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  50 m  33.05   
173  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  25 m  33.05   
108  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  33.25   
132  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  33.37   
61  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  33.45   
73  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  25 m  33.51   
47  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  34.00   
74  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  34.79   
10  117  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  35.04   
11  128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  35.09   
12  263  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  35.20   
13  41  Forsberg Evelyn-Elisabeth  1986  STRÖMSTAD  AH7486  25 m  35.32   
14  39  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  35.64   
15  148  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  35.83   
16  109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  35.97   
17  95  Johansson Tina  1989  SK 1970  AC7289  25 m  36.20   
18  105  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  36.68   
19  75  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  50 m  36.79   
20  182  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  36.92   
21  208  Engfors-Nyqvist Mathilda  1992  ELFSBORG  AZ9892  25 m  36.96   
22  107  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  37.17   
23  245  Lindmark Emily  1991  ALINGSÅS  BX3291  25 m  37.20   
24  34  Andrén Caroline  1993  KUNGSBACKA  BD7293  25 m  37.50   
25  195  Moberg Jessica  1993  S 02  BD0493  50 m  37.61   
26  97  Mirsch Natalie  1991  SK 1970  BJ6291  25 m  37.78   
27  168  Borup Petra  1993  SK LAXEN  BY3493  50 m  38.23   
28  197  Schariot Hanna  1993  S 02  BD4493  25 m  38.57   
29  229  Nyberg Viktoria  1991  ELFSBORG  BN6491  50 m  38.64   
30  180  Åhlund Jessica  1991  SK LAXEN  BV9291  25 m  39.41   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
29_S
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
264  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  56.78   
235  Aversund Axel  1991  ALINGSÅS  AR0591  25 m  58.34   
165  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  58.63   
255  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  58.96   
163  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  59.24   
268  Borg Niklas  1969  GÖTEBORG  AA3369  25 m  59.98   
137  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  1:00.24   
Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  1:00.53   
119  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  1:00.92   
10  122  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  1:00.97   
11  267  Wolffram Torbjörn  1964  GÖTEBORG  AA0164  25 m  1:01.12  EFT 
12  142  Löfgren Niklas  1989  MASS  AN1589  25 m  1:01.19   
13  51  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  1:01.24   
14  162  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  1:01.73   
15  205  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  1:02.09   
16  102  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  1:02.91  EFT 
17  40  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  1:03.04   
18  262  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  1:04.48   
19  147  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  1:04.57   
20  118  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  25 m  1:04.59   
21  207  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  1:04.67   
22  94  Bertilsson Karl  1992  SK 1970  AW2592  25 m  1:05.58   
23  17  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  1:06.09   
24  167  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  50 m  1:08.03   
25  189  Kristensson Felipe  1990  S 02  AL0390  25 m  1:08.38   
26  136  Alm-Björklund Oliver  1993  MASS  AS4193  25 m  1:09.97   
27  110  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  1:10.84   
28  84  Swartz-Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  1:10.89   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
30_S
Gren 30, 100m Ryggsim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
81  Harnebrandt Elin  1988  GÖTEBORG  AZ7688  25 m  1:03.39   
59  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  1:04.28   
Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  1:05.62   
24  Larsson Matilda  1988  UDDEVALLA  AZ1888  25 m  1:05.90   
18  Frank Olivia  1992  UDDEVALLA  AF0492  25 m  1:05.93   
83  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  1:06.90   
12  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  1:06.94   
233  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  1:08.20   
230  Larsson Frida  1990  ELFSBORG  BL6890  25 m  1:08.44   
10  196  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  1:09.52   
11  160  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  1:09.67   
12  35  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  1:10.57   
13  104  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  1:10.87   
14  216  Rosengren Daniella  1992  ELFSBORG  BB0892  25 m  1:10.94   
15  171  Henriksson Nelly  1995  SK LAXEN  AA5495  25 m  1:11.48   
16  107  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:11.85   
17  209  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  1:12.19   
18  194  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:12.23   
19  20  Holmén Josefina  1992  UDDEVALLA  AF9292  25 m  1:12.57   
20  228  Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  1:13.21   
21  134  Svensson Amanda  1993  MASS  AP8893  25 m  1:13.38   
22  198  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:13.45   
23  257  Karlsson Victoria  1994  VARBERG  AH3294  25 m  1:13.54   
24  245  Lindmark Emily  1991  ALINGSÅS  BX3291  25 m  1:13.81   
25  65  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  1:14.45   
26  234  Aurén Marielle  1991  ALINGSÅS  BR0691  25 m  1:14.80   
27  259  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  1:15.45   
28  253  Fagenheim Sofie  1993  VARBERG  BS7693  25 m  1:15.53   
29  258  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  25 m  1:16.41   
30  256  Karlsson Lisa  1993  VARBERG  BO9293  25 m  1:16.73   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
31_S
Gren 31, 50m Ryggsim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Karl Sunrydh (1980) 25.72 1998-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Karl Sunrydh (1980) 25.72 1998-12-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
72  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AC5782  25 m  26.09   
92  Poels Corentin  1987  GÖTEBORG  AM0787  25 m  26.33   
264  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  27.30   
247  Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  28.40   
124  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  28.57   
172  Henriksson Robin  1987  SK LAXEN  AH1787  25 m  28.86   
249  Weidmann Jimmy  1990  ALINGSÅS  AC3990  25 m  28.87   
19  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  29.15   
218  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  29.16   
10  26  Mandel Kristian  1987  UDDEVALLA  AI6987  25 m  29.53   
11  120  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  29.58   
12  161  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  29.70   
13  135  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  29.89   
14  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  30.04   
15  37  Gårdström Axel  1991  KUNGSBACKA  AO4591  25 m  30.19   
16  126  Zimmerman Alexander  1990  MASS  AP8790  50 m  30.48   
17  99  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  30.69   
18  71  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  50 m  30.92   
19  164  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  50 m  31.52   
20  79  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  31.76   
21  121  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  31.90   
22  38  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  32.10   
23  98  Platenik Rasmus  1993  SK 1970  AJ0193  25 m  32.36   
24  184  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  32.54   
25  153  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  25 m  32.97   
26  78  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  50 m  32.99   
27  231  Linderholm Adam  1992  ELFSBORG  AI1392  50 m  33.15   
28  175  Olsson Patrik  1990  SK LAXEN  AE9990  50 m  33.29   
29  185  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  33.44   
30  178  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  50 m  33.46   
31  100  Mulders Robin van  1993  SK 1970  AO4593  25 m  35.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
32_S
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
48  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  2:18.02   
43  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:24.83   
64  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  2:25.49   
139  Svensson Johanna  1987  MASS  AT0687  25 m  2:27.19   
158  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:30.65   
176  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  2:31.16   
44  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  2:31.37   
45  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:31.58   
46  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  2:36.09   
10  216  Rosengren Daniella  1992  ELFSBORG  BB0892  25 m  2:37.04   
11  75  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  50 m  2:37.15   
12  63  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  2:39.97   
13  199  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  2:40.87   
14  97  Mirsch Natalie  1991  SK 1970  BJ6291  25 m  2:41.00   
15  106  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  2:41.20   
16  186  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  50 m  2:54.50   
17  109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:57.97   
18  103  Johansson Sara  1993  SK GÖTENE  AF6893  50 m  2:59.88   
19  188  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
33_S
Gren 33, 200m Medley Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Anders Peterson (1965) 2:01.86 1986-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Victor Andersson (1984) 2:04.75 2003-03-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
261  Ladeborn Isak  1988  VARBERG  AA7988  25 m  2:06.98   
15  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  2:07.14   
266  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  2:08.93   
264  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  2:09.75   
247  Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  2:09.88   
51  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  2:10.24   
242  Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  25 m  2:11.19   
52  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  2:11.29   
170  Ellboj Bill  1988  SK LAXEN  ab3588  25 m  2:14.36   
10  28  Palmqvist David  1988  UDDEVALLA  AE8388  25 m  2:14.54   
11  31  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  2:14.92   
12  159  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  2:15.36   
13  37  Gårdström Axel  1991  KUNGSBACKA  AO4591  25 m  2:15.41   
14  161  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:15.84   
15  16  Dahlberg Kristoffer  1985  UDDEVALLA  AF9785  50 m  2:16.06   
16  205  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  2:17.00   
17  40  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  2:18.73   
18  130  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  2:19.37   
19  239  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  2:20.66   
20  21  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:20.69   
21  162  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  2:21.17   
22  145  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  2:21.45   
23  99  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  2:22.36   
24  102  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  2:22.80   
25  260  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  50 m  2:24.20   
26  200  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:26.06   
27  125  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  2:26.17   
28  38  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:26.98   
29  184  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:31.12   
30  118  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  50 m  2:35.05   
31  150  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  50 m  2:35.49   
32  135  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  50 m  2:35.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
34_S
Gren 34, 400m Frisim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
43  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  4:28.99   
59  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  4:32.62   
82  Hedenskog Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  4:35.00   
46  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  50 m  4:35.23   
62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  4:36.05   
108  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  4:36.06   
81  Harnebrandt Elin  1988  GÖTEBORG  AZ7688  25 m  4:38.14   
160  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  4:38.84   
238  Dahl Mikaela  1994  ALINGSÅS  AK9294  25 m  4:39.22   
10  61  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  4:39.31   
11  66  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  4:41.80   
12  65  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  4:44.28   
13  42  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  4:45.02   
14  248  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  4:51.01   
15  196  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  4:51.03   
16  154  Stenvold Angelica  1993  TROLLHÄTTA  AM9493  25 m  4:51.66   
17  63  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  4:51.73   
18  194  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  4:57.93   
19  36  Eriksson Erica  1991  KUNGSBACKA  BD2691  50 m  5:01.56   
20  177  Quander Emelie  1995  SK LAXEN  AI3695  50 m  5:02.71   
21  259  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  5:02.89   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
35_S
Gren 35, 50m Frisim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: David Nordenlilja (1981) 22.05 2003-12-14 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 22.86 2003-03-15 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
123  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  23.14   
165  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  23.75   
25  Lorentzon Daniel  1988  UDDEVALLA  AL3988  25 m  24.06   
70  Saletti Jesper  1988  GÖTEBORG  AK9988  25 m  24.35   
71  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  24.41   
29  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  24.54   
172  Henriksson Robin  1987  SK LAXEN  AH1787  25 m  24.54   
235  Aversund Axel  1991  ALINGSÅS  AR0591  25 m  24.55   
242  Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  50 m  24.58   
10  72  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AC5782  25 m  24.79   
11  268  Borg Niklas  1969  GÖTEBORG  AA3369  25 m  25.08   
12  264  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  25.13   
13  163  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  25.27   
14  213  Åkerlund Nicklas  1989  ELFSBORG  AI8589  25 m  25.28   
15  121  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  25.31   
16  207  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  25.43   
17  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  25.48   
18  127  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  25.60   
19  26  Mandel Kristian  1987  UDDEVALLA  AI6987  50 m  25.64   
20  68  Swartz-Frankenfelt Lucas  1990  GÖTEBORG  AU7390  25 m  25.67   
21  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  25.72   
22  126  Zimmerman Alexander  1990  MASS  AP8790  25 m  25.86   
23  237  Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  50 m  25.86   
24  147  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  25.90   
25  255  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  25.93   
26  102  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  26.30   
27  231  Linderholm Adam  1992  ELFSBORG  AI1392  50 m  26.36   
28  189  Kristensson Felipe  1990  S 02  AL0390  25 m  26.42   
29  94  Bertilsson Karl  1992  SK 1970  AW2592  25 m  26.42   
30  262  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  26.42   
31  124  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  26.43   
32  122  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  50 m  26.71   
33  175  Olsson Patrik  1990  SK LAXEN  AE9990  50 m  26.92   
34  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  26.98   
35  125  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  50 m  26.98   
36  246  Ljungqvist Robert  1990  ALINGSÅS  AO1390  25 m  27.11   
37  153  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  50 m  27.18   
38  185  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  27.26   
39  179  Sunesson Alex  1991  SK LAXEN  AU1791  50 m  27.29   
40  210  Adriansson Oliver  1993  ELFSBORG  AE4793  50 m  27.38   
41  240  Ekdahl Erik  1991  ALINGSÅS  AO0791  25 m  27.56   
42  232  Liljenvald Alexander  1993  ELFSBORG  AE6593  50 m  27.59   
43  167  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  27.77   
44  98  Platenik Rasmus  1993  SK 1970  AJ0193  25 m  27.92   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
36_S
Gren 36, 200m Bröstsim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:23.21 2008-11-02 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:23.21 2008-11-02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
48  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  2:24.88   
43  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:34.29   
74  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  2:36.62   
47  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  50 m  2:37.06   
109  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:40.82   
61  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  2:43.68   
27  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  2:44.60   
128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  2:45.09   
148  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:47.18   
10  75  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  2:48.12   
11  182  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  2:50.12   
12  209  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  2:50.85   
13  39  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  2:51.61   
14  107  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  2:51.73   
15  60  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:53.04   
16  173  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  25 m  2:54.17   
17  168  Borup Petra  1993  SK LAXEN  BY3493  50 m  2:55.04   
18  95  Johansson Tina  1989  SK 1970  AC7289  25 m  2:55.42   
19  263  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  2:55.45   
20  197  Schariot Hanna  1993  S 02  BD4493  50 m  2:59.63   
21  180  Åhlund Jessica  1991  SK LAXEN  BV9291  50 m  3:04.25   
22  34  Andrén Caroline  1993  KUNGSBACKA  BD7293  50 m  3:04.50   
23  208  Engfors-Nyqvist Mathilda  1992  ELFSBORG  AZ9892  50 m  3:05.22   
24  198  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  3:05.46   
25  103  Johansson Sara  1993  SK GÖTENE  AF6893  25 m  3:13.45   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
37_S
Gren 37, 1500m Frisim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Johannes Nordenstam (1980) 16:04.72 1998-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
32  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  16:10.84   
129  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  16:37.34   
52  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  16:39.99   
Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  17:04.29   
121  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  17:17.26   
79  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  17:30.14   
17  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  17:30.75   
164  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  50 m  17:34.11   
200  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  17:53.88   
10  137  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  17:56.49   
11  221  Svensson Christian  1991  ELFSBORG  AG5191  25 m  18:16.08   
12  249  Weidmann Jimmy  1990  ALINGSÅS  AC3990  50 m  18:41.99   
13  236  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  18:48.33   
14  166  Amhliden Henric  1993  SK LAXEN  AP6593  50 m  19:20.04   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
37_S
Gren 37, 1500m Frisim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Johannes Nordenstam (1980) 16:04.72 1998-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
32  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  16:10.84   
129  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  16:37.34   
52  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  16:39.99   
Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  17:04.29   
121  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  17:17.26   
79  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  17:30.14   
17  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  17:30.75   
164  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  50 m  17:34.11   
200  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  17:53.88   
10  137  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  17:56.49   
11  221  Svensson Christian  1991  ELFSBORG  AG5191  25 m  18:16.08   
12  249  Weidmann Jimmy  1990  ALINGSÅS  AC3990  50 m  18:41.99   
13  236  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  18:48.33   
14  166  Amhliden Henric  1993  SK LAXEN  AP6593  50 m  19:20.04   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
38_S
Gren 38, 100m Medley Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
132  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  1:04.66   
82  Hedenskog Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  1:05.49   
13  Andersson Natalie  1988  UDDEVALLA  BC8888  25 m  1:06.29   
169  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  1:06.44   
77  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  1:06.79   
30  Risebrandt Angelica  1987  UDDEVALLA  AI4887  25 m  1:06.89   
47  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:07.89   
108  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:09.19   
59  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  1:09.29   
10  105  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  1:09.67   
11  106  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  1:09.68   
12  81  Harnebrandt Elin  1988  GÖTEBORG  AZ7688  25 m  1:10.02   
13  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  1:10.59   
14  41  Forsberg Evelyn-Elisabeth  1986  STRÖMSTAD  AH7486  25 m  1:10.60   
15  233  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  1:10.65   
16  60  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:11.14   
17  117  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  1:11.79   
18  18  Frank Olivia  1992  UDDEVALLA  AF0492  25 m  1:11.85   
19  176  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:11.95   
20  148  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:11.98   
21  209  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  1:12.09   
22  128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:12.21   
23  104  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  1:13.25   
24  171  Henriksson Nelly  1995  SK LAXEN  AA5495  25 m  1:14.41   
25  131  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:14.49   
26  186  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  1:17.15   
27  194  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:18.14   
28  195  Moberg Jessica  1993  S 02  BD0493  25 m  1:18.16   
29  198  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:18.32   
30  197  Schariot Hanna  1993  S 02  BD4493  25 m  1:18.63   
31  103  Johansson Sara  1993  SK GÖTENE  AF6893  25 m  1:21.76   
32  196  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
39_S
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.86 2008-02-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.86 2008-02-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
15  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  2:00.86  EFT 
247  Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  2:09.95   
19  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  2:11.75   
124  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  2:12.93   
249  Weidmann Jimmy  1990  ALINGSÅS  AC3990  25 m  2:14.61   
37  Gårdström Axel  1991  KUNGSBACKA  AO4591  25 m  2:17.02   
Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  2:17.46   
218  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  2:17.49   
79  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  2:18.92   
10  99  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  2:18.95   
11  135  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  2:23.97   
12  150  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  2:25.32   
13  38  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:27.08   
14  184  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:27.27   
15  178  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  25 m  2:31.04   
16  236  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  2:31.08   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
40_S
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 27.21 1997-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 27.40 1991-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
13  Andersson Natalie  1988  UDDEVALLA  BC8888  25 m  27.88   
77  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  28.07   
132  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  28.15   
12  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  28.53   
169  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  28.92   
158  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  29.23   
157  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  50 m  29.76   
83  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  50 m  30.21   
233  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  30.71   
10  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  30.74   
11  105  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  30.98   
12  133  Persson Linda  1992  MASS  BQ1692  50 m  31.07   
13  64  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  31.14   
14  188  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  50 m  31.36   
15  131  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  31.36   
16  44  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  50 m  31.41   
17  41  Forsberg Evelyn-Elisabeth  1986  STRÖMSTAD  AH7486  25 m  31.43   
18  219  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  50 m  31.59   
19  66  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  31.77   
20  220  Heintz Caroline  1992  ELFSBORG  AJ2492  25 m  31.79   
21  217  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  50 m  31.84   
22  73  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  50 m  31.93   
23  97  Mirsch Natalie  1991  SK 1970  BJ6291  25 m  32.09   
24  263  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  32.74   
25  186  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  33.00   
26  177  Quander Emelie  1995  SK LAXEN  AI3695  25 m  33.07   
27  187  Johnsson Cecilia  1990  S 02  BA9690  50 m  33.15   
28  168  Borup Petra  1993  SK LAXEN  BY3493  25 m  33.27   
29  104  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  33.59   
30  195  Moberg Jessica  1993  S 02  BD0493  25 m  33.71   
31  199  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  33.97   
32  256  Karlsson Lisa  1993  VARBERG  BO9293  25 m  35.23   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
41_S
Gren 41, 4x50m Medley Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:41.42 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Skäret Simsällskap (1900) 1:43.49 2007-02-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
10  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  1:46.68   
252  Varberg Herrar Lag 1  VARBERG    25 m  1:47.64   
53  Göteborg Sim Lag 1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:47.83   
244  Alingsås Lag 1  ALINGSÅS    25 m  1:49.35   
115  Mass Lag 1  1991  MASS    25 m  1:49.82   
203  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  ELFSBORG    25 m  1:50.00   
113  Mass Lag 2  1990  MASS    25 m  1:52.72   
90  Göteborg Sim Lag 2 Herrar  1980  GÖTEBORG    25 m  1:53.17   
156  Skövde SS H Lag 1  SKÖVDE SS    25 m  1:54.06   
10  11  Uddevalla Sim Lag 2  UDDEVALLA    25 m  1:54.21   
11  226  SK Elfsborg Lag 2 Herr  2005  ELFSBORG    25 m  1:55.00   
12  114  Mass Lag 3  2000  MASS    25 m  1:55.62   
13  174  Simklubben Laxen Lag 1  SK LAXEN    25 m  1:55.80   
14  Kungälvs SS Herr  KUNGÄLV    25 m  1:56.61   
15  181  S02  S 02    25 m  1:59.30   
16  265  Alingsås Lag 2  ALINGSÅS    25 m  1:59.50   
17  93  Herrar SK 70 Lag 1  SK 1970    25 m  2:00.13   
18  146  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  2:00.52   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
42_S
Gren 42, 4x50m Frisim Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:44.52 2006-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Skäret Simsällskap (1900) 1:45.52 2007-02-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Göteborg Sim Lag 1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:45.08   
10  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  1:49.07   
155  Skövde SS D Lag 1  SKÖVDE SS    25 m  1:50.20   
56  Göteborg Sim Lag 2  1990  GÖTEBORG    25 m  1:50.56   
111  Mass Lag 1  1992  MASS    25 m  1:51.09   
202  SK Elfsborg Lag 1 Dam  2005  ELFSBORG    25 m  1:55.00   
191  S02 Lag 1  S 02    25 m  1:55.34   
11  Uddevalla Sim Lag 2  UDDEVALLA    25 m  1:55.56   
251  Varberg Damer Lag 1  VARBERG    25 m  1:55.64   
10  174  Simklubben Laxen Lag 1  SK LAXEN    25 m  1:56.10   
11  86  Göteborg Sim Lag 3  1985  GÖTEBORG    25 m  1:56.54   
12  Kungälvs SS Dam J Lag 1  KUNGÄLV    25 m  1:56.61   
13  112  Mass Lag 2  2000  MASS    25 m  1:56.61   
14  243  Alingsås Lag  ALINGSÅS    25 m  1:57.50   
15  54  Göteborg Sim Lag 4  1996  GÖTEBORG    25 m  1:59.02   
16  225  SK Elfsborg Lag 2 Dam  2005  ELFSBORG    25 m  2:00.00   
17  192  S02 Lag 2  S 02    25 m  2:01.59   
18  193  S02 Lag 3  S 02    25 m  2:06.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
43_S
Gren 43, 4x100m Frisim Herrar 
 
Distriktrekord Seniorer: SK Elfsborg (1900) 3:23.09 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Simavdelningen 1902 (1900) 3:30.69 1996-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
115  Mass Lag 1  1991  MASS    25 m  3:33.64   
58  Göteborg Sim Lag 1 Herrar  1980  GÖTEBORG    25 m  3:34.24   
156  Skövde SS H Lag 1  SKÖVDE SS    25 m  3:36.73   
10  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  3:36.89   
244  Alingsås Lag 1  ALINGSÅS    25 m  3:40.80   
113  Mass Lag 2  1990  MASS    25 m  3:41.97   
252  Varberg Herrar Lag 1  VARBERG    25 m  3:43.52   
Kungälvs SS Herr  KUNGÄLV    25 m  3:46.42   
90  Göteborg Sim Lag 2 Herrar  1980  GÖTEBORG    25 m  3:46.81   
10  114  Mass Lag 3  2000  MASS    25 m  3:47.61   
11  265  Alingsås Lag 2  ALINGSÅS    25 m  3:50.40   
12  11  Uddevalla Sim Lag 2  UDDEVALLA    25 m  3:52.92   
13  226  SK Elfsborg Lag 2 Herr  2005  ELFSBORG    25 m  3:55.00   
14  174  Simklubben Laxen Lag 1  SK LAXEN    25 m  3:55.75   
15  93  Herrar SK 70 Lag 1  SK 1970    25 m  3:56.02   
16  181  S02  S 02    25 m  4:04.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 
44_S
Gren 44, 4x100m Medley Damer 
 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:09.89 2007-04-30 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.83 2006-02-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Göteborg Sim Lag 1 Damer  1980  GÖTEBORG    25 m  4:10.21   
56  Göteborg Sim Lag 2  1990  GÖTEBORG    25 m  4:17.60   
10  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  4:21.22   
86  Göteborg Sim Lag 3  1985  GÖTEBORG    25 m  4:24.87   
111  Mass Lag 1  1992  MASS    25 m  4:27.92   
174  Simklubben Laxen Lag 1  SK LAXEN    25 m  4:33.60   
87  Göteborg Sim Lag 4  1990  GÖTEBORG    50 m  4:34.69   
112  Mass Lag 2  2000  MASS    25 m  4:35.34   
191  S02 Lag 1  S 02    25 m  4:37.60   
10  155  Skövde SS D Lag 1  SKÖVDE SS    25 m  4:37.69   
11  Kungälvs SS Dam J Lag 1  KUNGÄLV    25 m  4:38.21   
12  11  Uddevalla Sim Lag 2  UDDEVALLA    25 m  4:38.59   
13  101  SK Götene Lag 1 F  1991  SK GÖTENE    25 m  4:43.11   
14  202  SK Elfsborg Lag 1 Dam  2005  ELFSBORG    25 m  4:45.00   
15  244  Alingsås Lag 1  ALINGSÅS    25 m  4:46.50   
16  192  S02 Lag 2  S 02    25 m  4:51.70   
17  251  Varberg Damer Lag 1  VARBERG    25 m  4:52.52   
18  193  S02 Lag 3  S 02    25 m  4:58.78   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner