2020-04-08   19:43:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM Östsvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Gabriella Fagundez (1985) 1:58.42 2009-07-30 
Distriktrekord Juniorer: Tina Gustafsosn (1962) 2:03.42 1980-06-27 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
147  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  2:08.76   
186  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  2:09.87   
39  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  2:14.49   
97  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  50 m  2:16.26   
203  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  2:16.35   
35  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  2:16.38   
169  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  2:17.11   
85  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  2:18.50   
44  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  2:20.89   
10  101  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  2:21.22   
11  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  2:21.37   
12  73  Andersson Beatrice  1998  LASS  AL0898  50 m  2:22.20   
13  200  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  2:23.17   
14  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  2:23.20   
15  202  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  2:23.69   
16  15  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  2:23.82   
17  206  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  2:23.97   
18  103  Rönnbäck Erika  1998  LASS  AF9498  50 m  2:24.06   
19  79  Fransson Alma  1999  LASS  AN1299  50 m  2:24.87   
20  106  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  2:24.94   
21  198  Bergström Ebba  2000  VÄXJÖ SS  AZ3200  50 m  2:26.73   
22  105  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  50 m  2:27.39   
23  211  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  2:27.44   
24  26  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:28.14   
25  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  50 m  2:28.28   
26  57  Jämtin Emmy  2000  KALMAR SS  AM5400  50 m  2:29.01   
27  Drincic Adna  2001  ALVESTA SS  AP5201  50 m  2:31.77   
28  151  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  50 m  2:40.06   
29  179  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  2:25.18   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
2_S
Gren 2, 400m Medley Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Henrik Clevedahl (1972) 4:32.38 1989-07-27 
Distriktrekord Juniorer: Henrik Clevedahl (1972) 4:32.38 1989-07-27 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
84  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  4:57.41   
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  5:15.75   
156  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  5:11.91   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
3_S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Caroline Palm (1992) 1:03.76 2009-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Caroline Palm (1992) 1:03.76 2009-07-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
129  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  1:04.71   
52  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  1:05.17   
58  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  1:06.18   
158  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  1:07.08   
23  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  1:07.71   
40  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  1:08.26   
202  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  1:11.43   
206  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  1:11.91   
60  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  1:12.24   
10  186  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  1:13.08   
11  194  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  1:13.23   
12  97  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  50 m  1:13.48   
13  63  Rasmussen Sara  1997  KALMAR SS  AV2297  50 m  1:14.16   
14  96  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  50 m  1:14.39   
15  14  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  50 m  1:15.33   
16  92  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  1:15.35   
17  Kaltak Lamia  2001  ALVESTA SS  AP3201  50 m  1:15.43   
18  204  Landberg Julia  1999  VÄXJÖ SS  AD8499  50 m  1:15.56   
19  64  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  1:15.65   
20  106  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  1:16.12   
21  188  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  1:17.77   
22  177  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  50 m  1:18.36   
23  176  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  1:18.51   
24  103  Rönnbäck Erika  1998  LASS  AF9498  50 m  1:18.64   
25  90  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  1:20.24   
26  86  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  50 m  1:22.89   
27  143  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  1:05.61   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
4_S
Gren 4, 100m Frisim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Lars Frölander (1974) 49.34 2002-07-29 
Distriktrekord Juniorer: Oscar Ekström (1994) 50.42 2014-07-06 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
95  Linge Alexander  1992  LASS  AG0592  50 m  51.89   
72  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  52.02   
80  Frölander Lars  1974  LASS  AA0174  50 m  52.28   
102  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  52.41   
109  Törnström Thomas  1992  LASS  AG1592  50 m  54.27   
94  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  54.79   
33  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  55.65   
100  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  55.76   
42  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  56.11   
10  159  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  56.37   
11  36  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  56.42   
12  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  50 m  56.73   
13  18  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  50 m  57.04   
14  171  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  57.05   
15  131  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  57.41   
16  181  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  57.58   
17  132  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  57.60   
18  190  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  57.93   
19  27  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  57.99   
20  149  Granberg Alexander  1999  NKK  AO1399  50 m  58.04   
21  61  Loo Kristoffer  1997  KALMAR SS  AH0197  50 m  58.87   
22  62  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  50 m  59.17   
23  55  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  59.19   
24  98  Nemeth Johannes  1991  LASS  AI5791  50 m  59.41   
25  144  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  59.66   
26  207  Olastuen Gabriel  1999  VÄXJÖ SS  AR4399  50 m  59.73   
27  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  59.95   
28  99  Nikolic Toni  1999  LASS  AB5199  50 m  1:00.29   
29  199  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  1:00.61   
30  205  Löfsved Oskar  1999  VÄXJÖ SS  AK2599  50 m  1:00.68   
31  185  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  1:00.80   
32  191  Silic Ademir  1998  VÄSTERVIK  AS0798  50 m  1:00.86   
33  170  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  1:01.02   
34  134  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  1:01.14   
35  91  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  1:01.37   
36  216  Madebrink Harald  1998  KALMAR SS  AV6198  50 m  1:02.17   
37  108  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  1:02.22   
38  162  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  50 m  1:03.14   
39  139  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  1:04.15   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
5_S
Gren 5, 50m Bröstsim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Therese Bergström (1987) 32.50 2009-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Vilma Ekström (1994) 32.63 2014-07-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
78  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  32.63   
76  Bergström Therése  1987  LASS  AM9687  50 m  33.36   
164  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  33.38   
130  Wiesel-Axelsson Edit  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  34.49   
83  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  50 m  34.77   
129  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  35.23   
25  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  35.27   
17  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  35.29   
30  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  35.29   
10  189  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  35.56   
11  154  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  35.67   
12  194  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  36.11   
13  179  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  50 m  36.14   
14  211  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  36.56   
15  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  36.62   
16  157  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  36.86   
17  174  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  37.49   
18  79  Fransson Alma  1999  LASS  AN1299  50 m  37.74   
19  66  Wolfgang Tilde  2001  KALMAR SS  AH7601  50 m  37.85   
20  188  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  38.16   
21  43  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  38.32   
22  13  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  50 m  38.35   
23  110  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  50 m  38.73   
24  166  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  50 m  39.04   
25  209  Petersson Ebba  1998  VÄXJÖ SS  AP7898  50 m  39.70   
26  107  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  50 m  40.00   
27  63  Rasmussen Sara  1997  KALMAR SS  AV2297  50 m  40.21   
28  90  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  44.12   
29  44  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  38.97   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
6_S
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Jakob Dorch (1985) 1:02.50 2011-06-17 
Distriktrekord Juniorer: Joakim Nielsen (1984) 1:03.73 2002-07-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
19  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  1:04.10   
152  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  50 m  1:05.60   
160  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  1:08.67   
74  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  1:08.94   
54  Fröstberg Robin  1996  KALMAR SS  AA7196  50 m  1:09.38   
10  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  1:11.15   
138  Linnér Simon  1999  MOTALA SS  AE1999  50 m  1:11.24   
175  Phung Stefan  1997  OSKARSHAMN  AC0997  50 m  1:11.82   
193  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  1:12.77   
10  32  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  1:13.14   
11  190  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:14.18   
12  72  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  1:14.49   
13  109  Törnström Thomas  1992  LASS  AG1592  50 m  1:15.28   
14  145  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  50 m  1:17.01   
15  98  Nemeth Johannes  1991  LASS  AI5791  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
7_S
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 
Distriktrekord Juniorer: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
158  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  2:18.65   
28  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  50 m  2:36.56   
Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  50 m  2:40.19   
82  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  2:44.66   
26  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:45.10   
64  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  2:52.64   
15  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  2:53.48   
203  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  25 m  2:32.87   
75  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  3:04.29   
10  133  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  25 m  3:04.68   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
8_S
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Axel Pettersson (1995) 26.18 2014-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Axel Pettersson (1995) 26.18 2014-04-27 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
161  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  26.70   
102  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  26.86   
155  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  28.31   
100  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  28.66   
146  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  28.68   
53  Evaldsson Mattias  1997  KALMAR SS  AQ4597  50 m  28.84   
132  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  28.92   
190  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  30.24   
171  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  30.45   
10  62  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  50 m  30.58   
11  160  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  30.72   
12  156  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  30.75   
13  134  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  30.80   
14  131  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  30.84   
15  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  50 m  30.90   
16  18  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  50 m  31.01   
17  184  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  50 m  31.47   
18  191  Silic Ademir  1998  VÄSTERVIK  AS0798  50 m  31.59   
19  199  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  31.74   
20  91  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  31.97   
21  181  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  32.12   
22  162  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  50 m  32.18   
23  193  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  33.21   
24  144  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  33.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
9_S
Gren 9, 4X100m Medley Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: 4:09.32 2009-07-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
46  JÖNKÖPING damer 1  JÖNKÖPING    50 m  4:25.27   
111  LASS damer 1  LASS    50 m  4:30.50   
47  JÖNKÖPING damer 2  JÖNKÖPING    50 m  4:33.90   
68  KALMAR SS damer  KALMAR SS    50 m  4:42.97   
ALVESTA SS damer  ALVESTA SS    50 m  4:51.66   
114  LASS damer 2  LASS    50 m  4:53.70   
115  LASS damer 3  LASS    50 m  4:55.01   
213  VÄXJÖ SS flickor  2000  VÄXJÖ SS    50 m  4:55.97   
183  HVETLANDA damer lag 1  HVETLANDA    50 m  5:00.07   
10  167  NKK damer  NKK    25 m  4:16.18   
11  48  JÖNKÖPING damer 3  JÖNKÖPING    25 m  4:31.25   
12  136  LJUNGBY SS damer [2000]  2000  LJUNGBY SS    25 m  4:33.87   
13  212  VÄXJÖ SS damer  VÄXJÖ SS    25 m  4:46.04   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
10_S
Gren 10, 4X200m Frisim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: LASS, 7:36.05 2014-07-02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
118  LASS herrar 1  LASS    50 m  7:45.47   
49  JÖNKÖPING herrar 1  JÖNKÖPING    50 m  8:15.89   
119  LASS herrar 2  LASS    50 m  8:16.07   
120  LASS herrar 3  LASS    50 m  8:47.24   
70  KALMAR SS herrar  KALMAR SS    50 m  8:53.36   
214  VÄXJÖ SS pojkar  1999  VÄXJÖ SS    50 m  8:53.58   
123  LASS herrar 4  LASS    50 m  9:12.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
11_S
Gren 11, 1500m Frisim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Eva Berglund (1984) 16:49.28 2009-07-05 
Distriktrekord Juniorer: Martina Granström (1991) 16:56.43 2009-07-05 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
85  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  18:59.12   
39  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  19:02.58   
44  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  19:26.95   
Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  18:56.25   
101  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  19:23.12   
200  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  19:32.03   
16  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  19:42.41   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
12_S
Gren 12, 200m Frisim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz (1968) 1:47.29 1990-08-09 
Distriktrekord Juniorer: Oscar Ekström (1994) 1:50.48 2014-07-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
95  Linge Alexander  1992  LASS  AG0592  50 m  1:57.73   
72  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  1:57.92   
102  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  1:59.71   
33  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  1:59.81   
42  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  2:03.41   
109  Törnström Thomas  1992  LASS  AG1592  50 m  2:03.69   
100  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  2:03.74   
18  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  50 m  2:06.30   
74  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  2:07.23   
10  84  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:07.63   
11  207  Olastuen Gabriel  1999  VÄXJÖ SS  AR4399  50 m  2:07.78   
12  27  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  2:07.87   
13  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:11.09   
14  199  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  2:11.39   
15  61  Loo Kristoffer  1997  KALMAR SS  AH0197  50 m  2:11.42   
16  108  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  2:12.05   
17  139  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  2:14.11   
18  62  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  50 m  2:14.44   
19  131  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  2:14.49   
20  149  Granberg Alexander  1999  NKK  AO1399  50 m  2:15.08   
21  205  Löfsved Oskar  1999  VÄXJÖ SS  AK2599  50 m  2:16.72   
22  99  Nikolic Toni  1999  LASS  AB5199  50 m  2:17.95   
23  170  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  2:18.63   
24  216  Madebrink Harald  1998  KALMAR SS  AV6198  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
13_S
Gren 13, 400m Medley Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Eva Berglund (1984) 4:47.82 2009-04-23 
Distriktrekord Juniorer: Sara Thydén (1989) 4:49.97 2005-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
30  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  5:22.21   
17  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  5:27.35   
Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  5:36.60   
Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  5:41.61   
60  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  5:47.34   
211  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  5:48.59   
28  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  50 m  5:49.51   
90  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  5:52.99   
63  Rasmussen Sara  1997  KALMAR SS  AV2297  50 m  5:57.67   
10  26  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  5:57.88   
11  174  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  6:01.67   
12  158  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  4:54.60   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
14_S
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Axel Pettersson (1995) 56.17 2014-04-26 
Distriktrekord Juniorer: Axel Pettersson (1995) 56.17 2014-04-26 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
161  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  57.85   
155  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  1:00.64   
72  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  1:00.93   
146  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  1:01.15   
53  Evaldsson Mattias  1997  KALMAR SS  AQ4597  50 m  1:03.02   
100  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  1:03.34   
Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  50 m  1:03.41   
32  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  1:04.63   
132  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  1:04.63   
10  160  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  1:05.45   
11  208  Ottosson Marcus  1997  VÄXJÖ SS  AD7197  50 m  1:06.07   
12  156  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  1:06.33   
13  144  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  1:06.61   
14  190  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:07.18   
15  199  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  1:08.03   
16  91  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  1:08.21   
17  134  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  1:08.25   
18  55  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  1:08.99   
19  184  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  50 m  1:09.20   
20  162  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  50 m  1:10.14   
21  191  Silic Ademir  1998  VÄSTERVIK  AS0798  50 m  1:13.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
15_S
Gren 15, 100m Frisim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Gabriella Fagundez (1985) 56.39 2009-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Lina Edlund (1989) 56.80 2008-02-10 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
52  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  58.94   
147  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  59.54   
143  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  59.66   
23  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  59.75   
186  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  1:00.33   
39  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  1:00.88   
35  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  1:01.87   
169  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  1:01.87   
164  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  1:02.17   
10  203  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  1:02.87   
11  40  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  1:02.89   
12  44  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  1:03.31   
13  14  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  50 m  1:03.41   
14  85  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  1:03.66   
15  194  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  1:04.09   
16  176  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  1:04.53   
17  57  Jämtin Emmy  2000  KALMAR SS  AM5400  50 m  1:05.13   
18  79  Fransson Alma  1999  LASS  AN1299  50 m  1:05.19   
19  202  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  1:05.56   
20  105  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  50 m  1:05.96   
21  103  Rönnbäck Erika  1998  LASS  AF9498  50 m  1:06.06   
22  178  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  1:06.16   
23  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  50 m  1:06.18   
24  200  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  1:06.19   
25  86  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  50 m  1:06.24   
26  206  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  1:06.26   
27  101  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  1:07.17   
28  75  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  50 m  1:07.23   
29  188  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  1:07.32   
30  15  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  1:07.54   
31  198  Bergström Ebba  2000  VÄXJÖ SS  AZ3200  50 m  1:07.94   
32  12  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  50 m  1:08.02   
33  179  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  50 m  1:08.04   
34  133  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  1:08.65   
35  64  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  1:08.68   
36  13  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  50 m  1:08.99   
37  Drincic Adna  2001  ALVESTA SS  AP5201  50 m  1:10.27   
38  106  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  1:11.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
16_S
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Jakob Dorch (1985) 28.28 2011-06-18 
Distriktrekord Juniorer: Joakim Nielsen (1984) 28.55 2002-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
19  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  28.84   
152  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  50 m  29.08   
74  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  31.26   
175  Phung Stefan  1997  OSKARSHAMN  AC0997  50 m  31.56   
171  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  31.62   
54  Fröstberg Robin  1996  KALMAR SS  AA7196  50 m  31.65   
138  Linnér Simon  1999  MOTALA SS  AE1999  50 m  32.17   
36  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  32.30   
181  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  32.35   
10  160  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  32.39   
11  190  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  32.40   
12  59  Licina Adis  1994  KALMAR SS  AB3194  50 m  33.19   
13  131  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  33.38   
14  193  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  34.01   
15  98  Nemeth Johannes  1991  LASS  AI5791  50 m  34.09   
16  155  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  34.20   
17  145  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  50 m  34.38   
18  205  Löfsved Oskar  1999  VÄXJÖ SS  AK2599  50 m  34.76   
19  62  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  50 m  35.08   
20  91  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  36.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
17_S
Gren 17, 100m Bröstsim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Vilma Ekström (1994) 1:10.10 2014-07-05 
Distriktrekord Juniorer: Vilma Ekström (1994) 1:10.10 2014-07-05 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
78  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  1:10.10   
164  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  1:12.04   
76  Bergström Therése  1987  LASS  AM9687  50 m  1:13.78   
17  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  1:15.70   
30  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:16.43   
154  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  1:17.24   
83  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  50 m  1:18.67   
130  Wiesel-Axelsson Edit  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  1:18.84   
Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  1:18.92   
10  194  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  1:19.60   
11  174  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  1:20.03   
12  157  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  1:20.07   
13  25  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  1:20.56   
14  211  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  1:20.82   
15  179  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  50 m  1:20.95   
16  189  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  1:21.22   
17  79  Fransson Alma  1999  LASS  AN1299  50 m  1:21.45   
18  82  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  1:22.15   
19  110  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  50 m  1:23.85   
20  176  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  1:24.25   
21  107  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  50 m  1:25.29   
22  43  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  1:25.61   
23  209  Petersson Ebba  1998  VÄXJÖ SS  AP7898  50 m  1:25.82   
24  66  Wolfgang Tilde  2001  KALMAR SS  AH7601  50 m  1:26.51   
25  178  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  1:28.50   
26  13  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  50 m  1:28.59   
27  166  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  50 m  1:28.71   
28  90  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:25.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
18_S
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Pär Arvidsson (1960) 2:00.42 1979-08-18 
Distriktrekord Juniorer: Pär Arvidsson (1960) 2:01.22 1977-08-16 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
94  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  2:09.85   
159  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  2:15.64   
84  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:16.21   
18  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  50 m  2:21.51   
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:30.51   
10  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  2:30.51   
65  Stikáns Atis  1999  KALMAR SS  AR8799  50 m  2:34.88   
55  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  2:41.96   
201  Dzafic Mirza  2000  VÄXJÖ SS  AP5100  50 m  2:50.62   
10  187  Björnberg Axel  2000  VÄSTERVIK  AK1900  25 m  2:41.81   
11  170  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  2:45.08   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
19_S
Gren 19, 50m Ryggsim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Lova Andersson (2000) 29.82 2015-04-18 
Distriktrekord Juniorer: Lova Andersson (2000) 29.82 2015-04-18 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
129  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  29.82   
52  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  30.31   
158  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  30.99   
58  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  31.20   
143  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  31.49   
40  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  31.83   
23  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  31.97   
169  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  33.17   
202  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  33.90   
10  135  Åkesson Erika  2000  LJUNGBY SS  AA6600  50 m  34.14   
11  188  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  34.21   
12  104  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  50 m  34.26   
13  206  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  34.30   
14  Kaltak Lamia  2001  ALVESTA SS  AP3201  50 m  34.38   
15  60  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  34.49   
16  204  Landberg Julia  1999  VÄXJÖ SS  AD8499  50 m  34.50   
17  186  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  34.53   
18  177  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  50 m  34.57   
19  194  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  34.72   
20  92  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  34.80   
21  57  Jämtin Emmy  2000  KALMAR SS  AM5400  50 m  34.82   
22  96  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  50 m  34.86   
23  14  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  50 m  35.18   
24  64  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  35.27   
25  86  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  50 m  35.40   
26  133  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  35.92   
27  15  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  36.22   
28  26  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  36.39   
29  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  36.41   
30  106  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  36.49   
31  103  Rönnbäck Erika  1998  LASS  AF9498  50 m  36.79   
32  90  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  37.12   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
20_S
Gren 20, 4X100m Medley Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: 3:44.64 2009-07-02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
118  LASS herrar 1  LASS    50 m  3:51.73   
49  JÖNKÖPING herrar 1  JÖNKÖPING    50 m  4:04.51   
119  LASS herrar 2  LASS    50 m  4:15.02   
120  LASS herrar 3  LASS    50 m  4:17.17   
70  KALMAR SS herrar  KALMAR SS    50 m  4:17.20   
214  VÄXJÖ SS pojkar  1999  VÄXJÖ SS    50 m  4:29.96   
123  LASS herrar 4  LASS    50 m  4:42.22   
168  NKK herrar  NKK    25 m  3:47.69   
195  VÄSTERVIK herrar  VÄSTERVIK    25 m  4:13.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
21_S
Gren 21, 4X200m Frisim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: 8:19.40 2009-07-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
46  JÖNKÖPING damer 1  JÖNKÖPING    50 m  8:52.95   
68  KALMAR SS damer  KALMAR SS    50 m  8:57.80   
111  LASS damer 1  LASS    50 m  8:58.81   
47  JÖNKÖPING damer 2  JÖNKÖPING    50 m  9:15.52   
115  LASS damer 3  LASS    50 m  9:32.05   
114  LASS damer 2  LASS    50 m  9:38.72   
ALVESTA SS damer  ALVESTA SS    50 m  9:39.69   
213  VÄXJÖ SS flickor  2000  VÄXJÖ SS    50 m  9:41.31   
212  VÄXJÖ SS damer  VÄXJÖ SS    25 m  9:27.87   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
22_S
Gren 22, 1500m Frisim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-06-03 
Distriktrekord Juniorer: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
27  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  17:23.23   
108  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  18:19.89   
71  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  50 m  18:54.98   
215  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  50 m  19:08.56   
139  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  18:43.42   
36  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
23_S
Gren 23, 4X100m Frisim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: LASS, 3:19.93 2009-07-05 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
118  LASS herrar 1  LASS    50 m  3:26.74   
49  JÖNKÖPING herrar 1  JÖNKÖPING    50 m  3:28.87   
50  JÖNKÖPING herrar 2  JÖNKÖPING    50 m  3:41.48   
119  LASS herrar 2  LASS    50 m  3:43.42   
51  JÖNKÖPING herrar 3  JÖNKÖPING    50 m  3:50.14   
70  KALMAR SS herrar  KALMAR SS    50 m  3:57.19   
120  LASS herrar 3  LASS    50 m  3:58.53   
214  VÄXJÖ SS pojkar  1999  VÄXJÖ SS    50 m  4:02.54   
123  LASS herrar 4  LASS    50 m  4:03.49   
10  168  NKK herrar  NKK    25 m  3:27.76   
11  196  VÄSTERVIK herrar  2000  VÄSTERVIK    25 m  4:05.69   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
24_S
Gren 24, 400m Frisim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Gabriella Fagundez (1985) 4:13.19 2009-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Ann Berglund (1984) 4:18.70 1999-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
21  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  4:35.04   
186  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  4:41.31   
39  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  4:47.55   
Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  4:54.29   
101  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  4:54.43   
106  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  4:55.09   
44  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  4:58.48   
85  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  5:00.06   
200  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  5:01.68   
10  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  50 m  5:11.06   
11  15  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  5:14.16   
12  16  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  50 m  5:16.04   
13  26  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  5:31.73   
14  35  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  4:37.35   
15  40  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m     
16  97  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
25_S
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Axel Pettersson (1995) 2:00.41 2014-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Axel Pettersson (1995) 2:00.41 2014-04-27 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
37  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  2:00.86   
155  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:10.62   
100  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  2:15.52   
77  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  2:15.63   
Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  50 m  2:19.03   
208  Ottosson Marcus  1997  VÄXJÖ SS  AD7197  50 m  2:20.07   
199  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  2:26.21   
144  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:28.69   
61  Loo Kristoffer  1997  KALMAR SS  AH0197  50 m  2:29.42   
10  190  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  2:29.88   
11  184  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  50 m  2:31.57   
12  162  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  50 m  2:32.48   
13  91  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  2:32.78   
14  55  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  2:32.85   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
26_S
Gren 26, 200m Bröstsim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Therese Bergström (1987) 2:31.67 2009-07-02 
Distriktrekord Juniorer: Vilma Ekström (1994) 2:32.30 2014-07-02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
78  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  2:32.30   
164  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:34.00   
45  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  2:42.38   
30  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:42.86   
76  Bergström Therése  1987  LASS  AM9687  50 m  2:45.61   
17  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  2:47.52   
211  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  2:47.66   
Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  2:48.50   
174  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  2:51.84   
10  25  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  2:54.04   
11  189  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  2:54.63   
12  83  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  50 m  2:54.72   
13  130  Wiesel-Axelsson Edit  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  2:58.26   
14  82  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  2:58.88   
15  110  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  50 m  2:59.65   
16  63  Rasmussen Sara  1997  KALMAR SS  AV2297  50 m  3:06.37   
17  90  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  3:06.56   
18  107  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  50 m  3:09.59   
19  179  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  50 m  3:09.90   
20  66  Wolfgang Tilde  2001  KALMAR SS  AH7601  50 m  3:11.05   
21  13  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  50 m  3:18.72   
22  43  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  3:20.76   
23  209  Petersson Ebba  1998  VÄXJÖ SS  AP7898  25 m  2:56.94   
24  166  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  3:08.84   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
27_S
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-16 
Distriktrekord Juniorer: Marcus Piehl (1985) 24.51 2003-07-30 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
161  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  24.80   
77  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  24.97   
95  Linge Alexander  1992  LASS  AG0592  50 m  25.17   
102  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  25.41   
94  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  26.15   
131  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  26.16   
148  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  26.18   
29  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  26.25   
31  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  26.26   
10  171  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  26.45   
11  132  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  26.78   
12  155  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  26.83   
13  152  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  50 m  26.84   
14  208  Ottosson Marcus  1997  VÄXJÖ SS  AD7197  50 m  27.34   
15  109  Törnström Thomas  1992  LASS  AG1592  50 m  27.40   
16  84  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  27.48   
17  181  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  27.58   
18  190  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  27.59   
19  191  Silic Ademir  1998  VÄSTERVIK  AS0798  50 m  27.96   
20  53  Evaldsson Mattias  1997  KALMAR SS  AQ4597  50 m  27.97   
21  54  Fröstberg Robin  1996  KALMAR SS  AA7196  50 m  28.12   
22  134  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  28.27   
23  19  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  28.80   
24  10  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  28.84   
25  91  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  28.94   
26  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  29.39   
27  156  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  29.41   
28  170  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  29.57   
29  205  Löfsved Oskar  1999  VÄXJÖ SS  AK2599  50 m  29.62   
30  65  Stikáns Atis  1999  KALMAR SS  AR8799  50 m  29.66   
31  201  Dzafic Mirza  2000  VÄXJÖ SS  AP5100  50 m  29.78   
32  144  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  29.80   
33  193  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  30.18   
34  145  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  50 m  31.20   
35  98  Nemeth Johannes  1991  LASS  AI5791  25 m  28.23   
36  187  Björnberg Axel  2000  VÄSTERVIK  AK1900  25 m  28.76   
37  18  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
28_S
Gren 28, 50m Frisim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Rebecka Palm (1990) 25.95 2014-07-05 
Distriktrekord Juniorer: Klara Thormalm (1998) 26.07 2014-07-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  26.07   
52  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  27.46   
186  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  27.48   
143  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  27.67   
129  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  27.68   
21  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  27.78   
97  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  50 m  27.87   
58  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  27.99   
39  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  28.02   
10  169  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  28.18   
11  35  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  28.27   
12  40  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  28.54   
13  176  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  29.01   
14  41  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  29.28   
15  85  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  29.36   
16  178  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  29.39   
17  194  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  29.51   
18  188  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  29.68   
19  14  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  50 m  29.74   
20  25  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  29.87   
21  202  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  30.01   
22  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  50 m  30.14   
23  86  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  50 m  30.27   
24  Drincic Adna  2001  ALVESTA SS  AP5201  50 m  30.38   
25  57  Jämtin Emmy  2000  KALMAR SS  AM5400  50 m  30.39   
26  79  Fransson Alma  1999  LASS  AN1299  50 m  30.39   
27  75  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  50 m  30.43   
28  206  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  30.63   
29  135  Åkesson Erika  2000  LJUNGBY SS  AA6600  50 m  30.64   
30  200  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  30.68   
31  179  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  50 m  30.69   
32  180  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  50 m  30.75   
33  12  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  50 m  30.78   
34  13  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  50 m  30.81   
35  64  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  30.82   
36  211  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  30.87   
37  60  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  30.93   
38  198  Bergström Ebba  2000  VÄXJÖ SS  AZ3200  50 m  30.94   
39  73  Andersson Beatrice  1998  LASS  AL0898  50 m  31.04   
40  133  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  31.06   
41  130  Wiesel-Axelsson Edit  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  31.15   
42  103  Rönnbäck Erika  1998  LASS  AF9498  50 m  31.22   
43  106  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  31.25   
44  101  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  31.71   
45  105  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  50 m  31.94   
46  164  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  27.63   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
29_S
Gren 29, 200m Medley Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Anton Andersson (1993) 2:07.63 2014-07-06 
Distriktrekord Juniorer: Anton Andersson (1993) 2:07.64 2012-06-28 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
72  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  2:07.63   
22  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  2:09.66   
24  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  2:14.04   
31  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  2:14.84   
160  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  2:16.27   
36  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  2:19.85   
74  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  2:23.04   
181  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:23.89   
Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  50 m  2:25.10   
10  175  Phung Stefan  1997  OSKARSHAMN  AC0997  50 m  2:27.66   
11  55  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  2:28.91   
12  193  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  2:29.92   
13  62  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  50 m  2:33.29   
14  134  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  2:35.30   
15  131  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  2:38.38   
16  156  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  2:22.08   
17  18  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  2:22.57   
18  19  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
30_S
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Martina Granström (1991) 58.07 2012-05-25 
Distriktrekord Juniorer: Martina Granström (1991) 59.05 2011-06-08 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
158  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  1:03.51   
21  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  1:04.12   
78  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  1:04.16   
143  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  1:04.70   
28  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  50 m  1:07.62   
23  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  1:08.24   
142  Thor Ellen  1997  MOTALA SS  AE0497  50 m  1:08.76   
30  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:09.06   
63  Rasmussen Sara  1997  KALMAR SS  AV2297  50 m  1:09.12   
10  60  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  1:09.45   
11  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  50 m  1:09.89   
12  64  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  1:10.50   
13  26  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  1:10.89   
14  206  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  1:11.02   
15  15  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  1:11.46   
16  169  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  1:11.47   
17  133  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  1:11.70   
18  85  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  1:11.95   
19  44  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  1:12.00   
20  41  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  1:12.38   
21  14  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  50 m  1:13.50   
22  58  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  1:13.71   
23  176  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  1:13.77   
24  178  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  1:15.02   
25  79  Fransson Alma  1999  LASS  AN1299  50 m  1:16.03   
26  73  Andersson Beatrice  1998  LASS  AL0898  50 m  1:16.65   
27  75  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  50 m  1:17.63   
28  165  Vestgård Andrea  1998  NKK  AN6698  50 m  1:17.98   
29  43  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:14.35   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
31_S
Gren 31, 800m Frisim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz (1968) 8:02.78 1988-03-23 
Distriktrekord Juniorer: Anders Holmertz (1968) 8:08.06 1985-07-07 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
29  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  8:13.17   
34  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  9:00.72   
84  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  9:13.70   
10  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  9:27.06   
108  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  9:33.64   
139  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  9:45.36   
159  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  8:35.39   
33  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  8:41.59   
27  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  8:50.39   
10  42  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  9:10.91   
11  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  9:53.29   
12  99  Nikolic Toni  1999  LASS  AB5199  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
32_S
Gren 32, 4X100m Frisim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: 3:50.14 2009-07-02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
46  JÖNKÖPING damer 1  JÖNKÖPING    50 m  3:57.88   
111  LASS damer 1  LASS    50 m  4:03.40   
47  JÖNKÖPING damer 2  JÖNKÖPING    50 m  4:05.76   
48  JÖNKÖPING damer 3  JÖNKÖPING    50 m  4:16.17   
115  LASS damer 3  LASS    50 m  4:17.58   
114  LASS damer 2  LASS    50 m  4:17.96   
ALVESTA SS damer  ALVESTA SS    50 m  4:26.51   
183  HVETLANDA damer lag 1  HVETLANDA    50 m  4:28.99   
213  VÄXJÖ SS flickor  2000  VÄXJÖ SS    50 m  4:29.91   
10  116  LASS damer 4  LASS    50 m  4:32.00   
11  167  NKK damer  NKK    25 m  3:58.41   
12  68  KALMAR SS damer  KALMAR SS    25 m  4:06.45   
13  136  LJUNGBY SS damer [2000]  2000  LJUNGBY SS    25 m  4:23.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
33_S
Gren 33, 400m Frisim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz (1968) 3:49.21 1988-08-03 
Distriktrekord Juniorer: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
29  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  3:58.77   
34  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  4:06.24   
160  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:10.43   
159  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  4:15.57   
33  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  4:21.60   
84  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  4:27.29   
36  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  4:28.94   
27  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  4:29.62   
42  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  4:29.83   
10  108  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  4:35.22   
11  199  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  4:38.40   
12  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  4:41.33   
13  139  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  4:42.02   
14  99  Nikolic Toni  1999  LASS  AB5199  50 m  4:53.43   
15  61  Loo Kristoffer  1997  KALMAR SS  AH0197  25 m  4:32.38   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
34_S
Gren 34, 200m Ryggsim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Carin Möller (1983) 2:16.28 2006-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Beatrice Andersson (1989) 2:18.42 2009-07-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
52  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:18.50   
23  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  2:26.48   
129  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  2:26.52   
158  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  2:26.91   
40  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  2:30.68   
186  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  2:32.63   
60  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  2:34.51   
206  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  2:39.00   
194  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  2:39.62   
10  106  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  2:41.23   
11  90  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  2:42.19   
12  204  Landberg Julia  1999  VÄXJÖ SS  AD8499  50 m  2:42.24   
13  Kaltak Lamia  2001  ALVESTA SS  AP3201  50 m  2:43.28   
14  15  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  2:45.35   
15  26  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:45.36   
16  103  Rönnbäck Erika  1998  LASS  AF9498  50 m  2:48.45   
17  96  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  50 m  2:50.80   
18  101  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  2:54.58   
19  92  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  2:55.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
35_S
Gren 35, 200m Bröstsim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Jakob Dorch (1985) 2:21.62 2011-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Joakim Nielsen (1984) 2:21.73 2002-07-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
19  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  2:22.76   
74  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  2:31.28   
54  Fröstberg Robin  1996  KALMAR SS  AA7196  50 m  2:33.94   
10  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  2:36.70   
138  Linnér Simon  1999  MOTALA SS  AE1999  50 m  2:38.64   
175  Phung Stefan  1997  OSKARSHAMN  AC0997  50 m  2:39.14   
193  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  2:41.76   
205  Löfsved Oskar  1999  VÄXJÖ SS  AK2599  50 m  2:48.28   
145  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  50 m  2:53.66   
10  72  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  2:25.44   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
36_S
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Rebecka Palm (1990) 26.78 2014-07-05 
Distriktrekord Juniorer: Rebecka Palm (1990) 27.44 2009-07-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
158  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  28.96   
23  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  29.03   
129  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  29.03   
78  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  29.68   
52  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  29.75   
147  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  29.89   
58  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  30.05   
28  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  50 m  30.13   
186  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  30.37   
10  142  Thor Ellen  1997  MOTALA SS  AE0497  50 m  30.54   
11  178  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  30.81   
12  169  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  31.06   
13  135  Åkesson Erika  2000  LJUNGBY SS  AA6600  50 m  31.08   
14  41  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  31.09   
15  35  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  31.16   
16  63  Rasmussen Sara  1997  KALMAR SS  AV2297  50 m  31.19   
17  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  50 m  31.42   
18  14  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  50 m  31.48   
19  133  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  31.52   
20  64  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  31.53   
21  30  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  31.66   
22  188  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  31.85   
23  73  Andersson Beatrice  1998  LASS  AL0898  50 m  32.29   
24  82  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  32.31   
25  83  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  50 m  32.55   
26  165  Vestgård Andrea  1998  NKK  AN6698  50 m  32.64   
27  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  50 m  32.79   
28  75  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  50 m  32.88   
29  130  Wiesel-Axelsson Edit  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  32.93   
30  180  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  50 m  33.63   
31  85  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  34.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
37_S
Gren 37, 50m Frisim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Marcus Piehl (1985) 22.85 2009-07-06 
Distriktrekord Juniorer: Oscar Ekström (1994) 22.94 2014-07-05 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
77  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  22.94   
22  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  23.67   
95  Linge Alexander  1992  LASS  AG0592  50 m  23.82   
152  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  50 m  24.19   
148  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  24.27   
24  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  24.31   
102  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  24.38   
146  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  24.58   
37  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  24.59   
10  109  Törnström Thomas  1992  LASS  AG1592  50 m  24.76   
11  171  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  25.05   
12  81  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  25.22   
13  34  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  25.37   
14  100  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  25.41   
15  132  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  25.55   
16  190  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  25.64   
17  18  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  50 m  25.76   
18  131  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  25.77   
19  181  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  25.86   
20  59  Licina Adis  1994  KALMAR SS  AB3194  50 m  26.14   
21  94  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  26.21   
22  98  Nemeth Johannes  1991  LASS  AI5791  50 m  26.47   
23  74  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  26.57   
24  156  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  27.01   
25  62  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  50 m  27.02   
26  185  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  27.13   
27  134  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  27.15   
28  205  Löfsved Oskar  1999  VÄXJÖ SS  AK2599  50 m  27.23   
29  99  Nikolic Toni  1999  LASS  AB5199  50 m  27.32   
30  53  Evaldsson Mattias  1997  KALMAR SS  AQ4597  50 m  27.34   
31  170  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  27.35   
32  91  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  27.58   
33  144  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  27.66   
34  216  Madebrink Harald  1998  KALMAR SS  AV6198  50 m  27.82   
35  162  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  50 m  27.92   
36  207  Olastuen Gabriel  1999  VÄXJÖ SS  AR4399  50 m  28.34   
37  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  28.54   
38  108  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  28.58   
39  199  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  28.71   
40  19  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  25 m  25.96   
41  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  25 m  26.41   
42  138  Linnér Simon  1999  MOTALA SS  AE1999  25 m  26.57   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
38_S
Gren 38, 200m Medley Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Martina Granström (1991) 2:15.03 2012-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Sara Thydén (1989) 2:16.87 2007-02-10 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  2:23.51   
164  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:25.59   
30  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:28.42   
21  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  2:29.89   
143  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  2:31.08   
17  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  2:31.16   
76  Bergström Therése  1987  LASS  AM9687  50 m  2:36.50   
60  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  2:38.30   
129  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  2:39.07   
10  90  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  2:39.21   
11  211  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  2:39.21   
12  154  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  2:40.72   
13  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  2:40.90   
14  25  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  2:41.17   
15  200  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  2:42.11   
16  63  Rasmussen Sara  1997  KALMAR SS  AV2297  50 m  2:42.14   
17  79  Fransson Alma  1999  LASS  AN1299  50 m  2:42.21   
18  41  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  2:42.57   
19  82  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  2:42.87   
20  206  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  2:43.04   
21  157  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  2:43.80   
22  178  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  2:45.48   
23  174  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  2:45.60   
24  26  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:47.60   
25  73  Andersson Beatrice  1998  LASS  AL0898  50 m  2:47.80   
26  43  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  2:47.87   
27  180  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  50 m  2:50.53   
28  176  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  2:51.77   
29  130  Wiesel-Axelsson Edit  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  2:51.97   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
39_S
Gren 39, 100m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Lars Frölander (1974) 52.15 2008-07-14 
Distriktrekord Juniorer: Oscar Ekström (1994) 54.40 2014-07-05 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
77  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  54.40   
95  Linge Alexander  1992  LASS  AG0592  50 m  54.65   
102  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  55.69   
161  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  55.80   
31  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  56.15   
94  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  58.39   
146  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  58.74   
148  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  59.40   
155  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  59.86   
10  84  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  1:00.29   
11  160  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  1:00.51   
12  159  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  1:00.64   
13  208  Ottosson Marcus  1997  VÄXJÖ SS  AD7197  50 m  1:00.75   
14  131  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  1:01.11   
15  36  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  1:01.28   
16  171  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  1:01.28   
17  181  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  1:01.93   
18  191  Silic Ademir  1998  VÄSTERVIK  AS0798  50 m  1:02.06   
19  54  Fröstberg Robin  1996  KALMAR SS  AA7196  50 m  1:02.21   
20  190  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:02.25   
21  100  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  1:02.58   
22  18  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  50 m  1:02.63   
23  81  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  1:02.75   
24  10  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  1:03.33   
25  156  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  1:04.40   
26  91  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  1:04.69   
27  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  50 m  1:04.92   
28  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  1:05.56   
29  33  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  1:05.60   
30  62  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  50 m  1:05.93   
31  144  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  1:06.58   
32  65  Stikáns Atis  1999  KALMAR SS  AR8799  50 m  1:06.61   
33  201  Dzafic Mirza  2000  VÄXJÖ SS  AP5100  50 m  1:06.98   
34  55  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  1:07.51   
35  170  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  1:07.88   
36  134  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  1:07.96   
37  193  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  1:07.96   
38  187  Björnberg Axel  2000  VÄSTERVIK  AK1900  25 m  1:04.96   
39  132  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 
40_S
Gren 40, 800m Frisim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Åsa Sandlund (1979) 8:47.44 2002-07-04 
Distriktrekord Juniorer: Ann Berglund (1984) 8:53.03 2000-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  10:01.99   
101  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  10:02.12   
85  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  10:31.95   
39  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  25 m  9:47.54   
44  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  9:53.10   
Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  9:57.30   
15  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  10:01.62   
200  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  10:03.42   
16  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  10:05.78   
10  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  10:45.36   
11  217  Varga Emma  1997  SK NEPTUN    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner