2020-04-08   21:30:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM Östsvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 6/6 Klockan 10.00 (Insim kl 09.00)

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 2015    Utskriftsdatum  06 juni 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juni 2015         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Finaler (4) 
Distriktrekord Seniorer: Gabriella Fagundez (1985) 1:58.42 2009-07-30 
Distriktrekord Juniorer: Tina Gustafsosn (1962) 2:03.42 1980-06-27 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
179  Ebba Melin  1998  BF8498  HVETLANDA    25m  2:25.18 
Adna Drincic  2001  AP5201  ALVESTA SS    50m  2:31.77 
Stina Bengtsson  1998  AS5498  ALVESTA SS    50m  2:28.28 
57  Emmy Jämtin  2000  AM5400  KALMAR SS    50m  2:29.01 
151  Josefine Härdelin  2001  AF4601  NKK    50m  2:40.06 
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
211  Clara Örnhem  2002  AE2402  VÄXJÖ SS    50m  2:27.44 
198  Ebba Bergström  2000  AZ3200  VÄXJÖ SS    50m  2:26.73 
79  Alma Fransson  1999  AN1299  LASS    50m  2:24.87 
206  Natalie Noreblad  2002  AS0202  VÄXJÖ SS    50m  2:23.97 
103  Erika Rönnbäck  1998  AF9498  LASS    50m  2:24.06 
106  Alice Thörnros  2001  AT8601  LASS    50m  2:24.94 
105  Felicia Smedbäck  2000  BL6600  LASS    50m  2:27.39 
26  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m  2:28.14 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
202  Fanny Elingfors  1998  AU8298  VÄXJÖ SS    50m  2:23.69 
200  Saga Bodsjö  2002  AE1402  VÄXJÖ SS    50m  2:23.17 
Julia Åstrand  1999  AT7499  ALVESTA SS    50m  2:21.37 
44  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    50m  2:20.89 
101  Andrea Palm  2000  AF7200  LASS    50m  2:21.22 
73  Beatrice Andersson  1998  AL0898  LASS    50m  2:22.20 
Klara Leijon  1999  AT8499  ALVESTA SS    50m  2:23.20 
15  Agnes Arberg  2001  AF6201  JÖNKÖPING    50m  2:23.82 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
169  Annie Myrlander  1995  AB5295  NÄSSJÖ    50m  2:17.11 
203  Johanna Johnsson  1997  AA6297  VÄXJÖ SS    50m  2:16.35 
39  Antonia Prior  1999  AB2499  JÖNKÖPING    50m  2:14.49 
147  Michelle Franzén  1993  AN0893  NKK    50m  2:08.76 
186  Fanny Trollstad  1997  AH5497  VÄRNAMO SS    50m  2:09.87 
97  Emma Magnusson  1998  AL9698  LASS    50m  2:16.26 
35  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    50m  2:16.38 
85  Elin Gunnarsson  2002  AJ6802  LASS    50m  2:18.50 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner