Program för SM/NSM (50 m)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Laji 1, 100m PU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lähteenmäki Leo | 1991 | SWIM | S9 | 25 m | 1:02.84 | 1:04.84 | |
2 | Kantonen Tatu | 1984 | RaisU | S14 | 25 m | 1:38.71 | 1:40.71 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 2, 100m PU Naiset VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Taipale Anni | 1985 | ORCA | S14 | 25 m | 2:04.75 | 2:06.75 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet Nuori |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 1:49.83 1991-08-21 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Väre Hannes | 1997 | RiUS | 25 m | 1:52.65 | 1:56.65 | ||
2 | Smeds Kaj | 1998 | ÅSK | 25 m | 1:54.12 | 1:58.12 | ||
3 | Hatunen Lauri | 1998 | VUS-VSS | 25 m | 1:54.15 | 1:58.15 | ||
4 | Rannikko Otto | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:55.22 | 1:59.22 | ||
5 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:00.04 | 2:00.04 | ||
6 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 25 m | 1:56.08 | 2:00.08 | ||
7 | Martikainen Emil | 1997 | RaUS | 50 m | 2:00.19 | 2:00.19 | ||
8 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:56.21 | 2:00.21 | ||
9 | Lampinen Elias | 1997 | NumKis | 25 m | 1:56.72 | 2:00.72 | ||
10 | Reunanen Niklas | 1998 | HäUS | 25 m | 1:57.10 | 2:01.10 | ||
11 | Horst Santeri | 1997 | AUi | 50 m | 2:01.71 | 2:01.71 | ||
12 | Löyttyniemi Jaakko | 1997 | HäUS | 25 m | 1:58.25 | 2:02.25 | ||
13 | Routila Jussi | 2000 | RaisU | 25 m | 1:58.88 | 2:02.88 | ||
14 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 25 m | 1:59.47 | 2:03.47 | ||
15 | Heinilä Jami | 2000 | HSS | 25 m | 1:59.52 | 2:03.52 | ||
16 | Pakarinen Alari | 1998 | HSS | 50 m | 2:03.80 | 2:03.80 | ||
17 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 50 m | 2:04.34 | 2:04.34 | ||
18 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 25 m | 2:01.01 | 2:05.01 | ||
19 | Tähtivuori Aaro | 1998 | HSS | 25 m | 2:01.94 | 2:05.94 | ||
20 | Strömberg Jan | 1999 | Cetus | 25 m | 2:02.14 | 2:06.14 | ||
21 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 25 m | 2:02.36 | 2:06.36 | ||
22 | Paavilainen Esa | 1997 | Cetus | 50 m | 2:06.41 | 2:06.41 | ||
23 | Huhtala Santeri | 1998 | Cetus | 25 m | 2:02.41 | 2:06.41 | ||
24 | Heino Akseli | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:06.50 | 2:06.50 | ||
25 | Kallinen Konsta | 1999 | OuLo | 50 m | 2:06.97 | 2:06.97 | ||
26 | Kotiranta Joonas | 1998 | Cetus | 50 m | 2:07.52 | 2:07.52 | ||
27 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 25 m | 2:04.48 | 2:08.48 | ||
28 | Kuosmanen Jami | 1998 | LaUS | 25 m | 2:04.62 | 2:08.62 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet Aikuinen |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 1:49.83 1991-08-21 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Juopperi Sami | 1992 | Cetus | 25 m | 1:48.49 | 1:52.49 | ||
2 | Schmid Aleksi | 1996 | ÅSK | 50 m | 1:52.95 | 1:52.95 | ||
3 | Ruohoniemi Miikka | 1993 | SWIM | 25 m | 1:49.31 | 1:53.31 | ||
4 | Eskelinen Aleksi | 1988 | Cetus | 25 m | 1:49.62 | 1:53.62 | ||
5 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 25 m | 1:49.65 | 1:53.65 | ||
6 | Eriksson Tony | 1995 | JUK | 25 m | 1:49.70 | 1:53.70 | ||
7 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 50 m | 1:54.28 | 1:54.28 | ||
8 | Dobrzhanskiy Anton | 1992 | SWIM | 25 m | 1:50.56 | 1:54.56 | ||
9 | Herrala Anton | 1993 | TaTU | 25 m | 1:50.82 | 1:54.82 | ||
10 | Junninen Tapio | 1995 | Vanders | 50 m | 1:55.57 | 1:55.57 | ||
11 | Soini Eetu | 1996 | RaisU | 25 m | 1:51.95 | 1:55.95 | ||
12 | Väre Hannes | 1997 | RiUS | 25 m | 1:52.65 | 1:56.65 | ||
13 | Carlsson Gustav | 1993 | RaisU | 25 m | 1:53.04 | 1:57.04 | ||
14 | Myllyaho Matti | 1995 | VUS-VSS | 25 m | 1:53.14 | 1:57.14 | ||
15 | Lindroos Johannes | 1996 | RaisU | 25 m | 1:53.98 | 1:57.98 | ||
16 | Smeds Kaj | 1998 | ÅSK | 25 m | 1:54.12 | 1:58.12 | ||
17 | Hatunen Lauri | 1998 | VUS-VSS | 25 m | 1:54.15 | 1:58.15 | ||
18 | Roiko-Jokela Tapio | 1996 | SWIM | 25 m | 1:54.23 | 1:58.23 | ||
19 | Pyykkönen Kalle | 1996 | UiTa | 25 m | 1:54.29 | 1:58.29 | ||
20 | Viilos Antti | 1989 | SWIM | 50 m | 1:58.74 | 1:58.74 | ||
21 | Rannikko Otto | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:55.22 | 1:59.22 | ||
22 | Kitinoja Joni | 1996 | KeUi | 25 m | 1:55.94 | 1:59.94 | ||
23 | Pilpola Lauri | 1993 | ÅSK | 25 m | 1:56.03 | 2:00.03 | ||
24 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:00.04 | 2:00.04 | ||
25 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 25 m | 1:56.08 | 2:00.08 | ||
26 | Eerola Juho | 1995 | TaTU | 50 m | 2:00.11 | 2:00.11 | ||
27 | Martikainen Emil | 1997 | RaUS | 50 m | 2:00.19 | 2:00.19 | ||
28 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:56.21 | 2:00.21 | ||
29 | Kuittinen Otto | 1995 | SiHy | 50 m | 2:00.61 | 2:00.61 | ||
30 | Lampinen Elias | 1997 | NumKis | 25 m | 1:56.72 | 2:00.72 | ||
31 | Reunanen Niklas | 1998 | HäUS | 25 m | 1:57.10 | 2:01.10 | ||
32 | Talvitie Kristian | 1995 | HSS | 50 m | 2:01.45 | 2:01.45 | ||
33 | Horst Santeri | 1997 | AUi | 50 m | 2:01.71 | 2:01.71 | ||
34 | Lehtonen Peik | 1991 | HSS | 50 m | 2:02.05 | 2:02.05 | ||
35 | Löyttyniemi Jaakko | 1997 | HäUS | 25 m | 1:58.25 | 2:02.25 | ||
36 | Järvinen Aleksanteri | 1996 | SCR | 50 m | 2:02.30 | 2:02.30 | ||
37 | Kallio Jimi | 1993 | VUS-VSS | 25 m | 1:58.35 | 2:02.35 | ||
38 | Vuoriainen Samu | 1995 | ORCA | 25 m | 1:58.46 | 2:02.46 | ||
39 | Routila Jussi | 2000 | RaisU | 25 m | 1:58.88 | 2:02.88 | ||
40 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 25 m | 1:59.47 | 2:03.47 | ||
41 | Heinilä Jami | 2000 | HSS | 25 m | 1:59.52 | 2:03.52 | ||
42 | Nygård Alex | 1996 | VUS-VSS | 25 m | 1:59.59 | 2:03.59 | ||
43 | Pakarinen Alari | 1998 | HSS | 50 m | 2:03.80 | 2:03.80 | ||
44 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 50 m | 2:04.34 | 2:04.34 | ||
45 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 25 m | 2:01.01 | 2:05.01 | ||
46 | Tähtivuori Aaro | 1998 | HSS | 25 m | 2:01.94 | 2:05.94 | ||
47 | Strömberg Jan | 1999 | Cetus | 25 m | 2:02.14 | 2:06.14 | ||
48 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 25 m | 2:02.36 | 2:06.36 | ||
49 | Huhtala Santeri | 1998 | Cetus | 25 m | 2:02.41 | 2:06.41 | ||
50 | Paavilainen Esa | 1997 | Cetus | 50 m | 2:06.41 | 2:06.41 | ||
51 | Heino Akseli | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:06.50 | 2:06.50 | ||
52 | Kallinen Konsta | 1999 | OuLo | 50 m | 2:06.97 | 2:06.97 | ||
53 | Kotiranta Joonas | 1998 | Cetus | 50 m | 2:07.52 | 2:07.52 | ||
54 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 25 m | 2:04.48 | 2:08.48 | ||
55 | Kuosmanen Jami | 1998 | LaUS | 25 m | 2:04.62 | 2:08.62 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset Aikuinen |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Laukkanen Jenna | 1995 | SCV | 50 m | 31.23 | 31.23 | ||
2 | Kivirinta Veera | 1995 | OU | 50 m | 31.57 | 31.57 | ||
3 | Mäkinen Anna | 1995 | UiTa | 50 m | 32.20 | 32.20 | ||
4 | Känsäkoski Silja | 1997 | OU | 25 m | 30.74 | 32.24 | ||
5 | Hulkko Ida | 1998 | MiUS | 50 m | 32.48 | 32.48 | ||
6 | Siiskonen Maria | 1997 | KuUS | 50 m | 32.56 | 32.56 | ||
7 | Niemi Marlene | 1992 | SWIM | 25 m | 31.16 | 32.66 | ||
8 | Pulkkinen Suvi | 1988 | HäUS | 50 m | 32.97 | 32.97 | ||
9 | Ponomareva Alisa | 1991 | VUS-VSS | 25 m | 31.80 | 33.30 | ||
10 | Bergström Erika | 1996 | RaisU | 50 m | 33.34 | 33.34 | ||
11 | Laukkanen Noora | 1993 | Cetus | 50 m | 33.45 | 33.45 | ||
12 | Eloranta Emilia | 1997 | Cetus | 50 m | 33.46 | 33.46 | ||
13 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 50 m | 33.53 | 33.53 | ||
14 | Koski Moona | 1999 | UI | 50 m | 33.60 | 33.60 | ||
15 | Lahtinen Emilia | 1996 | UiTa | 50 m | 33.92 | 33.92 | ||
16 | Lehtonen Aura | 1998 | HSS | 50 m | 33.92 | 33.92 | ||
17 | Wahlstedt Rebecca | 1997 | Cetus | 50 m | 33.95 | 33.95 | ||
18 | Ikonen Sanni | 1998 | LaUS | 50 m | 34.02 | 34.02 | ||
19 | Pahkala Reetta | 1997 | OuLo | 50 m | 34.52 | 34.52 | ||
20 | Virkkunen Selina | 1997 | HäUS | 50 m | 34.65 | 34.65 | ||
21 | Palo Saara | 1996 | SeUi | 50 m | 34.67 | 34.67 | ||
22 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 34.86 | 34.86 | ||
23 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 50 m | 34.87 | 34.87 | ||
24 | Pihkamäki Eveliina | 1998 | RiUS | 25 m | 33.44 | 34.94 | ||
25 | Hämäläinen Lotta | 1998 | HSS | 50 m | 35.11 | 35.11 | ||
26 | Karppinen Janette | 1996 | OuLo | 50 m | 35.14 | 35.14 | ||
27 | Kuulasmaa Lotta | 1994 | SCR | 50 m | 35.18 | 35.18 | ||
28 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 50 m | 35.29 | 35.29 | ||
29 | Risteelä Sofia | 1993 | OU | 50 m | 35.36 | 35.36 | ||
30 | Kareinen Hanna | 2000 | KeUi | 50 m | 35.39 | 35.39 | ||
31 | Fröblom Sini | 1995 | SiHy | 25 m | 33.90 | 35.40 | ||
32 | Liukkonen Aliisa | 1999 | HäUS | 50 m | 35.55 | 35.55 | ||
33 | Strengell Riina | 1997 | Cetus | 25 m | 34.10 | 35.60 | ||
34 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 50 m | 35.70 | 35.70 | ||
35 | Tsvetkova Alika | 2000 | ÅSK | 50 m | 35.71 | 35.71 | ||
36 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 35.73 | 35.73 | ||
37 | Hirvo Maija | 1997 | HSS | 50 m | 35.74 | 35.74 | ||
38 | Kotka Minni | 1998 | Cetus | 25 m | 34.25 | 35.75 | ||
39 | Bruneau Julia | 1999 | LaUS | 50 m | 35.80 | 35.80 | ||
40 | Murto Anniina | 2001 | PUS | 50 m | 35.87 | 35.87 | ||
41 | Partinen Pinja | 1999 | JoUS | 50 m | 35.89 | 35.89 | ||
42 | Åman Nadja | 1996 | OuLo | 50 m | 36.04 | 36.04 | ||
43 | Österlund Tea | 1998 | SWIM | 25 m | 34.55 | 36.05 | ||
44 | Ayarci Melek | 1999 | LaUS | 50 m | 36.10 | 36.10 | ||
45 | Tanninen Elviira | 1999 | PoPy | 50 m | 36.16 | 36.16 | ||
46 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 36.21 | 36.21 | ||
47 | Kuusjärvi Eerica | 1999 | RaisU | 50 m | 36.24 | 36.24 | ||
48 | Ingberg Emma | 1999 | SiWa | 50 m | 36.37 | 36.37 | ||
49 | Aho Lotta | 1999 | HäUS | 50 m | 36.46 | 36.46 | ||
50 | Mäkinen Roosa | 1999 | UiTa | 50 m | 36.48 | 36.48 | ||
51 | Ruotsalainen Vilma | 1996 | LrU | 50 m | 36.51 | 36.51 | ||
52 | Havo Vilma | 1999 | HSS | 25 m | 35.06 | 36.56 | ||
53 | Linko Sanna | 1992 | Cetus | 25 m | 35.09 | 36.59 | ||
54 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 50 m | 36.64 | 36.64 | ||
55 | Laukkanen Jonna | 1998 | SCV | 50 m | 36.68 | 36.68 | ||
56 | Pirhonen Fanni | 2000 | UiTa | 50 m | 36.76 | 36.76 | ||
57 | Luoma Ninni | 1998 | UiTa | 25 m | 35.29 | 36.79 | ||
58 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 36.85 | 36.85 | ||
59 | Tahvanainen Ida | 1997 | UiTa | 25 m | 35.40 | 36.90 | ||
60 | Mikkonen Saija | 2001 | TuUS | 50 m | 36.91 | 36.91 | ||
61 | Karhu Laura | 1995 | SUS | 50 m | 36.94 | 36.94 | ||
62 | Miettinen Jenna | 1999 | VUS-VSS | 50 m | 36.94 | 36.94 | ||
63 | Raiski Lotta | 1998 | LaUS | 50 m | 36.95 | 36.95 | ||
64 | Leppänen Emilia | 1999 | SWIM | 50 m | 37.02 | 37.02 | ||
65 | Ripatti Maria | 1987 | JUK | 50 m | 37.02 | 37.02 | ||
66 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 25 m | 35.58 | 37.08 | ||
67 | Rantamäki Ella | 1998 | PUS | 25 m | 35.59 | 37.09 | ||
68 | Kotiranta Eevi | 2001 | AQUILA | 50 m | 37.11 | 37.11 | ||
69 | Pihlajamäki Alexandra | 1998 | KUS-GSS | 50 m | 37.11 | 37.11 | ||
70 | Andelin Roosa | 1998 | HyUS | 50 m | 37.23 | 37.23 | ||
71 | Perätalo Reetta-Maija | 2000 | OuLo | 50 m | 37.30 | 37.30 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet Nuori |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 |
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Fredrikson Christoffer | 1997 | Cetus | 25 m | 54.68 | 56.68 | ||
2 | Vainio Topias | 1997 | Cetus | 25 m | 58.27 | 1:00.27 | ||
3 | Reunanen Niklas | 1998 | HäUS | 25 m | 58.75 | 1:00.75 | ||
4 | Hellström Henri | 1997 | RaisU | 25 m | 58.80 | 1:00.80 | ||
5 | Karlsson Niki | 2000 | HSS | 50 m | 1:00.86 | 1:00.86 | ||
6 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 25 m | 58.88 | 1:00.88 | ||
7 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 25 m | 59.62 | 1:01.62 | ||
8 | Belaic Deny | 1998 | TaTU | 25 m | 59.84 | 1:01.84 | ||
9 | Seppänen Kaarlo | 1999 | HSS | 25 m | 59.90 | 1:01.90 | ||
10 | Valkonen Niklas | 1997 | HyUS | 25 m | 1:01.04 | 1:03.04 | ||
11 | Seppä Juuso | 1997 | UiTa | 25 m | 1:01.29 | 1:03.29 | ||
12 | Lahtinen Oiva | 1997 | KeUi | 25 m | 1:01.32 | 1:03.32 | ||
13 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 25 m | 1:01.80 | 1:03.80 | ||
14 | Kiuru Elmo | 1997 | KeUi | 25 m | 1:01.86 | 1:03.86 | ||
15 | Kämäräinen Henri | 1997 | KeUi | 25 m | 1:02.64 | 1:04.64 | ||
16 | Kause Jussi | 1997 | PUS | 25 m | 1:02.70 | 1:04.70 | ||
17 | Siipola Jaakko | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:02.73 | 1:04.73 | ||
18 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 25 m | 1:02.75 | 1:04.75 | ||
19 | Röytiö Juho | 1998 | SCR | 25 m | 1:02.97 | 1:04.97 | ||
20 | Strömberg Jan | 1999 | Cetus | 25 m | 1:03.07 | 1:05.07 | ||
21 | Tolppala Remi | 1997 | LaUS | 25 m | 1:03.49 | 1:05.49 | ||
22 | Zimmermann Daniel | 1997 | LaUS | 25 m | 1:03.79 | 1:05.79 | ||
23 | Hakkarainen Antti | 2000 | TaTU | 25 m | 1:03.85 | 1:05.85 | ||
24 | Herva Juho | 1998 | OuLo | 50 m | 1:05.90 | 1:05.90 | ||
25 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 25 m | 1:03.93 | 1:05.93 | ||
26 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 25 m | 1:04.09 | 1:06.09 | ||
27 | Helin Anton | 1999 | Cetus | 25 m | 1:04.15 | 1:06.15 | ||
28 | Korhonen Joona | 2000 | TaTU | 25 m | 1:04.23 | 1:06.23 | ||
29 | Mattila Verneri | 1999 | ORCA | 25 m | 1:04.36 | 1:06.36 | ||
30 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 25 m | 1:04.49 | 1:06.49 | ||
31 | Hukka Eelis | 1999 | SCR | 25 m | 1:04.90 | 1:06.90 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet Aikuinen |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 |
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Haukka Sergei | 1989 | Cetus | 25 m | 53.16 | 55.16 | ||
2 | Fredrikson Christoffer | 1997 | Cetus | 25 m | 54.68 | 56.68 | ||
3 | Markkanen Janne | 1994 | SWIM | 25 m | 54.96 | 56.96 | ||
4 | Rautalin Jaakko | 1989 | UiTa | 25 m | 55.03 | 57.03 | ||
5 | Pakarinen Sami | 1992 | Vanders | 25 m | 55.18 | 57.18 | ||
6 | Vasko Miro | 1993 | TaTU | 25 m | 55.53 | 57.53 | ||
7 | Eloranta Valtteri | 1992 | Cetus | 25 m | 56.09 | 58.09 | ||
8 | Yritys Petja | 1993 | TaTU | 25 m | 56.58 | 58.58 | ||
9 | Luukko Heikki | 1988 | ÅSK | 50 m | 58.94 | 58.94 | ||
10 | Laukkanen Jesse | 1996 | SCV | 25 m | 57.23 | 59.23 | ||
11 | Ikonen Tuomas | 1996 | TuUS | 25 m | 57.29 | 59.29 | ||
12 | Järvinen Aleksanteri | 1996 | SCR | 25 m | 57.89 | 59.89 | ||
13 | Vainio Topias | 1997 | Cetus | 25 m | 58.27 | 1:00.27 | ||
14 | Ihalainen Ville | 1996 | KuUS | 25 m | 58.34 | 1:00.34 | ||
15 | Reunanen Niklas | 1998 | HäUS | 25 m | 58.75 | 1:00.75 | ||
16 | Hellström Henri | 1997 | RaisU | 25 m | 58.80 | 1:00.80 | ||
17 | Karlsson Niki | 2000 | HSS | 50 m | 1:00.86 | 1:00.86 | ||
18 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 25 m | 58.88 | 1:00.88 | ||
19 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 25 m | 59.62 | 1:01.62 | ||
20 | Pigg Santeri | 1996 | Cetus | 25 m | 59.67 | 1:01.67 | ||
21 | Belaic Deny | 1998 | TaTU | 25 m | 59.84 | 1:01.84 | ||
22 | Salo Saku | 1995 | UiTa | 25 m | 59.85 | 1:01.85 | ||
23 | Seppänen Kaarlo | 1999 | HSS | 25 m | 59.90 | 1:01.90 | ||
24 | Lantto Janne | 1994 | OuLo | 25 m | 1:00.37 | 1:02.37 | ||
25 | Valkonen Niklas | 1997 | HyUS | 25 m | 1:01.04 | 1:03.04 | ||
26 | Seppä Juuso | 1997 | UiTa | 25 m | 1:01.29 | 1:03.29 | ||
27 | Lahtinen Oiva | 1997 | KeUi | 25 m | 1:01.32 | 1:03.32 | ||
28 | Nyberg Jimmy | 1996 | TaTU | 25 m | 1:01.56 | 1:03.56 | ||
29 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 25 m | 1:01.80 | 1:03.80 | ||
30 | Kiuru Elmo | 1997 | KeUi | 25 m | 1:01.86 | 1:03.86 | ||
31 | Karttunen Valtteri | 1993 | RaisU | 25 m | 1:01.88 | 1:03.88 | ||
32 | Kämäräinen Henri | 1997 | KeUi | 25 m | 1:02.64 | 1:04.64 | ||
33 | Kause Jussi | 1997 | PUS | 25 m | 1:02.70 | 1:04.70 | ||
34 | Siipola Jaakko | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:02.73 | 1:04.73 | ||
35 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 25 m | 1:02.75 | 1:04.75 | ||
36 | Röytiö Juho | 1998 | SCR | 25 m | 1:02.97 | 1:04.97 | ||
37 | Strömberg Jan | 1999 | Cetus | 25 m | 1:03.07 | 1:05.07 | ||
38 | Tolppala Remi | 1997 | LaUS | 25 m | 1:03.49 | 1:05.49 | ||
39 | Zimmermann Daniel | 1997 | LaUS | 25 m | 1:03.79 | 1:05.79 | ||
40 | Hakkarainen Antti | 2000 | TaTU | 25 m | 1:03.85 | 1:05.85 | ||
41 | Herva Juho | 1998 | OuLo | 50 m | 1:05.90 | 1:05.90 | ||
42 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 25 m | 1:03.93 | 1:05.93 | ||
43 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 25 m | 1:04.09 | 1:06.09 | ||
44 | Helin Anton | 1999 | Cetus | 25 m | 1:04.15 | 1:06.15 | ||
45 | Korhonen Joona | 2000 | TaTU | 25 m | 1:04.23 | 1:06.23 | ||
46 | Mattila Verneri | 1999 | ORCA | 25 m | 1:04.36 | 1:06.36 | ||
47 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 25 m | 1:04.49 | 1:06.49 | ||
48 | Hukka Eelis | 1999 | SCR | 25 m | 1:04.90 | 1:06.90 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset Nuori |
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Nenonen Sohvi | 1999 | Cetus | 50 m | 2:21.28 | 2:21.28 | ||
2 | Aaltonen Inka | 1999 | UiTa | 50 m | 2:22.79 | 2:22.79 | ||
3 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 50 m | 2:24.95 | 2:24.95 | ||
4 | Haanpää Ella-Noora | 1998 | RaUS | 25 m | 2:22.29 | 2:26.29 | ||
5 | Rautiainen Hanna | 1999 | UiTa | 50 m | 2:29.76 | 2:29.76 | ||
6 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 25 m | 2:26.75 | 2:30.75 | ||
7 | Karinkanta Annika | 2000 | UKK | 25 m | 2:27.69 | 2:31.69 | ||
8 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 2:28.28 | 2:32.28 | ||
9 | Puhtimäki Salla | 1998 | VeUS | 50 m | 2:32.71 | 2:32.71 | ||
10 | Helo Helene | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:35.00 | 2:35.00 | ||
11 | Lahtinen Erika | 1998 | UiTa | 50 m | 2:37.35 | 2:37.35 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset Aikuinen |
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Norismaa Nea | 1995 | JoUS | 25 m | 2:10.91 | 2:14.91 | ||
2 | Ovaska Janna | 1996 | RaisU | 25 m | 2:15.72 | 2:19.72 | ||
3 | Rinne Nea | 1995 | Cetus | 25 m | 2:16.38 | 2:20.38 | ||
4 | Vekkeli Vaula | 1996 | LaUS | 25 m | 2:16.88 | 2:20.88 | ||
5 | Nenonen Sohvi | 1999 | Cetus | 50 m | 2:21.28 | 2:21.28 | ||
6 | Ruohoniemi Tanja | 1995 | UI | 50 m | 2:21.53 | 2:21.53 | ||
7 | Tollander Yvonne | 1997 | Cetus | 25 m | 2:18.24 | 2:22.24 | ||
8 | Aaltonen Inka | 1999 | UiTa | 50 m | 2:22.79 | 2:22.79 | ||
9 | Palovuori Mira | 1997 | VUS-VSS | 50 m | 2:24.70 | 2:24.70 | ||
10 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 50 m | 2:24.95 | 2:24.95 | ||
11 | Haanpää Ella-Noora | 1998 | RaUS | 25 m | 2:22.29 | 2:26.29 | ||
12 | Granesäter Erica | 1984 | IFÅ | 50 m | 2:29.45 | 2:29.45 | ||
13 | Rautiainen Hanna | 1999 | UiTa | 50 m | 2:29.76 | 2:29.76 | ||
14 | Niemi Sini | 1993 | TorUS | 50 m | 2:30.55 | 2:30.55 | ||
15 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 25 m | 2:26.75 | 2:30.75 | ||
16 | Hurskainen Miia | 1992 | ÅSK | 50 m | 2:31.25 | 2:31.25 | ||
17 | Karinkanta Annika | 2000 | UKK | 25 m | 2:27.69 | 2:31.69 | ||
18 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 2:28.28 | 2:32.28 | ||
19 | Puhtimäki Salla | 1998 | VeUS | 50 m | 2:32.71 | 2:32.71 | ||
20 | Helo Helene | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:35.00 | 2:35.00 | ||
21 | Lahtinen Erika | 1998 | UiTa | 50 m | 2:37.35 | 2:37.35 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet Nuori |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 58.46 2012-07-29 |
EE: Hugues DUBOSCQ (1981) 58.64 2009-07-27 |
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Koskinen Werneri | 1998 | UiTa | 50 m | 1:06.11 | 1:06.11 | ||
2 | Laakso Mikael | 1997 | RiUS | 50 m | 1:06.96 | 1:06.96 | ||
3 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | ORCA | 25 m | 1:04.18 | 1:07.18 | ||
4 | Clayhills Bruce | 1997 | HSS | 50 m | 1:07.74 | 1:07.74 | ||
5 | Pentti Miika | 1997 | SWIM | 50 m | 1:08.44 | 1:08.44 | ||
6 | Karuveha Mikael | 1999 | TaTU | 25 m | 1:05.61 | 1:08.61 | ||
7 | Salo Jaro | 1997 | Cetus | 50 m | 1:08.68 | 1:08.68 | ||
8 | Alitalo Eetu | 1999 | Cetus | 25 m | 1:05.90 | 1:08.90 | ||
9 | Siiranen Santeri | 1998 | TaTU | 25 m | 1:06.10 | 1:09.10 | ||
10 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 25 m | 1:06.44 | 1:09.44 | ||
11 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 25 m | 1:07.36 | 1:10.36 | ||
12 | Kujala Rasmus | 1999 | RiUS | 25 m | 1:07.59 | 1:10.59 | ||
13 | Böckerman Thomas | 1997 | Cetus | 50 m | 1:10.95 | 1:10.95 | ||
14 | Turunen Jere | 1997 | LaUS | 50 m | 1:11.06 | 1:11.06 | ||
15 | Luukko Aku | 1997 | ÅSK | 50 m | 1:11.09 | 1:11.09 | ||
16 | Kejonen Kaius | 1998 | OU | 25 m | 1:08.32 | 1:11.32 | ||
17 | Nenonen Konsta | 1998 | Cetus | 25 m | 1:08.43 | 1:11.43 | ||
18 | Kurronen Aleksi | 1997 | MiUS | 25 m | 1:08.68 | 1:11.68 | ||
19 | Hyvärinen Juha | 1998 | HäUS | 25 m | 1:08.80 | 1:11.80 | ||
20 | Kulmala Atte | 1998 | UiTa | 50 m | 1:11.90 | 1:11.90 | ||
21 | Oksakari Joona | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 1:09.64 | 1:12.64 | ||
22 | Mäenpää Vilho | 1998 | AUi | 50 m | 1:12.70 | 1:12.70 | ||
23 | Mitrunen Arttu | 1997 | Cetus | 25 m | 1:09.72 | 1:12.72 | ||
24 | Pakarinen Alari | 1998 | HSS | 50 m | 1:12.77 | 1:12.77 | ||
25 | Penttilä Vilppu | 1997 | RaisU | 25 m | 1:09.88 | 1:12.88 | ||
26 | Seppälä Sasa | 1998 | HaUS | 25 m | 1:09.99 | 1:12.99 | ||
27 | Laine Tino | 1998 | HäUS | 25 m | 1:10.00 | 1:13.00 | ||
28 | Kurkinen Pyry | 1998 | SWIM | 50 m | 1:13.03 | 1:13.03 | ||
29 | Herpola Oskari | 2001 | ÅSK | 50 m | 1:13.04 | 1:13.04 | ||
30 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 25 m | 1:11.28 | 1:14.28 | ||
31 | Zimmermann Daniel | 1997 | LaUS | 25 m | 1:11.34 | 1:14.34 | ||
32 | Hörkkö Tuukka | 1998 | UiTa | 25 m | 1:11.40 | 1:14.40 | ||
33 | Nyrhinen Aake | 1997 | UiTa | 50 m | 1:14.76 | 1:14.76 | ||
34 | Jernvall Juha | 2000 | AQUILA | 50 m | 1:14.84 | 1:14.84 | ||
35 | Kaasinen Santeri | 1999 | TaTU | 25 m | 1:11.89 | 1:14.89 | ||
36 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 50 m | 1:14.91 | 1:14.91 | ||
37 | Hakkarainen Antti | 2000 | TaTU | 25 m | 1:11.92 | 1:14.92 | ||
38 | Nurmi Miika | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 1:12.00 | 1:15.00 | ||
39 | Seppälä Juho | 1999 | SiWa | 50 m | 1:15.07 | 1:15.07 | ||
40 | Kirjonen Kasimir | 2000 | UiTa | 25 m | 1:12.08 | 1:15.08 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 58.46 2012-07-29 |
EE: Hugues DUBOSCQ (1981) 58.64 2009-07-27 |
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Karvonen Eetu | 1986 | UiTa | 25 m | 58.37 | 1:01.37 | ||
2 | Mattsson Matti | 1993 | PUS | 50 m | 1:02.24 | 1:02.24 | ||
3 | Liukkonen Ari-Pekka | 1989 | Cetus | 50 m | 1:02.35 | 1:02.35 | ||
4 | Myrén Sami | 1991 | HSS | 25 m | 59.63 | 1:02.63 | ||
5 | Tuomola Andrei | 1989 | JUK | 25 m | 59.81 | 1:02.81 | ||
6 | Ohtonen Lassi | 1992 | Cetus | 50 m | 1:02.91 | 1:02.91 | ||
7 | Aaltomaa Sami | 1992 | OU | 25 m | 1:00.71 | 1:03.71 | ||
8 | Wihanto William | 1994 | RaisU | 50 m | 1:03.77 | 1:03.77 | ||
9 | Junninen Tapio | 1995 | Vanders | 50 m | 1:04.09 | 1:04.09 | ||
10 | Oksa Ossi | 1988 | ÅSK | 50 m | 1:04.38 | 1:04.38 | ||
11 | Nordman Jakob | 1996 | ÅSK | 50 m | 1:04.86 | 1:04.86 | ||
12 | Nuorinko Miika | 1996 | NumKis | 50 m | 1:04.95 | 1:04.95 | ||
13 | Tolvanen Miika | 1996 | SWIM | 25 m | 1:02.56 | 1:05.56 | ||
14 | Pyykkönen Kalle | 1996 | UiTa | 50 m | 1:05.72 | 1:05.72 | ||
15 | Koskinen Werneri | 1998 | UiTa | 50 m | 1:06.11 | 1:06.11 | ||
16 | Naumanen Konsta | 1996 | JoUS | 25 m | 1:03.66 | 1:06.66 | ||
17 | Kiviaho Antti | 1996 | SCR | 50 m | 1:06.95 | 1:06.95 | ||
18 | Laakso Mikael | 1997 | RiUS | 50 m | 1:06.96 | 1:06.96 | ||
19 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | ORCA | 25 m | 1:04.18 | 1:07.18 | ||
20 | Laukkanen Jesse | 1996 | SCV | 50 m | 1:07.38 | 1:07.38 | ||
21 | Poutamo Jaakko | 1994 | SWIM | 50 m | 1:07.54 | 1:07.54 | ||
22 | Clayhills Bruce | 1997 | HSS | 50 m | 1:07.74 | 1:07.74 | ||
23 | Lahti Samuli | 1995 | VUS-VSS | 50 m | 1:07.85 | 1:07.85 | ||
24 | Pentti Miika | 1997 | SWIM | 50 m | 1:08.44 | 1:08.44 | ||
25 | Karuveha Mikael | 1999 | TaTU | 25 m | 1:05.61 | 1:08.61 | ||
26 | Salo Jaro | 1997 | Cetus | 50 m | 1:08.68 | 1:08.68 | ||
27 | Alitalo Eetu | 1999 | Cetus | 25 m | 1:05.90 | 1:08.90 | ||
28 | Aavasalo Eeli | 1996 | RaisU | 25 m | 1:05.93 | 1:08.93 | ||
29 | Kollin Juha | 1993 | Vanders | 50 m | 1:08.93 | 1:08.93 | ||
30 | Kapiainen Toni | 1996 | VUS-VSS | 50 m | 1:09.03 | 1:09.03 | ||
31 | Siiranen Santeri | 1998 | TaTU | 25 m | 1:06.10 | 1:09.10 | ||
32 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 25 m | 1:06.44 | 1:09.44 | ||
33 | Rantanen Santeri | 1996 | NumKis | 50 m | 1:09.47 | 1:09.47 | ||
34 | Lähde Jyri | 1996 | HäUS | 25 m | 1:06.55 | 1:09.55 | ||
35 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 25 m | 1:07.36 | 1:10.36 | ||
36 | Kujala Rasmus | 1999 | RiUS | 25 m | 1:07.59 | 1:10.59 | ||
37 | Lehtonen Roope | 1996 | RaisU | 25 m | 1:07.82 | 1:10.82 | ||
38 | Kouvo Elias | 1994 | TaTU | 50 m | 1:10.89 | 1:10.89 | ||
39 | Böckerman Thomas | 1997 | Cetus | 50 m | 1:10.95 | 1:10.95 | ||
40 | Päivinen Juho | 1996 | JUK | 25 m | 1:08.06 | 1:11.06 | ||
41 | Turunen Jere | 1997 | LaUS | 50 m | 1:11.06 | 1:11.06 | ||
42 | Luukko Aku | 1997 | ÅSK | 50 m | 1:11.09 | 1:11.09 | ||
43 | Kejonen Kaius | 1998 | OU | 25 m | 1:08.32 | 1:11.32 | ||
44 | Nenonen Konsta | 1998 | Cetus | 25 m | 1:08.43 | 1:11.43 | ||
45 | Kurronen Aleksi | 1997 | MiUS | 25 m | 1:08.68 | 1:11.68 | ||
46 | Hyvärinen Juha | 1998 | HäUS | 25 m | 1:08.80 | 1:11.80 | ||
47 | Kulmala Atte | 1998 | UiTa | 50 m | 1:11.90 | 1:11.90 | ||
48 | Oksakari Joona | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 1:09.64 | 1:12.64 | ||
49 | Mäenpää Vilho | 1998 | AUi | 50 m | 1:12.70 | 1:12.70 | ||
50 | Mitrunen Arttu | 1997 | Cetus | 25 m | 1:09.72 | 1:12.72 | ||
51 | Pakarinen Alari | 1998 | HSS | 50 m | 1:12.77 | 1:12.77 | ||
52 | Penttilä Vilppu | 1997 | RaisU | 25 m | 1:09.88 | 1:12.88 | ||
53 | Seppälä Sasa | 1998 | HaUS | 25 m | 1:09.99 | 1:12.99 | ||
54 | Laine Tino | 1998 | HäUS | 25 m | 1:10.00 | 1:13.00 | ||
55 | Kurkinen Pyry | 1998 | SWIM | 50 m | 1:13.03 | 1:13.03 | ||
56 | Herpola Oskari | 2001 | ÅSK | 50 m | 1:13.04 | 1:13.04 | ||
57 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 25 m | 1:11.28 | 1:14.28 | ||
58 | Zimmermann Daniel | 1997 | LaUS | 25 m | 1:11.34 | 1:14.34 | ||
59 | Hörkkö Tuukka | 1998 | UiTa | 25 m | 1:11.40 | 1:14.40 | ||
60 | Nyrhinen Aake | 1997 | UiTa | 50 m | 1:14.76 | 1:14.76 | ||
61 | Jernvall Juha | 2000 | AQUILA | 50 m | 1:14.84 | 1:14.84 | ||
62 | Kaasinen Santeri | 1999 | TaTU | 25 m | 1:11.89 | 1:14.89 | ||
63 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 50 m | 1:14.91 | 1:14.91 | ||
64 | Hakkarainen Antti | 2000 | TaTU | 25 m | 1:11.92 | 1:14.92 | ||
65 | Nurmi Miika | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 1:12.00 | 1:15.00 | ||
66 | Seppälä Juho | 1999 | SiWa | 50 m | 1:15.07 | 1:15.07 | ||
67 | Kirjonen Kasimir | 2000 | UiTa | 25 m | 1:12.08 | 1:15.08 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset Nuori |
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
EE: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
SE: Mimosa Yallow (1994) 1:01.36 2015-03-22 |
Nuorten SE: Fanny Teijonsalo (1996) 1:03.78 2013-07-06 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Upanne Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 59.92 | 1:01.92 | ||
2 | Mört Roosa | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:01.91 | 1:03.91 | ||
3 | Kilpeläinen Viola | 1998 | HSS | 25 m | 1:02.40 | 1:04.40 | ||
4 | Koiranen Iida | 2000 | HSS | 25 m | 1:02.80 | 1:04.80 | ||
5 | Koivu Sini | 1999 | Cetus | 25 m | 1:03.31 | 1:05.31 | ||
6 | Ayarci Melek | 1999 | LaUS | 25 m | 1:03.56 | 1:05.56 | ||
7 | Kanervo Reetta | 1999 | OU | 25 m | 1:03.84 | 1:05.84 | ||
8 | Kallio Eveliina | 1999 | RaisU | 50 m | 1:05.92 | 1:05.92 | ||
9 | Alamattila Sanni | 1999 | HSS | 25 m | 1:04.31 | 1:06.31 | ||
10 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 1:04.79 | 1:06.79 | ||
11 | Huhtanen Suvi | 1999 | UiTa | 25 m | 1:04.83 | 1:06.83 | ||
12 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 25 m | 1:04.96 | 1:06.96 | ||
13 | Kallström Mirva | 1999 | Cetus | 25 m | 1:05.78 | 1:07.78 | ||
14 | Haltia Nina | 1999 | Vanders | 25 m | 1:06.00 | 1:08.00 | ||
15 | Hurskainen Katri | 2000 | OuLo | 25 m | 1:06.07 | 1:08.07 | ||
16 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 25 m | 1:06.32 | 1:08.32 | ||
17 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 25 m | 1:06.32 | 1:08.32 | ||
18 | Peltola Paula | 2001 | AUi | 50 m | 1:08.39 | 1:08.39 | ||
19 | Grönvall Fanny | 2000 | UiTa | 50 m | 1:08.52 | 1:08.52 | ||
20 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 25 m | 1:06.53 | 1:08.53 | ||
21 | Kangas-Kärki Henni | 2000 | Cetus | 25 m | 1:06.73 | 1:08.73 | ||
22 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 1:07.44 | 1:09.44 | ||
23 | Räihä Sanna-Riikka | 1998 | OU | 50 m | 1:09.48 | 1:09.48 | ||
24 | Pönnighaus Vanessa | 1999 | HäUS | 25 m | 1:07.64 | 1:09.64 | ||
25 | Äkkinen Petra | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 1:07.95 | 1:09.95 | ||
26 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 1:07.99 | 1:09.99 | ||
27 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 25 m | 1:08.00 | 1:10.00 | ||
28 | Jantunen Anna | 1998 | NU | 25 m | 1:08.25 | 1:10.25 | ||
29 | Jakonen Ilona | 1998 | SWIM | 50 m | 1:10.26 | 1:10.26 | ||
30 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 1:08.28 | 1:10.28 | ||
31 | Heikkala Carita | 1998 | OuLo | 25 m | 1:08.31 | 1:10.31 | ||
32 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 25 m | 1:08.40 | 1:10.40 | ||
33 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 25 m | 1:08.46 | 1:10.46 | ||
34 | Niemelä Venla | 1999 | SCR | 25 m | 1:08.55 | 1:10.55 | ||
35 | Kivi Meea | 1999 | LaUS | 25 m | 1:08.70 | 1:10.70 | ||
36 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 50 m | 1:10.72 | 1:10.72 | ||
37 | Päiviö Peppi | 1999 | Cetus | 25 m | 1:08.73 | 1:10.73 | ||
38 | Kukkonen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 1:08.85 | 1:10.85 | ||
39 | Männikkö Emma | 1998 | UiTa | 25 m | 1:08.87 | 1:10.87 | ||
40 | Lindeberg Sophia | 2000 | HSS | 25 m | 1:09.21 | 1:11.21 | ||
41 | Hämäläinen Vilma | 1998 | SeUi | 50 m | 1:11.29 | 1:11.29 | ||
42 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 25 m | 1:09.53 | 1:11.53 | ||
43 | Laukkanen Jonna | 1998 | SCV | 50 m | 1:11.55 | 1:11.55 | ||
44 | Edelman Charlotta | 2001 | ÅSK | 50 m | 1:11.81 | 1:11.81 | ||
45 | Mauranen Kiira | 1999 | HSS | 50 m | 1:11.87 | 1:11.87 | ||
46 | Iisalo Vilma | 2001 | RaisU | 50 m | 1:12.27 | 1:12.27 | ||
47 | Nyberg Netta | 2001 | UiTa | 25 m | 1:10.32 | 1:12.32 | ||
48 | Suomäki Vuokko | 2001 | AUi | 25 m | 1:10.47 | 1:12.47 | ||
49 | Hällfors Emma | 1998 | TaTU | 25 m | 1:10.51 | 1:12.51 | ||
50 | Vilenius Amanda | 1999 | LaUS | 25 m | 1:10.56 | 1:12.56 | ||
51 | Kazi Sara | 1999 | RaisU | 50 m | 1:12.63 | 1:12.63 | ||
52 | Hagelin Isabel | 2001 | SiWa | 50 m | 1:12.64 | 1:12.64 | ||
53 | Syrjälä Henna | 1999 | PUS | 25 m | 1:10.94 | 1:12.94 | ||
54 | Perätalo Reetta-Maija | 2000 | OuLo | 25 m | 1:11.04 | 1:13.04 | ||
55 | Tynkkynen Emma-Lotta | 1999 | TaTU | 50 m | 1:13.29 | 1:13.29 | ||
56 | Sjölund Ylva | 1998 | Cetus | 25 m | 1:11.58 | 1:13.58 | ||
57 | Tuovinen Noora | 1998 | RiUS | 25 m | 1:11.76 | 1:13.76 | ||
58 | Vuollet Fanny | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 1:11.80 | 1:13.80 | ||
59 | Räike Aino | 1999 | SalU | 25 m | 1:11.95 | 1:13.95 | ||
60 | Mononen Aino | 2001 | JoUS | 25 m | 1:11.99 | 1:13.99 | ||
61 | Pajuluoma Inna | 1999 | OuLo | 25 m | 1:12.16 | 1:14.16 | ||
62 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 1:14.23 | 1:14.23 | ||
63 | Ek Jenny | 1999 | IFÅ | 25 m | 1:12.33 | 1:14.33 | ||
64 | Laine Iida-Maria | 2001 | OuLo | 50 m | 1:14.33 | 1:14.33 | ||
65 | Louhikoski Lilli | 2002 | Vanders | 25 m | 1:12.42 | 1:14.42 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset Aikuinen |
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
EE: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
SE: Mimosa Yallow (1994) 1:01.36 2015-03-22 |
Nuorten SE: Fanny Teijonsalo (1996) 1:03.78 2013-07-06 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Jallow Mimosa | 1994 | SWIM | 25 m | 59.30 | 1:01.30 | ||
2 | Upanne Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 59.92 | 1:01.92 | ||
3 | Teijonsalo Fanny | 1996 | Cetus | 25 m | 1:00.43 | 1:02.43 | ||
4 | Seppälä Hanna-Maria | 1984 | Cetus | 25 m | 1:00.73 | 1:02.73 | ||
5 | Luukkanen Carita | 1996 | UI | 50 m | 1:03.54 | 1:03.54 | ||
6 | Mört Roosa | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:01.91 | 1:03.91 | ||
7 | Kilpeläinen Viola | 1998 | HSS | 25 m | 1:02.40 | 1:04.40 | ||
8 | Koiranen Iida | 2000 | HSS | 25 m | 1:02.80 | 1:04.80 | ||
9 | Hirvonen Susanne | 1997 | HSS | 25 m | 1:02.84 | 1:04.84 | ||
10 | Koivu Sini | 1999 | Cetus | 25 m | 1:03.31 | 1:05.31 | ||
11 | Tommiska Nenne | 1993 | SWIM | 25 m | 1:03.36 | 1:05.36 | ||
12 | Ayarci Melek | 1999 | LaUS | 25 m | 1:03.56 | 1:05.56 | ||
13 | Kanervo Reetta | 1999 | OU | 25 m | 1:03.84 | 1:05.84 | ||
14 | Kallio Eveliina | 1999 | RaisU | 50 m | 1:05.92 | 1:05.92 | ||
15 | Alamattila Sanni | 1999 | HSS | 25 m | 1:04.31 | 1:06.31 | ||
16 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 1:04.79 | 1:06.79 | ||
17 | Huhtanen Suvi | 1999 | UiTa | 25 m | 1:04.83 | 1:06.83 | ||
18 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 25 m | 1:04.96 | 1:06.96 | ||
19 | Ruti Saara | 1997 | SCV | 25 m | 1:05.22 | 1:07.22 | ||
20 | Nieminen Emma | 1996 | UiTa | 25 m | 1:05.34 | 1:07.34 | ||
21 | Kallström Mirva | 1999 | Cetus | 25 m | 1:05.78 | 1:07.78 | ||
22 | Kuulasmaa Lotta | 1994 | SCR | 25 m | 1:05.88 | 1:07.88 | ||
23 | Haltia Nina | 1999 | Vanders | 25 m | 1:06.00 | 1:08.00 | ||
24 | Hurskainen Katri | 2000 | OuLo | 25 m | 1:06.07 | 1:08.07 | ||
25 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 25 m | 1:06.32 | 1:08.32 | ||
26 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 25 m | 1:06.32 | 1:08.32 | ||
27 | Peltola Paula | 2001 | AUi | 50 m | 1:08.39 | 1:08.39 | ||
28 | Grönvall Fanny | 2000 | UiTa | 50 m | 1:08.52 | 1:08.52 | ||
29 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 25 m | 1:06.53 | 1:08.53 | ||
30 | Riiho Fanni | 1995 | TaTU | 25 m | 1:06.56 | 1:08.56 | ||
31 | Kangas-Kärki Henni | 2000 | Cetus | 25 m | 1:06.73 | 1:08.73 | ||
32 | Bergström Anu | 1996 | RaisU | 25 m | 1:07.32 | 1:09.32 | ||
33 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 1:07.44 | 1:09.44 | ||
34 | Venäläinen Veera | 1995 | Vanders | 25 m | 1:07.45 | 1:09.45 | ||
35 | Räihä Sanna-Riikka | 1998 | OU | 50 m | 1:09.48 | 1:09.48 | ||
36 | Pönnighaus Vanessa | 1999 | HäUS | 25 m | 1:07.64 | 1:09.64 | ||
37 | Äkkinen Petra | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 1:07.95 | 1:09.95 | ||
38 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 1:07.99 | 1:09.99 | ||
39 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 25 m | 1:08.00 | 1:10.00 | ||
40 | Jantunen Anna | 1998 | NU | 25 m | 1:08.25 | 1:10.25 | ||
41 | Jakonen Ilona | 1998 | SWIM | 50 m | 1:10.26 | 1:10.26 | ||
42 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 1:08.28 | 1:10.28 | ||
43 | Heikkala Carita | 1998 | OuLo | 25 m | 1:08.31 | 1:10.31 | ||
44 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 25 m | 1:08.40 | 1:10.40 | ||
45 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 25 m | 1:08.46 | 1:10.46 | ||
46 | Oesch Laura | 1997 | HSS | 25 m | 1:08.46 | 1:10.46 | ||
47 | Niemelä Venla | 1999 | SCR | 25 m | 1:08.55 | 1:10.55 | ||
48 | Kivi Meea | 1999 | LaUS | 25 m | 1:08.70 | 1:10.70 | ||
49 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 50 m | 1:10.72 | 1:10.72 | ||
50 | Päiviö Peppi | 1999 | Cetus | 25 m | 1:08.73 | 1:10.73 | ||
51 | Lehti Helmi | 1997 | PUS | 25 m | 1:08.75 | 1:10.75 | ||
52 | Kukkonen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 1:08.85 | 1:10.85 | ||
53 | Männikkö Emma | 1998 | UiTa | 25 m | 1:08.87 | 1:10.87 | ||
54 | Saarinen Noora | 1996 | HäUS | 25 m | 1:09.18 | 1:11.18 | ||
55 | Lindeberg Sophia | 2000 | HSS | 25 m | 1:09.21 | 1:11.21 | ||
56 | Laitervo Nea-Maria | 1997 | RaisU | 25 m | 1:09.25 | 1:11.25 | ||
57 | Hämäläinen Vilma | 1998 | SeUi | 50 m | 1:11.29 | 1:11.29 | ||
58 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 25 m | 1:09.53 | 1:11.53 | ||
59 | Laukkanen Jonna | 1998 | SCV | 50 m | 1:11.55 | 1:11.55 | ||
60 | Virta Nea | 1996 | UiTa | 25 m | 1:09.57 | 1:11.57 | ||
61 | Edelman Charlotta | 2001 | ÅSK | 50 m | 1:11.81 | 1:11.81 | ||
62 | Mauranen Kiira | 1999 | HSS | 50 m | 1:11.87 | 1:11.87 | ||
63 | Iisalo Vilma | 2001 | RaisU | 50 m | 1:12.27 | 1:12.27 | ||
64 | Nyberg Netta | 2001 | UiTa | 25 m | 1:10.32 | 1:12.32 | ||
65 | Suomäki Vuokko | 2001 | AUi | 25 m | 1:10.47 | 1:12.47 | ||
66 | Hällfors Emma | 1998 | TaTU | 25 m | 1:10.51 | 1:12.51 | ||
67 | Vilenius Amanda | 1999 | LaUS | 25 m | 1:10.56 | 1:12.56 | ||
68 | Kazi Sara | 1999 | RaisU | 50 m | 1:12.63 | 1:12.63 | ||
69 | Hagelin Isabel | 2001 | SiWa | 50 m | 1:12.64 | 1:12.64 | ||
70 | Syrjälä Henna | 1999 | PUS | 25 m | 1:10.94 | 1:12.94 | ||
71 | Perätalo Reetta-Maija | 2000 | OuLo | 25 m | 1:11.04 | 1:13.04 | ||
72 | Tynkkynen Emma-Lotta | 1999 | TaTU | 50 m | 1:13.29 | 1:13.29 | ||
73 | Sjölund Ylva | 1998 | Cetus | 25 m | 1:11.58 | 1:13.58 | ||
74 | Tuovinen Noora | 1998 | RiUS | 25 m | 1:11.76 | 1:13.76 | ||
75 | Vuollet Fanny | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 1:11.80 | 1:13.80 | ||
76 | Räike Aino | 1999 | SalU | 25 m | 1:11.95 | 1:13.95 | ||
77 | Mononen Aino | 2001 | JoUS | 25 m | 1:11.99 | 1:13.99 | ||
78 | Pajuluoma Inna | 1999 | OuLo | 25 m | 1:12.16 | 1:14.16 | ||
79 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 1:14.23 | 1:14.23 | ||
80 | Laine Iida-Maria | 2001 | OuLo | 50 m | 1:14.33 | 1:14.33 | ||
81 | Ek Jenny | 1999 | IFÅ | 25 m | 1:12.33 | 1:14.33 | ||
82 | Louhikoski Lilli | 2002 | Vanders | 25 m | 1:12.42 | 1:14.42 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 9, 400m VU Miehet VSM Nuori |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Khalili Nader | 2001 | VUS-VSS | S14 | 25 m | 5:40.56 | 5:48.56 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 9, 400m VU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Khalili Nader | 2001 | VUS-VSS | S14 | 25 m | 5:40.56 | 5:48.56 | |
2 | Natunen Mikael | 1992 | JUK | S7 | 50 m | 5:55.87 | 5:55.87 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet Nuori |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
EE: Milorad CAVIC (1984) 49.95 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 54.57 1992-07-27 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Mäkelä Niko | 1998 | RiUS | 50 m | 55.95 | 55.95 | ||
2 | Varho Eemil | 1997 | RaUS | 25 m | 55.11 | 57.11 | ||
3 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 50 m | 57.66 | 57.66 | ||
4 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 50 m | 58.19 | 58.19 | ||
5 | Rissanen Janne | 1997 | RaisU | 25 m | 56.20 | 58.20 | ||
6 | Salminen Casper | 1998 | RaisU | 25 m | 56.51 | 58.51 | ||
7 | Saunonen Nikita | 1997 | AUi | 50 m | 58.63 | 58.63 | ||
8 | Soini Oskari | 1997 | RaisU | 50 m | 58.95 | 58.95 | ||
9 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 50 m | 59.01 | 59.01 | ||
10 | Hatunen Lauri | 1998 | VUS-VSS | 50 m | 59.14 | 59.14 | ||
11 | Kaisti Pontus | 1997 | Cetus | 50 m | 59.20 | 59.20 | ||
12 | Smeds Kaj | 1998 | ÅSK | 25 m | 57.31 | 59.31 | ||
13 | Lahtinen Oiva | 1997 | KeUi | 50 m | 59.55 | 59.55 | ||
14 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 50 m | 59.57 | 59.57 | ||
15 | Väre Hannes | 1997 | RiUS | 25 m | 57.96 | 59.96 | ||
16 | Koskinen Werneri | 1998 | UiTa | 25 m | 58.00 | 1:00.00 | ||
17 | Rannikko Otto | 1999 | ÅSK | 25 m | 58.51 | 1:00.51 | ||
18 | Päivinen Elias | 1997 | SWIM | 50 m | 1:00.93 | 1:00.93 | ||
19 | Löyttyniemi Jaakko | 1997 | HäUS | 25 m | 59.08 | 1:01.08 | ||
20 | Seppänen Kaarlo | 1999 | HSS | 50 m | 1:01.10 | 1:01.10 | ||
21 | Kurronen Aleksi | 1997 | MiUS | 25 m | 59.28 | 1:01.28 | ||
22 | Lampinen Elias | 1997 | NumKis | 25 m | 59.36 | 1:01.36 | ||
23 | Kujala Rasmus | 1999 | RiUS | 25 m | 59.40 | 1:01.40 | ||
24 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 50 m | 1:01.61 | 1:01.61 | ||
25 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 50 m | 1:02.17 | 1:02.17 | ||
26 | Kuusisto Jaakko | 2000 | ÅSK | 25 m | 1:00.33 | 1:02.33 | ||
27 | Soini Riku | 1997 | LaUS | 50 m | 1:02.43 | 1:02.43 | ||
28 | Herva Juho | 1998 | OuLo | 50 m | 1:02.53 | 1:02.53 | ||
29 | Ylitervo Aukusti | 1999 | OuLo | 25 m | 1:01.08 | 1:03.08 | ||
30 | Siipola Jaakko | 1999 | ÅSK | 50 m | 1:03.12 | 1:03.12 | ||
31 | Kylmänen Miikka | 1998 | ÅSK | 50 m | 1:03.37 | 1:03.37 | ||
32 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 25 m | 1:01.40 | 1:03.40 | ||
33 | Belaic Deny | 1998 | TaTU | 50 m | 1:03.40 | 1:03.40 | ||
34 | Nurmi Miika | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 1:01.44 | 1:03.44 | ||
35 | Avellán Jean-Mikael | 1998 | Cetus | 50 m | 1:03.94 | 1:03.94 | ||
36 | Kämäräinen Henri | 1997 | KeUi | 25 m | 1:01.96 | 1:03.96 | ||
37 | Auri Arto | 1997 | UiTa | 50 m | 1:03.97 | 1:03.97 | ||
38 | Mattila Verneri | 1999 | ORCA | 25 m | 1:02.44 | 1:04.44 | ||
39 | Haanpää Joona | 1997 | RaUS | 50 m | 1:04.50 | 1:04.50 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet Aikuinen |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
EE: Milorad CAVIC (1984) 49.95 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 54.57 1992-07-27 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Pokkinen Tuomas | 1995 | Cetus | 50 m | 53.53 | 53.53 | ||
2 | Schmid Aleksi | 1996 | ÅSK | 50 m | 55.17 | 55.17 | ||
3 | Mäkelä Niko | 1998 | RiUS | 50 m | 55.95 | 55.95 | ||
4 | Eriksson Tony | 1995 | JUK | 25 m | 54.05 | 56.05 | ||
5 | Herrala Anton | 1993 | TaTU | 25 m | 54.13 | 56.13 | ||
6 | Varho Eemil | 1997 | RaUS | 25 m | 55.11 | 57.11 | ||
7 | Erkinaro Arttu | 1992 | OU | 50 m | 57.24 | 57.24 | ||
8 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 50 m | 57.66 | 57.66 | ||
9 | Viitikko Daniel | 1996 | JUK | 25 m | 56.12 | 58.12 | ||
10 | Laukkanen Jesse | 1996 | SCV | 50 m | 58.14 | 58.14 | ||
11 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 50 m | 58.19 | 58.19 | ||
12 | Rissanen Janne | 1997 | RaisU | 25 m | 56.20 | 58.20 | ||
13 | Vik Adam | 1996 | OU | 25 m | 56.39 | 58.39 | ||
14 | Salminen Casper | 1998 | RaisU | 25 m | 56.51 | 58.51 | ||
15 | Laine Ville | 1995 | TaTU | 50 m | 58.52 | 58.52 | ||
16 | Saunonen Nikita | 1997 | AUi | 50 m | 58.63 | 58.63 | ||
17 | Torola Miro | 1995 | Vanders | 25 m | 56.81 | 58.81 | ||
18 | Soini Oskari | 1997 | RaisU | 50 m | 58.95 | 58.95 | ||
19 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 50 m | 59.01 | 59.01 | ||
20 | Hatunen Lauri | 1998 | VUS-VSS | 50 m | 59.14 | 59.14 | ||
21 | Kaisti Pontus | 1997 | Cetus | 50 m | 59.20 | 59.20 | ||
22 | Smeds Kaj | 1998 | ÅSK | 25 m | 57.31 | 59.31 | ||
23 | Mäkiaho Tatu | 1995 | RaisU | 50 m | 59.37 | 59.37 | ||
24 | Pilpola Lauri | 1993 | ÅSK | 25 m | 57.49 | 59.49 | ||
25 | Lahtinen Oiva | 1997 | KeUi | 50 m | 59.55 | 59.55 | ||
26 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 50 m | 59.57 | 59.57 | ||
27 | Poutanen Joona | 1992 | TaTU | 50 m | 59.59 | 59.59 | ||
28 | Kollin Juha | 1993 | Vanders | 50 m | 59.64 | 59.64 | ||
29 | Jeskanen Samuli | 1996 | Cetus | 50 m | 59.85 | 59.85 | ||
30 | Väre Hannes | 1997 | RiUS | 25 m | 57.96 | 59.96 | ||
31 | Koskinen Werneri | 1998 | UiTa | 25 m | 58.00 | 1:00.00 | ||
32 | Kuulasmaa Kasperi | 1996 | SCR | 50 m | 1:00.02 | 1:00.02 | ||
33 | Vänttinen Arttu | 1996 | SiHy | 25 m | 58.21 | 1:00.21 | ||
34 | Tommiska Jesse | 1994 | KoU | 50 m | 1:00.47 | 1:00.47 | ||
35 | Rannikko Otto | 1999 | ÅSK | 25 m | 58.51 | 1:00.51 | ||
36 | Pyykkönen Kalle | 1996 | UiTa | 25 m | 58.59 | 1:00.59 | ||
37 | Ruuttunen Leevi | 1995 | SWIM | 25 m | 58.63 | 1:00.63 | ||
38 | Poutamo Jaakko | 1994 | SWIM | 50 m | 1:00.79 | 1:00.79 | ||
39 | Päivinen Elias | 1997 | SWIM | 50 m | 1:00.93 | 1:00.93 | ||
40 | Rantanen Antti | 1992 | UiTa | 50 m | 1:01.03 | 1:01.03 | ||
41 | Löyttyniemi Jaakko | 1997 | HäUS | 25 m | 59.08 | 1:01.08 | ||
42 | Seppänen Kaarlo | 1999 | HSS | 50 m | 1:01.10 | 1:01.10 | ||
43 | Rantanen Santeri | 1996 | NumKis | 50 m | 1:01.26 | 1:01.26 | ||
44 | Kurronen Aleksi | 1997 | MiUS | 25 m | 59.28 | 1:01.28 | ||
45 | Lampinen Elias | 1997 | NumKis | 25 m | 59.36 | 1:01.36 | ||
46 | Hartikainen Jani | 1993 | SWIM | 50 m | 1:01.39 | 1:01.39 | ||
47 | Kujala Rasmus | 1999 | RiUS | 25 m | 59.40 | 1:01.40 | ||
48 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 50 m | 1:01.61 | 1:01.61 | ||
49 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 50 m | 1:02.17 | 1:02.17 | ||
50 | Kuusisto Jaakko | 2000 | ÅSK | 25 m | 1:00.33 | 1:02.33 | ||
51 | Soini Riku | 1997 | LaUS | 50 m | 1:02.43 | 1:02.43 | ||
52 | Herva Juho | 1998 | OuLo | 50 m | 1:02.53 | 1:02.53 | ||
53 | Ylitervo Aukusti | 1999 | OuLo | 25 m | 1:01.08 | 1:03.08 | ||
54 | Siipola Jaakko | 1999 | ÅSK | 50 m | 1:03.12 | 1:03.12 | ||
55 | Kylmänen Miikka | 1998 | ÅSK | 50 m | 1:03.37 | 1:03.37 | ||
56 | Belaic Deny | 1998 | TaTU | 50 m | 1:03.40 | 1:03.40 | ||
57 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 25 m | 1:01.40 | 1:03.40 | ||
58 | Nurmi Miika | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 1:01.44 | 1:03.44 | ||
59 | Avellán Jean-Mikael | 1998 | Cetus | 50 m | 1:03.94 | 1:03.94 | ||
60 | Kämäräinen Henri | 1997 | KeUi | 25 m | 1:01.96 | 1:03.96 | ||
61 | Auri Arto | 1997 | UiTa | 50 m | 1:03.97 | 1:03.97 | ||
62 | Mattila Verneri | 1999 | ORCA | 25 m | 1:02.44 | 1:04.44 | ||
63 | Haanpää Joona | 1997 | RaUS | 50 m | 1:04.50 | 1:04.50 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset Nuori |
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:47.07 2014-06-26 |
Nuorten SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 5:06.99 | 5:06.99 | ||
2 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 25 m | 4:57.73 | 5:07.73 | ||
3 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 25 m | 4:58.14 | 5:08.14 | ||
4 | Bruneau Julia | 1999 | LaUS | 25 m | 4:59.45 | 5:09.45 | ||
5 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 25 m | 5:00.97 | 5:10.97 | ||
6 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 5:21.25 | 5:21.25 | ||
7 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 50 m | 5:21.28 | 5:21.28 | ||
8 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 50 m | 5:22.67 | 5:22.67 | ||
9 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 5:22.71 | 5:22.71 | ||
10 | Poutanen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 5:17.07 | 5:27.07 | ||
11 | Mehtonen Ronja | 1999 | SalU | 25 m | 5:17.84 | 5:27.84 | ||
12 | Bärlund Raakel | 2001 | LaUS | 50 m | 5:27.85 | 5:27.85 | ||
13 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 50 m | 5:29.36 | 5:29.36 | ||
14 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 5:19.69 | 5:29.69 | ||
15 | Karinkanta Elina | 2000 | UKK | 25 m | 5:20.54 | 5:30.54 | ||
16 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 5:31.87 | 5:31.87 | ||
17 | Alajääskö Ada | 1998 | TaTU | 50 m | 5:33.09 | 5:33.09 | ||
18 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 25 m | 5:23.68 | 5:33.68 | ||
19 | Rantakokko Reetta | 2001 | AUi | 50 m | 5:33.94 | 5:33.94 | ||
20 | Äkkinen Petra | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 5:24.27 | 5:34.27 | ||
21 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 25 m | 5:24.31 | 5:34.31 | ||
22 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 50 m | 5:34.59 | 5:34.59 | ||
23 | Ruuskanen Irene | 1999 | RaisU | 50 m | 5:34.71 | 5:34.71 | ||
24 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 5:34.81 | 5:34.81 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset Aikuinen |
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:47.07 2014-06-26 |
Nuorten SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Kortetjärvi Hilla | 1996 | RaisU | 50 m | 4:57.94 | 4:57.94 | ||
2 | Ruotsalainen Vilma | 1996 | LrU | 25 m | 4:48.07 | 4:58.07 | ||
3 | Ovaska Janna | 1996 | RaisU | 50 m | 4:59.87 | 4:59.87 | ||
4 | Vekkeli Vaula | 1996 | LaUS | 25 m | 4:50.23 | 5:00.23 | ||
5 | Kotonen Anna | 1997 | Cetus | 50 m | 5:04.09 | 5:04.09 | ||
6 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 5:06.99 | 5:06.99 | ||
7 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 25 m | 4:57.73 | 5:07.73 | ||
8 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 25 m | 4:58.14 | 5:08.14 | ||
9 | Bruneau Julia | 1999 | LaUS | 25 m | 4:59.45 | 5:09.45 | ||
10 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 25 m | 5:00.97 | 5:10.97 | ||
11 | Ruti Saara | 1997 | SCV | 25 m | 5:07.36 | 5:17.36 | ||
12 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 5:21.25 | 5:21.25 | ||
13 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 50 m | 5:21.28 | 5:21.28 | ||
14 | Pahkala Reetta | 1997 | OuLo | 50 m | 5:22.11 | 5:22.11 | ||
15 | Hurskainen Miia | 1992 | ÅSK | 25 m | 5:12.39 | 5:22.39 | ||
16 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 50 m | 5:22.67 | 5:22.67 | ||
17 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 5:22.71 | 5:22.71 | ||
18 | Poutanen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 5:17.07 | 5:27.07 | ||
19 | Mehtonen Ronja | 1999 | SalU | 25 m | 5:17.84 | 5:27.84 | ||
20 | Bärlund Raakel | 2001 | LaUS | 50 m | 5:27.85 | 5:27.85 | ||
21 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 50 m | 5:29.36 | 5:29.36 | ||
22 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 5:19.69 | 5:29.69 | ||
23 | Karinkanta Elina | 2000 | UKK | 25 m | 5:20.54 | 5:30.54 | ||
24 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 5:31.87 | 5:31.87 | ||
25 | Alajääskö Ada | 1998 | TaTU | 50 m | 5:33.09 | 5:33.09 | ||
26 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 25 m | 5:23.68 | 5:33.68 | ||
27 | Rantakokko Reetta | 2001 | AUi | 50 m | 5:33.94 | 5:33.94 | ||
28 | Äkkinen Petra | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 5:24.27 | 5:34.27 | ||
29 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 25 m | 5:24.31 | 5:34.31 | ||
30 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 50 m | 5:34.59 | 5:34.59 | ||
31 | Ruuskanen Irene | 1999 | RaisU | 50 m | 5:34.71 | 5:34.71 | ||
32 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 5:34.81 | 5:34.81 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet Nuori |
ME: Lin ZHANG (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
EE: Gabriele DETTI (1994) 7:42.74 2014-04-08 |
SE: Matias Koski (1994) 7:54.70 2013-07-30 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 8:04.82 2012-03-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 8:16.92 | 8:32.92 | ||
2 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 25 m | 8:25.30 | 8:41.30 | ||
3 | Pinomäki Jerri | 1998 | RaisU | 50 m | 8:57.33 | 8:57.33 | ||
4 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 50 m | 8:58.25 | 8:58.25 | ||
5 | Laiho Nemo | 1998 | RaisU | 25 m | 8:48.27 | 9:04.27 | ||
6 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 25 m | 8:54.19 | 9:10.19 | ||
7 | Kallio Samu | 1998 | RaisU | 25 m | 8:56.53 | 9:12.53 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet Aikuinen |
ME: Lin ZHANG (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
EE: Gabriele DETTI (1994) 7:42.74 2014-04-08 |
SE: Matias Koski (1994) 7:54.70 2013-07-30 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 8:04.82 2012-03-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 50 m | 8:12.42 | 8:12.42 | ||
2 | Lehtonen Roope | 1996 | RaisU | 50 m | 8:32.43 | 8:32.43 | ||
3 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 8:16.92 | 8:32.92 | ||
4 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 25 m | 8:25.30 | 8:41.30 | ||
5 | Kitinoja Joni | 1996 | KeUi | 25 m | 8:30.44 | 8:46.44 | ||
6 | Roiko-Jokela Tapio | 1996 | SWIM | 50 m | 8:49.01 | 8:49.01 | ||
7 | Pinomäki Jerri | 1998 | RaisU | 50 m | 8:57.33 | 8:57.33 | ||
8 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 50 m | 8:58.25 | 8:58.25 | ||
9 | Laiho Nemo | 1998 | RaisU | 25 m | 8:48.27 | 9:04.27 | ||
10 | Kallio Anton | 1996 | VUS-VSS | 25 m | 8:48.73 | 9:04.73 | ||
11 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 25 m | 8:54.19 | 9:10.19 | ||
12 | Kallio Samu | 1998 | RaisU | 25 m | 8:56.53 | 9:12.53 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet Nuori |
ME: Lin ZHANG (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
EE: Gabriele DETTI (1994) 7:42.74 2014-04-08 |
SE: Matias Koski (1994) 7:54.70 2013-07-30 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 8:04.82 2012-03-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 8:16.92 | 8:32.92 | ||
2 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 25 m | 8:25.30 | 8:41.30 | ||
3 | Pinomäki Jerri | 1998 | RaisU | 50 m | 8:57.33 | 8:57.33 | ||
4 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 50 m | 8:58.25 | 8:58.25 | ||
5 | Laiho Nemo | 1998 | RaisU | 25 m | 8:48.27 | 9:04.27 | ||
6 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 25 m | 8:54.19 | 9:10.19 | ||
7 | Kallio Samu | 1998 | RaisU | 25 m | 8:56.53 | 9:12.53 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet Aikuinen |
ME: Lin ZHANG (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
EE: Gabriele DETTI (1994) 7:42.74 2014-04-08 |
SE: Matias Koski (1994) 7:54.70 2013-07-30 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 8:04.82 2012-03-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 50 m | 8:12.42 | 8:12.42 | ||
2 | Lehtonen Roope | 1996 | RaisU | 50 m | 8:32.43 | 8:32.43 | ||
3 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 8:16.92 | 8:32.92 | ||
4 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 25 m | 8:25.30 | 8:41.30 | ||
5 | Kitinoja Joni | 1996 | KeUi | 25 m | 8:30.44 | 8:46.44 | ||
6 | Roiko-Jokela Tapio | 1996 | SWIM | 50 m | 8:49.01 | 8:49.01 | ||
7 | Pinomäki Jerri | 1998 | RaisU | 50 m | 8:57.33 | 8:57.33 | ||
8 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 50 m | 8:58.25 | 8:58.25 | ||
9 | Laiho Nemo | 1998 | RaisU | 25 m | 8:48.27 | 9:04.27 | ||
10 | Kallio Anton | 1996 | VUS-VSS | 25 m | 8:48.73 | 9:04.73 | ||
11 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 25 m | 8:54.19 | 9:10.19 | ||
12 | Kallio Samu | 1998 | RaisU | 25 m | 8:56.53 | 9:12.53 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 14, 4X100m Vapaauinti Miehet Aikuinen |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:08.24 2008-08-11 |
EE: FRANCE (1900) 3:08.32 2008-08-11 |
SE: Swimming Jyväskylä (1900) 3:24.73 2013-07-06 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:33.85 2011-07-02 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Cetus 1 | 0 | Cetus | 50 m | 3:25.81 | 3:25.81 | ||
2 | Swim Miehet I | 0 | SWIM | 50 m | 3:29.47 | 3:29.47 | ||
3 | Tatu Miehet 1 | 0 | TaTU | 50 m | 3:30.00 | 3:30.00 | ||
4 | Hss 1 | 0 | HSS | 50 m | 3:30.89 | 3:30.89 | ||
5 | Cetus 2 | 0 | Cetus | 50 m | 3:32.11 | 3:32.11 | ||
6 | Åsk Miehet 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:33.92 | 3:33.92 | ||
7 | Åsk Miehet 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:33.92 | 3:33.92 | ||
8 | Vus-Vss | 1990 | VUS-VSS | 50 m | 3:37.37 | 3:37.37 | ||
9 | Swim Miehet Ii | 0 | SWIM | 50 m | 3:37.59 | 3:37.59 | ||
10 | Cetus 3 | 0 | Cetus | 50 m | 3:37.74 | 3:37.74 | ||
11 | Tatu Miehet 2 | 0 | TaTU | 50 m | 3:38.51 | 3:38.51 | ||
12 | Raisu 1 | 0 | RaisU | 50 m | 3:40.34 | 3:40.34 | ||
13 | Åsk Miehet 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:40.85 | 3:40.85 | ||
14 | Åsk Miehet 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:40.85 | 3:40.85 | ||
15 | Uita 1 | 0 | UiTa | 50 m | 3:41.85 | 3:41.85 | ||
16 | Hss 2 | 0 | HSS | 50 m | 3:42.33 | 3:42.33 | ||
17 | Swim Miehet Iii | 0 | SWIM | 50 m | 3:44.10 | 3:44.10 | ||
18 | Numkis Miehet | 1996 | NumKis | 50 m | 3:45.31 | 3:45.31 | ||
19 | Tatu Miehet 3 | 0 | TaTU | 50 m | 3:46.38 | 3:46.38 | ||
20 | Åsk Miehet 3 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:48.13 | 3:48.13 | ||
21 | Åsk Miehet 3 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:48.13 | 3:48.13 | ||
22 | Swim Miehet Iv | 0 | SWIM | 50 m | 3:49.66 | 3:49.66 | ||
23 | Scr Miehet I | 1996 | SCR | 50 m | 3:51.27 | 3:51.27 | ||
24 | Oulo Miehet | 0 | OuLo | 50 m | 3:51.30 | 3:51.30 | ||
25 | Tatu Miehet 4 | 0 | TaTU | 50 m | 3:54.08 | 3:54.08 | ||
26 | Swim Miehet V | 0 | SWIM | 50 m | 3:55.88 | 3:55.88 | ||
27 | Åsk Miehet 4 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:59.76 | 3:59.76 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 15, 4X200m Vapaauinti Naiset Aikuinen |
ME: CHINA (1900) 7:42.08 2009-07-30 |
EE: GREAT BRITAIN (1900) 7:45.51 2009-07-30 |
SE: Cetus (1900) 8:24.34 2013-07-05 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 8:42.28 2011-07-01 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Cetus 1 | 0 | Cetus | 50 m | 8:17.21 | 8:17.21 | ||
2 | Cetus 2 | 0 | Cetus | 50 m | 8:34.71 | 8:34.71 | ||
3 | Åsk Naiset 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 8:36.18 | 8:36.18 | ||
4 | Åsk Naiset 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 8:36.18 | 8:36.18 | ||
5 | Raisu 1 | 0 | RaisU | 50 m | 8:42.64 | 8:42.64 | ||
6 | Hss 1 | 0 | HSS | 50 m | 8:43.76 | 8:43.76 | ||
7 | Ou Naiset | 0 | OU | 50 m | 8:47.02 | 8:47.02 | ||
8 | Swim Naiset I | 0 | SWIM | 50 m | 8:47.26 | 8:47.26 | ||
9 | Åsk Naiset 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 8:57.08 | 8:57.08 | ||
10 | Åsk Naiset 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 8:57.08 | 8:57.08 | ||
11 | Uita 1 | 0 | UiTa | 50 m | 8:59.64 | 8:59.64 | ||
12 | Tatu Naiset 1 | 0 | TaTU | 50 m | 9:04.17 | 9:04.17 | ||
13 | Swim Naiset Ii | 0 | SWIM | 50 m | 9:06.31 | 9:06.31 | ||
14 | Uita 2 | 0 | UiTa | 50 m | 9:13.20 | 9:13.20 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 16, 50m PU Naiset VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Mäkinen Meri-Maari | 1992 | RaisU | S7 | 25 m | 46.27 | 47.27 | |
2 | Taipale Anni | 1985 | ORCA | S14 | 25 m | 51.75 | 52.75 | |
3 | Heikkinen Miina | 1993 | OuLo | S14 | 50 m | 58.26 | 58.26 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 17, 50m PU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lähteenmäki Leo | 1991 | SWIM | S9 | 25 m | 27.65 | 28.65 | |
2 | Natunen Mikael | 1992 | JUK | S7 | 50 m | 36.72 | 36.72 | |
3 | Kaidesoja Aleksi | 1997 | SWIM | S14 | 50 m | 37.42 | 37.42 | |
4 | Kantonen Tatu | 1984 | RaisU | S14 | 50 m | 37.78 | 37.78 | |
5 | Mäkinen Joni | 1989 | SWIM | S14 | 25 m | 45.96 | 46.96 | |
6 | Miromaa Jimi | 1996 | ÅSK | S7 | 25 m | 49.32 | 50.32 | |
7 | Söderling William | 1999 | HSS | S6 | 25 m | 1:01.42 | 1:02.42 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset Nuori |
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Mört Roosa | 1999 | ÅSK | 50 m | 56.76 | 56.76 | ||
2 | Kanervo Reetta | 1999 | OU | 25 m | 55.30 | 57.30 | ||
3 | Kallio Eveliina | 1999 | RaisU | 50 m | 58.48 | 58.48 | ||
4 | Pihkamäki Eveliina | 1998 | RiUS | 50 m | 58.95 | 58.95 | ||
5 | Kilpeläinen Viola | 1998 | HSS | 50 m | 59.42 | 59.42 | ||
6 | Haltia Nina | 1999 | Vanders | 25 m | 57.64 | 59.64 | ||
7 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 50 m | 59.67 | 59.67 | ||
8 | Jacobson Wilma | 2000 | Cetus | 50 m | 1:00.07 | 1:00.07 | ||
9 | Kallström Mirva | 1999 | Cetus | 50 m | 1:00.15 | 1:00.15 | ||
10 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 50 m | 1:00.17 | 1:00.17 | ||
11 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 25 m | 58.19 | 1:00.19 | ||
12 | Ayarci Melek | 1999 | LaUS | 50 m | 1:00.29 | 1:00.29 | ||
13 | Huhtanen Suvi | 1999 | UiTa | 50 m | 1:00.30 | 1:00.30 | ||
14 | Bruneau Julia | 1999 | LaUS | 50 m | 1:00.44 | 1:00.44 | ||
15 | Kazi Sara | 1999 | RaisU | 50 m | 1:00.47 | 1:00.47 | ||
16 | Tynkkynen Emma-Lotta | 1999 | TaTU | 50 m | 1:00.50 | 1:00.50 | ||
17 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 1:00.57 | 1:00.57 | ||
18 | Suomäki Vuokko | 2001 | AUi | 50 m | 1:00.69 | 1:00.69 | ||
19 | Räihä Sanna-Riikka | 1998 | OU | 50 m | 1:00.84 | 1:00.84 | ||
20 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 25 m | 58.97 | 1:00.97 | ||
21 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 50 m | 1:00.97 | 1:00.97 | ||
22 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 50 m | 1:00.97 | 1:00.97 | ||
23 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 25 m | 59.23 | 1:01.23 | ||
24 | Havo Vilma | 1999 | HSS | 25 m | 59.24 | 1:01.24 | ||
25 | Kariniemi Kaisa | 1999 | OU | 50 m | 1:01.27 | 1:01.27 | ||
26 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 25 m | 59.28 | 1:01.28 | ||
27 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 25 m | 59.32 | 1:01.32 | ||
28 | Koiranen Iida | 2000 | HSS | 25 m | 59.42 | 1:01.42 | ||
29 | Hurskainen Katri | 2000 | OuLo | 25 m | 59.77 | 1:01.77 | ||
30 | Rantakokko Reetta | 2001 | AUi | 50 m | 1:01.84 | 1:01.84 | ||
31 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 25 m | 59.88 | 1:01.88 | ||
32 | Bärlund Raakel | 2001 | LaUS | 25 m | 59.91 | 1:01.91 | ||
33 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 25 m | 59.92 | 1:01.92 | ||
34 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 1:01.99 | 1:01.99 | ||
35 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 1:00.07 | 1:02.07 | ||
36 | Pirhonen Fanni | 2000 | UiTa | 50 m | 1:02.15 | 1:02.15 | ||
37 | Silvennoinen Sini | 2002 | ÅSK | 50 m | 1:02.31 | 1:02.31 | ||
38 | Ikonen Sanni | 1998 | LaUS | 50 m | 1:02.31 | 1:02.31 | ||
39 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 1:00.34 | 1:02.34 | ||
40 | Männikkö Emma | 1998 | UiTa | 50 m | 1:02.38 | 1:02.38 | ||
41 | Kareinen Hanna | 2000 | KeUi | 50 m | 1:02.40 | 1:02.40 | ||
42 | Alastalo Aada | 1998 | HSS | 50 m | 1:02.40 | 1:02.40 | ||
43 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 50 m | 1:02.40 | 1:02.40 | ||
44 | Hammar Heini | 1999 | UiTa | 50 m | 1:02.49 | 1:02.49 | ||
45 | Kangas-Kärki Henni | 2000 | Cetus | 25 m | 1:00.49 | 1:02.49 | ||
46 | Pelttari Oona | 1998 | Cetus | 50 m | 1:02.51 | 1:02.51 | ||
47 | Tsvetkova Alika | 2000 | ÅSK | 50 m | 1:02.61 | 1:02.61 | ||
48 | Manner Mila | 2001 | NoPy | 25 m | 1:00.81 | 1:02.81 | ||
49 | Turunen Roza | 2000 | RiUS | 50 m | 1:02.86 | 1:02.86 | ||
50 | Alamattila Sanni | 1999 | HSS | 25 m | 1:00.92 | 1:02.92 | ||
51 | Ketola Erika | 2000 | HSS | 50 m | 1:02.98 | 1:02.98 | ||
52 | Lammi Vera | 1998 | HSS | 50 m | 1:03.09 | 1:03.09 | ||
53 | Holma Rebekka | 1999 | HSS | 25 m | 1:01.14 | 1:03.14 | ||
54 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 1:03.24 | 1:03.24 | ||
55 | Sjölund Ylva | 1998 | Cetus | 25 m | 1:01.27 | 1:03.27 | ||
56 | Lahtinen Erika | 1998 | UiTa | 50 m | 1:03.28 | 1:03.28 | ||
57 | Kukkonen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 1:01.30 | 1:03.30 | ||
58 | Lindeberg Sophia | 2000 | HSS | 50 m | 1:03.40 | 1:03.40 | ||
59 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 50 m | 1:03.55 | 1:03.55 | ||
60 | Pulkkinen Kaisa | 2000 | TorUS | 50 m | 1:03.58 | 1:03.58 | ||
61 | Rekola Roosa | 2000 | ÅSK | 50 m | 1:03.62 | 1:03.62 | ||
62 | Hirvonen Reetta | 1998 | JoUS | 50 m | 1:03.64 | 1:03.64 | ||
63 | Parhiala Marilla | 2000 | Gladius | 50 m | 1:03.85 | 1:03.85 | ||
64 | Perkiö Anniina | 1999 | Vanders | 50 m | 1:03.86 | 1:03.86 | ||
65 | Sihvonen Iida | 1998 | MiUS | 50 m | 1:03.88 | 1:03.88 | ||
66 | Rantanen Iida-Maria | 1998 | UiTa | 50 m | 1:03.95 | 1:03.95 | ||
67 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 25 m | 1:02.00 | 1:04.00 | ||
68 | Aaltonen Inka | 1999 | UiTa | 25 m | 1:02.03 | 1:04.03 | ||
69 | Grönvall Fanny | 2000 | UiTa | 50 m | 1:04.17 | 1:04.17 | ||
70 | Huusko Malla | 1999 | OU | 50 m | 1:04.21 | 1:04.21 | ||
71 | Lehtonen Adolfina | 1999 | KUS-GSS | 25 m | 1:02.22 | 1:04.22 | ||
72 | Hällfors Emma | 1998 | TaTU | 25 m | 1:02.25 | 1:04.25 | ||
73 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 1:04.26 | 1:04.26 | ||
74 | Karjalainen Tytti | 1998 | OuLo | 50 m | 1:04.28 | 1:04.28 | ||
75 | Poutanen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 1:02.31 | 1:04.31 | ||
76 | Päiviö Peppi | 1999 | Cetus | 50 m | 1:04.39 | 1:04.39 | ||
77 | Hagelin Isabel | 2001 | SiWa | 25 m | 1:02.41 | 1:04.41 | ||
78 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 1:04.41 | 1:04.41 | ||
79 | Ockenström Aleksandra | 1998 | SalU | 50 m | 1:04.44 | 1:04.44 | ||
80 | Ek Jenny | 1999 | IFÅ | 25 m | 1:02.47 | 1:04.47 | ||
81 | Tyven Camilla | 2001 | NoPy | 25 m | 1:02.51 | 1:04.51 | ||
82 | Halonen Anni | 1999 | RiUS | 50 m | 1:04.52 | 1:04.52 | ||
83 | Pulkkinen Karoliina | 1998 | VUS-VSS | 25 m | 1:02.54 | 1:04.54 | ||
84 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 50 m | 1:04.56 | 1:04.56 | ||
85 | Louhikoski Lilli | 2002 | Vanders | 25 m | 1:02.57 | 1:04.57 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset Aikuinen |
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Seppälä Hanna-Maria | 1984 | Cetus | 50 m | 55.49 | 55.49 | ||
2 | Mört Roosa | 1999 | ÅSK | 50 m | 56.76 | 56.76 | ||
3 | Jallow Mimosa | 1994 | SWIM | 25 m | 54.83 | 56.83 | ||
4 | Nurminen Tessa | 1994 | EuraST | 50 m | 57.12 | 57.12 | ||
5 | Kanervo Reetta | 1999 | OU | 25 m | 55.30 | 57.30 | ||
6 | Niemi Marlene | 1992 | SWIM | 25 m | 56.03 | 58.03 | ||
7 | Kotonen Anna | 1997 | Cetus | 50 m | 58.33 | 58.33 | ||
8 | Silventoinen Johanna | 1997 | LrU | 50 m | 58.38 | 58.38 | ||
9 | Kallio Eveliina | 1999 | RaisU | 50 m | 58.48 | 58.48 | ||
10 | Ovaska Janna | 1996 | RaisU | 25 m | 56.91 | 58.91 | ||
11 | Pihkamäki Eveliina | 1998 | RiUS | 50 m | 58.95 | 58.95 | ||
12 | Lappalainen Erika | 1996 | SWIM | 50 m | 59.15 | 59.15 | ||
13 | Venäläinen Veera | 1995 | Vanders | 50 m | 59.18 | 59.18 | ||
14 | Sartela Noora | 1991 | SWIM | 50 m | 59.22 | 59.22 | ||
15 | Suihkonen Amanda | 1995 | SiHy | 50 m | 59.36 | 59.36 | ||
16 | Kilpeläinen Viola | 1998 | HSS | 50 m | 59.42 | 59.42 | ||
17 | Oesch Laura | 1997 | HSS | 25 m | 57.52 | 59.52 | ||
18 | Virta Nea | 1996 | UiTa | 50 m | 59.63 | 59.63 | ||
19 | Haltia Nina | 1999 | Vanders | 25 m | 57.64 | 59.64 | ||
20 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 50 m | 59.67 | 59.67 | ||
21 | Hirvonen Susanne | 1997 | HSS | 25 m | 57.72 | 59.72 | ||
22 | Ruotsalainen Vilma | 1996 | LrU | 25 m | 57.73 | 59.73 | ||
23 | Mankinen Moona | 1996 | SCV | 50 m | 59.84 | 59.84 | ||
24 | Mäkinen Anna | 1995 | UiTa | 25 m | 57.85 | 59.85 | ||
25 | Jacobson Wilma | 2000 | Cetus | 50 m | 1:00.07 | 1:00.07 | ||
26 | Mäki Laura | 1997 | RaisU | 25 m | 58.07 | 1:00.07 | ||
27 | Kortetjärvi Hilla | 1996 | RaisU | 50 m | 1:00.12 | 1:00.12 | ||
28 | Kallström Mirva | 1999 | Cetus | 50 m | 1:00.15 | 1:00.15 | ||
29 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 50 m | 1:00.17 | 1:00.17 | ||
30 | Puomila Aino | 1992 | TaTU | 50 m | 1:00.18 | 1:00.18 | ||
31 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 25 m | 58.19 | 1:00.19 | ||
32 | Ayarci Melek | 1999 | LaUS | 50 m | 1:00.29 | 1:00.29 | ||
33 | Huhtanen Suvi | 1999 | UiTa | 50 m | 1:00.30 | 1:00.30 | ||
34 | Kinnunen Veera | 1997 | KuUS | 50 m | 1:00.31 | 1:00.31 | ||
35 | Bruneau Julia | 1999 | LaUS | 50 m | 1:00.44 | 1:00.44 | ||
36 | Kazi Sara | 1999 | RaisU | 50 m | 1:00.47 | 1:00.47 | ||
37 | Tynkkynen Emma-Lotta | 1999 | TaTU | 50 m | 1:00.50 | 1:00.50 | ||
38 | Eloranta Emilia | 1997 | Cetus | 25 m | 58.52 | 1:00.52 | ||
39 | Elovirta Salla | 1997 | Cetus | 25 m | 58.55 | 1:00.55 | ||
40 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 1:00.57 | 1:00.57 | ||
41 | Suomäki Vuokko | 2001 | AUi | 50 m | 1:00.69 | 1:00.69 | ||
42 | Räihä Sanna-Riikka | 1998 | OU | 50 m | 1:00.84 | 1:00.84 | ||
43 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 25 m | 58.97 | 1:00.97 | ||
44 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 50 m | 1:00.97 | 1:00.97 | ||
45 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 50 m | 1:00.97 | 1:00.97 | ||
46 | Parviainen Henrika | 1997 | HSS | 25 m | 59.12 | 1:01.12 | ||
47 | Kallio Veera | 1997 | ÅSK | 50 m | 1:01.23 | 1:01.23 | ||
48 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 25 m | 59.23 | 1:01.23 | ||
49 | Havo Vilma | 1999 | HSS | 25 m | 59.24 | 1:01.24 | ||
50 | Kariniemi Kaisa | 1999 | OU | 50 m | 1:01.27 | 1:01.27 | ||
51 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 25 m | 59.28 | 1:01.28 | ||
52 | Salokangas Saara | 1996 | KuUS | 50 m | 1:01.31 | 1:01.31 | ||
53 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 25 m | 59.32 | 1:01.32 | ||
54 | Koiranen Iida | 2000 | HSS | 25 m | 59.42 | 1:01.42 | ||
55 | Pellinen Veera | 1997 | SWIM | 50 m | 1:01.68 | 1:01.68 | ||
56 | Kivimäki Saima | 1997 | LrU | 25 m | 59.75 | 1:01.75 | ||
57 | Hurskainen Katri | 2000 | OuLo | 25 m | 59.77 | 1:01.77 | ||
58 | Rantakokko Reetta | 2001 | AUi | 50 m | 1:01.84 | 1:01.84 | ||
59 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 25 m | 59.88 | 1:01.88 | ||
60 | Bärlund Raakel | 2001 | LaUS | 25 m | 59.91 | 1:01.91 | ||
61 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 25 m | 59.92 | 1:01.92 | ||
62 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 1:01.99 | 1:01.99 | ||
63 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 1:00.07 | 1:02.07 | ||
64 | Pirhonen Fanni | 2000 | UiTa | 50 m | 1:02.15 | 1:02.15 | ||
65 | Pahkala Reetta | 1997 | OuLo | 50 m | 1:02.21 | 1:02.21 | ||
66 | Åvist Claudia | 1997 | LrU | 25 m | 1:00.25 | 1:02.25 | ||
67 | Ikonen Sanni | 1998 | LaUS | 50 m | 1:02.31 | 1:02.31 | ||
68 | Silvennoinen Sini | 2002 | ÅSK | 50 m | 1:02.31 | 1:02.31 | ||
69 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 1:00.34 | 1:02.34 | ||
70 | Männikkö Emma | 1998 | UiTa | 50 m | 1:02.38 | 1:02.38 | ||
71 | Alastalo Aada | 1998 | HSS | 50 m | 1:02.40 | 1:02.40 | ||
72 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 50 m | 1:02.40 | 1:02.40 | ||
73 | Kareinen Hanna | 2000 | KeUi | 50 m | 1:02.40 | 1:02.40 | ||
74 | Kangas-Kärki Henni | 2000 | Cetus | 25 m | 1:00.49 | 1:02.49 | ||
75 | Hammar Heini | 1999 | UiTa | 50 m | 1:02.49 | 1:02.49 | ||
76 | Pelttari Oona | 1998 | Cetus | 50 m | 1:02.51 | 1:02.51 | ||
77 | Risteelä Sofia | 1993 | OU | 50 m | 1:02.54 | 1:02.54 | ||
78 | Tsvetkova Alika | 2000 | ÅSK | 50 m | 1:02.61 | 1:02.61 | ||
79 | Halonen Aleksia | 1996 | Cetus | 50 m | 1:02.71 | 1:02.71 | ||
80 | Linko Sanna | 1992 | Cetus | 25 m | 1:00.75 | 1:02.75 | ||
81 | Manner Mila | 2001 | NoPy | 25 m | 1:00.81 | 1:02.81 | ||
82 | Turunen Roza | 2000 | RiUS | 50 m | 1:02.86 | 1:02.86 | ||
83 | Alamattila Sanni | 1999 | HSS | 25 m | 1:00.92 | 1:02.92 | ||
84 | Ketola Erika | 2000 | HSS | 50 m | 1:02.98 | 1:02.98 | ||
85 | Lammi Vera | 1998 | HSS | 50 m | 1:03.09 | 1:03.09 | ||
86 | Holma Rebekka | 1999 | HSS | 25 m | 1:01.14 | 1:03.14 | ||
87 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 1:03.24 | 1:03.24 | ||
88 | Sjölund Ylva | 1998 | Cetus | 25 m | 1:01.27 | 1:03.27 | ||
89 | Viitasuo Vera | 1995 | LaUS | 50 m | 1:03.27 | 1:03.27 | ||
90 | Lahtinen Erika | 1998 | UiTa | 50 m | 1:03.28 | 1:03.28 | ||
91 | Kukkonen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 1:01.30 | 1:03.30 | ||
92 | Heikkilä Krista | 1995 | SiHy | 50 m | 1:03.39 | 1:03.39 | ||
93 | Lindeberg Sophia | 2000 | HSS | 50 m | 1:03.40 | 1:03.40 | ||
94 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 50 m | 1:03.55 | 1:03.55 | ||
95 | Pulkkinen Kaisa | 2000 | TorUS | 50 m | 1:03.58 | 1:03.58 | ||
96 | Rekola Roosa | 2000 | ÅSK | 50 m | 1:03.62 | 1:03.62 | ||
97 | Hirvonen Reetta | 1998 | JoUS | 50 m | 1:03.64 | 1:03.64 | ||
98 | Parhiala Marilla | 2000 | Gladius | 50 m | 1:03.85 | 1:03.85 | ||
99 | Perkiö Anniina | 1999 | Vanders | 50 m | 1:03.86 | 1:03.86 | ||
100 | Sihvonen Iida | 1998 | MiUS | 50 m | 1:03.88 | 1:03.88 | ||
101 | Rantanen Iida-Maria | 1998 | UiTa | 50 m | 1:03.95 | 1:03.95 | ||
102 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 25 m | 1:02.00 | 1:04.00 | ||
103 | Aaltonen Inka | 1999 | UiTa | 25 m | 1:02.03 | 1:04.03 | ||
104 | Grönvall Fanny | 2000 | UiTa | 50 m | 1:04.17 | 1:04.17 | ||
105 | Huusko Malla | 1999 | OU | 50 m | 1:04.21 | 1:04.21 | ||
106 | Lehtonen Adolfina | 1999 | KUS-GSS | 25 m | 1:02.22 | 1:04.22 | ||
107 | Hällfors Emma | 1998 | TaTU | 25 m | 1:02.25 | 1:04.25 | ||
108 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 1:04.26 | 1:04.26 | ||
109 | Karjalainen Tytti | 1998 | OuLo | 50 m | 1:04.28 | 1:04.28 | ||
110 | Poutanen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 1:02.31 | 1:04.31 | ||
111 | Päiviö Peppi | 1999 | Cetus | 50 m | 1:04.39 | 1:04.39 | ||
112 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 1:04.41 | 1:04.41 | ||
113 | Hagelin Isabel | 2001 | SiWa | 25 m | 1:02.41 | 1:04.41 | ||
114 | Ockenström Aleksandra | 1998 | SalU | 50 m | 1:04.44 | 1:04.44 | ||
115 | Ek Jenny | 1999 | IFÅ | 25 m | 1:02.47 | 1:04.47 | ||
116 | Tyven Camilla | 2001 | NoPy | 25 m | 1:02.51 | 1:04.51 | ||
117 | Halonen Anni | 1999 | RiUS | 50 m | 1:04.52 | 1:04.52 | ||
118 | Pulkkinen Karoliina | 1998 | VUS-VSS | 25 m | 1:02.54 | 1:04.54 | ||
119 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 50 m | 1:04.56 | 1:04.56 | ||
120 | Louhikoski Lilli | 2002 | Vanders | 25 m | 1:02.57 | 1:04.57 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet Nuori |
ME: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 4:06.16 2005-06-07 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-06 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 4:22.77 1992-04-25 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Väre Hannes | 1997 | RiUS | 25 m | 4:25.09 | 4:35.09 | ||
2 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 25 m | 4:30.76 | 4:40.76 | ||
3 | Martikainen Emil | 1997 | RaUS | 25 m | 4:31.36 | 4:41.36 | ||
4 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 25 m | 4:32.16 | 4:42.16 | ||
5 | Horst Santeri | 1997 | AUi | 25 m | 4:37.85 | 4:47.85 | ||
6 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 25 m | 4:38.30 | 4:48.30 | ||
7 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 25 m | 4:38.55 | 4:48.55 | ||
8 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 25 m | 4:42.18 | 4:52.18 | ||
9 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 50 m | 4:52.76 | 4:52.76 | ||
10 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅSK | 50 m | 4:53.80 | 4:53.80 | ||
11 | Penttilä Vilppu | 1997 | RaisU | 25 m | 4:44.90 | 4:54.90 | ||
12 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | ORCA | 25 m | 4:45.93 | 4:55.93 | ||
13 | Heinilä Jami | 2000 | HSS | 25 m | 4:46.58 | 4:56.58 | ||
14 | Soini Oskari | 1997 | RaisU | 25 m | 4:48.44 | 4:58.44 | ||
15 | Kuosmanen Jami | 1998 | LaUS | 25 m | 4:50.32 | 5:00.32 | ||
16 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 25 m | 4:52.87 | 5:02.87 | ||
17 | Ruohonen Lassi | 1998 | SGR | 25 m | 4:56.12 | 5:06.12 | ||
18 | Yli-Äyhö Kustaa | 2000 | SGR | 25 m | 4:58.69 | 5:08.69 | ||
19 | Willman Miikka | 1998 | OuLo | 25 m | 4:59.69 | 5:09.69 | ||
20 | Kallio Samu | 1998 | RaisU | 25 m | 4:59.98 | 5:09.98 | ||
21 | Hellström Henri | 1997 | RaisU | 50 m | 5:10.20 | 5:10.20 | ||
22 | Korhonen Joona | 2000 | TaTU | 25 m | 5:00.27 | 5:10.27 | ||
23 | Mattila Verneri | 1999 | ORCA | 25 m | 5:01.92 | 5:11.92 | ||
24 | Hukka Eelis | 1999 | SCR | 50 m | 5:12.55 | 5:12.55 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet Aikuinen |
ME: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 4:06.16 2005-06-07 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-06 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 4:22.77 1992-04-25 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 25 m | 4:20.11 | 4:30.11 | ||
2 | Torola Miro | 1995 | Vanders | 25 m | 4:22.12 | 4:32.12 | ||
3 | Pyykkönen Kalle | 1996 | UiTa | 25 m | 4:24.87 | 4:34.87 | ||
4 | Väre Hannes | 1997 | RiUS | 25 m | 4:25.09 | 4:35.09 | ||
5 | Yritys Petja | 1993 | TaTU | 25 m | 4:28.94 | 4:38.94 | ||
6 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 25 m | 4:30.76 | 4:40.76 | ||
7 | Myllyaho Matti | 1995 | VUS-VSS | 25 m | 4:31.08 | 4:41.08 | ||
8 | Martikainen Emil | 1997 | RaUS | 25 m | 4:31.36 | 4:41.36 | ||
9 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 25 m | 4:32.16 | 4:42.16 | ||
10 | Lehtonen Roope | 1996 | RaisU | 25 m | 4:36.22 | 4:46.22 | ||
11 | Horst Santeri | 1997 | AUi | 25 m | 4:37.85 | 4:47.85 | ||
12 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 25 m | 4:38.30 | 4:48.30 | ||
13 | Junninen Tapio | 1995 | Vanders | 25 m | 4:38.49 | 4:48.49 | ||
14 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 25 m | 4:38.55 | 4:48.55 | ||
15 | Rantanen Santeri | 1996 | NumKis | 50 m | 4:50.19 | 4:50.19 | ||
16 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 25 m | 4:42.18 | 4:52.18 | ||
17 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 50 m | 4:52.76 | 4:52.76 | ||
18 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅSK | 50 m | 4:53.80 | 4:53.80 | ||
19 | Penttilä Vilppu | 1997 | RaisU | 25 m | 4:44.90 | 4:54.90 | ||
20 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | ORCA | 25 m | 4:45.93 | 4:55.93 | ||
21 | Heinilä Jami | 2000 | HSS | 25 m | 4:46.58 | 4:56.58 | ||
22 | Soini Oskari | 1997 | RaisU | 25 m | 4:48.44 | 4:58.44 | ||
23 | Kuosmanen Jami | 1998 | LaUS | 25 m | 4:50.32 | 5:00.32 | ||
24 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 25 m | 4:52.87 | 5:02.87 | ||
25 | Ruohonen Lassi | 1998 | SGR | 25 m | 4:56.12 | 5:06.12 | ||
26 | Yli-Äyhö Kustaa | 2000 | SGR | 25 m | 4:58.69 | 5:08.69 | ||
27 | Willman Miikka | 1998 | OuLo | 25 m | 4:59.69 | 5:09.69 | ||
28 | Kallio Samu | 1998 | RaisU | 25 m | 4:59.98 | 5:09.98 | ||
29 | Hellström Henri | 1997 | RaisU | 50 m | 5:10.20 | 5:10.20 | ||
30 | Korhonen Joona | 2000 | TaTU | 25 m | 5:00.27 | 5:10.27 | ||
31 | Mattila Verneri | 1999 | ORCA | 25 m | 5:01.92 | 5:11.92 | ||
32 | Hukka Eelis | 1999 | SCR | 50 m | 5:12.55 | 5:12.55 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset Aikuinen |
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 |
EE: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 24.43 2014-07-05 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Teijonsalo Fanny | 1996 | Cetus | 50 m | 27.32 | 27.32 | ||
2 | Laukkanen Noora | 1993 | Cetus | 50 m | 27.44 | 27.44 | ||
3 | Kanervo Reetta | 1999 | OU | 50 m | 27.50 | 27.50 | ||
4 | Silventoinen Johanna | 1997 | LrU | 50 m | 27.60 | 27.60 | ||
5 | Nurminen Tessa | 1994 | EuraST | 50 m | 27.76 | 27.76 | ||
6 | Kuutamo Sini | 1995 | Cetus | 50 m | 27.79 | 27.79 | ||
7 | Mäki Laura | 1997 | RaisU | 50 m | 27.80 | 27.80 | ||
8 | Norismaa Nea | 1995 | JoUS | 50 m | 27.94 | 27.94 | ||
9 | Nenonen Sohvi | 1999 | Cetus | 50 m | 28.02 | 28.02 | ||
10 | Lumio Alma | 1999 | UiTa | 50 m | 28.07 | 28.07 | ||
11 | Mankinen Moona | 1996 | SCV | 50 m | 28.39 | 28.39 | ||
12 | Rinne Nea | 1995 | Cetus | 50 m | 28.48 | 28.48 | ||
13 | Suihkonen Amanda | 1995 | SiHy | 25 m | 27.55 | 28.55 | ||
14 | Elovirta Salla | 1997 | Cetus | 50 m | 28.67 | 28.67 | ||
15 | Kilpeläinen Viola | 1998 | HSS | 50 m | 28.83 | 28.83 | ||
16 | Sartela Noora | 1991 | SWIM | 25 m | 27.90 | 28.90 | ||
17 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 50 m | 28.97 | 28.97 | ||
18 | Mäkinen Anna | 1995 | UiTa | 50 m | 29.13 | 29.13 | ||
19 | Huhtanen Suvi | 1999 | UiTa | 50 m | 29.19 | 29.19 | ||
20 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 50 m | 29.35 | 29.35 | ||
21 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 50 m | 29.37 | 29.37 | ||
22 | Haltia Nina | 1999 | Vanders | 50 m | 29.51 | 29.51 | ||
23 | Ruohoniemi Tanja | 1995 | UI | 50 m | 29.60 | 29.60 | ||
24 | Ponomareva Alisa | 1991 | VUS-VSS | 50 m | 29.61 | 29.61 | ||
25 | Laukkanen Jenna | 1995 | SCV | 25 m | 28.63 | 29.63 | ||
26 | Bergström Anu | 1996 | RaisU | 50 m | 29.68 | 29.68 | ||
27 | Riiho Fanni | 1995 | TaTU | 50 m | 29.73 | 29.73 | ||
28 | Koski Moona | 1999 | UI | 50 m | 29.75 | 29.75 | ||
29 | Kivirinta Veera | 1995 | OU | 50 m | 29.76 | 29.76 | ||
30 | Känsäkoski Silja | 1997 | OU | 50 m | 29.77 | 29.77 | ||
31 | Räihä Sanna-Riikka | 1998 | OU | 50 m | 29.80 | 29.80 | ||
32 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 50 m | 29.82 | 29.82 | ||
33 | Tollander Yvonne | 1997 | Cetus | 50 m | 29.90 | 29.90 | ||
34 | Holm Natalia | 1995 | RaUS | 50 m | 29.95 | 29.95 | ||
35 | Strengell Riina | 1997 | Cetus | 50 m | 30.00 | 30.00 | ||
36 | Österlund Tea | 1998 | SWIM | 50 m | 30.09 | 30.09 | ||
37 | Åvist Claudia | 1997 | LrU | 50 m | 30.10 | 30.10 | ||
38 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 50 m | 30.13 | 30.13 | ||
39 | Puomila Aino | 1992 | TaTU | 50 m | 30.14 | 30.14 | ||
40 | Slotte Linda-Marie | 1994 | ÅSK | 50 m | 30.20 | 30.20 | ||
41 | Granesäter Erica | 1984 | IFÅ | 50 m | 30.30 | 30.30 | ||
42 | Tahvanainen Ida | 1997 | UiTa | 50 m | 30.33 | 30.33 | ||
43 | Nieminen Emma | 1996 | UiTa | 50 m | 30.37 | 30.37 | ||
44 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 30.37 | 30.37 | ||
45 | Bergström Erika | 1996 | RaisU | 50 m | 30.38 | 30.38 | ||
46 | Männikkö Emma | 1998 | UiTa | 50 m | 30.43 | 30.43 | ||
47 | Jakonen Ilona | 1998 | SWIM | 50 m | 30.51 | 30.51 | ||
48 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 29.58 | 30.58 | ||
49 | Kivimäki Saima | 1997 | LrU | 50 m | 30.60 | 30.60 | ||
50 | Helo Helene | 1999 | ÅSK | 50 m | 30.61 | 30.61 | ||
51 | Salokangas Saara | 1996 | KuUS | 50 m | 30.63 | 30.63 | ||
52 | Ripatti Maria | 1987 | JUK | 50 m | 30.63 | 30.63 | ||
53 | Rantakokko Reetta | 2001 | AUi | 50 m | 30.67 | 30.67 | ||
54 | Haanpää Ella-Noora | 1998 | RaUS | 50 m | 30.70 | 30.70 | ||
55 | Puhtimäki Salla | 1998 | VeUS | 50 m | 30.70 | 30.70 | ||
56 | Rautiainen Hanna | 1999 | UiTa | 50 m | 30.72 | 30.72 | ||
57 | Hammar Heini | 1999 | UiTa | 50 m | 30.74 | 30.74 | ||
58 | Karppinen Janette | 1996 | OuLo | 50 m | 30.77 | 30.77 | ||
59 | Havo Vilma | 1999 | HSS | 50 m | 30.83 | 30.83 | ||
60 | Hurskainen Miia | 1992 | ÅSK | 50 m | 30.84 | 30.84 | ||
61 | Kilpinen Emmi | 2000 | UiTa | 50 m | 30.85 | 30.85 | ||
62 | Virkkunen Selina | 1997 | HäUS | 25 m | 29.91 | 30.91 | ||
63 | Hagelin Isabel | 2001 | SiWa | 50 m | 30.98 | 30.98 | ||
64 | Pelttari Oona | 1998 | Cetus | 25 m | 29.98 | 30.98 | ||
65 | Kukkonen Noora | 1999 | TaTU | 50 m | 31.04 | 31.04 | ||
66 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 50 m | 31.06 | 31.06 | ||
67 | Palenius Ida | 1996 | EuraST | 50 m | 31.13 | 31.13 | ||
68 | Lahtinen Emilia | 1996 | UiTa | 50 m | 31.17 | 31.17 | ||
69 | Heikkilä Krista | 1995 | SiHy | 50 m | 31.19 | 31.19 | ||
70 | Rönkkö Sofia | 1999 | KuUS | 50 m | 31.21 | 31.21 | ||
71 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 50 m | 31.22 | 31.22 | ||
72 | Sihvonen Iida | 1998 | MiUS | 50 m | 31.24 | 31.24 | ||
73 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 50 m | 31.37 | 31.37 | ||
74 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 50 m | 31.43 | 31.43 | ||
75 | Hulkko Ida | 1998 | MiUS | 50 m | 31.45 | 31.45 | ||
76 | Pulkkinen Kaisa | 2000 | TorUS | 50 m | 31.46 | 31.46 | ||
77 | Lahtinen Erika | 1998 | UiTa | 50 m | 31.48 | 31.48 | ||
78 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 30.55 | 31.55 | ||
79 | Holma Rebekka | 1999 | HSS | 50 m | 31.56 | 31.56 | ||
80 | Luoma-Kyyny Linda | 1996 | SCR | 50 m | 31.57 | 31.57 | ||
81 | Ek Jenny | 1999 | IFÅ | 25 m | 30.60 | 31.60 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 21, 50m Vapaauinti Miehet Aikuinen |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 |
EE: Frederick BOUSQUET (1981) 20.94 2009-04-26 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.93 2014-08-24 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 23.03 2003-08-01 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Liukkonen Ari-Pekka | 1989 | Cetus | 50 m | 21.93 | 21.93 | ||
2 | Waltari Tatu | 1987 | Cetus | 50 m | 22.97 | 22.97 | ||
3 | Tuomola Andrei | 1989 | JUK | 50 m | 23.16 | 23.16 | ||
4 | Herrala Anton | 1993 | TaTU | 50 m | 23.36 | 23.36 | ||
5 | Ruohoniemi Miikka | 1993 | SWIM | 25 m | 22.57 | 23.57 | ||
6 | Allonen Severi | 1991 | SWIM | 50 m | 23.57 | 23.57 | ||
7 | Rautalin Jaakko | 1989 | UiTa | 25 m | 22.63 | 23.63 | ||
8 | Schmid Aleksi | 1996 | ÅSK | 25 m | 22.73 | 23.73 | ||
9 | Saunonen Nikita | 1997 | AUi | 50 m | 23.74 | 23.74 | ||
10 | Oksa Ossi | 1988 | ÅSK | 50 m | 23.75 | 23.75 | ||
11 | Lomtev Evgeny | 1995 | HSS | 25 m | 22.76 | 23.76 | ||
12 | Juopperi Sami | 1992 | Cetus | 25 m | 22.83 | 23.83 | ||
13 | Korpi Samuli | 1997 | VUS-VSS | 50 m | 23.84 | 23.84 | ||
14 | Tyry Matias | 1993 | TaTU | 50 m | 23.96 | 23.96 | ||
15 | Knuutila Toni | 1993 | EuraST | 50 m | 24.10 | 24.10 | ||
16 | Eerola Juho | 1995 | TaTU | 50 m | 24.12 | 24.12 | ||
17 | Eloranta Valtteri | 1992 | Cetus | 25 m | 23.20 | 24.20 | ||
18 | Viitanen Teemu | 1992 | TaTU | 25 m | 23.34 | 24.34 | ||
19 | Laine Ville | 1995 | TaTU | 50 m | 24.35 | 24.35 | ||
20 | Peltonen Tatu | 1989 | JäJy | 50 m | 24.37 | 24.37 | ||
21 | Palotie Nico | 1992 | HSS | 50 m | 24.41 | 24.41 | ||
22 | Kekkonen Janne | 1989 | SWIM | 50 m | 24.46 | 24.46 | ||
23 | Mäkelä Niko | 1998 | RiUS | 50 m | 24.50 | 24.50 | ||
24 | Markkanen Janne | 1994 | SWIM | 25 m | 23.54 | 24.54 | ||
25 | Lantto Janne | 1994 | OuLo | 50 m | 24.55 | 24.55 | ||
26 | Smeds Kaj | 1998 | ÅSK | 25 m | 23.62 | 24.62 | ||
27 | Laukkanen Jesse | 1996 | SCV | 25 m | 23.64 | 24.64 | ||
28 | Vainio Topias | 1997 | Cetus | 25 m | 23.64 | 24.64 | ||
29 | Auren Uula | 1991 | HSS | 50 m | 24.65 | 24.65 | ||
30 | Aaltomaa Sami | 1992 | OU | 50 m | 24.67 | 24.67 | ||
31 | Viilos Antti | 1989 | SWIM | 50 m | 24.69 | 24.69 | ||
32 | Tolvanen Miika | 1996 | SWIM | 50 m | 24.70 | 24.70 | ||
33 | Kaidesoja Emil | 1995 | Cetus | 50 m | 24.73 | 24.73 | ||
34 | Wihanto William | 1994 | RaisU | 50 m | 24.79 | 24.79 | ||
35 | Carlsson Gustav | 1993 | RaisU | 50 m | 24.80 | 24.80 | ||
36 | Lindroos Johannes | 1996 | RaisU | 50 m | 24.80 | 24.80 | ||
37 | Kaisti Pontus | 1997 | Cetus | 25 m | 23.82 | 24.82 | ||
38 | Lampinen Elias | 1997 | NumKis | 25 m | 23.88 | 24.88 | ||
39 | Kiuru Elmo | 1997 | KeUi | 50 m | 24.91 | 24.91 | ||
40 | Kotomäki Jere | 1997 | KUS-GSS | 50 m | 24.92 | 24.92 | ||
41 | Reunanen Niklas | 1998 | HäUS | 50 m | 24.92 | 24.92 | ||
42 | Tommiska Jesse | 1994 | KoU | 25 m | 23.95 | 24.95 | ||
43 | Kallio Jimi | 1993 | VUS-VSS | 50 m | 24.95 | 24.95 | ||
44 | Pilpola Lauri | 1993 | ÅSK | 50 m | 24.96 | 24.96 | ||
45 | Erkinaro Arttu | 1992 | OU | 50 m | 24.99 | 24.99 | ||
46 | Suihkonen Matias | 1993 | Octopus | 50 m | 25.00 | 25.00 | ||
47 | Nenonen Konsta | 1998 | Cetus | 50 m | 25.04 | 25.04 | ||
48 | Hyrkkänen Juho | 1994 | SWIM | 50 m | 25.04 | 25.04 | ||
49 | Vik Adam | 1996 | OU | 25 m | 24.07 | 25.07 | ||
50 | Alitalo Eetu | 1999 | Cetus | 50 m | 25.12 | 25.12 | ||
51 | Kuittinen Otto | 1995 | SiHy | 50 m | 25.13 | 25.13 | ||
52 | Puukko Sami | 1992 | SWIM | 25 m | 24.14 | 25.14 | ||
53 | Nuorinko Miika | 1996 | NumKis | 25 m | 24.14 | 25.14 | ||
54 | Suomalainen Eetu | 1989 | SWIM | 50 m | 25.17 | 25.17 | ||
55 | Böckerman Thomas | 1997 | Cetus | 50 m | 25.19 | 25.19 | ||
56 | Rannikko Otto | 1999 | ÅSK | 50 m | 25.21 | 25.21 | ||
57 | Poutanen Joona | 1992 | TaTU | 25 m | 24.22 | 25.22 | ||
58 | Pakarinen Sami | 1992 | Vanders | 50 m | 25.24 | 25.24 | ||
59 | Lehtonen Peik | 1991 | HSS | 50 m | 25.24 | 25.24 | ||
60 | Kroon Kevin | 1997 | Vanders | 50 m | 25.32 | 25.32 | ||
61 | Seppänen Kaarlo | 1999 | HSS | 50 m | 25.33 | 25.33 | ||
62 | Kallinen Konsta | 1999 | OuLo | 50 m | 25.35 | 25.35 | ||
63 | Ihalainen Ville | 1996 | KuUS | 50 m | 25.35 | 25.35 | ||
64 | Ruuttunen Leevi | 1995 | SWIM | 50 m | 25.38 | 25.38 | ||
65 | Tolppala Remi | 1997 | LaUS | 50 m | 25.40 | 25.40 | ||
66 | Soini Eetu | 1996 | RaisU | 25 m | 24.40 | 25.40 | ||
67 | Mattsson Matti | 1993 | PUS | 50 m | 25.40 | 25.40 | ||
68 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 50 m | 25.42 | 25.42 | ||
69 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 50 m | 25.45 | 25.45 | ||
70 | Tuutti Timmi | 1993 | HaUS | 50 m | 25.48 | 25.48 | ||
71 | Löyttyniemi Jaakko | 1997 | HäUS | 25 m | 24.50 | 25.50 | ||
72 | Heino Akseli | 1999 | ÅSK | 50 m | 25.54 | 25.54 | ||
73 | Lähde Jyri | 1996 | HäUS | 25 m | 24.57 | 25.57 | ||
74 | Haanpää Joona | 1997 | RaUS | 25 m | 24.59 | 25.59 | ||
75 | Kollin Juha | 1993 | Vanders | 50 m | 25.60 | 25.60 | ||
76 | Lahti Samuli | 1995 | VUS-VSS | 25 m | 24.62 | 25.62 | ||
77 | Aavasalo Eeli | 1996 | RaisU | 25 m | 24.65 | 25.65 | ||
78 | Naumanen Konsta | 1996 | JoUS | 25 m | 24.66 | 25.66 | ||
79 | Jeskanen Samuli | 1996 | Cetus | 50 m | 25.66 | 25.66 | ||
80 | Seppälä Juho | 1999 | SiWa | 50 m | 25.67 | 25.67 | ||
81 | Pentti Miika | 1997 | SWIM | 50 m | 25.68 | 25.68 | ||
82 | Kurronen Aleksi | 1997 | MiUS | 50 m | 25.68 | 25.68 | ||
83 | Mäkiaho Tatu | 1995 | RaisU | 25 m | 24.69 | 25.69 | ||
84 | Nordman Jakob | 1996 | ÅSK | 25 m | 24.69 | 25.69 | ||
85 | Wallenius Tommi | 1994 | ÅSK | 25 m | 24.69 | 25.69 | ||
86 | Viitikko Daniel | 1996 | JUK | 25 m | 24.73 | 25.73 | ||
87 | Horst Santeri | 1997 | AUi | 50 m | 25.73 | 25.73 | ||
88 | Karuveha Mikael | 1999 | TaTU | 50 m | 25.73 | 25.73 | ||
89 | Auri Arto | 1997 | UiTa | 50 m | 25.76 | 25.76 | ||
90 | Tarvainen Joel | 1998 | KUS-GSS | 50 m | 25.79 | 25.79 | ||
91 | Nygård Alex | 1996 | VUS-VSS | 50 m | 25.82 | 25.82 | ||
92 | Lahtinen Oiva | 1997 | KeUi | 25 m | 24.82 | 25.82 | ||
93 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 50 m | 25.84 | 25.84 | ||
94 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 50 m | 25.85 | 25.85 | ||
95 | Zimmermann Daniel | 1997 | LaUS | 50 m | 25.87 | 25.87 | ||
96 | Junninen Tapio | 1995 | Vanders | 50 m | 25.87 | 25.87 | ||
97 | Vuoriainen Samu | 1995 | ORCA | 50 m | 25.93 | 25.93 | ||
98 | Kilpeläinen Väinö | 1999 | TaTU | 50 m | 25.96 | 25.96 | ||
99 | Pellinen Juuso | 1990 | TaTU | 50 m | 25.97 | 25.97 | ||
100 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 50 m | 25.98 | 25.98 | ||
101 | Hatunen Lauri | 1998 | VUS-VSS | 25 m | 24.98 | 25.98 | ||
102 | Vänttinen Arttu | 1996 | SiHy | 25 m | 25.00 | 26.00 | ||
103 | Paavilainen Esa | 1997 | Cetus | 50 m | 26.01 | 26.01 | ||
104 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 50 m | 26.02 | 26.02 | ||
105 | Prytkov Andrei | 1991 | SWIM | 50 m | 26.07 | 26.07 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 22, 200m SKU Naiset VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Mäkinen Meri-Maari | 1992 | RaisU | SM7 | 50 m | 3:39.81 | 3:39.81 | |
2 | Taipale Anni | 1985 | ORCA | SM14 | 50 m | 4:23.10 | 4:23.10 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 23, 200m SKU Miehet VSM Nuori |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Söderling William | 1999 | HSS | SM6 | 25 m | 4:32.60 | 4:37.60 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 23, 200m SKU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Latikka Antti | 1990 | Cetus | SM13 | 50 m | 2:28.52 | 2:28.52 | |
2 | Lähteenmäki Leo | 1991 | SWIM | SM9 | 50 m | 2:29.72 | 2:29.72 | |
3 | Kantonen Tatu | 1984 | RaisU | SM14 | 50 m | 3:36.24 | 3:36.24 | |
4 | Söderling William | 1999 | HSS | SM6 | 25 m | 4:32.60 | 4:37.60 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 24, 800m Vapaauinti Naiset Nuori |
ME: Katie LEDECKY (1997) 8:11.00 2014-06-22 |
EE: Rebecca ADLINGTON (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Otava Aino | 1999 | Cetus | 50 m | 9:00.68 | 9:00.68 | ||
2 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 50 m | 9:19.94 | 9:19.94 | ||
3 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 9:23.20 | 9:23.20 | ||
4 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 9:12.71 | 9:28.71 | ||
5 | Falk Annika | 1999 | SeUi | 50 m | 9:31.38 | 9:31.38 | ||
6 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 25 m | 9:19.78 | 9:35.78 | ||
7 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 25 m | 9:26.33 | 9:42.33 | ||
8 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 50 m | 9:43.61 | 9:43.61 | ||
9 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 9:44.15 | 9:44.15 | ||
10 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 50 m | 9:47.48 | 9:47.48 | ||
11 | Andreasen Wilma | 2000 | SGR | 50 m | 9:50.44 | 9:50.44 | ||
12 | Manner Mila | 2001 | NoPy | 25 m | 9:34.64 | 9:50.64 | ||
13 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 25 m | 9:34.71 | 9:50.71 | ||
14 | Miettinen Juuli | 2000 | Vanders | 25 m | 9:34.87 | 9:50.87 | ||
15 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 25 m | 9:39.00 | 9:55.00 | ||
16 | Rantanen Iida-Maria | 1998 | UiTa | 50 m | 9:56.69 | 9:56.69 | ||
17 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 9:57.43 | 9:57.43 | ||
18 | Kaukinen Vilja | 2000 | RaisU | 25 m | 9:41.94 | 9:57.94 | ||
19 | Ruuskanen Irene | 1999 | RaisU | 50 m | 9:58.67 | 9:58.67 | ||
20 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 25 m | 9:43.60 | 9:59.60 | ||
21 | Tyven Camilla | 2001 | NoPy | 25 m | 9:43.63 | 9:59.63 | ||
22 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 10:00.65 | 10:00.65 | ||
23 | Suomäki Vuokko | 2001 | AUi | 50 m | 10:03.54 | 10:03.54 | ||
24 | Louhikoski Lilli | 2002 | Vanders | 50 m | 10:03.98 | 10:03.98 | ||
25 | Sottinen Julia | 2000 | PUS | 50 m | 10:04.61 | 10:04.61 | ||
26 | Parhiala Marilla | 2000 | Gladius | 25 m | 9:50.37 | 10:06.37 | ||
27 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 10:06.83 | 10:06.83 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 24, 800m Vapaauinti Naiset Aikuinen |
ME: Katie LEDECKY (1997) 8:11.00 2014-06-22 |
EE: Rebecca ADLINGTON (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lajunen Laura | 1992 | SWIM | 25 m | 8:36.95 | 8:52.95 | ||
2 | Otava Aino | 1999 | Cetus | 50 m | 9:00.68 | 9:00.68 | ||
3 | Palovuori Mira | 1997 | VUS-VSS | 50 m | 9:07.46 | 9:07.46 | ||
4 | Vekkeli Vaula | 1996 | LaUS | 25 m | 8:58.88 | 9:14.88 | ||
5 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 50 m | 9:19.94 | 9:19.94 | ||
6 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 9:23.20 | 9:23.20 | ||
7 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 9:12.71 | 9:28.71 | ||
8 | Falk Annika | 1999 | SeUi | 50 m | 9:31.38 | 9:31.38 | ||
9 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 25 m | 9:19.78 | 9:35.78 | ||
10 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 25 m | 9:26.33 | 9:42.33 | ||
11 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 50 m | 9:43.61 | 9:43.61 | ||
12 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 9:44.15 | 9:44.15 | ||
13 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 50 m | 9:47.48 | 9:47.48 | ||
14 | Andreasen Wilma | 2000 | SGR | 50 m | 9:50.44 | 9:50.44 | ||
15 | Manner Mila | 2001 | NoPy | 25 m | 9:34.64 | 9:50.64 | ||
16 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 25 m | 9:34.71 | 9:50.71 | ||
17 | Miettinen Juuli | 2000 | Vanders | 25 m | 9:34.87 | 9:50.87 | ||
18 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 25 m | 9:39.00 | 9:55.00 | ||
19 | Rantanen Iida-Maria | 1998 | UiTa | 50 m | 9:56.69 | 9:56.69 | ||
20 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 9:57.43 | 9:57.43 | ||
21 | Kaukinen Vilja | 2000 | RaisU | 25 m | 9:41.94 | 9:57.94 | ||
22 | Ruuskanen Irene | 1999 | RaisU | 50 m | 9:58.67 | 9:58.67 | ||
23 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 25 m | 9:43.60 | 9:59.60 | ||
24 | Tyven Camilla | 2001 | NoPy | 25 m | 9:43.63 | 9:59.63 | ||
25 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 10:00.65 | 10:00.65 | ||
26 | Suomäki Vuokko | 2001 | AUi | 50 m | 10:03.54 | 10:03.54 | ||
27 | Louhikoski Lilli | 2002 | Vanders | 50 m | 10:03.98 | 10:03.98 | ||
28 | Sottinen Julia | 2000 | PUS | 50 m | 10:04.61 | 10:04.61 | ||
29 | Parhiala Marilla | 2000 | Gladius | 25 m | 9:50.37 | 10:06.37 | ||
30 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 10:06.83 | 10:06.83 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 24, 800m Vapaauinti Naiset Nuori |
ME: Katie LEDECKY (1997) 8:11.00 2014-06-22 |
EE: Rebecca ADLINGTON (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Otava Aino | 1999 | Cetus | 50 m | 9:00.68 | 9:00.68 | ||
2 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 50 m | 9:19.94 | 9:19.94 | ||
3 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 9:23.20 | 9:23.20 | ||
4 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 9:12.71 | 9:28.71 | ||
5 | Falk Annika | 1999 | SeUi | 50 m | 9:31.38 | 9:31.38 | ||
6 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 25 m | 9:19.78 | 9:35.78 | ||
7 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 25 m | 9:26.33 | 9:42.33 | ||
8 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 50 m | 9:43.61 | 9:43.61 | ||
9 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 9:44.15 | 9:44.15 | ||
10 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 50 m | 9:47.48 | 9:47.48 | ||
11 | Andreasen Wilma | 2000 | SGR | 50 m | 9:50.44 | 9:50.44 | ||
12 | Manner Mila | 2001 | NoPy | 25 m | 9:34.64 | 9:50.64 | ||
13 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 25 m | 9:34.71 | 9:50.71 | ||
14 | Miettinen Juuli | 2000 | Vanders | 25 m | 9:34.87 | 9:50.87 | ||
15 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 25 m | 9:39.00 | 9:55.00 | ||
16 | Rantanen Iida-Maria | 1998 | UiTa | 50 m | 9:56.69 | 9:56.69 | ||
17 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 9:57.43 | 9:57.43 | ||
18 | Kaukinen Vilja | 2000 | RaisU | 25 m | 9:41.94 | 9:57.94 | ||
19 | Ruuskanen Irene | 1999 | RaisU | 50 m | 9:58.67 | 9:58.67 | ||
20 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 25 m | 9:43.60 | 9:59.60 | ||
21 | Tyven Camilla | 2001 | NoPy | 25 m | 9:43.63 | 9:59.63 | ||
22 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 10:00.65 | 10:00.65 | ||
23 | Suomäki Vuokko | 2001 | AUi | 50 m | 10:03.54 | 10:03.54 | ||
24 | Louhikoski Lilli | 2002 | Vanders | 50 m | 10:03.98 | 10:03.98 | ||
25 | Sottinen Julia | 2000 | PUS | 50 m | 10:04.61 | 10:04.61 | ||
26 | Parhiala Marilla | 2000 | Gladius | 25 m | 9:50.37 | 10:06.37 | ||
27 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 10:06.83 | 10:06.83 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 24, 800m Vapaauinti Naiset Aikuinen |
ME: Katie LEDECKY (1997) 8:11.00 2014-06-22 |
EE: Rebecca ADLINGTON (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lajunen Laura | 1992 | SWIM | 25 m | 8:36.95 | 8:52.95 | ||
2 | Otava Aino | 1999 | Cetus | 50 m | 9:00.68 | 9:00.68 | ||
3 | Palovuori Mira | 1997 | VUS-VSS | 50 m | 9:07.46 | 9:07.46 | ||
4 | Vekkeli Vaula | 1996 | LaUS | 25 m | 8:58.88 | 9:14.88 | ||
5 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 50 m | 9:19.94 | 9:19.94 | ||
6 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 9:23.20 | 9:23.20 | ||
7 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 9:12.71 | 9:28.71 | ||
8 | Falk Annika | 1999 | SeUi | 50 m | 9:31.38 | 9:31.38 | ||
9 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 25 m | 9:19.78 | 9:35.78 | ||
10 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 25 m | 9:26.33 | 9:42.33 | ||
11 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 50 m | 9:43.61 | 9:43.61 | ||
12 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 9:44.15 | 9:44.15 | ||
13 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 50 m | 9:47.48 | 9:47.48 | ||
14 | Andreasen Wilma | 2000 | SGR | 50 m | 9:50.44 | 9:50.44 | ||
15 | Manner Mila | 2001 | NoPy | 25 m | 9:34.64 | 9:50.64 | ||
16 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 25 m | 9:34.71 | 9:50.71 | ||
17 | Miettinen Juuli | 2000 | Vanders | 25 m | 9:34.87 | 9:50.87 | ||
18 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 25 m | 9:39.00 | 9:55.00 | ||
19 | Rantanen Iida-Maria | 1998 | UiTa | 50 m | 9:56.69 | 9:56.69 | ||
20 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 9:57.43 | 9:57.43 | ||
21 | Kaukinen Vilja | 2000 | RaisU | 25 m | 9:41.94 | 9:57.94 | ||
22 | Ruuskanen Irene | 1999 | RaisU | 50 m | 9:58.67 | 9:58.67 | ||
23 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 25 m | 9:43.60 | 9:59.60 | ||
24 | Tyven Camilla | 2001 | NoPy | 25 m | 9:43.63 | 9:59.63 | ||
25 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 10:00.65 | 10:00.65 | ||
26 | Suomäki Vuokko | 2001 | AUi | 50 m | 10:03.54 | 10:03.54 | ||
27 | Louhikoski Lilli | 2002 | Vanders | 50 m | 10:03.98 | 10:03.98 | ||
28 | Sottinen Julia | 2000 | PUS | 50 m | 10:04.61 | 10:04.61 | ||
29 | Parhiala Marilla | 2000 | Gladius | 25 m | 9:50.37 | 10:06.37 | ||
30 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 10:06.83 | 10:06.83 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 25, 4X200m Vapaauinti Miehet Aikuinen |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 6:58.55 2009-07-31 |
EE: RUSSIA (1900) 6:59.15 2009-07-31 |
SE: Cetus Espoo (1900) 7:36.96 2014-04-23 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 7:56.85 2011-06-30 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Cetus 1 | 0 | Cetus | 50 m | 7:34.79 | 7:34.79 | ||
2 | Swim Miehet I | 0 | SWIM | 50 m | 7:42.83 | 7:42.83 | ||
3 | Raisu 1 | 0 | RaisU | 50 m | 7:50.18 | 7:50.18 | ||
4 | Åsk Miehet 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 7:50.32 | 7:50.32 | ||
5 | Åsk Miehet 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 7:50.32 | 7:50.32 | ||
6 | Tatu Miehet 1 | 0 | TaTU | 50 m | 7:52.64 | 7:52.64 | ||
7 | Hss | 0 | HSS | 50 m | 7:55.66 | 7:55.66 | ||
8 | Cetus 2 | 0 | Cetus | 50 m | 7:59.39 | 7:59.39 | ||
9 | Vus-Vss Miehet | 1990 | VUS-VSS | 50 m | 8:01.23 | 8:01.23 | ||
10 | Raisu 2 | 0 | RaisU | 50 m | 8:06.24 | 8:06.24 | ||
11 | Åsk Miehet 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 8:12.90 | 8:12.90 | ||
12 | Åsk Miehet 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 8:12.90 | 8:12.90 | ||
13 | Swim Miehet Ii | 0 | SWIM | 50 m | 8:14.16 | 8:14.16 | ||
14 | Tatu Miehet 2 | 0 | TaTU | 50 m | 8:14.24 | 8:14.24 | ||
15 | Numkis Miehet | 1996 | NumKis | 50 m | 8:17.29 | 8:17.29 | ||
16 | Åsk Miehet 3 | 0 | ÅSK | 50 m | 8:39.36 | 8:39.36 | ||
17 | Åsk Miehet 3 | 0 | ÅSK | 50 m | 8:39.36 | 8:39.36 | ||
18 | Swim Miehet Iii | 0 | SWIM | 50 m | 8:56.32 | 8:56.32 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 26, 200m VU Miehet VSM Nuori |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Koskinen Joel | 1998 | UKK | S13 | 50 m | 2:30.44 | 2:30.44 | |
2 | Khalili Nader | 2001 | VUS-VSS | S14 | 25 m | 2:48.03 | 2:52.03 | |
3 | Kallio Julius | 1997 | OuLo | S14 | 50 m | 2:53.61 | 2:53.61 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 26, 200m VU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Koskinen Joel | 1998 | UKK | S13 | 50 m | 2:30.44 | 2:30.44 | |
2 | Ylä-Sahra Perttu | 1994 | PieKu | S14 | 50 m | 2:48.04 | 2:48.04 | |
3 | Khalili Nader | 2001 | VUS-VSS | S14 | 25 m | 2:48.03 | 2:52.03 | |
4 | Kallio Julius | 1997 | OuLo | S14 | 50 m | 2:53.61 | 2:53.61 | |
5 | Kantonen Tatu | 1984 | RaisU | S14 | 25 m | 3:12.35 | 3:16.35 | |
6 | Mäkinen Joni | 1989 | SWIM | S14 | 50 m | 3:48.19 | 3:48.19 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 27, 200m VU Naiset VSM Nuori |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Saarinen Jenna | 2001 | SiWa | S10 | 50 m | 3:05.24 | 3:05.24 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 27, 200m VU Naiset VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Saarinen Jenna | 2001 | SiWa | S10 | 50 m | 3:05.24 | 3:05.24 | |
2 | Kukkonen Jenny | 1994 | OuLo | S14 | 50 m | 3:51.53 | 3:51.53 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 28, 50m Selkäuinti Miehet Aikuinen |
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
EE: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 26.64 2003-07-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Haukka Sergei | 1989 | Cetus | 25 m | 25.08 | 26.08 | ||
2 | Rautalin Jaakko | 1989 | UiTa | 25 m | 25.25 | 26.25 | ||
3 | Vasko Miro | 1993 | TaTU | 25 m | 25.56 | 26.56 | ||
4 | Markkanen Janne | 1994 | SWIM | 25 m | 25.64 | 26.64 | ||
5 | Pakarinen Sami | 1992 | Vanders | 25 m | 25.64 | 26.64 | ||
6 | Eloranta Valtteri | 1992 | Cetus | 25 m | 25.81 | 26.81 | ||
7 | Fredrikson Christoffer | 1997 | Cetus | 25 m | 25.85 | 26.85 | ||
8 | Laakso Mikael | 1997 | RiUS | 25 m | 26.27 | 27.27 | ||
9 | Laukkanen Jesse | 1996 | SCV | 25 m | 26.59 | 27.59 | ||
10 | Karlsson Niki | 2000 | HSS | 50 m | 27.64 | 27.64 | ||
11 | Ikonen Tuomas | 1996 | TuUS | 25 m | 26.83 | 27.83 | ||
12 | Lantto Janne | 1994 | OuLo | 25 m | 26.92 | 27.92 | ||
13 | Pilpola Lauri | 1993 | ÅSK | 25 m | 26.98 | 27.98 | ||
14 | Järvinen Aleksanteri | 1996 | SCR | 25 m | 27.00 | 28.00 | ||
15 | Vainio Topias | 1997 | Cetus | 25 m | 27.12 | 28.12 | ||
16 | Hellström Henri | 1997 | RaisU | 25 m | 27.17 | 28.17 | ||
17 | Ihalainen Ville | 1996 | KuUS | 25 m | 27.17 | 28.17 | ||
18 | Reunanen Niklas | 1998 | HäUS | 50 m | 28.23 | 28.23 | ||
19 | Luukko Heikki | 1988 | ÅSK | 25 m | 27.50 | 28.50 | ||
20 | Viilos Antti | 1989 | SWIM | 25 m | 27.76 | 28.76 | ||
21 | Seppänen Kaarlo | 1999 | HSS | 50 m | 28.81 | 28.81 | ||
22 | Salo Saku | 1995 | UiTa | 25 m | 27.82 | 28.82 | ||
23 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅSK | 50 m | 28.97 | 28.97 | ||
24 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 50 m | 29.06 | 29.06 | ||
25 | Rantanen Antti | 1992 | UiTa | 25 m | 28.12 | 29.12 | ||
26 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 25 m | 28.20 | 29.20 | ||
27 | Eerola Juho | 1995 | TaTU | 25 m | 28.21 | 29.21 | ||
28 | Pigg Santeri | 1996 | Cetus | 25 m | 28.32 | 29.32 | ||
29 | Hyrkkänen Juho | 1994 | SWIM | 50 m | 29.33 | 29.33 | ||
30 | Kiuru Elmo | 1997 | KeUi | 25 m | 28.45 | 29.45 | ||
31 | Aavasalo Eeli | 1996 | RaisU | 25 m | 28.50 | 29.50 | ||
32 | Valkonen Niklas | 1997 | HyUS | 25 m | 28.59 | 29.59 | ||
33 | Dobrzhanskiy Danila | 1998 | SWIM | 25 m | 28.60 | 29.60 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 29, 200m Selkäuinti Naiset Nuori |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
EE: Anastasia ZUEVA (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
Nuorten SE: Anu Koivisto (1980) 2:17.40 1997-07-11 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Upanne Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 2:10.44 | 2:14.44 | ||
2 | Koiranen Iida | 2000 | HSS | 25 m | 2:16.93 | 2:20.93 | ||
3 | Kilpeläinen Viola | 1998 | HSS | 25 m | 2:18.42 | 2:22.42 | ||
4 | Kallio Eveliina | 1999 | RaisU | 25 m | 2:19.24 | 2:23.24 | ||
5 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 25 m | 2:19.26 | 2:23.26 | ||
6 | Alamattila Sanni | 1999 | HSS | 25 m | 2:19.61 | 2:23.61 | ||
7 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 50 m | 2:24.10 | 2:24.10 | ||
8 | Hurskainen Katri | 2000 | OuLo | 25 m | 2:21.07 | 2:25.07 | ||
9 | Ayarci Melek | 1999 | LaUS | 25 m | 2:21.26 | 2:25.26 | ||
10 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 25 m | 2:22.47 | 2:26.47 | ||
11 | Huhtanen Suvi | 1999 | UiTa | 25 m | 2:22.77 | 2:26.77 | ||
12 | Peltola Paula | 2001 | AUi | 50 m | 2:27.58 | 2:27.58 | ||
13 | Bärlund Raakel | 2001 | LaUS | 25 m | 2:24.08 | 2:28.08 | ||
14 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 25 m | 2:24.09 | 2:28.09 | ||
15 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 25 m | 2:24.62 | 2:28.62 | ||
16 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 2:25.39 | 2:29.39 | ||
17 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 25 m | 2:25.75 | 2:29.75 | ||
18 | Äkkinen Petra | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 2:27.20 | 2:31.20 | ||
19 | Grönvall Fanny | 2000 | UiTa | 50 m | 2:31.65 | 2:31.65 | ||
20 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 50 m | 2:32.07 | 2:32.07 | ||
21 | Mehtonen Ronja | 1999 | SalU | 25 m | 2:28.07 | 2:32.07 | ||
22 | Mauranen Kiira | 1999 | HSS | 25 m | 2:28.66 | 2:32.66 | ||
23 | Vilenius Amanda | 1999 | LaUS | 25 m | 2:28.71 | 2:32.71 | ||
24 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 25 m | 2:29.12 | 2:33.12 | ||
25 | Kukkonen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 2:29.12 | 2:33.12 | ||
26 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 2:29.31 | 2:33.31 | ||
27 | Heikkala Carita | 1998 | OuLo | 25 m | 2:29.35 | 2:33.35 | ||
28 | Niemelä Venla | 1999 | SCR | 25 m | 2:29.37 | 2:33.37 | ||
29 | Päiviö Peppi | 1999 | Cetus | 25 m | 2:29.62 | 2:33.62 | ||
30 | Iisalo Vilma | 2001 | RaisU | 25 m | 2:30.15 | 2:34.15 | ||
31 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 25 m | 2:30.90 | 2:34.90 | ||
32 | Hällfors Emma | 1998 | TaTU | 25 m | 2:30.93 | 2:34.93 | ||
33 | Kivi Meea | 1999 | LaUS | 25 m | 2:31.67 | 2:35.67 | ||
34 | Hämäläinen Vilma | 1998 | SeUi | 50 m | 2:35.80 | 2:35.80 | ||
35 | Perätalo Reetta-Maija | 2000 | OuLo | 50 m | 2:36.25 | 2:36.25 | ||
36 | Laine Iida-Maria | 2001 | OuLo | 50 m | 2:36.70 | 2:36.70 | ||
37 | Parhiala Marilla | 2000 | Gladius | 25 m | 2:33.09 | 2:37.09 | ||
38 | Ockenström Aleksandra | 1998 | SalU | 25 m | 2:33.13 | 2:37.13 | ||
39 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 25 m | 2:33.15 | 2:37.15 | ||
40 | Kalliomäki Sanni | 2000 | RaisU | 25 m | 2:33.15 | 2:37.15 | ||
41 | Rekola Roosa | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:33.41 | 2:37.41 | ||
42 | Tynkkynen Emma-Lotta | 1999 | TaTU | 25 m | 2:33.59 | 2:37.59 | ||
43 | Syrjälä Henna | 1999 | PUS | 50 m | 2:37.90 | 2:37.90 | ||
44 | Laukkanen Jonna | 1998 | SCV | 25 m | 2:34.17 | 2:38.17 | ||
45 | Rautiainen Hanna | 1999 | UiTa | 50 m | 2:38.33 | 2:38.33 | ||
46 | Kazi Sara | 1999 | RaisU | 25 m | 2:34.70 | 2:38.70 | ||
47 | Edelman Charlotta | 2001 | ÅSK | 50 m | 2:39.07 | 2:39.07 | ||
48 | Nyberg Netta | 2001 | UiTa | 25 m | 2:35.29 | 2:39.29 | ||
49 | Poutanen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 2:35.36 | 2:39.36 | ||
50 | Aaltonen Inka | 1999 | UiTa | 25 m | 2:35.40 | 2:39.40 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 29, 200m Selkäuinti Naiset Aikuinen |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
EE: Anastasia ZUEVA (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
Nuorten SE: Anu Koivisto (1980) 2:17.40 1997-07-11 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Upanne Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 2:10.44 | 2:14.44 | ||
2 | Ruotsalainen Vilma | 1996 | LrU | 25 m | 2:12.61 | 2:16.61 | ||
3 | Luukkanen Carita | 1996 | UI | 25 m | 2:14.44 | 2:18.44 | ||
4 | Ovaska Janna | 1996 | RaisU | 25 m | 2:15.10 | 2:19.10 | ||
5 | Tommiska Nenne | 1993 | SWIM | 25 m | 2:16.24 | 2:20.24 | ||
6 | Koiranen Iida | 2000 | HSS | 25 m | 2:16.93 | 2:20.93 | ||
7 | Jallow Mimosa | 1994 | SWIM | 50 m | 2:21.75 | 2:21.75 | ||
8 | Teijonsalo Fanny | 1996 | Cetus | 25 m | 2:18.30 | 2:22.30 | ||
9 | Kilpeläinen Viola | 1998 | HSS | 25 m | 2:18.42 | 2:22.42 | ||
10 | Hölttä Jessica | 1996 | HSS | 25 m | 2:19.24 | 2:23.24 | ||
11 | Kallio Eveliina | 1999 | RaisU | 25 m | 2:19.24 | 2:23.24 | ||
12 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 25 m | 2:19.26 | 2:23.26 | ||
13 | Alamattila Sanni | 1999 | HSS | 25 m | 2:19.61 | 2:23.61 | ||
14 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 50 m | 2:24.10 | 2:24.10 | ||
15 | Hurskainen Katri | 2000 | OuLo | 25 m | 2:21.07 | 2:25.07 | ||
16 | Ayarci Melek | 1999 | LaUS | 25 m | 2:21.26 | 2:25.26 | ||
17 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 25 m | 2:22.47 | 2:26.47 | ||
18 | Huhtanen Suvi | 1999 | UiTa | 25 m | 2:22.77 | 2:26.77 | ||
19 | Peltola Paula | 2001 | AUi | 50 m | 2:27.58 | 2:27.58 | ||
20 | Bärlund Raakel | 2001 | LaUS | 25 m | 2:24.08 | 2:28.08 | ||
21 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 25 m | 2:24.09 | 2:28.09 | ||
22 | Nieminen Emma | 1996 | UiTa | 25 m | 2:24.61 | 2:28.61 | ||
23 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 25 m | 2:24.62 | 2:28.62 | ||
24 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 2:25.39 | 2:29.39 | ||
25 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 25 m | 2:25.75 | 2:29.75 | ||
26 | Äkkinen Petra | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 2:27.20 | 2:31.20 | ||
27 | Grönvall Fanny | 2000 | UiTa | 50 m | 2:31.65 | 2:31.65 | ||
28 | Mehtonen Ronja | 1999 | SalU | 25 m | 2:28.07 | 2:32.07 | ||
29 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 50 m | 2:32.07 | 2:32.07 | ||
30 | Mauranen Kiira | 1999 | HSS | 25 m | 2:28.66 | 2:32.66 | ||
31 | Vilenius Amanda | 1999 | LaUS | 25 m | 2:28.71 | 2:32.71 | ||
32 | Kukkonen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 2:29.12 | 2:33.12 | ||
33 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 25 m | 2:29.12 | 2:33.12 | ||
34 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 2:29.31 | 2:33.31 | ||
35 | Heikkala Carita | 1998 | OuLo | 25 m | 2:29.35 | 2:33.35 | ||
36 | Niemelä Venla | 1999 | SCR | 25 m | 2:29.37 | 2:33.37 | ||
37 | Lehti Helmi | 1997 | PUS | 50 m | 2:33.53 | 2:33.53 | ||
38 | Päiviö Peppi | 1999 | Cetus | 25 m | 2:29.62 | 2:33.62 | ||
39 | Iisalo Vilma | 2001 | RaisU | 25 m | 2:30.15 | 2:34.15 | ||
40 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 25 m | 2:30.90 | 2:34.90 | ||
41 | Hällfors Emma | 1998 | TaTU | 25 m | 2:30.93 | 2:34.93 | ||
42 | Kivi Meea | 1999 | LaUS | 25 m | 2:31.67 | 2:35.67 | ||
43 | Hämäläinen Vilma | 1998 | SeUi | 50 m | 2:35.80 | 2:35.80 | ||
44 | Perätalo Reetta-Maija | 2000 | OuLo | 50 m | 2:36.25 | 2:36.25 | ||
45 | Laine Iida-Maria | 2001 | OuLo | 50 m | 2:36.70 | 2:36.70 | ||
46 | Parhiala Marilla | 2000 | Gladius | 25 m | 2:33.09 | 2:37.09 | ||
47 | Ockenström Aleksandra | 1998 | SalU | 25 m | 2:33.13 | 2:37.13 | ||
48 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 25 m | 2:33.15 | 2:37.15 | ||
49 | Kalliomäki Sanni | 2000 | RaisU | 25 m | 2:33.15 | 2:37.15 | ||
50 | Rekola Roosa | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:33.41 | 2:37.41 | ||
51 | Tynkkynen Emma-Lotta | 1999 | TaTU | 25 m | 2:33.59 | 2:37.59 | ||
52 | Syrjälä Henna | 1999 | PUS | 50 m | 2:37.90 | 2:37.90 | ||
53 | Laukkanen Jonna | 1998 | SCV | 25 m | 2:34.17 | 2:38.17 | ||
54 | Rautiainen Hanna | 1999 | UiTa | 50 m | 2:38.33 | 2:38.33 | ||
55 | Kazi Sara | 1999 | RaisU | 25 m | 2:34.70 | 2:38.70 | ||
56 | Edelman Charlotta | 2001 | ÅSK | 50 m | 2:39.07 | 2:39.07 | ||
57 | Nyberg Netta | 2001 | UiTa | 25 m | 2:35.29 | 2:39.29 | ||
58 | Poutanen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 2:35.36 | 2:39.36 | ||
59 | Aaltonen Inka | 1999 | UiTa | 25 m | 2:35.40 | 2:39.40 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet Aikuinen |
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
EE: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 24.65 2003-08-03 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Pokkinen Tuomas | 1995 | Cetus | 50 m | 24.02 | 24.02 | ||
2 | Schmid Aleksi | 1996 | ÅSK | 50 m | 24.69 | 24.69 | ||
3 | Mäkelä Niko | 1998 | RiUS | 50 m | 24.71 | 24.71 | ||
4 | Liukkonen Ari-Pekka | 1989 | Cetus | 50 m | 24.82 | 24.82 | ||
5 | Haukka Sergei | 1989 | Cetus | 50 m | 24.83 | 24.83 | ||
6 | Waltari Tatu | 1987 | Cetus | 50 m | 25.15 | 25.15 | ||
7 | Herrala Anton | 1993 | TaTU | 50 m | 25.15 | 25.15 | ||
8 | Oksa Ossi | 1988 | ÅSK | 50 m | 25.18 | 25.18 | ||
9 | Vik Adam | 1996 | OU | 50 m | 25.22 | 25.22 | ||
10 | Eriksson Tony | 1995 | JUK | 50 m | 25.24 | 25.24 | ||
11 | Lomtev Evgeny | 1995 | HSS | 50 m | 25.40 | 25.40 | ||
12 | Varho Eemil | 1997 | RaUS | 50 m | 25.46 | 25.46 | ||
13 | Kollin Juha | 1993 | Vanders | 50 m | 25.51 | 25.51 | ||
14 | Saunonen Nikita | 1997 | AUi | 50 m | 25.52 | 25.52 | ||
15 | Erkinaro Arttu | 1992 | OU | 50 m | 25.64 | 25.64 | ||
16 | Auren Uula | 1991 | HSS | 50 m | 25.66 | 25.66 | ||
17 | Laine Ville | 1995 | TaTU | 25 m | 24.75 | 25.75 | ||
18 | Allonen Severi | 1991 | SWIM | 50 m | 25.88 | 25.88 | ||
19 | Wihanto William | 1994 | RaisU | 50 m | 25.94 | 25.94 | ||
20 | Peltonen Tatu | 1989 | JäJy | 25 m | 25.02 | 26.02 | ||
21 | Juopperi Juha | 1989 | OU | 50 m | 26.15 | 26.15 | ||
22 | Viitikko Daniel | 1996 | JUK | 25 m | 25.22 | 26.22 | ||
23 | Väre Hannes | 1997 | RiUS | 50 m | 26.25 | 26.25 | ||
24 | Knuutila Toni | 1993 | EuraST | 50 m | 26.28 | 26.28 | ||
25 | Nuorinko Miika | 1996 | NumKis | 50 m | 26.34 | 26.34 | ||
26 | Kuittinen Otto | 1995 | SiHy | 50 m | 26.35 | 26.35 | ||
27 | Poutanen Joona | 1992 | TaTU | 50 m | 26.40 | 26.40 | ||
28 | Eerola Juho | 1995 | TaTU | 50 m | 26.44 | 26.44 | ||
29 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 50 m | 26.55 | 26.55 | ||
30 | Kroon Kevin | 1997 | Vanders | 50 m | 26.57 | 26.57 | ||
31 | Smeds Kaj | 1998 | ÅSK | 50 m | 26.58 | 26.58 | ||
32 | Ikonen Tuomas | 1996 | TuUS | 50 m | 26.65 | 26.65 | ||
33 | Kaisti Pontus | 1997 | Cetus | 50 m | 26.66 | 26.66 | ||
34 | Rissanen Janne | 1997 | RaisU | 25 m | 25.69 | 26.69 | ||
35 | Carlsson Gustav | 1993 | RaisU | 50 m | 26.71 | 26.71 | ||
36 | Salo Saku | 1995 | UiTa | 50 m | 26.72 | 26.72 | ||
37 | Nygård Alex | 1996 | VUS-VSS | 50 m | 26.77 | 26.77 | ||
38 | Kiuru Elmo | 1997 | KeUi | 50 m | 26.77 | 26.77 | ||
39 | Viitanen Teemu | 1992 | TaTU | 25 m | 25.81 | 26.81 | ||
40 | Aaltomaa Sami | 1992 | OU | 50 m | 26.84 | 26.84 | ||
41 | Pakarinen Sami | 1992 | Vanders | 50 m | 26.89 | 26.89 | ||
42 | Naumanen Konsta | 1996 | JoUS | 50 m | 26.97 | 26.97 | ||
43 | Pilpola Lauri | 1993 | ÅSK | 50 m | 26.99 | 26.99 | ||
44 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 50 m | 27.00 | 27.00 | ||
45 | Lampinen Elias | 1997 | NumKis | 50 m | 27.02 | 27.02 | ||
46 | Kurronen Aleksi | 1997 | MiUS | 50 m | 27.03 | 27.03 | ||
47 | Kekkonen Janne | 1989 | SWIM | 25 m | 26.03 | 27.03 | ||
48 | Seppänen Kaarlo | 1999 | HSS | 50 m | 27.06 | 27.06 | ||
49 | Ruuttunen Leevi | 1995 | SWIM | 50 m | 27.06 | 27.06 | ||
50 | Kuulasmaa Kasperi | 1996 | SCR | 50 m | 27.14 | 27.14 | ||
51 | Lähde Jyri | 1996 | HäUS | 50 m | 27.18 | 27.18 | ||
52 | Koskinen Werneri | 1998 | UiTa | 50 m | 27.19 | 27.19 | ||
53 | Soini Oskari | 1997 | RaisU | 50 m | 27.19 | 27.19 | ||
54 | Vänttinen Arttu | 1996 | SiHy | 50 m | 27.19 | 27.19 | ||
55 | Hyrkkänen Juho | 1994 | SWIM | 50 m | 27.20 | 27.20 | ||
56 | Wallenius Tommi | 1994 | ÅSK | 25 m | 26.20 | 27.20 | ||
57 | Suomalainen Eetu | 1989 | SWIM | 50 m | 27.21 | 27.21 | ||
58 | Kaidesoja Emil | 1995 | Cetus | 25 m | 26.24 | 27.24 | ||
59 | Poutamo Jaakko | 1994 | SWIM | 50 m | 27.31 | 27.31 | ||
60 | Löyttyniemi Jaakko | 1997 | HäUS | 50 m | 27.31 | 27.31 | ||
61 | Lahti Samuli | 1995 | VUS-VSS | 50 m | 27.37 | 27.37 | ||
62 | Mäkiaho Tatu | 1995 | RaisU | 50 m | 27.38 | 27.38 | ||
63 | Päivinen Elias | 1997 | SWIM | 50 m | 27.39 | 27.39 | ||
64 | Kouvo Elias | 1994 | TaTU | 50 m | 27.39 | 27.39 | ||
65 | Tommiska Jesse | 1994 | KoU | 50 m | 27.45 | 27.45 | ||
66 | Kuusisto Jaakko | 2000 | ÅSK | 50 m | 27.48 | 27.48 | ||
67 | Herva Juho | 1998 | OuLo | 50 m | 27.50 | 27.50 | ||
68 | Kotomäki Jere | 1997 | KUS-GSS | 50 m | 27.58 | 27.58 | ||
69 | Suihkonen Matias | 1993 | Octopus | 25 m | 26.59 | 27.59 | ||
70 | Lehtonen Peik | 1991 | HSS | 50 m | 27.63 | 27.63 | ||
71 | Tolppala Remi | 1997 | LaUS | 50 m | 27.64 | 27.64 | ||
72 | Haanpää Joona | 1997 | RaUS | 50 m | 27.64 | 27.64 | ||
73 | Rantanen Antti | 1992 | UiTa | 50 m | 27.77 | 27.77 | ||
74 | Salminen Casper | 1998 | RaisU | 25 m | 26.78 | 27.78 | ||
75 | Päivinen Juho | 1996 | JUK | 50 m | 27.78 | 27.78 | ||
76 | Auri Arto | 1997 | UiTa | 25 m | 26.80 | 27.80 | ||
77 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 50 m | 27.85 | 27.85 | ||
78 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | ORCA | 50 m | 27.86 | 27.86 | ||
79 | Seppälä Juho | 1999 | SiWa | 50 m | 27.87 | 27.87 | ||
80 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 50 m | 27.89 | 27.89 | ||
81 | Hölttä Santeri | 2000 | HSS | 50 m | 27.90 | 27.90 | ||
82 | Belaic Deny | 1998 | TaTU | 50 m | 27.93 | 27.93 | ||
83 | Puukko Sami | 1992 | SWIM | 50 m | 27.94 | 27.94 | ||
84 | Valkonen Niklas | 1997 | HyUS | 50 m | 27.96 | 27.96 | ||
85 | Kujala Rasmus | 1999 | RiUS | 50 m | 27.97 | 27.97 | ||
86 | Thodin Robin | 1995 | JS-PU | 25 m | 26.98 | 27.98 | ||
87 | Häkkinen Henrik | 1998 | HyUS | 50 m | 27.99 | 27.99 | ||
88 | Vuoriainen Samu | 1995 | ORCA | 50 m | 28.02 | 28.02 | ||
89 | Hartikainen Jani | 1993 | SWIM | 50 m | 28.08 | 28.08 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset Nuori |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:08.59 2013-07-29 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 1:08.82 2014-08-19 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Koski Moona | 1999 | UI | 50 m | 1:11.24 | 1:11.24 | ||
2 | Hulkko Ida | 1998 | MiUS | 50 m | 1:11.87 | 1:11.87 | ||
3 | Koivu Sini | 1999 | Cetus | 25 m | 1:09.16 | 1:12.16 | ||
4 | Ikonen Sanni | 1998 | LaUS | 50 m | 1:12.93 | 1:12.93 | ||
5 | Lehtonen Aura | 1998 | HSS | 50 m | 1:14.80 | 1:14.80 | ||
6 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 25 m | 1:11.92 | 1:14.92 | ||
7 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 50 m | 1:15.19 | 1:15.19 | ||
8 | Hämäläinen Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 1:12.19 | 1:15.19 | ||
9 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 50 m | 1:15.57 | 1:15.57 | ||
10 | Jacobson Wilma | 2000 | Cetus | 25 m | 1:13.10 | 1:16.10 | ||
11 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 25 m | 1:13.16 | 1:16.16 | ||
12 | Flyckt Emilia | 2001 | Cetus | 50 m | 1:16.41 | 1:16.41 | ||
13 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 1:16.67 | 1:16.67 | ||
14 | Kotka Minni | 1998 | Cetus | 25 m | 1:13.86 | 1:16.86 | ||
15 | Pentti Sonja | 1999 | SWIM | 25 m | 1:14.07 | 1:17.07 | ||
16 | Liukkonen Aliisa | 1999 | HäUS | 50 m | 1:17.11 | 1:17.11 | ||
17 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 50 m | 1:17.26 | 1:17.26 | ||
18 | Ruottu Aino | 2001 | RiUS | 50 m | 1:17.26 | 1:17.26 | ||
19 | Kareinen Hanna | 2000 | KeUi | 50 m | 1:17.27 | 1:17.27 | ||
20 | Nyström Ada | 2001 | BS-PU | 50 m | 1:17.38 | 1:17.38 | ||
21 | Potkonen Emilia | 1998 | UiTa | 50 m | 1:17.40 | 1:17.40 | ||
22 | Aho Lotta | 1999 | HäUS | 25 m | 1:14.88 | 1:17.88 | ||
23 | Kuusjärvi Eerica | 1999 | RaisU | 25 m | 1:15.17 | 1:18.17 | ||
24 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 1:18.75 | 1:18.75 | ||
25 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 1:18.76 | 1:18.76 | ||
26 | Nyström Fanny | 1999 | BS-PU | 50 m | 1:18.99 | 1:18.99 | ||
27 | Havo Vilma | 1999 | HSS | 25 m | 1:16.13 | 1:19.13 | ||
28 | Kangas-Kärki Henni | 2000 | Cetus | 50 m | 1:19.26 | 1:19.26 | ||
29 | Mäkinen Roosa | 1999 | UiTa | 50 m | 1:19.32 | 1:19.32 | ||
30 | Varis Ella | 1998 | UKK | 50 m | 1:19.33 | 1:19.33 | ||
31 | Murto Anniina | 2001 | PUS | 50 m | 1:19.40 | 1:19.40 | ||
32 | Karinkanta Elina | 2000 | UKK | 25 m | 1:16.43 | 1:19.43 | ||
33 | Tanninen Elviira | 1999 | PoPy | 50 m | 1:19.47 | 1:19.47 | ||
34 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 1:19.57 | 1:19.57 | ||
35 | Tsvetkova Alika | 2000 | ÅSK | 25 m | 1:16.57 | 1:19.57 | ||
36 | Luoma Ninni | 1998 | UiTa | 25 m | 1:16.58 | 1:19.58 | ||
37 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 50 m | 1:19.63 | 1:19.63 | ||
38 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 25 m | 1:16.78 | 1:19.78 | ||
39 | Peltola Paula | 2001 | AUi | 25 m | 1:16.83 | 1:19.83 | ||
40 | Alajääskö Ada | 1998 | TaTU | 50 m | 1:20.02 | 1:20.02 | ||
41 | Raiski Lotta | 1998 | LaUS | 50 m | 1:20.10 | 1:20.10 | ||
42 | Pirhonen Fanni | 2000 | UiTa | 50 m | 1:20.32 | 1:20.32 | ||
43 | Partinen Pinja | 1999 | JoUS | 25 m | 1:17.33 | 1:20.33 | ||
44 | Lumio Alma | 1999 | UiTa | 25 m | 1:17.36 | 1:20.36 | ||
45 | Miettinen Jenna | 1999 | VUS-VSS | 50 m | 1:20.59 | 1:20.59 | ||
46 | Känkänen Heta | 2001 | PUS | 50 m | 1:20.63 | 1:20.63 | ||
47 | Nyman Iida | 2002 | VeUS | 50 m | 1:20.92 | 1:20.92 | ||
48 | Karike Kia | 1999 | Cetus | 50 m | 1:21.18 | 1:21.18 | ||
49 | Suova Johanna | 1999 | UiTa | 50 m | 1:21.47 | 1:21.47 | ||
50 | Anttila Alina | 2000 | LrU | 50 m | 1:21.52 | 1:21.52 | ||
51 | Laukkanen Jonna | 1998 | SCV | 50 m | 1:21.61 | 1:21.61 | ||
52 | Vuollet Fanny | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 1:18.90 | 1:21.90 | ||
53 | Korva Julia | 1999 | Octopus | 50 m | 1:21.94 | 1:21.94 | ||
54 | Viitala Olivia | 2000 | KUS-GSS | 25 m | 1:18.95 | 1:21.95 | ||
55 | Andelin Roosa | 1998 | HyUS | 25 m | 1:19.29 | 1:22.29 | ||
56 | Pihlajamäki Alexandra | 1998 | KUS-GSS | 50 m | 1:22.31 | 1:22.31 | ||
57 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 25 m | 1:19.59 | 1:22.59 | ||
58 | Huusko Malla | 1999 | OU | 25 m | 1:19.71 | 1:22.71 | ||
59 | Ellonen Susanna | 1999 | UKK | 25 m | 1:19.74 | 1:22.74 | ||
60 | Rantamäki Ella | 1998 | PUS | 50 m | 1:22.80 | 1:22.80 | ||
61 | Kotiranta Eevi | 2001 | AQUILA | 50 m | 1:22.86 | 1:22.86 | ||
62 | Karjalainen Tytti | 1998 | OuLo | 50 m | 1:23.25 | 1:23.25 | ||
63 | Lumio Ella | 2000 | UiTa | 50 m | 1:23.26 | 1:23.26 | ||
64 | Känkänen Henni | 1999 | PUS | 50 m | 1:23.38 | 1:23.38 | ||
65 | Knaapi Helena | 1999 | Cetus | 25 m | 1:20.43 | 1:23.43 | ||
66 | Räike Aino | 1999 | SalU | 50 m | 1:23.48 | 1:23.48 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset Aikuinen |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:08.59 2013-07-29 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 1:08.82 2014-08-19 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Laukkanen Jenna | 1995 | SCV | 25 m | 1:05.64 | 1:08.64 | ||
2 | Känsäkoski Silja | 1997 | OU | 50 m | 1:08.82 | 1:08.82 | ||
3 | Kivirinta Veera | 1995 | OU | 50 m | 1:10.54 | 1:10.54 | ||
4 | Koski Moona | 1999 | UI | 50 m | 1:11.24 | 1:11.24 | ||
5 | Luukkanen Carita | 1996 | UI | 50 m | 1:11.60 | 1:11.60 | ||
6 | Hulkko Ida | 1998 | MiUS | 50 m | 1:11.87 | 1:11.87 | ||
7 | Mäkinen Anna | 1995 | UiTa | 50 m | 1:11.97 | 1:11.97 | ||
8 | Koivu Sini | 1999 | Cetus | 25 m | 1:09.16 | 1:12.16 | ||
9 | Ponomareva Alisa | 1991 | VUS-VSS | 25 m | 1:09.54 | 1:12.54 | ||
10 | Eloranta Emilia | 1997 | Cetus | 50 m | 1:12.55 | 1:12.55 | ||
11 | Ikonen Sanni | 1998 | LaUS | 50 m | 1:12.93 | 1:12.93 | ||
12 | Siiskonen Maria | 1997 | KuUS | 50 m | 1:13.61 | 1:13.61 | ||
13 | Wahlstedt Rebecca | 1997 | Cetus | 50 m | 1:13.81 | 1:13.81 | ||
14 | Lahtinen Emilia | 1996 | UiTa | 50 m | 1:14.24 | 1:14.24 | ||
15 | Lehtonen Aura | 1998 | HSS | 50 m | 1:14.80 | 1:14.80 | ||
16 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 25 m | 1:11.92 | 1:14.92 | ||
17 | Kuulasmaa Lotta | 1994 | SCR | 50 m | 1:15.17 | 1:15.17 | ||
18 | Hämäläinen Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 1:12.19 | 1:15.19 | ||
19 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 50 m | 1:15.19 | 1:15.19 | ||
20 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 50 m | 1:15.57 | 1:15.57 | ||
21 | Virkkunen Selina | 1997 | HäUS | 50 m | 1:15.70 | 1:15.70 | ||
22 | Jacobson Wilma | 2000 | Cetus | 25 m | 1:13.10 | 1:16.10 | ||
23 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 25 m | 1:13.16 | 1:16.16 | ||
24 | Flyckt Emilia | 2001 | Cetus | 50 m | 1:16.41 | 1:16.41 | ||
25 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 1:16.67 | 1:16.67 | ||
26 | Fröblom Sini | 1995 | SiHy | 25 m | 1:13.79 | 1:16.79 | ||
27 | Kotka Minni | 1998 | Cetus | 25 m | 1:13.86 | 1:16.86 | ||
28 | Pentti Sonja | 1999 | SWIM | 25 m | 1:14.07 | 1:17.07 | ||
29 | Liukkonen Aliisa | 1999 | HäUS | 50 m | 1:17.11 | 1:17.11 | ||
30 | Ruottu Aino | 2001 | RiUS | 50 m | 1:17.26 | 1:17.26 | ||
31 | Palo Saara | 1996 | SeUi | 50 m | 1:17.26 | 1:17.26 | ||
32 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 50 m | 1:17.26 | 1:17.26 | ||
33 | Kareinen Hanna | 2000 | KeUi | 50 m | 1:17.27 | 1:17.27 | ||
34 | Nyström Ada | 2001 | BS-PU | 50 m | 1:17.38 | 1:17.38 | ||
35 | Potkonen Emilia | 1998 | UiTa | 50 m | 1:17.40 | 1:17.40 | ||
36 | Strengell Riina | 1997 | Cetus | 25 m | 1:14.49 | 1:17.49 | ||
37 | Hirvo Maija | 1997 | HSS | 50 m | 1:17.54 | 1:17.54 | ||
38 | Pahkala Reetta | 1997 | OuLo | 50 m | 1:17.65 | 1:17.65 | ||
39 | Aho Lotta | 1999 | HäUS | 25 m | 1:14.88 | 1:17.88 | ||
40 | Risteelä Sofia | 1993 | OU | 50 m | 1:18.10 | 1:18.10 | ||
41 | Kuusjärvi Eerica | 1999 | RaisU | 25 m | 1:15.17 | 1:18.17 | ||
42 | Karhu Laura | 1995 | SUS | 50 m | 1:18.38 | 1:18.38 | ||
43 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 1:18.75 | 1:18.75 | ||
44 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 1:18.76 | 1:18.76 | ||
45 | Åman Nadja | 1996 | OuLo | 50 m | 1:18.93 | 1:18.93 | ||
46 | Nyström Fanny | 1999 | BS-PU | 50 m | 1:18.99 | 1:18.99 | ||
47 | Havo Vilma | 1999 | HSS | 25 m | 1:16.13 | 1:19.13 | ||
48 | Kangas-Kärki Henni | 2000 | Cetus | 50 m | 1:19.26 | 1:19.26 | ||
49 | Mäkinen Roosa | 1999 | UiTa | 50 m | 1:19.32 | 1:19.32 | ||
50 | Varis Ella | 1998 | UKK | 50 m | 1:19.33 | 1:19.33 | ||
51 | Murto Anniina | 2001 | PUS | 50 m | 1:19.40 | 1:19.40 | ||
52 | Karinkanta Elina | 2000 | UKK | 25 m | 1:16.43 | 1:19.43 | ||
53 | Tanninen Elviira | 1999 | PoPy | 50 m | 1:19.47 | 1:19.47 | ||
54 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 1:19.57 | 1:19.57 | ||
55 | Tsvetkova Alika | 2000 | ÅSK | 25 m | 1:16.57 | 1:19.57 | ||
56 | Luoma Ninni | 1998 | UiTa | 25 m | 1:16.58 | 1:19.58 | ||
57 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 50 m | 1:19.63 | 1:19.63 | ||
58 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 25 m | 1:16.78 | 1:19.78 | ||
59 | Peltola Paula | 2001 | AUi | 25 m | 1:16.83 | 1:19.83 | ||
60 | Alajääskö Ada | 1998 | TaTU | 50 m | 1:20.02 | 1:20.02 | ||
61 | Raiski Lotta | 1998 | LaUS | 50 m | 1:20.10 | 1:20.10 | ||
62 | Pirhonen Fanni | 2000 | UiTa | 50 m | 1:20.32 | 1:20.32 | ||
63 | Partinen Pinja | 1999 | JoUS | 25 m | 1:17.33 | 1:20.33 | ||
64 | Lumio Alma | 1999 | UiTa | 25 m | 1:17.36 | 1:20.36 | ||
65 | Viitasuo Vera | 1995 | LaUS | 50 m | 1:20.45 | 1:20.45 | ||
66 | Miettinen Jenna | 1999 | VUS-VSS | 50 m | 1:20.59 | 1:20.59 | ||
67 | Känkänen Heta | 2001 | PUS | 50 m | 1:20.63 | 1:20.63 | ||
68 | Nyman Iida | 2002 | VeUS | 50 m | 1:20.92 | 1:20.92 | ||
69 | Karike Kia | 1999 | Cetus | 50 m | 1:21.18 | 1:21.18 | ||
70 | Suova Johanna | 1999 | UiTa | 50 m | 1:21.47 | 1:21.47 | ||
71 | Anttila Alina | 2000 | LrU | 50 m | 1:21.52 | 1:21.52 | ||
72 | Laukkanen Jonna | 1998 | SCV | 50 m | 1:21.61 | 1:21.61 | ||
73 | Vuollet Fanny | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 1:18.90 | 1:21.90 | ||
74 | Korva Julia | 1999 | Octopus | 50 m | 1:21.94 | 1:21.94 | ||
75 | Viitala Olivia | 2000 | KUS-GSS | 25 m | 1:18.95 | 1:21.95 | ||
76 | Andelin Roosa | 1998 | HyUS | 25 m | 1:19.29 | 1:22.29 | ||
77 | Pihlajamäki Alexandra | 1998 | KUS-GSS | 50 m | 1:22.31 | 1:22.31 | ||
78 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 25 m | 1:19.59 | 1:22.59 | ||
79 | Huusko Malla | 1999 | OU | 25 m | 1:19.71 | 1:22.71 | ||
80 | Ellonen Susanna | 1999 | UKK | 25 m | 1:19.74 | 1:22.74 | ||
81 | Rantamäki Ella | 1998 | PUS | 50 m | 1:22.80 | 1:22.80 | ||
82 | Kotiranta Eevi | 2001 | AQUILA | 50 m | 1:22.86 | 1:22.86 | ||
83 | Karjalainen Tytti | 1998 | OuLo | 50 m | 1:23.25 | 1:23.25 | ||
84 | Lumio Ella | 2000 | UiTa | 50 m | 1:23.26 | 1:23.26 | ||
85 | Känkänen Henni | 1999 | PUS | 50 m | 1:23.38 | 1:23.38 | ||
86 | Knaapi Helena | 1999 | Cetus | 25 m | 1:20.43 | 1:23.43 | ||
87 | Räike Aino | 1999 | SalU | 50 m | 1:23.48 | 1:23.48 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 32, 400m Vapaauinti Miehet Nuori |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 4:01.29 | 4:09.29 | ||
2 | Martikainen Emil | 1997 | RaUS | 25 m | 4:07.54 | 4:15.54 | ||
3 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 25 m | 4:07.72 | 4:15.72 | ||
4 | Hatunen Lauri | 1998 | VUS-VSS | 50 m | 4:17.28 | 4:17.28 | ||
5 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 25 m | 4:09.99 | 4:17.99 | ||
6 | Hellström Henri | 1997 | RaisU | 25 m | 4:11.34 | 4:19.34 | ||
7 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 50 m | 4:21.69 | 4:21.69 | ||
8 | Rannikko Otto | 1999 | ÅSK | 25 m | 4:13.77 | 4:21.77 | ||
9 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 25 m | 4:16.63 | 4:24.63 | ||
10 | Tähtivuori Aaro | 1998 | HSS | 25 m | 4:16.77 | 4:24.77 | ||
11 | Salminen Casper | 1998 | RaisU | 50 m | 4:25.21 | 4:25.21 | ||
12 | Pinomäki Jerri | 1998 | RaisU | 50 m | 4:25.26 | 4:25.26 | ||
13 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 25 m | 4:17.32 | 4:25.32 | ||
14 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 50 m | 4:25.88 | 4:25.88 | ||
15 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 25 m | 4:18.48 | 4:26.48 | ||
16 | Laiho Nemo | 1998 | RaisU | 50 m | 4:26.59 | 4:26.59 | ||
17 | Heinilä Jami | 2000 | HSS | 25 m | 4:19.45 | 4:27.45 | ||
18 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 50 m | 4:28.09 | 4:28.09 | ||
19 | Soini Oskari | 1997 | RaisU | 50 m | 4:28.32 | 4:28.32 | ||
20 | Routila Jussi | 2000 | RaisU | 25 m | 4:20.53 | 4:28.53 | ||
21 | Häkkinen Henrik | 1998 | HyUS | 25 m | 4:20.64 | 4:28.64 | ||
22 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 25 m | 4:21.91 | 4:29.91 | ||
23 | Huhtala Santeri | 1998 | Cetus | 25 m | 4:22.51 | 4:30.51 | ||
24 | Kärkkäinen Joona | 1998 | HeiI | 25 m | 4:22.54 | 4:30.54 | ||
25 | Kotiranta Joonas | 1998 | Cetus | 25 m | 4:24.56 | 4:32.56 | ||
26 | Ylipelkonen Tuomas | 2000 | SeUi | 50 m | 4:33.52 | 4:33.52 | ||
27 | Heino Akseli | 1999 | ÅSK | 25 m | 4:25.58 | 4:33.58 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 32, 400m Vapaauinti Miehet Aikuinen |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 50 m | 3:55.99 | 3:55.99 | ||
2 | Eskelinen Aleksi | 1988 | Cetus | 25 m | 3:54.35 | 4:02.35 | ||
3 | Soini Eetu | 1996 | RaisU | 25 m | 3:55.32 | 4:03.32 | ||
4 | Dobrzhanskiy Anton | 1992 | SWIM | 25 m | 3:55.85 | 4:03.85 | ||
5 | Lehtonen Roope | 1996 | RaisU | 50 m | 4:07.83 | 4:07.83 | ||
6 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 4:01.29 | 4:09.29 | ||
7 | Lindroos Johannes | 1996 | RaisU | 25 m | 4:04.29 | 4:12.29 | ||
8 | Junninen Tapio | 1995 | Vanders | 50 m | 4:12.33 | 4:12.33 | ||
9 | Roiko-Jokela Tapio | 1996 | SWIM | 50 m | 4:12.87 | 4:12.87 | ||
10 | Martikainen Emil | 1997 | RaUS | 25 m | 4:07.54 | 4:15.54 | ||
11 | Jeskanen Samuli | 1996 | Cetus | 50 m | 4:15.58 | 4:15.58 | ||
12 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 25 m | 4:07.72 | 4:15.72 | ||
13 | Hatunen Lauri | 1998 | VUS-VSS | 50 m | 4:17.28 | 4:17.28 | ||
14 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 25 m | 4:09.99 | 4:17.99 | ||
15 | Kitinoja Joni | 1996 | KeUi | 25 m | 4:10.15 | 4:18.15 | ||
16 | Talvitie Kristian | 1995 | HSS | 25 m | 4:10.48 | 4:18.48 | ||
17 | Hellström Henri | 1997 | RaisU | 25 m | 4:11.34 | 4:19.34 | ||
18 | Kallio Jimi | 1993 | VUS-VSS | 50 m | 4:20.67 | 4:20.67 | ||
19 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 50 m | 4:21.69 | 4:21.69 | ||
20 | Rannikko Otto | 1999 | ÅSK | 25 m | 4:13.77 | 4:21.77 | ||
21 | Pigg Santeri | 1996 | Cetus | 25 m | 4:14.36 | 4:22.36 | ||
22 | Kallio Anton | 1996 | VUS-VSS | 25 m | 4:16.28 | 4:24.28 | ||
23 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 25 m | 4:16.63 | 4:24.63 | ||
24 | Tähtivuori Aaro | 1998 | HSS | 25 m | 4:16.77 | 4:24.77 | ||
25 | Salminen Casper | 1998 | RaisU | 50 m | 4:25.21 | 4:25.21 | ||
26 | Pinomäki Jerri | 1998 | RaisU | 50 m | 4:25.26 | 4:25.26 | ||
27 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 25 m | 4:17.32 | 4:25.32 | ||
28 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 50 m | 4:25.88 | 4:25.88 | ||
29 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 25 m | 4:18.48 | 4:26.48 | ||
30 | Laiho Nemo | 1998 | RaisU | 50 m | 4:26.59 | 4:26.59 | ||
31 | Heinilä Jami | 2000 | HSS | 25 m | 4:19.45 | 4:27.45 | ||
32 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 50 m | 4:28.09 | 4:28.09 | ||
33 | Soini Oskari | 1997 | RaisU | 50 m | 4:28.32 | 4:28.32 | ||
34 | Routila Jussi | 2000 | RaisU | 25 m | 4:20.53 | 4:28.53 | ||
35 | Häkkinen Henrik | 1998 | HyUS | 25 m | 4:20.64 | 4:28.64 | ||
36 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 25 m | 4:21.91 | 4:29.91 | ||
37 | Huhtala Santeri | 1998 | Cetus | 25 m | 4:22.51 | 4:30.51 | ||
38 | Kärkkäinen Joona | 1998 | HeiI | 25 m | 4:22.54 | 4:30.54 | ||
39 | Kotiranta Joonas | 1998 | Cetus | 25 m | 4:24.56 | 4:32.56 | ||
40 | Ylipelkonen Tuomas | 2000 | SeUi | 50 m | 4:33.52 | 4:33.52 | ||
41 | Heino Akseli | 1999 | ÅSK | 25 m | 4:25.58 | 4:33.58 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 33, 100m SU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Latikka Antti | 1990 | Cetus | S13 | 50 m | 1:02.68 | 1:02.68 | |
2 | Miromaa Jimi | 1996 | ÅSK | S7 | 25 m | 1:39.43 | 1:41.43 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 34, 100m SU Miehet VSM Nuori |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Saarinen Jenna | 2001 | SiWa | S10 | 50 m | 1:38.23 | 1:38.23 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 34, 100m SU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Saarinen Jenna | 2001 | SiWa | S10 | 50 m | 1:38.23 | 1:38.23 | |
2 | Mäkinen Meri-Maari | 1992 | RaisU | S7 | 50 m | 1:40.92 | 1:40.92 | |
3 | Räsänen Reetta | 1979 | SalU | S4 | 50 m | 3:11.90 | 3:11.90 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 35, 200m Sekauinti Miehet Nuori |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:01.18 1992-07-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 50 m | 2:11.28 | 2:11.28 | ||
2 | Mäkelä Niko | 1998 | RiUS | 50 m | 2:12.44 | 2:12.44 | ||
3 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅSK | 25 m | 2:09.76 | 2:14.76 | ||
4 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 50 m | 2:14.92 | 2:14.92 | ||
5 | Horst Santeri | 1997 | AUi | 50 m | 2:15.64 | 2:15.64 | ||
6 | Hölttä Santeri | 2000 | HSS | 25 m | 2:11.12 | 2:16.12 | ||
7 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 50 m | 2:16.94 | 2:16.94 | ||
8 | Alitalo Eetu | 1999 | Cetus | 25 m | 2:13.54 | 2:18.54 | ||
9 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 50 m | 2:18.82 | 2:18.82 | ||
10 | Kallinen Konsta | 1999 | OuLo | 50 m | 2:20.23 | 2:20.23 | ||
11 | Häkkinen Henrik | 1998 | HyUS | 25 m | 2:15.66 | 2:20.66 | ||
12 | Kuosmanen Jami | 1998 | LaUS | 25 m | 2:15.95 | 2:20.95 | ||
13 | Karlsson Niki | 2000 | HSS | 25 m | 2:16.73 | 2:21.73 | ||
14 | Zimmermann Daniel | 1997 | LaUS | 50 m | 2:22.42 | 2:22.42 | ||
15 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 25 m | 2:18.18 | 2:23.18 | ||
16 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 25 m | 2:18.30 | 2:23.30 | ||
17 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 25 m | 2:18.53 | 2:23.53 | ||
18 | Koskinen Walentin | 2000 | UiTa | 25 m | 2:18.72 | 2:23.72 | ||
19 | Hukka Eelis | 1999 | SCR | 50 m | 2:24.40 | 2:24.40 | ||
20 | Willman Miikka | 1998 | OuLo | 50 m | 2:24.65 | 2:24.65 | ||
21 | Herpola Oskari | 2001 | ÅSK | 50 m | 2:24.86 | 2:24.86 | ||
22 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 25 m | 2:19.87 | 2:24.87 | ||
23 | Pakarinen Alari | 1998 | HSS | 50 m | 2:25.04 | 2:25.04 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 35, 200m Sekauinti Miehet Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:01.18 1992-07-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Juopperi Sami | 1992 | Cetus | 25 m | 1:58.63 | 2:03.63 | ||
2 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 50 m | 2:06.39 | 2:06.39 | ||
3 | Ruohoniemi Miikka | 1993 | SWIM | 25 m | 2:02.44 | 2:07.44 | ||
4 | Pyykkönen Kalle | 1996 | UiTa | 25 m | 2:03.77 | 2:08.77 | ||
5 | Laukkanen Jesse | 1996 | SCV | 25 m | 2:05.37 | 2:10.37 | ||
6 | Torola Miro | 1995 | Vanders | 25 m | 2:05.47 | 2:10.47 | ||
7 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 50 m | 2:11.28 | 2:11.28 | ||
8 | Luukko Heikki | 1988 | ÅSK | 25 m | 2:06.55 | 2:11.55 | ||
9 | Yritys Petja | 1993 | TaTU | 25 m | 2:06.86 | 2:11.86 | ||
10 | Myllyaho Matti | 1995 | VUS-VSS | 25 m | 2:06.95 | 2:11.95 | ||
11 | Mäkelä Niko | 1998 | RiUS | 50 m | 2:12.44 | 2:12.44 | ||
12 | Tolvanen Miika | 1996 | SWIM | 50 m | 2:13.61 | 2:13.61 | ||
13 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅSK | 25 m | 2:09.76 | 2:14.76 | ||
14 | Leinonen Lauri | 1992 | UiTa | 25 m | 2:09.86 | 2:14.86 | ||
15 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 50 m | 2:14.92 | 2:14.92 | ||
16 | Horst Santeri | 1997 | AUi | 50 m | 2:15.64 | 2:15.64 | ||
17 | Hölttä Santeri | 2000 | HSS | 25 m | 2:11.12 | 2:16.12 | ||
18 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 50 m | 2:16.94 | 2:16.94 | ||
19 | Nuorinko Miika | 1996 | NumKis | 25 m | 2:12.22 | 2:17.22 | ||
20 | Alitalo Eetu | 1999 | Cetus | 25 m | 2:13.54 | 2:18.54 | ||
21 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 50 m | 2:18.82 | 2:18.82 | ||
22 | Nygård Alex | 1996 | VUS-VSS | 50 m | 2:19.19 | 2:19.19 | ||
23 | Kallinen Konsta | 1999 | OuLo | 50 m | 2:20.23 | 2:20.23 | ||
24 | Häkkinen Henrik | 1998 | HyUS | 25 m | 2:15.66 | 2:20.66 | ||
25 | Viitikko Daniel | 1996 | JUK | 50 m | 2:20.95 | 2:20.95 | ||
26 | Kuosmanen Jami | 1998 | LaUS | 25 m | 2:15.95 | 2:20.95 | ||
27 | Pilpola Lauri | 1993 | ÅSK | 50 m | 2:21.25 | 2:21.25 | ||
28 | Karlsson Niki | 2000 | HSS | 25 m | 2:16.73 | 2:21.73 | ||
29 | Zimmermann Daniel | 1997 | LaUS | 50 m | 2:22.42 | 2:22.42 | ||
30 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 25 m | 2:18.18 | 2:23.18 | ||
31 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 25 m | 2:18.30 | 2:23.30 | ||
32 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 25 m | 2:18.53 | 2:23.53 | ||
33 | Koskinen Walentin | 2000 | UiTa | 25 m | 2:18.72 | 2:23.72 | ||
34 | Hukka Eelis | 1999 | SCR | 50 m | 2:24.40 | 2:24.40 | ||
35 | Willman Miikka | 1998 | OuLo | 50 m | 2:24.65 | 2:24.65 | ||
36 | Herpola Oskari | 2001 | ÅSK | 50 m | 2:24.86 | 2:24.86 | ||
37 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 25 m | 2:19.87 | 2:24.87 | ||
38 | Pakarinen Alari | 1998 | HSS | 50 m | 2:25.04 | 2:25.04 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 36, 400m Vapaauinti Naiset Nuori |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Otava Aino | 1999 | Cetus | 50 m | 4:19.98 | 4:19.98 | ||
2 | Pihkamäki Eveliina | 1998 | RiUS | 50 m | 4:27.77 | 4:27.77 | ||
3 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 25 m | 4:20.81 | 4:28.81 | ||
4 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 50 m | 4:34.24 | 4:34.24 | ||
5 | Alastalo Aada | 1998 | HSS | 25 m | 4:26.46 | 4:34.46 | ||
6 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 4:31.28 | 4:39.28 | ||
7 | Kariniemi Kaisa | 1999 | OU | 25 m | 4:32.19 | 4:40.19 | ||
8 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 50 m | 4:41.04 | 4:41.04 | ||
9 | Falk Annika | 1999 | SeUi | 50 m | 4:42.08 | 4:42.08 | ||
10 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 25 m | 4:34.95 | 4:42.95 | ||
11 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 50 m | 4:43.14 | 4:43.14 | ||
12 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 25 m | 4:35.28 | 4:43.28 | ||
13 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 4:43.29 | 4:43.29 | ||
14 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 25 m | 4:36.06 | 4:44.06 | ||
15 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 25 m | 4:37.17 | 4:45.17 | ||
16 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 4:45.38 | 4:45.38 | ||
17 | Miettinen Juuli | 2000 | Vanders | 25 m | 4:39.23 | 4:47.23 | ||
18 | Andreasen Wilma | 2000 | SGR | 50 m | 4:47.70 | 4:47.70 | ||
19 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 50 m | 4:48.07 | 4:48.07 | ||
20 | Manner Mila | 2001 | NoPy | 25 m | 4:41.39 | 4:49.39 | ||
21 | Louhikoski Lilli | 2002 | Vanders | 25 m | 4:41.73 | 4:49.73 | ||
22 | Hirvonen Reetta | 1998 | JoUS | 50 m | 4:50.36 | 4:50.36 | ||
23 | Perkiö Anniina | 1999 | Vanders | 50 m | 4:50.38 | 4:50.38 | ||
24 | Silvennoinen Sini | 2002 | ÅSK | 50 m | 4:50.54 | 4:50.54 | ||
25 | Lindeberg Sophia | 2000 | HSS | 25 m | 4:43.73 | 4:51.73 | ||
26 | Tyven Camilla | 2001 | NoPy | 25 m | 4:45.02 | 4:53.02 | ||
27 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 25 m | 4:45.44 | 4:53.44 | ||
28 | Lammi Vera | 1998 | HSS | 25 m | 4:46.33 | 4:54.33 | ||
29 | Rantanen Iida-Maria | 1998 | UiTa | 50 m | 4:54.45 | 4:54.45 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 36, 400m Vapaauinti Naiset Aikuinen |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lajunen Laura | 1992 | SWIM | 50 m | 4:18.20 | 4:18.20 | ||
2 | Otava Aino | 1999 | Cetus | 50 m | 4:19.98 | 4:19.98 | ||
3 | Palovuori Mira | 1997 | VUS-VSS | 50 m | 4:26.06 | 4:26.06 | ||
4 | Kortetjärvi Hilla | 1996 | RaisU | 50 m | 4:27.64 | 4:27.64 | ||
5 | Pihkamäki Eveliina | 1998 | RiUS | 50 m | 4:27.77 | 4:27.77 | ||
6 | Vekkeli Vaula | 1996 | LaUS | 25 m | 4:20.70 | 4:28.70 | ||
7 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 25 m | 4:20.81 | 4:28.81 | ||
8 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 50 m | 4:34.24 | 4:34.24 | ||
9 | Alastalo Aada | 1998 | HSS | 25 m | 4:26.46 | 4:34.46 | ||
10 | Venäläinen Veera | 1995 | Vanders | 50 m | 4:34.48 | 4:34.48 | ||
11 | Pellinen Veera | 1997 | SWIM | 50 m | 4:39.19 | 4:39.19 | ||
12 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 4:31.28 | 4:39.28 | ||
13 | Tollander Yvonne | 1997 | Cetus | 25 m | 4:31.33 | 4:39.33 | ||
14 | Kariniemi Kaisa | 1999 | OU | 25 m | 4:32.19 | 4:40.19 | ||
15 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 50 m | 4:41.04 | 4:41.04 | ||
16 | Falk Annika | 1999 | SeUi | 50 m | 4:42.08 | 4:42.08 | ||
17 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 25 m | 4:34.95 | 4:42.95 | ||
18 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 50 m | 4:43.14 | 4:43.14 | ||
19 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 25 m | 4:35.28 | 4:43.28 | ||
20 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 4:43.29 | 4:43.29 | ||
21 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 25 m | 4:36.06 | 4:44.06 | ||
22 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 25 m | 4:37.17 | 4:45.17 | ||
23 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 4:45.38 | 4:45.38 | ||
24 | Miettinen Juuli | 2000 | Vanders | 25 m | 4:39.23 | 4:47.23 | ||
25 | Niemi Sini | 1993 | TorUS | 50 m | 4:47.60 | 4:47.60 | ||
26 | Andreasen Wilma | 2000 | SGR | 50 m | 4:47.70 | 4:47.70 | ||
27 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 50 m | 4:48.07 | 4:48.07 | ||
28 | Lappalainen Erika | 1996 | SWIM | 50 m | 4:48.43 | 4:48.43 | ||
29 | Manner Mila | 2001 | NoPy | 25 m | 4:41.39 | 4:49.39 | ||
30 | Louhikoski Lilli | 2002 | Vanders | 25 m | 4:41.73 | 4:49.73 | ||
31 | Hirvonen Reetta | 1998 | JoUS | 50 m | 4:50.36 | 4:50.36 | ||
32 | Perkiö Anniina | 1999 | Vanders | 50 m | 4:50.38 | 4:50.38 | ||
33 | Silvennoinen Sini | 2002 | ÅSK | 50 m | 4:50.54 | 4:50.54 | ||
34 | Lindeberg Sophia | 2000 | HSS | 25 m | 4:43.73 | 4:51.73 | ||
35 | Tyven Camilla | 2001 | NoPy | 25 m | 4:45.02 | 4:53.02 | ||
36 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 25 m | 4:45.44 | 4:53.44 | ||
37 | Lammi Vera | 1998 | HSS | 25 m | 4:46.33 | 4:54.33 | ||
38 | Rantanen Iida-Maria | 1998 | UiTa | 50 m | 4:54.45 | 4:54.45 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 37, 200m Rintauinti Miehet Nuori |
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 |
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Koskinen Werneri | 1998 | UiTa | 50 m | 2:20.43 | 2:20.43 | ||
2 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | ORCA | 25 m | 2:18.95 | 2:24.95 | ||
3 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 25 m | 2:21.88 | 2:27.88 | ||
4 | Salo Jaro | 1997 | Cetus | 50 m | 2:28.79 | 2:28.79 | ||
5 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 50 m | 2:29.19 | 2:29.19 | ||
6 | Laakso Mikael | 1997 | RiUS | 50 m | 2:30.07 | 2:30.07 | ||
7 | Clayhills Bruce | 1997 | HSS | 50 m | 2:31.35 | 2:31.35 | ||
8 | Karuveha Mikael | 1999 | TaTU | 25 m | 2:25.97 | 2:31.97 | ||
9 | Penttilä Vilppu | 1997 | RaisU | 50 m | 2:32.95 | 2:32.95 | ||
10 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 25 m | 2:27.60 | 2:33.60 | ||
11 | Siiranen Santeri | 1998 | TaTU | 25 m | 2:28.03 | 2:34.03 | ||
12 | Luukko Aku | 1997 | ÅSK | 50 m | 2:34.64 | 2:34.64 | ||
13 | Kejonen Kaius | 1998 | OU | 25 m | 2:28.81 | 2:34.81 | ||
14 | Nenonen Konsta | 1998 | Cetus | 50 m | 2:34.85 | 2:34.85 | ||
15 | Turunen Jere | 1997 | LaUS | 25 m | 2:29.90 | 2:35.90 | ||
16 | Soramies Olli | 1998 | VoVi | 50 m | 2:36.26 | 2:36.26 | ||
17 | Mäenpää Vilho | 1998 | AUi | 50 m | 2:36.56 | 2:36.56 | ||
18 | Kyyrä Henri | 1999 | Vanders | 25 m | 2:30.64 | 2:36.64 | ||
19 | Koskinen Walentin | 2000 | UiTa | 25 m | 2:30.99 | 2:36.99 | ||
20 | Kujala Rasmus | 1999 | RiUS | 25 m | 2:32.21 | 2:38.21 | ||
21 | Kulmala Atte | 1998 | UiTa | 50 m | 2:38.94 | 2:38.94 | ||
22 | Rautaporras Olli | 2000 | NoPy | 25 m | 2:33.61 | 2:39.61 | ||
23 | Ylitervo Aukusti | 1999 | OuLo | 25 m | 2:33.82 | 2:39.82 | ||
24 | Seppälä Sasa | 1998 | HaUS | 25 m | 2:34.29 | 2:40.29 | ||
25 | Mitrunen Arttu | 1997 | Cetus | 50 m | 2:40.53 | 2:40.53 | ||
26 | Oksakari Joona | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 2:34.69 | 2:40.69 | ||
27 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 50 m | 2:40.87 | 2:40.87 | ||
28 | Korhonen Joona | 2000 | TaTU | 25 m | 2:34.91 | 2:40.91 | ||
29 | Hyvärinen Juha | 1998 | HäUS | 25 m | 2:35.05 | 2:41.05 | ||
30 | Herpola Oskari | 2001 | ÅSK | 50 m | 2:41.14 | 2:41.14 | ||
31 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 50 m | 2:41.39 | 2:41.39 | ||
32 | Kylmänen Miikka | 1998 | ÅSK | 25 m | 2:36.69 | 2:42.69 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 37, 200m Rintauinti Miehet Aikuinen |
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 |
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Mattsson Matti | 1993 | PUS | 50 m | 2:11.86 | 2:11.86 | ||
2 | Myrén Sami | 1991 | HSS | 25 m | 2:11.80 | 2:17.80 | ||
3 | Junninen Tapio | 1995 | Vanders | 50 m | 2:17.94 | 2:17.94 | ||
4 | Ruohoniemi Miikka | 1993 | SWIM | 25 m | 2:12.09 | 2:18.09 | ||
5 | Ohtonen Lassi | 1992 | Cetus | 50 m | 2:19.10 | 2:19.10 | ||
6 | Koskinen Werneri | 1998 | UiTa | 50 m | 2:20.43 | 2:20.43 | ||
7 | Pyykkönen Kalle | 1996 | UiTa | 50 m | 2:22.28 | 2:22.28 | ||
8 | Tolvanen Miika | 1996 | SWIM | 25 m | 2:17.67 | 2:23.67 | ||
9 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | ORCA | 25 m | 2:18.95 | 2:24.95 | ||
10 | Naumanen Konsta | 1996 | JoUS | 50 m | 2:25.86 | 2:25.86 | ||
11 | Rantanen Santeri | 1996 | NumKis | 50 m | 2:27.36 | 2:27.36 | ||
12 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 25 m | 2:21.88 | 2:27.88 | ||
13 | Salo Jaro | 1997 | Cetus | 50 m | 2:28.79 | 2:28.79 | ||
14 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 50 m | 2:29.19 | 2:29.19 | ||
15 | Nordman Jakob | 1996 | ÅSK | 25 m | 2:23.22 | 2:29.22 | ||
16 | Laakso Mikael | 1997 | RiUS | 50 m | 2:30.07 | 2:30.07 | ||
17 | Kiviaho Antti | 1996 | SCR | 25 m | 2:24.46 | 2:30.46 | ||
18 | Kuulasmaa Kasperi | 1996 | SCR | 25 m | 2:24.66 | 2:30.66 | ||
19 | Clayhills Bruce | 1997 | HSS | 50 m | 2:31.35 | 2:31.35 | ||
20 | Kapiainen Toni | 1996 | VUS-VSS | 50 m | 2:31.41 | 2:31.41 | ||
21 | Poutamo Jaakko | 1994 | SWIM | 25 m | 2:25.84 | 2:31.84 | ||
22 | Karuveha Mikael | 1999 | TaTU | 25 m | 2:25.97 | 2:31.97 | ||
23 | Roiko-Jokela Tapio | 1996 | SWIM | 50 m | 2:32.08 | 2:32.08 | ||
24 | Penttilä Vilppu | 1997 | RaisU | 50 m | 2:32.95 | 2:32.95 | ||
25 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 25 m | 2:27.60 | 2:33.60 | ||
26 | Siiranen Santeri | 1998 | TaTU | 25 m | 2:28.03 | 2:34.03 | ||
27 | Luukko Aku | 1997 | ÅSK | 50 m | 2:34.64 | 2:34.64 | ||
28 | Kejonen Kaius | 1998 | OU | 25 m | 2:28.81 | 2:34.81 | ||
29 | Nenonen Konsta | 1998 | Cetus | 50 m | 2:34.85 | 2:34.85 | ||
30 | Turunen Jere | 1997 | LaUS | 25 m | 2:29.90 | 2:35.90 | ||
31 | Soramies Olli | 1998 | VoVi | 50 m | 2:36.26 | 2:36.26 | ||
32 | Mäenpää Vilho | 1998 | AUi | 50 m | 2:36.56 | 2:36.56 | ||
33 | Kyyrä Henri | 1999 | Vanders | 25 m | 2:30.64 | 2:36.64 | ||
34 | Koskinen Walentin | 2000 | UiTa | 25 m | 2:30.99 | 2:36.99 | ||
35 | Kujala Rasmus | 1999 | RiUS | 25 m | 2:32.21 | 2:38.21 | ||
36 | Kulmala Atte | 1998 | UiTa | 50 m | 2:38.94 | 2:38.94 | ||
37 | Rautaporras Olli | 2000 | NoPy | 25 m | 2:33.61 | 2:39.61 | ||
38 | Ylitervo Aukusti | 1999 | OuLo | 25 m | 2:33.82 | 2:39.82 | ||
39 | Seppälä Sasa | 1998 | HaUS | 25 m | 2:34.29 | 2:40.29 | ||
40 | Mitrunen Arttu | 1997 | Cetus | 50 m | 2:40.53 | 2:40.53 | ||
41 | Oksakari Joona | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 2:34.69 | 2:40.69 | ||
42 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 50 m | 2:40.87 | 2:40.87 | ||
43 | Korhonen Joona | 2000 | TaTU | 25 m | 2:34.91 | 2:40.91 | ||
44 | Hyvärinen Juha | 1998 | HäUS | 25 m | 2:35.05 | 2:41.05 | ||
45 | Herpola Oskari | 2001 | ÅSK | 50 m | 2:41.14 | 2:41.14 | ||
46 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 50 m | 2:41.39 | 2:41.39 | ||
47 | Kylmänen Miikka | 1998 | ÅSK | 25 m | 2:36.69 | 2:42.69 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 38, 50m RU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Räsänen Jouni | 1974 | SalU | SB8 | 50 m | 44.56 | 44.56 | |
2 | Ylä-Sahra Perttu | 1994 | PieKu | SB14 | 25 m | 48.17 | 49.67 | |
3 | Khalili Nader | 2001 | VUS-VSS | SB14 | 25 m | 52.99 | 54.49 | |
4 | Kallio Julius | 1997 | OuLo | SB14 | 25 m | 53.55 | 55.05 | |
5 | Söderling William | 1999 | HSS | SB6 | 25 m | 1:05.50 | 1:07.00 | |
6 | Aarnio Petri | 1977 | OuLo | SB4 | 50 m | 2:03.52 | 2:03.52 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 39, 50m RU Naiset VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Mäkinen Meri-Maari | 1992 | RaisU | SB7 | 25 m | 51.90 | 53.40 | |
2 | Kukkonen Jenny | 1994 | OuLo | SB14 | 25 m | 1:02.02 | 1:03.52 | |
3 | Heikkinen Miina | 1993 | OuLo | SB14 | 50 m | 1:15.21 | 1:15.21 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 40, 4X100m Vapaauinti Naiset Nuori |
ME: NETHERLANDS (1900) 3:31.72 2008-03-18 |
EE: NETHERLANDS (1900) 3:31.72 2009-07-26 |
SE: Cetus (1900) 3:48.41 2011-07-03 |
Nuorten SE: Raision Urheilijat (1900) 3:59.22 2013-07-04 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Ukk Naiset [1997] | 1997 | UKK | 50 m | 4:16.76 | 4:16.76 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 40, 4X100m Vapaauinti Naiset Aikuinen |
ME: NETHERLANDS (1900) 3:31.72 2008-03-18 |
EE: NETHERLANDS (1900) 3:31.72 2009-07-26 |
SE: Cetus (1900) 3:48.41 2011-07-03 |
Nuorten SE: Raision Urheilijat (1900) 3:59.22 2013-07-04 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Cetus 1 | 0 | Cetus | 50 m | 3:48.55 | 3:48.55 | ||
2 | Swim Naiset I | 0 | SWIM | 50 m | 3:52.07 | 3:52.07 | ||
3 | Åsk Naiset 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:56.79 | 3:56.79 | ||
4 | Åsk Naiset 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:56.79 | 3:56.79 | ||
5 | Cetus 2 | 0 | Cetus | 50 m | 3:57.14 | 3:57.14 | ||
6 | Ou Naiset | 0 | OU | 50 m | 3:58.64 | 3:58.64 | ||
7 | Raisu 1 | 0 | RaisU | 50 m | 3:58.86 | 3:58.86 | ||
8 | Hss 1 | 0 | HSS | 50 m | 3:59.78 | 3:59.78 | ||
9 | Uita 1 | 0 | UiTa | 50 m | 4:00.75 | 4:00.75 | ||
10 | Cetus 3 | 0 | Cetus | 50 m | 4:01.29 | 4:01.29 | ||
11 | Lru Naiset | 1996 | LrU | 50 m | 4:02.11 | 4:02.11 | ||
12 | Swim Naiset Ii | 0 | SWIM | 50 m | 4:03.13 | 4:03.13 | ||
13 | Tatu Naiset 1 | 0 | TaTU | 50 m | 4:04.95 | 4:04.95 | ||
14 | Hss 2 | 0 | HSS | 50 m | 4:05.09 | 4:05.09 | ||
15 | Åsk Naiset 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:06.78 | 4:06.78 | ||
16 | Åsk Naiset 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:06.78 | 4:06.78 | ||
17 | Uita 2 | 0 | UiTa | 50 m | 4:08.24 | 4:08.24 | ||
18 | Sihy Naiset | 0 | SiHy | 50 m | 4:08.72 | 4:08.72 | ||
19 | Oulo Naiset | 0 | OuLo | 50 m | 4:09.23 | 4:09.23 | ||
20 | Vus-Vss Naiset | 1990 | VUS-VSS | 50 m | 4:10.74 | 4:10.74 | ||
21 | Swim Naiset Iii | 0 | SWIM | 50 m | 4:11.54 | 4:11.54 | ||
22 | Scr Naiset I | 1994 | SCR | 50 m | 4:12.89 | 4:12.89 | ||
23 | Åsk Naiset 3 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:14.18 | 4:14.18 | ||
24 | Åsk Naiset 3 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:14.18 | 4:14.18 | ||
25 | Ukk Naiset [1997] | 1997 | UKK | 50 m | 4:16.76 | 4:16.76 | ||
26 | Tatu Naiset 2 | 0 | TaTU | 50 m | 4:16.92 | 4:16.92 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 41, 50m VU Naiset VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Saarinen Jenna | 2001 | SiWa | S10 | 50 m | 37.77 | 37.77 | |
2 | Mäkinen Meri-Maari | 1992 | RaisU | S7 | 50 m | 38.91 | 38.91 | |
3 | Luotonen Taru | 1977 | RaisU | S14 | 50 m | 39.52 | 39.52 | |
4 | Kukkonen Jenny | 1994 | OuLo | S14 | 25 m | 46.73 | 47.73 | |
5 | Heikkinen Miina | 1993 | OuLo | S14 | 25 m | 50.95 | 51.95 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 42, 50m VU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lähteenmäki Leo | 1991 | SWIM | S9 | 50 m | 26.14 | 26.14 | |
2 | Kallio Mika | 1996 | ÅSK | S14 | 50 m | 27.15 | 27.15 | |
3 | Kallio Eetu | 1994 | ÅSK | S14 | 25 m | 27.59 | 28.59 | |
4 | Koskinen Joel | 1998 | UKK | S13 | 50 m | 29.76 | 29.76 | |
5 | Räsänen Jouni | 1974 | SalU | S8 | 50 m | 33.71 | 33.71 | |
6 | Natunen Mikael | 1992 | JUK | S7 | 50 m | 33.86 | 33.86 | |
7 | Kaidesoja Aleksi | 1997 | SWIM | S14 | 50 m | 35.87 | 35.87 | |
8 | Khalili Nader | 2001 | VUS-VSS | S14 | 50 m | 36.19 | 36.19 | |
9 | Ylä-Sahra Perttu | 1994 | PieKu | S14 | 50 m | 36.23 | 36.23 | |
10 | Kantonen Tatu | 1984 | RaisU | S14 | 25 m | 35.48 | 36.48 | |
11 | Kallio Julius | 1997 | OuLo | S14 | 50 m | 37.26 | 37.26 | |
12 | Miromaa Jimi | 1996 | ÅSK | S7 | 25 m | 37.78 | 38.78 | |
13 | Söderling William | 1999 | HSS | S6 | 25 m | 54.72 | 55.72 | |
14 | Latva-Pirilä Jonathan | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 57.89 | 58.89 | ||
15 | Kojo Tuomas | 1977 | OuLo | S12 | 50 m | 1:00.73 | 1:00.73 | |
16 | Aarnio Petri | 1977 | OuLo | S4 | 50 m | 2:18.94 | 2:18.94 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 43, 50m Selkäuinti Naiset Aikuinen |
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 |
EE: Daniela SAMULSKI (1984) 27.23 2009-07-30 |
SE: Mimosa Yallow (1994) 28.38 2015-03-22 |
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 29.65 2011-03-26 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Jallow Mimosa | 1994 | SWIM | 50 m | 28.38 | 28.38 | ||
2 | Upanne Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 28.20 | 29.20 | ||
3 | Seppälä Hanna-Maria | 1984 | Cetus | 50 m | 29.49 | 29.49 | ||
4 | Hirvonen Susanne | 1997 | HSS | 25 m | 28.66 | 29.66 | ||
5 | Luukkanen Carita | 1996 | UI | 25 m | 28.82 | 29.82 | ||
6 | Mört Roosa | 1999 | ÅSK | 25 m | 28.91 | 29.91 | ||
7 | Huhtanen Suvi | 1999 | UiTa | 25 m | 28.92 | 29.92 | ||
8 | Kortetjärvi Hilla | 1996 | RaisU | 25 m | 28.97 | 29.97 | ||
9 | Laukkanen Jenna | 1995 | SCV | 50 m | 30.46 | 30.46 | ||
10 | Kallio Eveliina | 1999 | RaisU | 50 m | 30.58 | 30.58 | ||
11 | Myllyaho Moona | 1990 | SWIM | 50 m | 30.63 | 30.63 | ||
12 | Ayarci Melek | 1999 | LaUS | 50 m | 30.70 | 30.70 | ||
13 | Koiranen Iida | 2000 | HSS | 50 m | 30.82 | 30.82 | ||
14 | Kallström Mirva | 1999 | Cetus | 25 m | 30.02 | 31.02 | ||
15 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 50 m | 31.05 | 31.05 | ||
16 | Ruti Saara | 1997 | SCV | 25 m | 30.07 | 31.07 | ||
17 | Tommiska Nenne | 1993 | SWIM | 25 m | 30.14 | 31.14 | ||
18 | Hölttä Jessica | 1996 | HSS | 25 m | 30.17 | 31.17 | ||
19 | Pahkala Reetta | 1997 | OuLo | 25 m | 30.55 | 31.55 | ||
20 | Riiho Fanni | 1995 | TaTU | 50 m | 31.70 | 31.70 | ||
21 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 25 m | 30.74 | 31.74 | ||
22 | Nieminen Emma | 1996 | UiTa | 50 m | 31.77 | 31.77 | ||
23 | Alamattila Sanni | 1999 | HSS | 50 m | 31.84 | 31.84 | ||
24 | Mäki Laura | 1997 | RaisU | 25 m | 30.84 | 31.84 | ||
25 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 30.87 | 31.87 | ||
26 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 25 m | 30.93 | 31.93 | ||
27 | Egorova Ksenia | 2000 | ORCA | 50 m | 32.08 | 32.08 | ||
28 | Virkkunen Selina | 1997 | HäUS | 50 m | 32.10 | 32.10 | ||
29 | Grönvall Fanny | 2000 | UiTa | 50 m | 32.14 | 32.14 | ||
30 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 31.17 | 32.17 | ||
31 | Bergström Anu | 1996 | RaisU | 25 m | 31.18 | 32.18 | ||
32 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 32.25 | 32.25 | ||
33 | Hurskainen Katri | 2000 | OuLo | 25 m | 31.29 | 32.29 | ||
34 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 31.35 | 32.35 | ||
35 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 50 m | 32.46 | 32.46 | ||
36 | Mehtonen Ronja | 1999 | SalU | 50 m | 32.58 | 32.58 | ||
37 | Kuulasmaa Lotta | 1994 | SCR | 25 m | 31.82 | 32.82 | ||
38 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 25 m | 31.85 | 32.85 | ||
39 | Jakonen Ilona | 1998 | SWIM | 50 m | 32.99 | 32.99 | ||
40 | Ek Jenny | 1999 | IFÅ | 25 m | 31.99 | 32.99 | ||
41 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 25 m | 32.03 | 33.03 | ||
42 | Päiviö Peppi | 1999 | Cetus | 25 m | 32.07 | 33.07 | ||
43 | Heikkala Carita | 1998 | OuLo | 25 m | 32.17 | 33.17 | ||
44 | Holm Natalia | 1995 | RaUS | 50 m | 33.18 | 33.18 | ||
45 | Saarinen Noora | 1996 | HäUS | 25 m | 32.21 | 33.21 | ||
46 | Laukkanen Jonna | 1998 | SCV | 25 m | 32.21 | 33.21 | ||
47 | Kivi Meea | 1999 | LaUS | 50 m | 33.25 | 33.25 | ||
48 | Hämäläinen Vilma | 1998 | SeUi | 25 m | 32.29 | 33.29 | ||
49 | Rekola Roosa | 2000 | ÅSK | 50 m | 33.29 | 33.29 | ||
50 | Niemelä Venla | 1999 | SCR | 25 m | 32.35 | 33.35 | ||
51 | Iisalo Vilma | 2001 | RaisU | 25 m | 32.51 | 33.51 | ||
52 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 50 m | 33.54 | 33.54 | ||
53 | Pelttari Oona | 1998 | Cetus | 50 m | 33.58 | 33.58 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 44, 100m Vapaauinti Miehet Nuori |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 |
EE: Alain BERNARD (1983) 47.12 2009-07-30 |
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 50.68 1991-07-13 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Saunonen Nikita | 1997 | AUi | 25 m | 50.15 | 52.15 | ||
2 | Korpi Samuli | 1997 | VUS-VSS | 50 m | 53.17 | 53.17 | ||
3 | Väre Hannes | 1997 | RiUS | 50 m | 53.47 | 53.47 | ||
4 | Smeds Kaj | 1998 | ÅSK | 25 m | 51.76 | 53.76 | ||
5 | Mäkelä Niko | 1998 | RiUS | 25 m | 52.07 | 54.07 | ||
6 | Rannikko Otto | 1999 | ÅSK | 50 m | 54.09 | 54.09 | ||
7 | Varho Eemil | 1997 | RaUS | 25 m | 52.10 | 54.10 | ||
8 | Lampinen Elias | 1997 | NumKis | 50 m | 54.46 | 54.46 | ||
9 | Kaisti Pontus | 1997 | Cetus | 50 m | 54.59 | 54.59 | ||
10 | Rissanen Janne | 1997 | RaisU | 25 m | 52.63 | 54.63 | ||
11 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 50 m | 54.65 | 54.65 | ||
12 | Reunanen Niklas | 1998 | HäUS | 25 m | 52.77 | 54.77 | ||
13 | Vainio Topias | 1997 | Cetus | 25 m | 52.81 | 54.81 | ||
14 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅSK | 50 m | 54.83 | 54.83 | ||
15 | Karuveha Mikael | 1999 | TaTU | 50 m | 54.92 | 54.92 | ||
16 | Salminen Casper | 1998 | RaisU | 25 m | 53.09 | 55.09 | ||
17 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 50 m | 55.12 | 55.12 | ||
18 | Alitalo Eetu | 1999 | Cetus | 50 m | 55.15 | 55.15 | ||
19 | Kiuru Elmo | 1997 | KeUi | 50 m | 55.23 | 55.23 | ||
20 | Kotomäki Jere | 1997 | KUS-GSS | 25 m | 53.44 | 55.44 | ||
21 | Pakarinen Alari | 1998 | HSS | 50 m | 55.46 | 55.46 | ||
22 | Löyttyniemi Jaakko | 1997 | HäUS | 25 m | 53.57 | 55.57 | ||
23 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 50 m | 55.58 | 55.58 | ||
24 | Kallinen Konsta | 1999 | OuLo | 50 m | 55.60 | 55.60 | ||
25 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 50 m | 55.71 | 55.71 | ||
26 | Heino Akseli | 1999 | ÅSK | 50 m | 55.74 | 55.74 | ||
27 | Hölttä Santeri | 2000 | HSS | 25 m | 53.76 | 55.76 | ||
28 | Kroon Kevin | 1997 | Vanders | 25 m | 53.86 | 55.86 | ||
29 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 50 m | 56.01 | 56.01 | ||
30 | Haanpää Joona | 1997 | RaUS | 25 m | 54.20 | 56.20 | ||
31 | Routila Jussi | 2000 | RaisU | 25 m | 54.21 | 56.21 | ||
32 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 50 m | 56.22 | 56.22 | ||
33 | Pentti Miika | 1997 | SWIM | 50 m | 56.26 | 56.26 | ||
34 | Clayhills Bruce | 1997 | HSS | 50 m | 56.44 | 56.44 | ||
35 | Kurronen Aleksi | 1997 | MiUS | 50 m | 56.45 | 56.45 | ||
36 | Horst Santeri | 1997 | AUi | 50 m | 56.49 | 56.49 | ||
37 | Nenonen Konsta | 1998 | Cetus | 50 m | 56.68 | 56.68 | ||
38 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 50 m | 56.77 | 56.77 | ||
39 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 50 m | 56.87 | 56.87 | ||
40 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 50 m | 56.88 | 56.88 | ||
41 | Yritys Matias | 1997 | SiHy | 50 m | 56.91 | 56.91 | ||
42 | Paavilainen Esa | 1997 | Cetus | 50 m | 56.97 | 56.97 | ||
43 | Karlsson Niki | 2000 | HSS | 25 m | 54.98 | 56.98 | ||
44 | Seppälä Juho | 1999 | SiWa | 25 m | 55.07 | 57.07 | ||
45 | Kotiranta Joonas | 1998 | Cetus | 25 m | 55.09 | 57.09 | ||
46 | Tolppala Remi | 1997 | LaUS | 50 m | 57.12 | 57.12 | ||
47 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 50 m | 57.22 | 57.22 | ||
48 | Pakkanen Roope | 1997 | HaUS | 50 m | 57.25 | 57.25 | ||
49 | Auri Arto | 1997 | UiTa | 25 m | 55.34 | 57.34 | ||
50 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 50 m | 57.40 | 57.40 | ||
51 | Tähtivuori Aaro | 1998 | HSS | 50 m | 57.52 | 57.52 | ||
52 | Lundgren Jon | 1998 | SiWa | 50 m | 57.62 | 57.62 | ||
53 | Belaic Deny | 1998 | TaTU | 50 m | 57.63 | 57.63 | ||
54 | Dobrzhanskiy Danila | 1998 | SWIM | 25 m | 55.65 | 57.65 | ||
55 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 50 m | 57.65 | 57.65 | ||
56 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 25 m | 55.72 | 57.72 | ||
57 | Zimmermann Daniel | 1997 | LaUS | 50 m | 57.75 | 57.75 | ||
58 | Kärkkäinen Joona | 1998 | HeiI | 50 m | 57.92 | 57.92 | ||
59 | Huhtala Santeri | 1998 | Cetus | 50 m | 58.05 | 58.05 | ||
60 | Tarvainen Joel | 1998 | KUS-GSS | 25 m | 56.08 | 58.08 | ||
61 | Kuosmanen Jami | 1998 | LaUS | 50 m | 58.10 | 58.10 | ||
62 | Päivinen Elias | 1997 | SWIM | 50 m | 58.11 | 58.11 | ||
63 | Vihervaara Teemu | 1998 | VoVi | 50 m | 58.15 | 58.15 | ||
64 | Kylmänen Miikka | 1998 | ÅSK | 50 m | 58.23 | 58.23 | ||
65 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 25 m | 56.31 | 58.31 | ||
66 | Mäkinen Oskari | 1997 | UiTa | 50 m | 58.36 | 58.36 | ||
67 | Soramies Olli | 1998 | VoVi | 50 m | 58.41 | 58.41 | ||
68 | Mettälä Santeri | 1999 | TaTU | 50 m | 58.51 | 58.51 | ||
69 | Lehtonen Teemu | 2000 | UiTa | 50 m | 58.55 | 58.55 | ||
70 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 50 m | 58.56 | 58.56 | ||
71 | Hakkarainen Antti | 2000 | TaTU | 50 m | 58.71 | 58.71 | ||
72 | Joki Aaron | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 56.78 | 58.78 | ||
73 | Heräjärvi Werner | 1999 | JIlves | 50 m | 58.78 | 58.78 | ||
74 | Herva Juho | 1998 | OuLo | 50 m | 58.78 | 58.78 | ||
75 | Strömberg Jan | 1999 | Cetus | 25 m | 56.81 | 58.81 | ||
76 | Hukka Eelis | 1999 | SCR | 50 m | 58.82 | 58.82 | ||
77 | Valkonen Niklas | 1997 | HyUS | 25 m | 56.83 | 58.83 | ||
78 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 25 m | 56.88 | 58.88 | ||
79 | Mitrunen Arttu | 1997 | Cetus | 50 m | 58.95 | 58.95 | ||
80 | Kuusisto Jaakko | 2000 | ÅSK | 50 m | 58.96 | 58.96 | ||
81 | Mattila Verneri | 1999 | ORCA | 25 m | 56.99 | 58.99 | ||
82 | Suova Mikko | 1997 | UiTa | 50 m | 59.13 | 59.13 | ||
83 | Katajisto Mika | 1997 | HäUS | 50 m | 59.18 | 59.18 | ||
84 | Hyvärinen Juha | 1998 | HäUS | 50 m | 59.19 | 59.19 | ||
85 | Siipola Jaakko | 1999 | ÅSK | 50 m | 59.20 | 59.20 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 44, 100m Vapaauinti Miehet Aikuinen |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 |
EE: Alain BERNARD (1983) 47.12 2009-07-30 |
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 50.68 1991-07-13 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Liukkonen Ari-Pekka | 1989 | Cetus | 25 m | 47.89 | 49.89 | ||
2 | Herrala Anton | 1993 | TaTU | 25 m | 48.80 | 50.80 | ||
3 | Tuomola Andrei | 1989 | JUK | 50 m | 50.86 | 50.86 | ||
4 | Schmid Aleksi | 1996 | ÅSK | 50 m | 51.30 | 51.30 | ||
5 | Allonen Severi | 1991 | SWIM | 25 m | 49.38 | 51.38 | ||
6 | Pokkinen Tuomas | 1995 | Cetus | 25 m | 49.42 | 51.42 | ||
7 | Ruohoniemi Miikka | 1993 | SWIM | 25 m | 49.59 | 51.59 | ||
8 | Waltari Tatu | 1987 | Cetus | 25 m | 50.01 | 52.01 | ||
9 | Saunonen Nikita | 1997 | AUi | 25 m | 50.15 | 52.15 | ||
10 | Tyry Matias | 1993 | TaTU | 25 m | 50.22 | 52.22 | ||
11 | Lomtev Evgeny | 1995 | HSS | 25 m | 50.32 | 52.32 | ||
12 | Eskelinen Aleksi | 1988 | Cetus | 50 m | 52.69 | 52.69 | ||
13 | Rautalin Jaakko | 1989 | UiTa | 25 m | 50.75 | 52.75 | ||
14 | Junninen Tapio | 1995 | Vanders | 50 m | 52.82 | 52.82 | ||
15 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 50 m | 52.86 | 52.86 | ||
16 | Korpi Samuli | 1997 | VUS-VSS | 50 m | 53.17 | 53.17 | ||
17 | Eerola Juho | 1995 | TaTU | 25 m | 51.27 | 53.27 | ||
18 | Palotie Nico | 1992 | HSS | 50 m | 53.31 | 53.31 | ||
19 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 50 m | 53.36 | 53.36 | ||
20 | Carlsson Gustav | 1993 | RaisU | 50 m | 53.45 | 53.45 | ||
21 | Viilos Antti | 1989 | SWIM | 50 m | 53.46 | 53.46 | ||
22 | Eloranta Valtteri | 1992 | Cetus | 25 m | 51.46 | 53.46 | ||
23 | Väre Hannes | 1997 | RiUS | 50 m | 53.47 | 53.47 | ||
24 | Tolvanen Miika | 1996 | SWIM | 50 m | 53.53 | 53.53 | ||
25 | Laine Ville | 1995 | TaTU | 50 m | 53.71 | 53.71 | ||
26 | Smeds Kaj | 1998 | ÅSK | 25 m | 51.76 | 53.76 | ||
27 | Kaidesoja Emil | 1995 | Cetus | 50 m | 53.79 | 53.79 | ||
28 | Soini Eetu | 1996 | RaisU | 25 m | 51.86 | 53.86 | ||
29 | Myllyaho Matti | 1995 | VUS-VSS | 50 m | 53.88 | 53.88 | ||
30 | Dobrzhanskiy Anton | 1992 | SWIM | 25 m | 52.05 | 54.05 | ||
31 | Pyykkönen Kalle | 1996 | UiTa | 25 m | 52.05 | 54.05 | ||
32 | Mäkelä Niko | 1998 | RiUS | 25 m | 52.07 | 54.07 | ||
33 | Rannikko Otto | 1999 | ÅSK | 50 m | 54.09 | 54.09 | ||
34 | Varho Eemil | 1997 | RaUS | 25 m | 52.10 | 54.10 | ||
35 | Laukkanen Jesse | 1996 | SCV | 50 m | 54.35 | 54.35 | ||
36 | Lindroos Johannes | 1996 | RaisU | 25 m | 52.36 | 54.36 | ||
37 | Tommiska Jesse | 1994 | KoU | 50 m | 54.38 | 54.38 | ||
38 | Peltonen Tatu | 1989 | JäJy | 50 m | 54.40 | 54.40 | ||
39 | Lampinen Elias | 1997 | NumKis | 50 m | 54.46 | 54.46 | ||
40 | Kaisti Pontus | 1997 | Cetus | 50 m | 54.59 | 54.59 | ||
41 | Pilpola Lauri | 1993 | ÅSK | 25 m | 52.62 | 54.62 | ||
42 | Rissanen Janne | 1997 | RaisU | 25 m | 52.63 | 54.63 | ||
43 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 50 m | 54.65 | 54.65 | ||
44 | Suihkonen Matias | 1993 | Octopus | 50 m | 54.72 | 54.72 | ||
45 | Jeskanen Samuli | 1996 | Cetus | 50 m | 54.75 | 54.75 | ||
46 | Reunanen Niklas | 1998 | HäUS | 25 m | 52.77 | 54.77 | ||
47 | Ihalainen Ville | 1996 | KuUS | 50 m | 54.79 | 54.79 | ||
48 | Vainio Topias | 1997 | Cetus | 25 m | 52.81 | 54.81 | ||
49 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅSK | 50 m | 54.83 | 54.83 | ||
50 | Kallio Jimi | 1993 | VUS-VSS | 25 m | 52.89 | 54.89 | ||
51 | Karuveha Mikael | 1999 | TaTU | 50 m | 54.92 | 54.92 | ||
52 | Hyrkkänen Juho | 1994 | SWIM | 50 m | 54.96 | 54.96 | ||
53 | Lehtonen Peik | 1991 | HSS | 25 m | 52.98 | 54.98 | ||
54 | Kuittinen Otto | 1995 | SiHy | 50 m | 55.05 | 55.05 | ||
55 | Roiko-Jokela Tapio | 1996 | SWIM | 50 m | 55.05 | 55.05 | ||
56 | Salminen Casper | 1998 | RaisU | 25 m | 53.09 | 55.09 | ||
57 | Erkinaro Arttu | 1992 | OU | 25 m | 53.10 | 55.10 | ||
58 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 50 m | 55.12 | 55.12 | ||
59 | Alitalo Eetu | 1999 | Cetus | 50 m | 55.15 | 55.15 | ||
60 | Kiuru Elmo | 1997 | KeUi | 50 m | 55.23 | 55.23 | ||
61 | Knuutila Toni | 1993 | EuraST | 50 m | 55.26 | 55.26 | ||
62 | Vik Adam | 1996 | OU | 25 m | 53.27 | 55.27 | ||
63 | Kotomäki Jere | 1997 | KUS-GSS | 25 m | 53.44 | 55.44 | ||
64 | Pakarinen Alari | 1998 | HSS | 50 m | 55.46 | 55.46 | ||
65 | Nygård Alex | 1996 | VUS-VSS | 25 m | 53.49 | 55.49 | ||
66 | Löyttyniemi Jaakko | 1997 | HäUS | 25 m | 53.57 | 55.57 | ||
67 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 50 m | 55.58 | 55.58 | ||
68 | Kallinen Konsta | 1999 | OuLo | 50 m | 55.60 | 55.60 | ||
69 | Poutanen Joona | 1992 | TaTU | 50 m | 55.61 | 55.61 | ||
70 | Kitinoja Joni | 1996 | KeUi | 50 m | 55.69 | 55.69 | ||
71 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 50 m | 55.71 | 55.71 | ||
72 | Heino Akseli | 1999 | ÅSK | 50 m | 55.74 | 55.74 | ||
73 | Hölttä Santeri | 2000 | HSS | 25 m | 53.76 | 55.76 | ||
74 | Kekkonen Janne | 1989 | SWIM | 25 m | 53.76 | 55.76 | ||
75 | Wallenius Tommi | 1994 | ÅSK | 25 m | 53.78 | 55.78 | ||
76 | Kroon Kevin | 1997 | Vanders | 25 m | 53.86 | 55.86 | ||
77 | Leinonen Lauri | 1992 | UiTa | 25 m | 53.93 | 55.93 | ||
78 | Järvinen Aleksanteri | 1996 | SCR | 50 m | 55.93 | 55.93 | ||
79 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 50 m | 56.01 | 56.01 | ||
80 | Puukko Sami | 1992 | SWIM | 50 m | 56.04 | 56.04 | ||
81 | Vuoriainen Samu | 1995 | ORCA | 25 m | 54.09 | 56.09 | ||
82 | Tuutti Timmi | 1993 | HaUS | 50 m | 56.09 | 56.09 | ||
83 | Talvitie Kristian | 1995 | HSS | 25 m | 54.13 | 56.13 | ||
84 | Mäkiaho Tatu | 1995 | RaisU | 50 m | 56.13 | 56.13 | ||
85 | Haanpää Joona | 1997 | RaUS | 25 m | 54.20 | 56.20 | ||
86 | Routila Jussi | 2000 | RaisU | 25 m | 54.21 | 56.21 | ||
87 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 50 m | 56.22 | 56.22 | ||
88 | Pentti Miika | 1997 | SWIM | 50 m | 56.26 | 56.26 | ||
89 | Vänttinen Arttu | 1996 | SiHy | 25 m | 54.27 | 56.27 | ||
90 | Clayhills Bruce | 1997 | HSS | 50 m | 56.44 | 56.44 | ||
91 | Kurronen Aleksi | 1997 | MiUS | 50 m | 56.45 | 56.45 | ||
92 | Suomalainen Eetu | 1989 | SWIM | 50 m | 56.47 | 56.47 | ||
93 | Nordman Jakob | 1996 | ÅSK | 25 m | 54.47 | 56.47 | ||
94 | Horst Santeri | 1997 | AUi | 50 m | 56.49 | 56.49 | ||
95 | Nenonen Konsta | 1998 | Cetus | 50 m | 56.68 | 56.68 | ||
96 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 50 m | 56.77 | 56.77 | ||
97 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 50 m | 56.87 | 56.87 | ||
98 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 50 m | 56.88 | 56.88 | ||
99 | Yritys Matias | 1997 | SiHy | 50 m | 56.91 | 56.91 | ||
100 | Päivinen Juho | 1996 | JUK | 25 m | 54.95 | 56.95 | ||
101 | Paavilainen Esa | 1997 | Cetus | 50 m | 56.97 | 56.97 | ||
102 | Karlsson Niki | 2000 | HSS | 25 m | 54.98 | 56.98 | ||
103 | Seppälä Juho | 1999 | SiWa | 25 m | 55.07 | 57.07 | ||
104 | Kotiranta Joonas | 1998 | Cetus | 25 m | 55.09 | 57.09 | ||
105 | Tolppala Remi | 1997 | LaUS | 50 m | 57.12 | 57.12 | ||
106 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 50 m | 57.22 | 57.22 | ||
107 | Pakkanen Roope | 1997 | HaUS | 50 m | 57.25 | 57.25 | ||
108 | Auri Arto | 1997 | UiTa | 25 m | 55.34 | 57.34 | ||
109 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 50 m | 57.40 | 57.40 | ||
110 | Tähtivuori Aaro | 1998 | HSS | 50 m | 57.52 | 57.52 | ||
111 | Lundgren Jon | 1998 | SiWa | 50 m | 57.62 | 57.62 | ||
112 | Belaic Deny | 1998 | TaTU | 50 m | 57.63 | 57.63 | ||
113 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 50 m | 57.65 | 57.65 | ||
114 | Dobrzhanskiy Danila | 1998 | SWIM | 25 m | 55.65 | 57.65 | ||
115 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 25 m | 55.72 | 57.72 | ||
116 | Zimmermann Daniel | 1997 | LaUS | 50 m | 57.75 | 57.75 | ||
117 | Kärkkäinen Joona | 1998 | HeiI | 50 m | 57.92 | 57.92 | ||
118 | Huhtala Santeri | 1998 | Cetus | 50 m | 58.05 | 58.05 | ||
119 | Tarvainen Joel | 1998 | KUS-GSS | 25 m | 56.08 | 58.08 | ||
120 | Kuosmanen Jami | 1998 | LaUS | 50 m | 58.10 | 58.10 | ||
121 | Päivinen Elias | 1997 | SWIM | 50 m | 58.11 | 58.11 | ||
122 | Vihervaara Teemu | 1998 | VoVi | 50 m | 58.15 | 58.15 | ||
123 | Kylmänen Miikka | 1998 | ÅSK | 50 m | 58.23 | 58.23 | ||
124 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 25 m | 56.31 | 58.31 | ||
125 | Mäkinen Oskari | 1997 | UiTa | 50 m | 58.36 | 58.36 | ||
126 | Soramies Olli | 1998 | VoVi | 50 m | 58.41 | 58.41 | ||
127 | Mettälä Santeri | 1999 | TaTU | 50 m | 58.51 | 58.51 | ||
128 | Lehtonen Teemu | 2000 | UiTa | 50 m | 58.55 | 58.55 | ||
129 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 50 m | 58.56 | 58.56 | ||
130 | Hakkarainen Antti | 2000 | TaTU | 50 m | 58.71 | 58.71 | ||
131 | Herva Juho | 1998 | OuLo | 50 m | 58.78 | 58.78 | ||
132 | Joki Aaron | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 56.78 | 58.78 | ||
133 | Heräjärvi Werner | 1999 | JIlves | 50 m | 58.78 | 58.78 | ||
134 | Strömberg Jan | 1999 | Cetus | 25 m | 56.81 | 58.81 | ||
135 | Hukka Eelis | 1999 | SCR | 50 m | 58.82 | 58.82 | ||
136 | Valkonen Niklas | 1997 | HyUS | 25 m | 56.83 | 58.83 | ||
137 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 25 m | 56.88 | 58.88 | ||
138 | Mitrunen Arttu | 1997 | Cetus | 50 m | 58.95 | 58.95 | ||
139 | Kuusisto Jaakko | 2000 | ÅSK | 50 m | 58.96 | 58.96 | ||
140 | Mattila Verneri | 1999 | ORCA | 25 m | 56.99 | 58.99 | ||
141 | Suova Mikko | 1997 | UiTa | 50 m | 59.13 | 59.13 | ||
142 | Katajisto Mika | 1997 | HäUS | 50 m | 59.18 | 59.18 | ||
143 | Hyvärinen Juha | 1998 | HäUS | 50 m | 59.19 | 59.19 | ||
144 | Siipola Jaakko | 1999 | ÅSK | 50 m | 59.20 | 59.20 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 45, 50m Vapaauinti Naiset Aikuinen |
ME: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.06 2008-08-26 |
Nuorten SE: Marlene Niemi (1992) 25.65 2009-06-27 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Seppälä Hanna-Maria | 1984 | Cetus | 50 m | 25.55 | 25.55 | ||
2 | Nurminen Tessa | 1994 | EuraST | 50 m | 25.61 | 25.61 | ||
3 | Jallow Mimosa | 1994 | SWIM | 50 m | 26.05 | 26.05 | ||
4 | Niemi Marlene | 1992 | SWIM | 50 m | 26.07 | 26.07 | ||
5 | Kanervo Reetta | 1999 | OU | 50 m | 26.25 | 26.25 | ||
6 | Mäkinen Anna | 1995 | UiTa | 50 m | 26.29 | 26.29 | ||
7 | Mört Roosa | 1999 | ÅSK | 50 m | 26.38 | 26.38 | ||
8 | Silventoinen Johanna | 1997 | LrU | 50 m | 26.56 | 26.56 | ||
9 | Pulkkinen Suvi | 1988 | HäUS | 50 m | 26.66 | 26.66 | ||
10 | Kuutamo Sini | 1995 | Cetus | 50 m | 26.73 | 26.73 | ||
11 | Kallio Eveliina | 1999 | RaisU | 50 m | 26.93 | 26.93 | ||
12 | Sartela Noora | 1991 | SWIM | 50 m | 26.99 | 26.99 | ||
13 | Suihkonen Amanda | 1995 | SiHy | 50 m | 27.01 | 27.01 | ||
14 | Bruneau Julia | 1999 | LaUS | 50 m | 27.03 | 27.03 | ||
15 | Bergström Erika | 1996 | RaisU | 50 m | 27.13 | 27.13 | ||
16 | Lappalainen Erika | 1996 | SWIM | 50 m | 27.14 | 27.14 | ||
17 | Elovirta Salla | 1997 | Cetus | 25 m | 26.31 | 27.31 | ||
18 | Laukkanen Jenna | 1995 | SCV | 25 m | 26.34 | 27.34 | ||
19 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 50 m | 27.34 | 27.34 | ||
20 | Oesch Laura | 1997 | HSS | 50 m | 27.36 | 27.36 | ||
21 | Haltia Nina | 1999 | Vanders | 50 m | 27.46 | 27.46 | ||
22 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 50 m | 27.61 | 27.61 | ||
23 | Pentti Sonja | 1999 | SWIM | 25 m | 26.64 | 27.64 | ||
24 | Kivirinta Veera | 1995 | OU | 50 m | 27.73 | 27.73 | ||
25 | Känsäkoski Silja | 1997 | OU | 50 m | 27.73 | 27.73 | ||
26 | Huhtanen Suvi | 1999 | UiTa | 50 m | 27.75 | 27.75 | ||
27 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 50 m | 27.84 | 27.84 | ||
28 | Venäläinen Veera | 1995 | Vanders | 50 m | 27.87 | 27.87 | ||
29 | Lumio Alma | 1999 | UiTa | 50 m | 27.92 | 27.92 | ||
30 | Rantakokko Reetta | 2001 | AUi | 50 m | 27.95 | 27.95 | ||
31 | Mäki Laura | 1997 | RaisU | 25 m | 27.03 | 28.03 | ||
32 | Pihkamäki Eveliina | 1998 | RiUS | 50 m | 28.05 | 28.05 | ||
33 | Kallio Veera | 1997 | ÅSK | 50 m | 28.06 | 28.06 | ||
34 | Salokangas Saara | 1996 | KuUS | 50 m | 28.08 | 28.08 | ||
35 | Kinnunen Veera | 1997 | KuUS | 50 m | 28.10 | 28.10 | ||
36 | Virta Nea | 1996 | UiTa | 50 m | 28.11 | 28.11 | ||
37 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 50 m | 28.12 | 28.12 | ||
38 | Mankinen Moona | 1996 | SCV | 50 m | 28.13 | 28.13 | ||
39 | Kazi Sara | 1999 | RaisU | 50 m | 28.15 | 28.15 | ||
40 | Bergström Anu | 1996 | RaisU | 50 m | 28.25 | 28.25 | ||
41 | Tsvetkova Alika | 2000 | ÅSK | 50 m | 28.27 | 28.27 | ||
42 | Suomäki Vuokko | 2001 | AUi | 50 m | 28.38 | 28.38 | ||
43 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 50 m | 28.41 | 28.41 | ||
44 | Pirhonen Fanni | 2000 | UiTa | 50 m | 28.41 | 28.41 | ||
45 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 50 m | 28.42 | 28.42 | ||
46 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 50 m | 28.42 | 28.42 | ||
47 | Tynkkynen Emma-Lotta | 1999 | TaTU | 50 m | 28.54 | 28.54 | ||
48 | Kivimäki Saima | 1997 | LrU | 50 m | 28.57 | 28.57 | ||
49 | Österlund Tea | 1998 | SWIM | 50 m | 28.59 | 28.59 | ||
50 | Pellinen Veera | 1997 | SWIM | 50 m | 28.61 | 28.61 | ||
51 | Virkkunen Selina | 1997 | HäUS | 50 m | 28.64 | 28.64 | ||
52 | Risteelä Sofia | 1993 | OU | 50 m | 28.64 | 28.64 | ||
53 | Kukkonen Noora | 1999 | TaTU | 50 m | 28.67 | 28.67 | ||
54 | Silvennoinen Sini | 2002 | ÅSK | 50 m | 28.69 | 28.69 | ||
55 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 50 m | 28.69 | 28.69 | ||
56 | Lehtinen Jenna | 1995 | ÅSK | 50 m | 28.71 | 28.71 | ||
57 | Räisänen Lotta | 1999 | KeUi | 50 m | 28.74 | 28.74 | ||
58 | Ripatti Maria | 1987 | JUK | 50 m | 28.75 | 28.75 | ||
59 | Holma Rebekka | 1999 | HSS | 50 m | 28.84 | 28.84 | ||
60 | Havo Vilma | 1999 | HSS | 50 m | 28.85 | 28.85 | ||
61 | Kariniemi Kaisa | 1999 | OU | 50 m | 28.88 | 28.88 | ||
62 | Pelttari Oona | 1998 | Cetus | 50 m | 28.89 | 28.89 | ||
63 | Hurskainen Miia | 1992 | ÅSK | 50 m | 28.98 | 28.98 | ||
64 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 28.99 | 28.99 | ||
65 | Halonen Aleksia | 1996 | Cetus | 50 m | 29.00 | 29.00 | ||
66 | Peltola Paula | 2001 | AUi | 25 m | 28.00 | 29.00 | ||
67 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 50 m | 29.00 | 29.00 | ||
68 | Kareinen Hanna | 2000 | KeUi | 25 m | 28.01 | 29.01 | ||
69 | Sihvonen Iida | 1998 | MiUS | 50 m | 29.03 | 29.03 | ||
70 | Karppinen Janette | 1996 | OuLo | 25 m | 28.08 | 29.08 | ||
71 | Pulkkinen Karoliina | 1998 | VUS-VSS | 50 m | 29.14 | 29.14 | ||
72 | Lumio Ella | 2000 | UiTa | 50 m | 29.15 | 29.15 | ||
73 | Lammi Vera | 1998 | HSS | 50 m | 29.16 | 29.16 | ||
74 | Viitasuo Vera | 1995 | LaUS | 50 m | 29.16 | 29.16 | ||
75 | Hagelin Isabel | 2001 | SiWa | 25 m | 28.17 | 29.17 | ||
76 | Åman Nadja | 1996 | OuLo | 50 m | 29.21 | 29.21 | ||
77 | Hulkko Ida | 1998 | MiUS | 25 m | 28.21 | 29.21 | ||
78 | Ek Jenny | 1999 | IFÅ | 25 m | 28.22 | 29.22 | ||
79 | Heikkilä Krista | 1995 | SiHy | 50 m | 29.23 | 29.23 | ||
80 | Krootila Hanna | 1999 | HSS | 50 m | 29.23 | 29.23 | ||
81 | Holm Natalia | 1995 | RaUS | 50 m | 29.23 | 29.23 | ||
82 | Karjalainen Tytti | 1998 | OuLo | 50 m | 29.23 | 29.23 | ||
83 | Mäkinen Roosa | 1999 | UiTa | 50 m | 29.24 | 29.24 | ||
84 | Mykkänen Roosa | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 29.24 | 29.24 | ||
85 | Hukka Enni | 1997 | SCR | 50 m | 29.25 | 29.25 | ||
86 | Egorova Ksenia | 2000 | ORCA | 50 m | 29.25 | 29.25 | ||
87 | Renvall Fanny | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 29.28 | 29.28 | ||
88 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 50 m | 29.28 | 29.28 | ||
89 | Parhiala Marilla | 2000 | Gladius | 50 m | 29.29 | 29.29 | ||
90 | Suni Erin | 1999 | JoUS | 25 m | 28.30 | 29.30 | ||
91 | Ketola Erika | 2000 | HSS | 25 m | 28.36 | 29.36 | ||
92 | Perätalo Reetta-Maija | 2000 | OuLo | 25 m | 28.37 | 29.37 | ||
93 | Hammar Heini | 1999 | UiTa | 50 m | 29.38 | 29.38 | ||
94 | Sjölund Ylva | 1998 | Cetus | 50 m | 29.38 | 29.38 | ||
95 | Kausiala Mari | 1997 | TaTU | 50 m | 29.40 | 29.40 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 46, 100m Perhosuinti Naiset Nuori |
ME: Dana VOLLMER (1987) 55.98 2012-07-29 |
EE: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 56.06 2009-07-27 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Nenonen Sohvi | 1999 | Cetus | 50 m | 1:02.25 | 1:02.25 | ||
2 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 50 m | 1:05.02 | 1:05.02 | ||
3 | Kallström Mirva | 1999 | Cetus | 25 m | 1:03.08 | 1:05.08 | ||
4 | Kilpeläinen Viola | 1998 | HSS | 50 m | 1:05.26 | 1:05.26 | ||
5 | Räihä Sanna-Riikka | 1998 | OU | 50 m | 1:05.65 | 1:05.65 | ||
6 | Karinkanta Annika | 2000 | UKK | 50 m | 1:05.94 | 1:05.94 | ||
7 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 50 m | 1:06.11 | 1:06.11 | ||
8 | Aaltonen Inka | 1999 | UiTa | 50 m | 1:06.77 | 1:06.77 | ||
9 | Haanpää Ella-Noora | 1998 | RaUS | 50 m | 1:06.98 | 1:06.98 | ||
10 | Karinkanta Elina | 2000 | UKK | 50 m | 1:07.09 | 1:07.09 | ||
11 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 1:05.43 | 1:07.43 | ||
12 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 25 m | 1:05.44 | 1:07.44 | ||
13 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 1:07.55 | 1:07.55 | ||
14 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 1:07.56 | 1:07.56 | ||
15 | Helo Helene | 1999 | ÅSK | 50 m | 1:07.57 | 1:07.57 | ||
16 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 25 m | 1:05.58 | 1:07.58 | ||
17 | Rautiainen Hanna | 1999 | UiTa | 50 m | 1:07.61 | 1:07.61 | ||
18 | Jacobson Wilma | 2000 | Cetus | 50 m | 1:07.65 | 1:07.65 | ||
19 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 50 m | 1:07.67 | 1:07.67 | ||
20 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 1:05.84 | 1:07.84 | ||
21 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 50 m | 1:07.88 | 1:07.88 | ||
22 | Puhtimäki Salla | 1998 | VeUS | 50 m | 1:08.47 | 1:08.47 | ||
23 | Männikkö Emma | 1998 | UiTa | 25 m | 1:07.00 | 1:09.00 | ||
24 | Hammar Heini | 1999 | UiTa | 50 m | 1:09.27 | 1:09.27 | ||
25 | Lahtinen Erika | 1998 | UiTa | 50 m | 1:09.49 | 1:09.49 | ||
26 | Potkonen Emilia | 1998 | UiTa | 50 m | 1:10.19 | 1:10.19 | ||
27 | Ruuskanen Irene | 1999 | RaisU | 25 m | 1:08.30 | 1:10.30 | ||
28 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 50 m | 1:10.44 | 1:10.44 | ||
29 | Pulkkinen Kaisa | 2000 | TorUS | 25 m | 1:08.66 | 1:10.66 | ||
30 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 1:10.68 | 1:10.68 | ||
31 | Hagelin Isabel | 2001 | SiWa | 25 m | 1:08.73 | 1:10.73 | ||
32 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 50 m | 1:10.77 | 1:10.77 | ||
33 | Mauranen Kiira | 1999 | HSS | 50 m | 1:10.91 | 1:10.91 | ||
34 | Perkiö Anniina | 1999 | Vanders | 50 m | 1:11.05 | 1:11.05 | ||
35 | Luoma Ninni | 1998 | UiTa | 25 m | 1:09.45 | 1:11.45 | ||
36 | Korkiakoski Denize | 1999 | VUS-VSS | 50 m | 1:11.60 | 1:11.60 | ||
37 | Syrjälä Henna | 1999 | PUS | 50 m | 1:11.72 | 1:11.72 | ||
38 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 50 m | 1:11.76 | 1:11.76 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 46, 100m Perhosuinti Naiset Aikuinen |
ME: Dana VOLLMER (1987) 55.98 2012-07-29 |
EE: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 56.06 2009-07-27 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Laukkanen Noora | 1993 | Cetus | 50 m | 1:01.03 | 1:01.03 | ||
2 | Norismaa Nea | 1995 | JoUS | 25 m | 59.55 | 1:01.55 | ||
3 | Nenonen Sohvi | 1999 | Cetus | 50 m | 1:02.25 | 1:02.25 | ||
4 | Rinne Nea | 1995 | Cetus | 50 m | 1:02.36 | 1:02.36 | ||
5 | Silventoinen Johanna | 1997 | LrU | 50 m | 1:02.85 | 1:02.85 | ||
6 | Ruohoniemi Tanja | 1995 | UI | 50 m | 1:02.94 | 1:02.94 | ||
7 | Suihkonen Amanda | 1995 | SiHy | 50 m | 1:03.71 | 1:03.71 | ||
8 | Mäki Laura | 1997 | RaisU | 50 m | 1:03.83 | 1:03.83 | ||
9 | Ponomareva Alisa | 1991 | VUS-VSS | 50 m | 1:04.33 | 1:04.33 | ||
10 | Tollander Yvonne | 1997 | Cetus | 25 m | 1:02.42 | 1:04.42 | ||
11 | Sartela Noora | 1991 | SWIM | 25 m | 1:02.48 | 1:04.48 | ||
12 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 50 m | 1:05.02 | 1:05.02 | ||
13 | Kallström Mirva | 1999 | Cetus | 25 m | 1:03.08 | 1:05.08 | ||
14 | Kilpeläinen Viola | 1998 | HSS | 50 m | 1:05.26 | 1:05.26 | ||
15 | Räihä Sanna-Riikka | 1998 | OU | 50 m | 1:05.65 | 1:05.65 | ||
16 | Elovirta Salla | 1997 | Cetus | 50 m | 1:05.66 | 1:05.66 | ||
17 | Åvist Claudia | 1997 | LrU | 50 m | 1:05.94 | 1:05.94 | ||
18 | Karinkanta Annika | 2000 | UKK | 50 m | 1:05.94 | 1:05.94 | ||
19 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 50 m | 1:06.11 | 1:06.11 | ||
20 | Granesäter Erica | 1984 | IFÅ | 50 m | 1:06.66 | 1:06.66 | ||
21 | Aaltonen Inka | 1999 | UiTa | 50 m | 1:06.77 | 1:06.77 | ||
22 | Haanpää Ella-Noora | 1998 | RaUS | 50 m | 1:06.98 | 1:06.98 | ||
23 | Slotte Linda-Marie | 1994 | ÅSK | 50 m | 1:07.09 | 1:07.09 | ||
24 | Karinkanta Elina | 2000 | UKK | 50 m | 1:07.09 | 1:07.09 | ||
25 | Mankinen Moona | 1996 | SCV | 50 m | 1:07.22 | 1:07.22 | ||
26 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 1:05.43 | 1:07.43 | ||
27 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 25 m | 1:05.44 | 1:07.44 | ||
28 | Puomila Aino | 1992 | TaTU | 50 m | 1:07.45 | 1:07.45 | ||
29 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 1:07.55 | 1:07.55 | ||
30 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 1:07.56 | 1:07.56 | ||
31 | Helo Helene | 1999 | ÅSK | 50 m | 1:07.57 | 1:07.57 | ||
32 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 25 m | 1:05.58 | 1:07.58 | ||
33 | Rautiainen Hanna | 1999 | UiTa | 50 m | 1:07.61 | 1:07.61 | ||
34 | Jacobson Wilma | 2000 | Cetus | 50 m | 1:07.65 | 1:07.65 | ||
35 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 50 m | 1:07.67 | 1:07.67 | ||
36 | Niemi Sini | 1993 | TorUS | 50 m | 1:07.82 | 1:07.82 | ||
37 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 1:05.84 | 1:07.84 | ||
38 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 50 m | 1:07.88 | 1:07.88 | ||
39 | Kivimäki Saima | 1997 | LrU | 50 m | 1:08.35 | 1:08.35 | ||
40 | Riiho Fanni | 1995 | TaTU | 50 m | 1:08.37 | 1:08.37 | ||
41 | Puhtimäki Salla | 1998 | VeUS | 50 m | 1:08.47 | 1:08.47 | ||
42 | Tahvanainen Ida | 1997 | UiTa | 25 m | 1:06.99 | 1:08.99 | ||
43 | Männikkö Emma | 1998 | UiTa | 25 m | 1:07.00 | 1:09.00 | ||
44 | Hurskainen Miia | 1992 | ÅSK | 50 m | 1:09.14 | 1:09.14 | ||
45 | Hammar Heini | 1999 | UiTa | 50 m | 1:09.27 | 1:09.27 | ||
46 | Lahtinen Erika | 1998 | UiTa | 50 m | 1:09.49 | 1:09.49 | ||
47 | Potkonen Emilia | 1998 | UiTa | 50 m | 1:10.19 | 1:10.19 | ||
48 | Ruuskanen Irene | 1999 | RaisU | 25 m | 1:08.30 | 1:10.30 | ||
49 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 50 m | 1:10.44 | 1:10.44 | ||
50 | Pulkkinen Kaisa | 2000 | TorUS | 25 m | 1:08.66 | 1:10.66 | ||
51 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 1:10.68 | 1:10.68 | ||
52 | Hagelin Isabel | 2001 | SiWa | 25 m | 1:08.73 | 1:10.73 | ||
53 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 50 m | 1:10.77 | 1:10.77 | ||
54 | Mauranen Kiira | 1999 | HSS | 50 m | 1:10.91 | 1:10.91 | ||
55 | Perkiö Anniina | 1999 | Vanders | 50 m | 1:11.05 | 1:11.05 | ||
56 | Luoma Ninni | 1998 | UiTa | 25 m | 1:09.45 | 1:11.45 | ||
57 | Korkiakoski Denize | 1999 | VUS-VSS | 50 m | 1:11.60 | 1:11.60 | ||
58 | Syrjälä Henna | 1999 | PUS | 50 m | 1:11.72 | 1:11.72 | ||
59 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 50 m | 1:11.76 | 1:11.76 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 47, 100m RU Naiset VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Mäkinen Meri-Maari | 1992 | RaisU | SB7 | 50 m | 1:58.55 | 1:58.55 | |
2 | Kukkonen Jenny | 1994 | OuLo | SB14 | 25 m | 2:13.67 | 2:16.67 | |
3 | Heikkinen Miina | 1993 | OuLo | SB14 | 50 m | 2:43.52 | 2:43.52 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 48, 100m RU Miehet VSM Nuori |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Kallio Julius | 1997 | OuLo | SB14 | 50 m | 2:03.56 | 2:03.56 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 48, 100m RU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Kallio Mika | 1996 | ÅSK | SB14 | 50 m | 1:28.64 | 1:28.64 | |
2 | Räsänen Jouni | 1974 | SalU | SB8 | 50 m | 1:37.28 | 1:37.28 | |
3 | Natunen Mikael | 1992 | JUK | SB6 | 50 m | 1:42.77 | 1:42.77 | |
4 | Kallio Julius | 1997 | OuLo | SB14 | 50 m | 2:03.56 | 2:03.56 | |
5 | Kojo Tuomas | 1977 | OuLo | SB12 | 50 m | 2:06.49 | 2:06.49 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 49, 200m Sekauinti Naiset Nuori |
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Koivu Sini | 1999 | Cetus | 25 m | 2:17.34 | 2:22.34 | ||
2 | Bruneau Julia | 1999 | LaUS | 25 m | 2:19.81 | 2:24.81 | ||
3 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 50 m | 2:25.09 | 2:25.09 | ||
4 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 2:25.19 | 2:25.19 | ||
5 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:21.46 | 2:26.46 | ||
6 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 2:27.44 | 2:27.44 | ||
7 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 25 m | 2:23.46 | 2:28.46 | ||
8 | Ikonen Sanni | 1998 | LaUS | 50 m | 2:28.57 | 2:28.57 | ||
9 | Lumio Alma | 1999 | UiTa | 25 m | 2:24.70 | 2:29.70 | ||
10 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 2:25.07 | 2:30.07 | ||
11 | Egorova Ksenia | 2000 | ORCA | 25 m | 2:25.08 | 2:30.08 | ||
12 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:30.51 | 2:30.51 | ||
13 | Bärlund Raakel | 2001 | LaUS | 50 m | 2:30.64 | 2:30.64 | ||
14 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 2:30.98 | 2:30.98 | ||
15 | Lehtonen Aura | 1998 | HSS | 50 m | 2:31.04 | 2:31.04 | ||
16 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 50 m | 2:32.05 | 2:32.05 | ||
17 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 25 m | 2:27.30 | 2:32.30 | ||
18 | Hämäläinen Aino | 2000 | LaUS | 50 m | 2:32.60 | 2:32.60 | ||
19 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 50 m | 2:32.84 | 2:32.84 | ||
20 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 25 m | 2:27.85 | 2:32.85 | ||
21 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:28.13 | 2:33.13 | ||
22 | Poutanen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 2:28.27 | 2:33.27 | ||
23 | Rantakokko Reetta | 2001 | AUi | 25 m | 2:29.09 | 2:34.09 | ||
24 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 50 m | 2:34.43 | 2:34.43 | ||
25 | Peltola Paula | 2001 | AUi | 50 m | 2:34.49 | 2:34.49 | ||
26 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 2:34.59 | 2:34.59 | ||
27 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 25 m | 2:29.74 | 2:34.74 | ||
28 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 2:34.75 | 2:34.75 | ||
29 | Kangas-Kärki Henni | 2000 | Cetus | 25 m | 2:30.18 | 2:35.18 | ||
30 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 2:35.46 | 2:35.46 | ||
31 | Mehtonen Ronja | 1999 | SalU | 25 m | 2:30.54 | 2:35.54 | ||
32 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 2:30.80 | 2:35.80 | ||
33 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 25 m | 2:30.83 | 2:35.83 | ||
34 | Sjölund Ylva | 1998 | Cetus | 50 m | 2:36.08 | 2:36.08 | ||
35 | Räisänen Lotta | 1999 | KeUi | 50 m | 2:36.22 | 2:36.22 | ||
36 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 2:36.29 | 2:36.29 | ||
37 | Hämäläinen Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 2:31.77 | 2:36.77 | ||
38 | Hällfors Emma | 1998 | TaTU | 50 m | 2:36.79 | 2:36.79 | ||
39 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 50 m | 2:37.25 | 2:37.25 | ||
40 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 50 m | 2:37.44 | 2:37.44 | ||
41 | Alajääskö Ada | 1998 | TaTU | 50 m | 2:37.68 | 2:37.68 | ||
42 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 50 m | 2:37.76 | 2:37.76 | ||
43 | Liukkonen Aliisa | 1999 | HäUS | 50 m | 2:37.89 | 2:37.89 | ||
44 | Hurskainen Katri | 2000 | OuLo | 25 m | 2:32.93 | 2:37.93 | ||
45 | Syrjälä Henna | 1999 | PUS | 50 m | 2:38.17 | 2:38.17 | ||
46 | Äkkinen Petra | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 2:33.24 | 2:38.24 | ||
47 | Heikkala Carita | 1998 | OuLo | 50 m | 2:38.36 | 2:38.36 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 49, 200m Sekauinti Naiset Aikuinen |
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Teijonsalo Fanny | 1996 | Cetus | 25 m | 2:12.71 | 2:17.71 | ||
2 | Ruotsalainen Vilma | 1996 | LrU | 50 m | 2:19.66 | 2:19.66 | ||
3 | Ovaska Janna | 1996 | RaisU | 25 m | 2:15.26 | 2:20.26 | ||
4 | Kuulasmaa Lotta | 1994 | SCR | 25 m | 2:17.10 | 2:22.10 | ||
5 | Koivu Sini | 1999 | Cetus | 25 m | 2:17.34 | 2:22.34 | ||
6 | Kotonen Anna | 1997 | Cetus | 25 m | 2:17.72 | 2:22.72 | ||
7 | Kortetjärvi Hilla | 1996 | RaisU | 50 m | 2:22.78 | 2:22.78 | ||
8 | Luukkanen Carita | 1996 | UI | 50 m | 2:23.33 | 2:23.33 | ||
9 | Vekkeli Vaula | 1996 | LaUS | 25 m | 2:19.07 | 2:24.07 | ||
10 | Eloranta Emilia | 1997 | Cetus | 50 m | 2:24.71 | 2:24.71 | ||
11 | Bruneau Julia | 1999 | LaUS | 25 m | 2:19.81 | 2:24.81 | ||
12 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 50 m | 2:25.09 | 2:25.09 | ||
13 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 2:25.19 | 2:25.19 | ||
14 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:21.46 | 2:26.46 | ||
15 | Nieminen Emma | 1996 | UiTa | 50 m | 2:26.91 | 2:26.91 | ||
16 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 2:27.44 | 2:27.44 | ||
17 | Ruti Saara | 1997 | SCV | 25 m | 2:22.99 | 2:27.99 | ||
18 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 25 m | 2:23.46 | 2:28.46 | ||
19 | Ikonen Sanni | 1998 | LaUS | 50 m | 2:28.57 | 2:28.57 | ||
20 | Strengell Riina | 1997 | Cetus | 50 m | 2:29.43 | 2:29.43 | ||
21 | Lumio Alma | 1999 | UiTa | 25 m | 2:24.70 | 2:29.70 | ||
22 | Parviainen Meri | 1998 | SiHy | 25 m | 2:25.07 | 2:30.07 | ||
23 | Egorova Ksenia | 2000 | ORCA | 25 m | 2:25.08 | 2:30.08 | ||
24 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:30.51 | 2:30.51 | ||
25 | Bärlund Raakel | 2001 | LaUS | 50 m | 2:30.64 | 2:30.64 | ||
26 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 2:30.98 | 2:30.98 | ||
27 | Lehtonen Aura | 1998 | HSS | 50 m | 2:31.04 | 2:31.04 | ||
28 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 50 m | 2:32.05 | 2:32.05 | ||
29 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 25 m | 2:27.30 | 2:32.30 | ||
30 | Hämäläinen Aino | 2000 | LaUS | 50 m | 2:32.60 | 2:32.60 | ||
31 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 50 m | 2:32.84 | 2:32.84 | ||
32 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 25 m | 2:27.85 | 2:32.85 | ||
33 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:28.13 | 2:33.13 | ||
34 | Poutanen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 2:28.27 | 2:33.27 | ||
35 | Lahtinen Emilia | 1996 | UiTa | 50 m | 2:33.46 | 2:33.46 | ||
36 | Pahkala Reetta | 1997 | OuLo | 50 m | 2:33.59 | 2:33.59 | ||
37 | Lehtinen Jenna | 1995 | ÅSK | 50 m | 2:33.89 | 2:33.89 | ||
38 | Rantakokko Reetta | 2001 | AUi | 25 m | 2:29.09 | 2:34.09 | ||
39 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 50 m | 2:34.43 | 2:34.43 | ||
40 | Peltola Paula | 2001 | AUi | 50 m | 2:34.49 | 2:34.49 | ||
41 | Ollikainen Janina | 2000 | PUS | 50 m | 2:34.59 | 2:34.59 | ||
42 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 25 m | 2:29.74 | 2:34.74 | ||
43 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 2:34.75 | 2:34.75 | ||
44 | Kangas-Kärki Henni | 2000 | Cetus | 25 m | 2:30.18 | 2:35.18 | ||
45 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 2:35.46 | 2:35.46 | ||
46 | Mehtonen Ronja | 1999 | SalU | 25 m | 2:30.54 | 2:35.54 | ||
47 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 2:30.80 | 2:35.80 | ||
48 | Röytiö Anna | 1998 | SCR | 25 m | 2:30.83 | 2:35.83 | ||
49 | Sjölund Ylva | 1998 | Cetus | 50 m | 2:36.08 | 2:36.08 | ||
50 | Räisänen Lotta | 1999 | KeUi | 50 m | 2:36.22 | 2:36.22 | ||
51 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 2:36.29 | 2:36.29 | ||
52 | Hämäläinen Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 2:31.77 | 2:36.77 | ||
53 | Hällfors Emma | 1998 | TaTU | 50 m | 2:36.79 | 2:36.79 | ||
54 | Hurskainen Miia | 1992 | ÅSK | 50 m | 2:36.83 | 2:36.83 | ||
55 | Pärnänen Emilie | 2002 | ÅSK | 50 m | 2:37.25 | 2:37.25 | ||
56 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 50 m | 2:37.44 | 2:37.44 | ||
57 | Alajääskö Ada | 1998 | TaTU | 50 m | 2:37.68 | 2:37.68 | ||
58 | Luokkanen Saana | 1999 | KemPy | 50 m | 2:37.76 | 2:37.76 | ||
59 | Liukkonen Aliisa | 1999 | HäUS | 50 m | 2:37.89 | 2:37.89 | ||
60 | Hurskainen Katri | 2000 | OuLo | 25 m | 2:32.93 | 2:37.93 | ||
61 | Syrjälä Henna | 1999 | PUS | 50 m | 2:38.17 | 2:38.17 | ||
62 | Äkkinen Petra | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 2:33.24 | 2:38.24 | ||
63 | Heikkala Carita | 1998 | OuLo | 50 m | 2:38.36 | 2:38.36 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 50, 50m Rintauinti Miehet Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 26.67 2009-07-29 |
EE: Hendrik FELDWEHR (1986) 26.83 2009-07-28 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 |
Nuorten SE: Tuomas Pokkinen (1995) 28.66 2012-07-06 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Tuomola Andrei | 1989 | JUK | 50 m | 28.07 | 28.07 | ||
2 | Karvonen Eetu | 1986 | UiTa | 50 m | 28.17 | 28.17 | ||
3 | Liukkonen Ari-Pekka | 1989 | Cetus | 25 m | 26.80 | 28.30 | ||
4 | Aaltomaa Sami | 1992 | OU | 50 m | 28.47 | 28.47 | ||
5 | Ohtonen Lassi | 1992 | Cetus | 50 m | 28.56 | 28.56 | ||
6 | Wihanto William | 1994 | RaisU | 50 m | 28.65 | 28.65 | ||
7 | Oksa Ossi | 1988 | ÅSK | 50 m | 28.85 | 28.85 | ||
8 | Mattsson Matti | 1993 | PUS | 50 m | 28.89 | 28.89 | ||
9 | Myrén Sami | 1991 | HSS | 50 m | 28.95 | 28.95 | ||
10 | Hämäläinen Niko | 1985 | Cetus | 50 m | 29.08 | 29.08 | ||
11 | Nordman Jakob | 1996 | ÅSK | 50 m | 29.15 | 29.15 | ||
12 | Ruohoniemi Miikka | 1993 | SWIM | 50 m | 29.27 | 29.27 | ||
13 | Auren Uula | 1991 | HSS | 50 m | 29.58 | 29.58 | ||
14 | Nuorinko Miika | 1996 | NumKis | 50 m | 29.71 | 29.71 | ||
15 | Pyykkönen Kalle | 1996 | UiTa | 50 m | 29.98 | 29.98 | ||
16 | Laakso Mikael | 1997 | RiUS | 50 m | 30.03 | 30.03 | ||
17 | Vasko Miro | 1993 | TaTU | 50 m | 30.10 | 30.10 | ||
18 | Naumanen Konsta | 1996 | JoUS | 50 m | 30.19 | 30.19 | ||
19 | Laukkanen Jesse | 1996 | SCV | 50 m | 30.29 | 30.29 | ||
20 | Junninen Tapio | 1995 | Vanders | 50 m | 30.30 | 30.30 | ||
21 | Kollin Juha | 1993 | Vanders | 50 m | 30.42 | 30.42 | ||
22 | Lahti Samuli | 1995 | VUS-VSS | 50 m | 30.44 | 30.44 | ||
23 | Allonen Severi | 1991 | SWIM | 50 m | 30.50 | 30.50 | ||
24 | Poutamo Jaakko | 1994 | SWIM | 50 m | 30.50 | 30.50 | ||
25 | Tolvanen Miika | 1996 | SWIM | 50 m | 30.52 | 30.52 | ||
26 | Koskinen Werneri | 1998 | UiTa | 50 m | 30.57 | 30.57 | ||
27 | Lantto Janne | 1994 | OuLo | 50 m | 30.67 | 30.67 | ||
28 | Leinonen Lauri | 1992 | UiTa | 50 m | 30.73 | 30.73 | ||
29 | Kulmala Atte | 1998 | UiTa | 50 m | 30.84 | 30.84 | ||
30 | Clayhills Bruce | 1997 | HSS | 50 m | 30.86 | 30.86 | ||
31 | Pentti Miika | 1997 | SWIM | 50 m | 30.86 | 30.86 | ||
32 | Kiviaho Antti | 1996 | SCR | 50 m | 30.92 | 30.92 | ||
33 | Alitalo Eetu | 1999 | Cetus | 50 m | 30.98 | 30.98 | ||
34 | Viitanen Teemu | 1992 | TaTU | 25 m | 29.68 | 31.18 | ||
35 | Böckerman Thomas | 1997 | Cetus | 50 m | 31.38 | 31.38 | ||
36 | Kouvo Elias | 1994 | TaTU | 50 m | 31.39 | 31.39 | ||
37 | Karuveha Mikael | 1999 | TaTU | 50 m | 31.41 | 31.41 | ||
38 | Aavasalo Eeli | 1996 | RaisU | 25 m | 29.91 | 31.41 | ||
39 | Siiranen Santeri | 1998 | TaTU | 50 m | 31.47 | 31.47 | ||
40 | Lähde Jyri | 1996 | HäUS | 25 m | 29.97 | 31.47 | ||
41 | Kuulasmaa Kasperi | 1996 | SCR | 50 m | 31.54 | 31.54 | ||
42 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | ORCA | 50 m | 31.62 | 31.62 | ||
43 | Kekkonen Janne | 1989 | SWIM | 25 m | 30.13 | 31.63 | ||
44 | Kapiainen Toni | 1996 | VUS-VSS | 50 m | 31.68 | 31.68 | ||
45 | Hatunen Lauri | 1998 | VUS-VSS | 25 m | 30.24 | 31.74 | ||
46 | Järvinen Aleksanteri | 1996 | SCR | 50 m | 31.86 | 31.86 | ||
47 | Kuutsa Jani | 1993 | KuUS | 50 m | 31.91 | 31.91 | ||
48 | Päivinen Juho | 1996 | JUK | 50 m | 32.03 | 32.03 | ||
49 | Pakarinen Alari | 1998 | HSS | 50 m | 32.03 | 32.03 | ||
50 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 50 m | 32.05 | 32.05 | ||
51 | Salo Jaro | 1997 | Cetus | 50 m | 32.09 | 32.09 | ||
52 | Nenonen Konsta | 1998 | Cetus | 50 m | 32.15 | 32.15 | ||
53 | Rantanen Santeri | 1996 | NumKis | 50 m | 32.20 | 32.20 | ||
54 | Kurkinen Pyry | 1998 | SWIM | 50 m | 32.23 | 32.23 | ||
55 | Luukko Aku | 1997 | ÅSK | 50 m | 32.24 | 32.24 | ||
56 | Mitrunen Arttu | 1997 | Cetus | 50 m | 32.27 | 32.27 | ||
57 | Laine Tino | 1998 | HäUS | 50 m | 32.46 | 32.46 | ||
58 | Kejonen Kaius | 1998 | OU | 50 m | 32.49 | 32.49 | ||
59 | Kurronen Aleksi | 1997 | MiUS | 50 m | 32.58 | 32.58 | ||
60 | Kotomäki Jere | 1997 | KUS-GSS | 25 m | 31.13 | 32.63 | ||
61 | Pigg Santeri | 1996 | Cetus | 50 m | 32.65 | 32.65 | ||
62 | Rannikko Otto | 1999 | ÅSK | 50 m | 32.67 | 32.67 | ||
63 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 50 m | 32.69 | 32.69 | ||
64 | Soramies Olli | 1998 | VoVi | 50 m | 32.71 | 32.71 | ||
65 | Seppälä Sasa | 1998 | HaUS | 50 m | 32.82 | 32.82 | ||
66 | Kuittinen Otto | 1995 | SiHy | 50 m | 32.82 | 32.82 | ||
67 | Tuomaala Aki | 1991 | SeUi | 50 m | 32.86 | 32.86 | ||
68 | Turunen Jere | 1997 | LaUS | 50 m | 32.86 | 32.86 | ||
69 | Hyvärinen Juha | 1998 | HäUS | 50 m | 32.87 | 32.87 | ||
70 | Zimmermann Daniel | 1997 | LaUS | 50 m | 32.92 | 32.92 | ||
71 | Prytkov Andrei | 1991 | SWIM | 50 m | 33.04 | 33.04 | ||
72 | Lehtonen Roope | 1996 | RaisU | 25 m | 31.57 | 33.07 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 51, 1500m Vapaauinti Naiset Nuori |
ME: Katie LEDECKY (1997) 15:03.23 2014-06-19 |
EE: Lotte FRIIS (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 16:52.77 2009-08-14 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 17:18.16 2007-08-10 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Otava Aino | 1999 | Cetus | 50 m | 17:29.79 | 17:29.79 | ||
2 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 50 m | 17:49.96 | 17:49.96 | ||
3 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 17:52.37 | 17:52.37 | ||
4 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 50 m | 17:53.81 | 17:53.81 | ||
5 | Falk Annika | 1999 | SeUi | 50 m | 18:26.36 | 18:26.36 | ||
6 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 50 m | 18:48.83 | 18:48.83 | ||
7 | Miettinen Juuli | 2000 | Vanders | 50 m | 19:16.08 | 19:16.08 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 51, 1500m Vapaauinti Naiset Aikuinen |
ME: Katie LEDECKY (1997) 15:03.23 2014-06-19 |
EE: Lotte FRIIS (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 16:52.77 2009-08-14 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 17:18.16 2007-08-10 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lajunen Laura | 1992 | SWIM | 25 m | 16:30.32 | 17:00.32 | ||
2 | Otava Aino | 1999 | Cetus | 50 m | 17:29.79 | 17:29.79 | ||
3 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 50 m | 17:49.96 | 17:49.96 | ||
4 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 17:52.37 | 17:52.37 | ||
5 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 50 m | 17:53.81 | 17:53.81 | ||
6 | Falk Annika | 1999 | SeUi | 50 m | 18:26.36 | 18:26.36 | ||
7 | Kukkonen Jenni | 1999 | KeUi | 50 m | 18:48.83 | 18:48.83 | ||
8 | Miettinen Juuli | 2000 | Vanders | 50 m | 19:16.08 | 19:16.08 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 52, 100m VU Miehet VSM Nuori |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Koskinen Joel | 1998 | UKK | S13 | 50 m | 1:07.11 | 1:07.11 | |
2 | Kallio Julius | 1997 | OuLo | S14 | 50 m | 1:19.60 | 1:19.60 | |
3 | Khalili Nader | 2001 | VUS-VSS | S14 | 50 m | 1:20.24 | 1:20.24 | |
4 | Latva-Pirilä Jonathan | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 2:14.61 | 2:14.61 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 52, 100m VU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lähteenmäki Leo | 1991 | SWIM | S9 | 25 m | 56.11 | 58.11 | |
2 | Latikka Antti | 1990 | Cetus | S13 | 50 m | 58.42 | 58.42 | |
3 | Kallio Mika | 1996 | ÅSK | S14 | 50 m | 1:01.76 | 1:01.76 | |
4 | Kallio Eetu | 1994 | ÅSK | S14 | 25 m | 59.89 | 1:01.89 | |
5 | Koskinen Joel | 1998 | UKK | S13 | 50 m | 1:07.11 | 1:07.11 | |
6 | Natunen Mikael | 1992 | JUK | S7 | 50 m | 1:15.20 | 1:15.20 | |
7 | Ylä-Sahra Perttu | 1994 | PieKu | S14 | 50 m | 1:18.57 | 1:18.57 | |
8 | Kallio Julius | 1997 | OuLo | S14 | 50 m | 1:19.60 | 1:19.60 | |
9 | Khalili Nader | 2001 | VUS-VSS | S14 | 50 m | 1:20.24 | 1:20.24 | |
10 | Kantonen Tatu | 1984 | RaisU | S14 | 50 m | 1:23.60 | 1:23.60 | |
11 | Miromaa Jimi | 1996 | ÅSK | S7 | 25 m | 1:23.89 | 1:25.89 | |
12 | Kojo Tuomas | 1977 | OuLo | S12 | 50 m | 2:06.75 | 2:06.75 | |
13 | Latva-Pirilä Jonathan | 2000 | VUS-VSS | 50 m | 2:14.61 | 2:14.61 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 53, 100m VU Naiset VSM Nuori |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Saarinen Jenna | 2001 | SiWa | S10 | 50 m | 1:25.94 | 1:25.94 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 53, 100m VU Naiset VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Saarinen Jenna | 2001 | SiWa | S10 | 50 m | 1:25.94 | 1:25.94 | |
2 | Luotonen Taru | 1977 | RaisU | S14 | 50 m | 1:26.28 | 1:26.28 | |
3 | Mäkinen Meri-Maari | 1992 | RaisU | S7 | 50 m | 1:27.46 | 1:27.46 | |
4 | Kukkonen Jenny | 1994 | OuLo | S14 | 25 m | 1:41.07 | 1:43.07 | |
5 | Heikkinen Miina | 1993 | OuLo | S14 | 25 m | 1:57.35 | 1:59.35 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 54, 200m Selkäuinti Miehet Nuori |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
EE: Radoslaw KAWECKI (1991) 1:54.75 2013-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Fredrikson Christoffer | 1997 | Cetus | 25 m | 1:57.70 | 2:01.70 | ||
2 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 50 m | 2:10.13 | 2:10.13 | ||
3 | Karlsson Niki | 2000 | HSS | 25 m | 2:07.11 | 2:11.11 | ||
4 | Vainio Topias | 1997 | Cetus | 25 m | 2:07.28 | 2:11.28 | ||
5 | Hellström Henri | 1997 | RaisU | 25 m | 2:09.08 | 2:13.08 | ||
6 | Belaic Deny | 1998 | TaTU | 25 m | 2:11.66 | 2:15.66 | ||
7 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 25 m | 2:11.72 | 2:15.72 | ||
8 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 25 m | 2:11.83 | 2:15.83 | ||
9 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | ORCA | 25 m | 2:12.88 | 2:16.88 | ||
10 | Dobrzhanskiy Danila | 1998 | SWIM | 25 m | 2:13.66 | 2:17.66 | ||
11 | Laakso Mikael | 1997 | RiUS | 50 m | 2:17.72 | 2:17.72 | ||
12 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 25 m | 2:14.55 | 2:18.55 | ||
13 | Siipola Jaakko | 1999 | ÅSK | 25 m | 2:14.76 | 2:18.76 | ||
14 | Strömberg Jan | 1999 | Cetus | 25 m | 2:16.47 | 2:20.47 | ||
15 | Röytiö Juho | 1998 | SCR | 25 m | 2:17.37 | 2:21.37 | ||
16 | Kause Jussi | 1997 | PUS | 25 m | 2:17.55 | 2:21.55 | ||
17 | Luukko Aku | 1997 | ÅSK | 25 m | 2:17.73 | 2:21.73 | ||
18 | Vihervaara Teemu | 1998 | VoVi | 25 m | 2:17.99 | 2:21.99 | ||
19 | Kujala Rasmus | 1999 | RiUS | 25 m | 2:18.43 | 2:22.43 | ||
20 | Kejonen Kaius | 1998 | OU | 25 m | 2:19.30 | 2:23.30 | ||
21 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 25 m | 2:19.60 | 2:23.60 | ||
22 | Korhonen Joona | 2000 | TaTU | 25 m | 2:19.95 | 2:23.95 | ||
23 | Herva Juho | 1998 | OuLo | 50 m | 2:24.09 | 2:24.09 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 54, 200m Selkäuinti Miehet Aikuinen |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
EE: Radoslaw KAWECKI (1991) 1:54.75 2013-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Fredrikson Christoffer | 1997 | Cetus | 25 m | 1:57.70 | 2:01.70 | ||
2 | Haukka Sergei | 1989 | Cetus | 25 m | 1:59.37 | 2:03.37 | ||
3 | Yritys Petja | 1993 | TaTU | 25 m | 2:00.16 | 2:04.16 | ||
4 | Luukko Heikki | 1988 | ÅSK | 25 m | 2:00.37 | 2:04.37 | ||
5 | Markkanen Janne | 1994 | SWIM | 25 m | 2:00.85 | 2:04.85 | ||
6 | Pakarinen Sami | 1992 | Vanders | 25 m | 2:03.27 | 2:07.27 | ||
7 | Juopperi Sami | 1992 | Cetus | 50 m | 2:07.46 | 2:07.46 | ||
8 | Ikonen Tuomas | 1996 | TuUS | 25 m | 2:04.15 | 2:08.15 | ||
9 | Jämsä Kasper | 1997 | LaUS | 50 m | 2:10.13 | 2:10.13 | ||
10 | Karlsson Niki | 2000 | HSS | 25 m | 2:07.11 | 2:11.11 | ||
11 | Vainio Topias | 1997 | Cetus | 25 m | 2:07.28 | 2:11.28 | ||
12 | Laukkanen Jesse | 1996 | SCV | 25 m | 2:09.02 | 2:13.02 | ||
13 | Hellström Henri | 1997 | RaisU | 25 m | 2:09.08 | 2:13.08 | ||
14 | Viilos Antti | 1989 | SWIM | 25 m | 2:09.14 | 2:13.14 | ||
15 | Ihalainen Ville | 1996 | KuUS | 50 m | 2:14.36 | 2:14.36 | ||
16 | Nyberg Jimmy | 1996 | TaTU | 25 m | 2:11.57 | 2:15.57 | ||
17 | Belaic Deny | 1998 | TaTU | 25 m | 2:11.66 | 2:15.66 | ||
18 | Virta Pietari | 1997 | TaTU | 25 m | 2:11.72 | 2:15.72 | ||
19 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 25 m | 2:11.83 | 2:15.83 | ||
20 | Lantto Janne | 1994 | OuLo | 25 m | 2:12.25 | 2:16.25 | ||
21 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | ORCA | 25 m | 2:12.88 | 2:16.88 | ||
22 | Dobrzhanskiy Danila | 1998 | SWIM | 25 m | 2:13.66 | 2:17.66 | ||
23 | Laakso Mikael | 1997 | RiUS | 50 m | 2:17.72 | 2:17.72 | ||
24 | Patinen Reko | 1998 | NumKis | 25 m | 2:14.55 | 2:18.55 | ||
25 | Siipola Jaakko | 1999 | ÅSK | 25 m | 2:14.76 | 2:18.76 | ||
26 | Strömberg Jan | 1999 | Cetus | 25 m | 2:16.47 | 2:20.47 | ||
27 | Röytiö Juho | 1998 | SCR | 25 m | 2:17.37 | 2:21.37 | ||
28 | Kause Jussi | 1997 | PUS | 25 m | 2:17.55 | 2:21.55 | ||
29 | Luukko Aku | 1997 | ÅSK | 25 m | 2:17.73 | 2:21.73 | ||
30 | Vihervaara Teemu | 1998 | VoVi | 25 m | 2:17.99 | 2:21.99 | ||
31 | Kujala Rasmus | 1999 | RiUS | 25 m | 2:18.43 | 2:22.43 | ||
32 | Kejonen Kaius | 1998 | OU | 25 m | 2:19.30 | 2:23.30 | ||
33 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 25 m | 2:19.60 | 2:23.60 | ||
34 | Korhonen Joona | 2000 | TaTU | 25 m | 2:19.95 | 2:23.95 | ||
35 | Herva Juho | 1998 | OuLo | 50 m | 2:24.09 | 2:24.09 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 55, 200m Rintauinti Naiset Nuori |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:27.53 2015-03-30 |
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Koski Moona | 1999 | UI | 25 m | 2:29.01 | 2:35.01 | ||
2 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 50 m | 2:36.49 | 2:36.49 | ||
3 | Koivu Sini | 1999 | Cetus | 25 m | 2:31.36 | 2:37.36 | ||
4 | Ikonen Sanni | 1998 | LaUS | 50 m | 2:38.52 | 2:38.52 | ||
5 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 50 m | 2:39.39 | 2:39.39 | ||
6 | Hämäläinen Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 2:34.72 | 2:40.72 | ||
7 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 50 m | 2:42.75 | 2:42.75 | ||
8 | Kotka Minni | 1998 | Cetus | 50 m | 2:45.05 | 2:45.05 | ||
9 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 2:45.10 | 2:45.10 | ||
10 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 2:46.30 | 2:46.30 | ||
11 | Räisänen Lotta | 1999 | KeUi | 50 m | 2:46.36 | 2:46.36 | ||
12 | Korpi Katriina | 2000 | OuLo | 50 m | 2:46.41 | 2:46.41 | ||
13 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 50 m | 2:46.64 | 2:46.64 | ||
14 | Raiski Lotta | 1998 | LaUS | 50 m | 2:47.59 | 2:47.59 | ||
15 | Nyström Ada | 2001 | BS-PU | 50 m | 2:47.79 | 2:47.79 | ||
16 | Lehtonen Aura | 1998 | HSS | 50 m | 2:48.07 | 2:48.07 | ||
17 | Ruottu Aino | 2001 | RiUS | 50 m | 2:48.17 | 2:48.17 | ||
18 | Kuusjärvi Eerica | 1999 | RaisU | 25 m | 2:42.29 | 2:48.29 | ||
19 | Aho Lotta | 1999 | HäUS | 25 m | 2:44.19 | 2:50.19 | ||
20 | Potkonen Emilia | 1998 | UiTa | 50 m | 2:50.21 | 2:50.21 | ||
21 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 2:50.31 | 2:50.31 | ||
22 | Liukkonen Aliisa | 1999 | HäUS | 25 m | 2:45.29 | 2:51.29 | ||
23 | Miettinen Jenna | 1999 | VUS-VSS | 50 m | 2:51.35 | 2:51.35 | ||
24 | Luoma Ninni | 1998 | UiTa | 25 m | 2:45.74 | 2:51.74 | ||
25 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 2:46.39 | 2:52.39 | ||
26 | Kareinen Hanna | 2000 | KeUi | 25 m | 2:46.81 | 2:52.81 | ||
27 | Alajääskö Ada | 1998 | TaTU | 50 m | 2:53.16 | 2:53.16 | ||
28 | Nyström Fanny | 1999 | BS-PU | 50 m | 2:53.34 | 2:53.34 | ||
29 | Mäkinen Roosa | 1999 | UiTa | 25 m | 2:47.34 | 2:53.34 | ||
30 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 25 m | 2:48.36 | 2:54.36 | ||
31 | Poutanen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 2:48.43 | 2:54.43 | ||
32 | Hämäläinen Aino | 2000 | LaUS | 25 m | 2:48.49 | 2:54.49 | ||
33 | Tanninen Elviira | 1999 | PoPy | 50 m | 2:55.18 | 2:55.18 | ||
34 | Korva Julia | 1999 | Octopus | 50 m | 2:55.42 | 2:55.42 | ||
35 | Suova Johanna | 1999 | UiTa | 50 m | 2:55.45 | 2:55.45 | ||
36 | Karinkanta Elina | 2000 | UKK | 25 m | 2:49.56 | 2:55.56 | ||
37 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 2:56.12 | 2:56.12 | ||
38 | Känkänen Heta | 2001 | PUS | 50 m | 2:56.34 | 2:56.34 | ||
39 | Räike Aino | 1999 | SalU | 25 m | 2:50.88 | 2:56.88 | ||
40 | Sottinen Julia | 2000 | PUS | 50 m | 2:57.05 | 2:57.05 | ||
41 | Ahinko Oona | 2001 | VeUS | 50 m | 2:57.65 | 2:57.65 | ||
42 | Lahtinen Erika | 1998 | UiTa | 50 m | 2:57.71 | 2:57.71 | ||
43 | Viitala Olivia | 2000 | KUS-GSS | 25 m | 2:51.77 | 2:57.77 | ||
44 | Anttila Alina | 2000 | LrU | 50 m | 2:58.10 | 2:58.10 | ||
45 | Karike Kia | 1999 | Cetus | 50 m | 2:58.55 | 2:58.55 | ||
46 | Känkänen Henni | 1999 | PUS | 50 m | 2:58.69 | 2:58.69 | ||
47 | Vuollet Fanny | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 2:52.71 | 2:58.71 | ||
48 | Tsvetkova Alika | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:53.11 | 2:59.11 | ||
49 | Andelin Roosa | 1998 | HyUS | 25 m | 2:53.31 | 2:59.31 | ||
50 | Edelman Charlotta | 2001 | ÅSK | 50 m | 2:59.35 | 2:59.35 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 55, 200m Rintauinti Naiset Aikuinen |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:27.53 2015-03-30 |
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Laukkanen Jenna | 1995 | SCV | 25 m | 2:21.30 | 2:27.30 | ||
2 | Känsäkoski Silja | 1997 | OU | 25 m | 2:22.56 | 2:28.56 | ||
3 | Koski Moona | 1999 | UI | 25 m | 2:29.01 | 2:35.01 | ||
4 | Lillman Essi-Maria | 2000 | LaUS | 50 m | 2:36.49 | 2:36.49 | ||
5 | Koivu Sini | 1999 | Cetus | 25 m | 2:31.36 | 2:37.36 | ||
6 | Luukkanen Carita | 1996 | UI | 25 m | 2:32.18 | 2:38.18 | ||
7 | Ikonen Sanni | 1998 | LaUS | 50 m | 2:38.52 | 2:38.52 | ||
8 | Eloranta Emilia | 1997 | Cetus | 50 m | 2:39.27 | 2:39.27 | ||
9 | Wahlstedt Rebecca | 1997 | Cetus | 50 m | 2:39.33 | 2:39.33 | ||
10 | Tähkä Heini | 1998 | HU | 50 m | 2:39.39 | 2:39.39 | ||
11 | Lahtinen Emilia | 1996 | UiTa | 25 m | 2:33.84 | 2:39.84 | ||
12 | Hämäläinen Lotta | 1998 | HSS | 25 m | 2:34.72 | 2:40.72 | ||
13 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 50 m | 2:42.75 | 2:42.75 | ||
14 | Hirvo Maija | 1997 | HSS | 50 m | 2:43.93 | 2:43.93 | ||
15 | Kotka Minni | 1998 | Cetus | 50 m | 2:45.05 | 2:45.05 | ||
16 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 50 m | 2:45.10 | 2:45.10 | ||
17 | Virkkunen Selina | 1997 | HäUS | 25 m | 2:39.48 | 2:45.48 | ||
18 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 2:46.30 | 2:46.30 | ||
19 | Räisänen Lotta | 1999 | KeUi | 50 m | 2:46.36 | 2:46.36 | ||
20 | Karhu Laura | 1995 | SUS | 50 m | 2:46.40 | 2:46.40 | ||
21 | Korpi Katriina | 2000 | OuLo | 50 m | 2:46.41 | 2:46.41 | ||
22 | Merenluoto Kristiina | 2000 | ÅSK | 50 m | 2:46.64 | 2:46.64 | ||
23 | Raiski Lotta | 1998 | LaUS | 50 m | 2:47.59 | 2:47.59 | ||
24 | Nyström Ada | 2001 | BS-PU | 50 m | 2:47.79 | 2:47.79 | ||
25 | Lehtonen Aura | 1998 | HSS | 50 m | 2:48.07 | 2:48.07 | ||
26 | Ruottu Aino | 2001 | RiUS | 50 m | 2:48.17 | 2:48.17 | ||
27 | Kuusjärvi Eerica | 1999 | RaisU | 25 m | 2:42.29 | 2:48.29 | ||
28 | Pahkala Reetta | 1997 | OuLo | 50 m | 2:48.44 | 2:48.44 | ||
29 | Kuulasmaa Lotta | 1994 | SCR | 25 m | 2:42.56 | 2:48.56 | ||
30 | Strengell Riina | 1997 | Cetus | 25 m | 2:42.83 | 2:48.83 | ||
31 | Aho Lotta | 1999 | HäUS | 25 m | 2:44.19 | 2:50.19 | ||
32 | Potkonen Emilia | 1998 | UiTa | 50 m | 2:50.21 | 2:50.21 | ||
33 | Vartiainen Alexandra | 2001 | HSS | 50 m | 2:50.31 | 2:50.31 | ||
34 | Liukkonen Aliisa | 1999 | HäUS | 25 m | 2:45.29 | 2:51.29 | ||
35 | Miettinen Jenna | 1999 | VUS-VSS | 50 m | 2:51.35 | 2:51.35 | ||
36 | Åman Nadja | 1996 | OuLo | 25 m | 2:45.68 | 2:51.68 | ||
37 | Luoma Ninni | 1998 | UiTa | 25 m | 2:45.74 | 2:51.74 | ||
38 | Koivuluoma Milla | 1999 | SeUi | 25 m | 2:46.39 | 2:52.39 | ||
39 | Kareinen Hanna | 2000 | KeUi | 25 m | 2:46.81 | 2:52.81 | ||
40 | Alajääskö Ada | 1998 | TaTU | 50 m | 2:53.16 | 2:53.16 | ||
41 | Mäkinen Roosa | 1999 | UiTa | 25 m | 2:47.34 | 2:53.34 | ||
42 | Nyström Fanny | 1999 | BS-PU | 50 m | 2:53.34 | 2:53.34 | ||
43 | Saari Amanda | 2000 | TaTU | 25 m | 2:48.36 | 2:54.36 | ||
44 | Poutanen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 2:48.43 | 2:54.43 | ||
45 | Hämäläinen Aino | 2000 | LaUS | 25 m | 2:48.49 | 2:54.49 | ||
46 | Tanninen Elviira | 1999 | PoPy | 50 m | 2:55.18 | 2:55.18 | ||
47 | Korva Julia | 1999 | Octopus | 50 m | 2:55.42 | 2:55.42 | ||
48 | Suova Johanna | 1999 | UiTa | 50 m | 2:55.45 | 2:55.45 | ||
49 | Karinkanta Elina | 2000 | UKK | 25 m | 2:49.56 | 2:55.56 | ||
50 | Lahtinen Laura | 2003 | OU | 50 m | 2:56.12 | 2:56.12 | ||
51 | Känkänen Heta | 2001 | PUS | 50 m | 2:56.34 | 2:56.34 | ||
52 | Räike Aino | 1999 | SalU | 25 m | 2:50.88 | 2:56.88 | ||
53 | Sottinen Julia | 2000 | PUS | 50 m | 2:57.05 | 2:57.05 | ||
54 | Ahinko Oona | 2001 | VeUS | 50 m | 2:57.65 | 2:57.65 | ||
55 | Lahtinen Erika | 1998 | UiTa | 50 m | 2:57.71 | 2:57.71 | ||
56 | Viitala Olivia | 2000 | KUS-GSS | 25 m | 2:51.77 | 2:57.77 | ||
57 | Anttila Alina | 2000 | LrU | 50 m | 2:58.10 | 2:58.10 | ||
58 | Karike Kia | 1999 | Cetus | 50 m | 2:58.55 | 2:58.55 | ||
59 | Känkänen Henni | 1999 | PUS | 50 m | 2:58.69 | 2:58.69 | ||
60 | Vuollet Fanny | 1999 | VUS-VSS | 25 m | 2:52.71 | 2:58.71 | ||
61 | Tsvetkova Alika | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:53.11 | 2:59.11 | ||
62 | Andelin Roosa | 1998 | HyUS | 25 m | 2:53.31 | 2:59.31 | ||
63 | Edelman Charlotta | 2001 | ÅSK | 50 m | 2:59.35 | 2:59.35 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 56, 200m Perhosuinti Miehet Nuori |
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.80 1992-06-28 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:10.61 | 2:10.61 | ||
2 | Varho Eemil | 1997 | RaUS | 25 m | 2:07.09 | 2:11.09 | ||
3 | Soini Oskari | 1997 | RaisU | 50 m | 2:11.23 | 2:11.23 | ||
4 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 2:07.38 | 2:11.38 | ||
5 | Martikainen Emil | 1997 | RaUS | 50 m | 2:11.50 | 2:11.50 | ||
6 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 25 m | 2:09.56 | 2:13.56 | ||
7 | Hatunen Lauri | 1998 | VUS-VSS | 25 m | 2:09.78 | 2:13.78 | ||
8 | Ylitervo Aukusti | 1999 | OuLo | 25 m | 2:16.54 | 2:20.54 | ||
9 | Häkkinen Henrik | 1998 | HyUS | 25 m | 2:16.89 | 2:20.89 | ||
10 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 25 m | 2:17.70 | 2:21.70 | ||
11 | Päivinen Elias | 1997 | SWIM | 50 m | 2:22.34 | 2:22.34 | ||
12 | Mettälä Santeri | 1999 | TaTU | 25 m | 2:18.55 | 2:22.55 | ||
13 | Mattila Verneri | 1999 | ORCA | 25 m | 2:19.28 | 2:23.28 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 56, 200m Perhosuinti Miehet Aikuinen |
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.80 1992-06-28 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Schmid Aleksi | 1996 | ÅSK | 50 m | 2:06.20 | 2:06.20 | ||
2 | Eriksson Tony | 1995 | JUK | 25 m | 2:02.33 | 2:06.33 | ||
3 | Torola Miro | 1995 | Vanders | 25 m | 2:03.75 | 2:07.75 | ||
4 | Pyykkönen Kalle | 1996 | UiTa | 50 m | 2:08.96 | 2:08.96 | ||
5 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:10.61 | 2:10.61 | ||
6 | Myllyaho Matti | 1995 | VUS-VSS | 25 m | 2:06.77 | 2:10.77 | ||
7 | Varho Eemil | 1997 | RaUS | 25 m | 2:07.09 | 2:11.09 | ||
8 | Soini Oskari | 1997 | RaisU | 50 m | 2:11.23 | 2:11.23 | ||
9 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 2:07.38 | 2:11.38 | ||
10 | Martikainen Emil | 1997 | RaUS | 50 m | 2:11.50 | 2:11.50 | ||
11 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 25 m | 2:09.56 | 2:13.56 | ||
12 | Hatunen Lauri | 1998 | VUS-VSS | 25 m | 2:09.78 | 2:13.78 | ||
13 | Mäkiaho Tatu | 1995 | RaisU | 50 m | 2:14.63 | 2:14.63 | ||
14 | Kuulasmaa Kasperi | 1996 | SCR | 50 m | 2:16.43 | 2:16.43 | ||
15 | Rantanen Santeri | 1996 | NumKis | 25 m | 2:12.51 | 2:16.51 | ||
16 | Lehtonen Roope | 1996 | RaisU | 25 m | 2:13.63 | 2:17.63 | ||
17 | Ylitervo Aukusti | 1999 | OuLo | 25 m | 2:16.54 | 2:20.54 | ||
18 | Häkkinen Henrik | 1998 | HyUS | 25 m | 2:16.89 | 2:20.89 | ||
19 | Aaltonen Joni | 1999 | ÅSK | 25 m | 2:17.70 | 2:21.70 | ||
20 | Päivinen Elias | 1997 | SWIM | 50 m | 2:22.34 | 2:22.34 | ||
21 | Mettälä Santeri | 1999 | TaTU | 25 m | 2:18.55 | 2:22.55 | ||
22 | Mattila Verneri | 1999 | ORCA | 25 m | 2:19.28 | 2:23.28 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 57, 200m Vapaauinti Naiset Nuori |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
Nuorten SE: Aino Otava (1999) 2:03.70 2015-02-01 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Otava Aino | 1999 | Cetus | 50 m | 2:03.70 | 2:03.70 | ||
2 | Kanervo Reetta | 1999 | OU | 25 m | 2:03.67 | 2:07.67 | ||
3 | Pihkamäki Eveliina | 1998 | RiUS | 25 m | 2:04.05 | 2:08.05 | ||
4 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 2:08.35 | 2:08.35 | ||
5 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 25 m | 2:04.36 | 2:08.36 | ||
6 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:05.31 | 2:09.31 | ||
7 | Jacobson Wilma | 2000 | Cetus | 50 m | 2:10.62 | 2:10.62 | ||
8 | Ayarci Melek | 1999 | LaUS | 50 m | 2:10.97 | 2:10.97 | ||
9 | Kallio Eveliina | 1999 | RaisU | 25 m | 2:07.16 | 2:11.16 | ||
10 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 50 m | 2:11.63 | 2:11.63 | ||
11 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:07.64 | 2:11.64 | ||
12 | Haltia Nina | 1999 | Vanders | 50 m | 2:11.75 | 2:11.75 | ||
13 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 50 m | 2:12.21 | 2:12.21 | ||
14 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 50 m | 2:12.25 | 2:12.25 | ||
15 | Alastalo Aada | 1998 | HSS | 25 m | 2:08.47 | 2:12.47 | ||
16 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:12.62 | 2:12.62 | ||
17 | Bruneau Julia | 1999 | LaUS | 25 m | 2:08.97 | 2:12.97 | ||
18 | Räihä Sanna-Riikka | 1998 | OU | 25 m | 2:09.39 | 2:13.39 | ||
19 | Tynkkynen Emma-Lotta | 1999 | TaTU | 50 m | 2:13.41 | 2:13.41 | ||
20 | Kariniemi Kaisa | 1999 | OU | 50 m | 2:13.74 | 2:13.74 | ||
21 | Bärlund Raakel | 2001 | LaUS | 25 m | 2:10.10 | 2:14.10 | ||
22 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 50 m | 2:14.18 | 2:14.18 | ||
23 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 2:14.33 | 2:14.33 | ||
24 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 25 m | 2:10.43 | 2:14.43 | ||
25 | Turunen Roza | 2000 | RiUS | 25 m | 2:11.01 | 2:15.01 | ||
26 | Falk Annika | 1999 | SeUi | 25 m | 2:11.10 | 2:15.10 | ||
27 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 25 m | 2:11.28 | 2:15.28 | ||
28 | Ellonen Susanna | 1999 | UKK | 50 m | 2:15.32 | 2:15.32 | ||
29 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 25 m | 2:11.44 | 2:15.44 | ||
30 | Kazi Sara | 1999 | RaisU | 25 m | 2:11.59 | 2:15.59 | ||
31 | Sjölund Ylva | 1998 | Cetus | 50 m | 2:15.80 | 2:15.80 | ||
32 | Lindeberg Sophia | 2000 | HSS | 25 m | 2:11.88 | 2:15.88 | ||
33 | Alamattila Sanni | 1999 | HSS | 25 m | 2:12.09 | 2:16.09 | ||
34 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 25 m | 2:12.62 | 2:16.62 | ||
35 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 25 m | 2:12.77 | 2:16.77 | ||
36 | Hirvonen Reetta | 1998 | JoUS | 50 m | 2:16.91 | 2:16.91 | ||
37 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 2:12.94 | 2:16.94 | ||
38 | Silvennoinen Sini | 2002 | ÅSK | 50 m | 2:16.99 | 2:16.99 | ||
39 | Lammi Vera | 1998 | HSS | 25 m | 2:13.25 | 2:17.25 | ||
40 | Rantanen Iida-Maria | 1998 | UiTa | 25 m | 2:13.49 | 2:17.49 | ||
41 | Perkiö Anniina | 1999 | Vanders | 50 m | 2:17.65 | 2:17.65 | ||
42 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 2:13.67 | 2:17.67 | ||
43 | Hammar Heini | 1999 | UiTa | 50 m | 2:17.75 | 2:17.75 | ||
44 | Karinkanta Annika | 2000 | UKK | 25 m | 2:13.80 | 2:17.80 | ||
45 | Andreasen Wilma | 2000 | SGR | 50 m | 2:17.86 | 2:17.86 | ||
46 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 50 m | 2:18.05 | 2:18.05 | ||
47 | Kareinen Hanna | 2000 | KeUi | 50 m | 2:18.26 | 2:18.26 | ||
48 | Pirhonen Fanni | 2000 | UiTa | 50 m | 2:18.31 | 2:18.31 | ||
49 | Mehtonen Ronja | 1999 | SalU | 25 m | 2:14.53 | 2:18.53 | ||
50 | Kukkonen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 2:14.69 | 2:18.69 | ||
51 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 50 m | 2:18.70 | 2:18.70 | ||
52 | Ockenström Aleksandra | 1998 | SalU | 50 m | 2:18.81 | 2:18.81 | ||
53 | Egorova Ksenia | 2000 | ORCA | 25 m | 2:14.86 | 2:18.86 | ||
54 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 50 m | 2:18.97 | 2:18.97 | ||
55 | Holma Rebekka | 1999 | HSS | 25 m | 2:15.05 | 2:19.05 | ||
56 | Ruuskanen Irene | 1999 | RaisU | 50 m | 2:19.14 | 2:19.14 | ||
57 | Rantakokko Reetta | 2001 | AUi | 50 m | 2:19.19 | 2:19.19 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 57, 200m Vapaauinti Naiset Aikuinen |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
Nuorten SE: Aino Otava (1999) 2:03.70 2015-02-01 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lajunen Laura | 1992 | SWIM | 50 m | 2:03.59 | 2:03.59 | ||
2 | Otava Aino | 1999 | Cetus | 50 m | 2:03.70 | 2:03.70 | ||
3 | Palovuori Mira | 1997 | VUS-VSS | 50 m | 2:05.81 | 2:05.81 | ||
4 | Vekkeli Vaula | 1996 | LaUS | 25 m | 2:01.96 | 2:05.96 | ||
5 | Kotonen Anna | 1997 | Cetus | 50 m | 2:06.10 | 2:06.10 | ||
6 | Kortetjärvi Hilla | 1996 | RaisU | 25 m | 2:03.05 | 2:07.05 | ||
7 | Kanervo Reetta | 1999 | OU | 25 m | 2:03.67 | 2:07.67 | ||
8 | Ovaska Janna | 1996 | RaisU | 25 m | 2:03.91 | 2:07.91 | ||
9 | Pihkamäki Eveliina | 1998 | RiUS | 25 m | 2:04.05 | 2:08.05 | ||
10 | Puolakka Tiia | 1998 | ÅSK | 50 m | 2:08.35 | 2:08.35 | ||
11 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 25 m | 2:04.36 | 2:08.36 | ||
12 | Reini Iida | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:05.31 | 2:09.31 | ||
13 | Tommiska Nenne | 1993 | SWIM | 25 m | 2:06.43 | 2:10.43 | ||
14 | Jacobson Wilma | 2000 | Cetus | 50 m | 2:10.62 | 2:10.62 | ||
15 | Venäläinen Veera | 1995 | Vanders | 50 m | 2:10.95 | 2:10.95 | ||
16 | Ayarci Melek | 1999 | LaUS | 50 m | 2:10.97 | 2:10.97 | ||
17 | Kallio Eveliina | 1999 | RaisU | 25 m | 2:07.16 | 2:11.16 | ||
18 | Oura Vilma | 2001 | HSS | 50 m | 2:11.63 | 2:11.63 | ||
19 | Konkka Ida | 2000 | ÅSK | 25 m | 2:07.64 | 2:11.64 | ||
20 | Lappalainen Erika | 1996 | SWIM | 50 m | 2:11.70 | 2:11.70 | ||
21 | Oesch Laura | 1997 | HSS | 25 m | 2:07.70 | 2:11.70 | ||
22 | Haltia Nina | 1999 | Vanders | 50 m | 2:11.75 | 2:11.75 | ||
23 | Pellinen Veera | 1997 | SWIM | 50 m | 2:11.87 | 2:11.87 | ||
24 | Virta Nea | 1996 | UiTa | 25 m | 2:07.98 | 2:11.98 | ||
25 | Rinne Veera | 1998 | ÅSK | 50 m | 2:12.21 | 2:12.21 | ||
26 | Eloranta Alissa | 1999 | Cetus | 50 m | 2:12.25 | 2:12.25 | ||
27 | Alastalo Aada | 1998 | HSS | 25 m | 2:08.47 | 2:12.47 | ||
28 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 2:12.62 | 2:12.62 | ||
29 | Tollander Yvonne | 1997 | Cetus | 50 m | 2:12.67 | 2:12.67 | ||
30 | Sartela Noora | 1991 | SWIM | 25 m | 2:08.96 | 2:12.96 | ||
31 | Bruneau Julia | 1999 | LaUS | 25 m | 2:08.97 | 2:12.97 | ||
32 | Räihä Sanna-Riikka | 1998 | OU | 25 m | 2:09.39 | 2:13.39 | ||
33 | Ruohoniemi Tanja | 1995 | UI | 50 m | 2:13.41 | 2:13.41 | ||
34 | Tynkkynen Emma-Lotta | 1999 | TaTU | 50 m | 2:13.41 | 2:13.41 | ||
35 | Kariniemi Kaisa | 1999 | OU | 50 m | 2:13.74 | 2:13.74 | ||
36 | Bärlund Raakel | 2001 | LaUS | 25 m | 2:10.10 | 2:14.10 | ||
37 | Peippo Pinja | 1999 | Vanders | 50 m | 2:14.18 | 2:14.18 | ||
38 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | NumKis | 50 m | 2:14.33 | 2:14.33 | ||
39 | Portin Sonja | 1998 | OuLo | 25 m | 2:10.43 | 2:14.43 | ||
40 | Puomila Aino | 1992 | TaTU | 25 m | 2:10.63 | 2:14.63 | ||
41 | Turunen Roza | 2000 | RiUS | 25 m | 2:11.01 | 2:15.01 | ||
42 | Mankinen Moona | 1996 | SCV | 50 m | 2:15.03 | 2:15.03 | ||
43 | Falk Annika | 1999 | SeUi | 25 m | 2:11.10 | 2:15.10 | ||
44 | Kallio Veera | 1997 | ÅSK | 50 m | 2:15.26 | 2:15.26 | ||
45 | Hammar Hanna | 1998 | UiTa | 25 m | 2:11.28 | 2:15.28 | ||
46 | Ellonen Susanna | 1999 | UKK | 50 m | 2:15.32 | 2:15.32 | ||
47 | Suomio Emma | 1998 | AUi | 25 m | 2:11.44 | 2:15.44 | ||
48 | Kazi Sara | 1999 | RaisU | 25 m | 2:11.59 | 2:15.59 | ||
49 | Sjölund Ylva | 1998 | Cetus | 50 m | 2:15.80 | 2:15.80 | ||
50 | Lindeberg Sophia | 2000 | HSS | 25 m | 2:11.88 | 2:15.88 | ||
51 | Alamattila Sanni | 1999 | HSS | 25 m | 2:12.09 | 2:16.09 | ||
52 | Salokangas Saara | 1996 | KuUS | 25 m | 2:12.28 | 2:16.28 | ||
53 | Roman Vilma | 2000 | RaisU | 25 m | 2:12.62 | 2:16.62 | ||
54 | Viitasuo Vera | 1995 | LaUS | 25 m | 2:12.67 | 2:16.67 | ||
55 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 25 m | 2:12.77 | 2:16.77 | ||
56 | Halonen Aleksia | 1996 | Cetus | 50 m | 2:16.89 | 2:16.89 | ||
57 | Hirvonen Reetta | 1998 | JoUS | 50 m | 2:16.91 | 2:16.91 | ||
58 | Mielty Milja | 2000 | VUS-VSS | 25 m | 2:12.94 | 2:16.94 | ||
59 | Silvennoinen Sini | 2002 | ÅSK | 50 m | 2:16.99 | 2:16.99 | ||
60 | Hurskainen Miia | 1992 | ÅSK | 25 m | 2:13.05 | 2:17.05 | ||
61 | Lammi Vera | 1998 | HSS | 25 m | 2:13.25 | 2:17.25 | ||
62 | Niemi Sini | 1993 | TorUS | 50 m | 2:17.29 | 2:17.29 | ||
63 | Rantanen Iida-Maria | 1998 | UiTa | 25 m | 2:13.49 | 2:17.49 | ||
64 | Perkiö Anniina | 1999 | Vanders | 50 m | 2:17.65 | 2:17.65 | ||
65 | Kainulainen Henna | 1998 | HäUS | 25 m | 2:13.67 | 2:17.67 | ||
66 | Hammar Heini | 1999 | UiTa | 50 m | 2:17.75 | 2:17.75 | ||
67 | Karinkanta Annika | 2000 | UKK | 25 m | 2:13.80 | 2:17.80 | ||
68 | Andreasen Wilma | 2000 | SGR | 50 m | 2:17.86 | 2:17.86 | ||
69 | Lehtinen Jenna | 1995 | ÅSK | 50 m | 2:17.91 | 2:17.91 | ||
70 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 50 m | 2:18.05 | 2:18.05 | ||
71 | Kareinen Hanna | 2000 | KeUi | 50 m | 2:18.26 | 2:18.26 | ||
72 | Pirhonen Fanni | 2000 | UiTa | 50 m | 2:18.31 | 2:18.31 | ||
73 | Mehtonen Ronja | 1999 | SalU | 25 m | 2:14.53 | 2:18.53 | ||
74 | Kukkonen Noora | 1999 | TaTU | 25 m | 2:14.69 | 2:18.69 | ||
75 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 50 m | 2:18.70 | 2:18.70 | ||
76 | Ockenström Aleksandra | 1998 | SalU | 50 m | 2:18.81 | 2:18.81 | ||
77 | Egorova Ksenia | 2000 | ORCA | 25 m | 2:14.86 | 2:18.86 | ||
78 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 50 m | 2:18.97 | 2:18.97 | ||
79 | Holma Rebekka | 1999 | HSS | 25 m | 2:15.05 | 2:19.05 | ||
80 | Ruuskanen Irene | 1999 | RaisU | 50 m | 2:19.14 | 2:19.14 | ||
81 | Rantakokko Reetta | 2001 | AUi | 50 m | 2:19.19 | 2:19.19 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 58, 50m SU Miehet VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Kallio Eetu | 1994 | ÅSK | S14 | 25 m | 31.95 | 32.95 | |
2 | Kallio Mika | 1996 | ÅSK | S14 | 25 m | 34.71 | 35.71 | |
3 | Kaidesoja Aleksi | 1997 | SWIM | S14 | 50 m | 42.92 | 42.92 | |
4 | Khalili Nader | 2001 | VUS-VSS | S14 | 50 m | 46.59 | 46.59 | |
5 | Miromaa Jimi | 1996 | ÅSK | S7 | 25 m | 46.11 | 47.11 | |
6 | Kallio Julius | 1997 | OuLo | S14 | 50 m | 48.32 | 48.32 | |
7 | Kojo Tuomas | 1977 | OuLo | S12 | 50 m | 1:11.25 | 1:11.25 | |
8 | Aarnio Petri | 1977 | OuLo | S4 | 50 m | 1:29.45 | 1:29.45 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 59, 50m SU Naiset VSM Aikuinen |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Heikkinen Miina | 1993 | OuLo | S14 | 50 m | 39.02 | 39.02 | |
2 | Saarinen Jenna | 2001 | SiWa | S10 | 25 m | 44.34 | 45.34 | |
3 | Mäkinen Meri-Maari | 1992 | RaisU | S7 | 25 m | 46.25 | 47.25 | |
4 | Luotonen Taru | 1977 | RaisU | S14 | 50 m | 51.66 | 51.66 | |
5 | Kukkonen Jenny | 1994 | OuLo | S14 | 25 m | 57.67 | 58.67 | |
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 60, 1500m Vapaauinti Miehet Nuori |
ME: Yang SUN (1991) 14:31.02 2012-08-04 |
EE: Gregorio PALTRINIERI (1994) 14:43.21 2014-08-20 |
SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 15:44.16 | 16:14.16 | ||
2 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 25 m | 16:16.32 | 16:46.32 | ||
3 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 50 m | 17:10.77 | 17:10.77 | ||
4 | Pinomäki Jerri | 1998 | RaisU | 50 m | 17:11.56 | 17:11.56 | ||
5 | Heinilä Jami | 2000 | HSS | 25 m | 16:53.12 | 17:23.12 | ||
6 | Penttilä Vilppu | 1997 | RaisU | 25 m | 17:06.03 | 17:36.03 | ||
7 | Tähtivuori Aaro | 1998 | HSS | 25 m | 17:07.12 | 17:37.12 | ||
8 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 50 m | 17:40.64 | 17:40.64 | ||
9 | Laiho Nemo | 1998 | RaisU | 25 m | 17:18.53 | 17:48.53 | ||
10 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 50 m | 17:51.08 | 17:51.08 | ||
11 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 25 m | 17:34.02 | 18:04.02 | ||
12 | Porkkala Juho | 2001 | SeUi | 50 m | 18:11.57 | 18:11.57 | ||
13 | Eerola Aapo | 1999 | TaTU | 25 m | 17:45.39 | 18:15.39 | ||
14 | Envalds Kasper | 2001 | Vanders | 50 m | 18:15.98 | 18:15.98 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 60, 1500m Vapaauinti Miehet Aikuinen |
ME: Yang SUN (1991) 14:31.02 2012-08-04 |
EE: Gregorio PALTRINIERI (1994) 14:43.21 2014-08-20 |
SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 50 m | 15:43.18 | 15:43.18 | ||
2 | Eskelinen Aleksi | 1988 | Cetus | 25 m | 15:44.12 | 16:14.12 | ||
3 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 15:44.16 | 16:14.16 | ||
4 | Lehtonen Roope | 1996 | RaisU | 25 m | 15:53.91 | 16:23.91 | ||
5 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 50 m | 16:29.00 | 16:29.00 | ||
6 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 25 m | 16:16.32 | 16:46.32 | ||
7 | Kitinoja Joni | 1996 | KeUi | 25 m | 16:28.42 | 16:58.42 | ||
8 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 50 m | 17:10.77 | 17:10.77 | ||
9 | Pinomäki Jerri | 1998 | RaisU | 50 m | 17:11.56 | 17:11.56 | ||
10 | Kallio Anton | 1996 | VUS-VSS | 25 m | 16:47.15 | 17:17.15 | ||
11 | Heinilä Jami | 2000 | HSS | 25 m | 16:53.12 | 17:23.12 | ||
12 | Penttilä Vilppu | 1997 | RaisU | 25 m | 17:06.03 | 17:36.03 | ||
13 | Tähtivuori Aaro | 1998 | HSS | 25 m | 17:07.12 | 17:37.12 | ||
14 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 50 m | 17:40.64 | 17:40.64 | ||
15 | Laiho Nemo | 1998 | RaisU | 25 m | 17:18.53 | 17:48.53 | ||
16 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 50 m | 17:51.08 | 17:51.08 | ||
17 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 25 m | 17:34.02 | 18:04.02 | ||
18 | Porkkala Juho | 2001 | SeUi | 50 m | 18:11.57 | 18:11.57 | ||
19 | Eerola Aapo | 1999 | TaTU | 25 m | 17:45.39 | 18:15.39 | ||
20 | Envalds Kasper | 2001 | Vanders | 50 m | 18:15.98 | 18:15.98 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 60, 1500m Vapaauinti Miehet Nuori |
ME: Yang SUN (1991) 14:31.02 2012-08-04 |
EE: Gregorio PALTRINIERI (1994) 14:43.21 2014-08-20 |
SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 15:44.16 | 16:14.16 | ||
2 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 25 m | 16:16.32 | 16:46.32 | ||
3 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 50 m | 17:10.77 | 17:10.77 | ||
4 | Pinomäki Jerri | 1998 | RaisU | 50 m | 17:11.56 | 17:11.56 | ||
5 | Heinilä Jami | 2000 | HSS | 25 m | 16:53.12 | 17:23.12 | ||
6 | Penttilä Vilppu | 1997 | RaisU | 25 m | 17:06.03 | 17:36.03 | ||
7 | Tähtivuori Aaro | 1998 | HSS | 25 m | 17:07.12 | 17:37.12 | ||
8 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 50 m | 17:40.64 | 17:40.64 | ||
9 | Laiho Nemo | 1998 | RaisU | 25 m | 17:18.53 | 17:48.53 | ||
10 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 50 m | 17:51.08 | 17:51.08 | ||
11 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 25 m | 17:34.02 | 18:04.02 | ||
12 | Porkkala Juho | 2001 | SeUi | 50 m | 18:11.57 | 18:11.57 | ||
13 | Eerola Aapo | 1999 | TaTU | 25 m | 17:45.39 | 18:15.39 | ||
14 | Envalds Kasper | 2001 | Vanders | 50 m | 18:15.98 | 18:15.98 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 60, 1500m Vapaauinti Miehet Aikuinen |
ME: Yang SUN (1991) 14:31.02 2012-08-04 |
EE: Gregorio PALTRINIERI (1994) 14:43.21 2014-08-20 |
SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 50 m | 15:43.18 | 15:43.18 | ||
2 | Eskelinen Aleksi | 1988 | Cetus | 25 m | 15:44.12 | 16:14.12 | ||
3 | Grönblom Juho | 1998 | RaisU | 25 m | 15:44.16 | 16:14.16 | ||
4 | Lehtonen Roope | 1996 | RaisU | 25 m | 15:53.91 | 16:23.91 | ||
5 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 50 m | 16:29.00 | 16:29.00 | ||
6 | Rintala Waltteri | 1998 | RaisU | 25 m | 16:16.32 | 16:46.32 | ||
7 | Kitinoja Joni | 1996 | KeUi | 25 m | 16:28.42 | 16:58.42 | ||
8 | Pullinen Jasper | 1999 | RiUS | 50 m | 17:10.77 | 17:10.77 | ||
9 | Pinomäki Jerri | 1998 | RaisU | 50 m | 17:11.56 | 17:11.56 | ||
10 | Kallio Anton | 1996 | VUS-VSS | 25 m | 16:47.15 | 17:17.15 | ||
11 | Heinilä Jami | 2000 | HSS | 25 m | 16:53.12 | 17:23.12 | ||
12 | Penttilä Vilppu | 1997 | RaisU | 25 m | 17:06.03 | 17:36.03 | ||
13 | Tähtivuori Aaro | 1998 | HSS | 25 m | 17:07.12 | 17:37.12 | ||
14 | Virta Rasmus | 1998 | Cetus | 50 m | 17:40.64 | 17:40.64 | ||
15 | Laiho Nemo | 1998 | RaisU | 25 m | 17:18.53 | 17:48.53 | ||
16 | Kuusisto Elias | 1999 | AUi | 50 m | 17:51.08 | 17:51.08 | ||
17 | Rif Jan | 1998 | TaTU | 25 m | 17:34.02 | 18:04.02 | ||
18 | Porkkala Juho | 2001 | SeUi | 50 m | 18:11.57 | 18:11.57 | ||
19 | Eerola Aapo | 1999 | TaTU | 25 m | 17:45.39 | 18:15.39 | ||
20 | Envalds Kasper | 2001 | Vanders | 50 m | 18:15.98 | 18:15.98 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 61, 4X100m Sekauinti Miehet Aikuinen |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:27.28 2009-08-02 |
EE: GERMANY (1900) 3:28.58 2009-08-02 |
SE: Cetus Espoo (1900) 3:48.17 2014-04-27 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:55.27 2011-07-03 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Cetus 1 | 0 | Cetus | 50 m | 3:41.49 | 3:41.49 | ||
2 | Cetus 2 | 0 | Cetus | 50 m | 3:50.13 | 3:50.13 | ||
3 | Åsk Miehet 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:50.72 | 3:50.72 | ||
4 | Åsk Miehet 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 3:50.72 | 3:50.72 | ||
5 | Uita 1 | 0 | UiTa | 50 m | 3:52.45 | 3:52.45 | ||
6 | Swim Miehet I | 0 | SWIM | 50 m | 3:53.10 | 3:53.10 | ||
7 | Hss 1 | 0 | HSS | 50 m | 3:53.80 | 3:53.80 | ||
8 | Tatu Miehet 1 | 0 | TaTU | 50 m | 3:54.49 | 3:54.49 | ||
9 | Raisu 1 | 0 | RaisU | 50 m | 3:56.47 | 3:56.47 | ||
10 | Tatu Miehet 2 | 0 | TaTU | 50 m | 3:59.69 | 3:59.69 | ||
11 | Vus-Vss | 1990 | VUS-VSS | 50 m | 4:02.07 | 4:02.07 | ||
12 | Åsk Miehet 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:03.84 | 4:03.84 | ||
13 | Åsk Miehet 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:03.84 | 4:03.84 | ||
14 | Swim Miehet Ii | 0 | SWIM | 50 m | 4:04.68 | 4:04.68 | ||
15 | Hss 2 | 0 | HSS | 50 m | 4:04.73 | 4:04.73 | ||
16 | Numkis Miehet | 1996 | NumKis | 50 m | 4:05.42 | 4:05.42 | ||
17 | Scr Miehet I | 1996 | SCR | 50 m | 4:05.70 | 4:05.70 | ||
18 | Tatu Miehet 3 | 0 | TaTU | 50 m | 4:05.74 | 4:05.74 | ||
19 | Åsk Miehet 3 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:10.40 | 4:10.40 | ||
20 | Åsk Miehet 3 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:10.40 | 4:10.40 | ||
21 | Swim Miehet Iii | 0 | SWIM | 50 m | 4:12.07 | 4:12.07 | ||
22 | Oulo Miehet | 0 | OuLo | 50 m | 4:15.29 | 4:15.29 | ||
23 | Tatu Miehet 4 | 0 | TaTU | 50 m | 4:19.94 | 4:19.94 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 62, 4X100m Sekauinti Naiset Nuori |
ME: USA (1900) 3:52.05 2012-08-04 |
EE: GERMANY (1900) 3:55.79 2009-08-01 |
SE: Cetus (1900) 4:10.90 2013-07-06 |
Nuorten SE: Oulun Uimarit 73 (1900) 4:24.96 2010-07-10 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Ukk Naiset [1997] | 1997 | UKK | 50 m | 4:46.47 | 4:46.47 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Laji 62, 4X100m Sekauinti Naiset Aikuinen |
ME: USA (1900) 3:52.05 2012-08-04 |
EE: GERMANY (1900) 3:55.79 2009-08-01 |
SE: Cetus (1900) 4:10.90 2013-07-06 |
Nuorten SE: Oulun Uimarit 73 (1900) 4:24.96 2010-07-10 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Cetus 1 | 0 | Cetus | 50 m | 4:11.11 | 4:11.11 | ||
2 | Hss 1 | 0 | HSS | 50 m | 4:19.64 | 4:19.64 | ||
3 | Cetus 2 | 0 | Cetus | 50 m | 4:20.29 | 4:20.29 | ||
4 | Swim Naiset I | 0 | SWIM | 50 m | 4:20.91 | 4:20.91 | ||
5 | Ou Naiset | 0 | OU | 50 m | 4:20.99 | 4:20.99 | ||
6 | Raisu 1 | 0 | RaisU | 50 m | 4:22.91 | 4:22.91 | ||
7 | Cetus 3 | 0 | Cetus | 50 m | 4:23.38 | 4:23.38 | ||
8 | Hss 2 | 0 | HSS | 50 m | 4:24.79 | 4:24.79 | ||
9 | Uita 1 | 0 | UiTa | 50 m | 4:25.71 | 4:25.71 | ||
10 | Åsk Naiset 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:26.58 | 4:26.58 | ||
11 | Åsk Naiset 1 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:26.58 | 4:26.58 | ||
12 | Vus-Vss | 1990 | VUS-VSS | 50 m | 4:28.07 | 4:28.07 | ||
13 | Uita 2 | 0 | UiTa | 50 m | 4:29.65 | 4:29.65 | ||
14 | Sihy Naiset | 0 | SiHy | 50 m | 4:30.68 | 4:30.68 | ||
15 | Scv Naiset | 1995 | SCV | 50 m | 4:30.80 | 4:30.80 | ||
16 | Tatu Naiset 1 | 0 | TaTU | 50 m | 4:33.77 | 4:33.77 | ||
17 | Swim Naiset Ii | 0 | SWIM | 50 m | 4:35.23 | 4:35.23 | ||
18 | Åsk Naiset 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:36.48 | 4:36.48 | ||
19 | Åsk Naiset 2 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:36.48 | 4:36.48 | ||
20 | Scr Naiset I | 1994 | SCR | 50 m | 4:37.34 | 4:37.34 | ||
21 | Åsk Naiset 3 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:38.84 | 4:38.84 | ||
22 | Åsk Naiset 3 | 0 | ÅSK | 50 m | 4:38.84 | 4:38.84 | ||
23 | Oulo Naiset | 0 | OuLo | 50 m | 4:41.96 | 4:41.96 | ||
24 | Swim Naiset Iii | 0 | SWIM | 50 m | 4:42.53 | 4:42.53 | ||
25 | Tatu Naiset 2 | 0 | TaTU | 50 m | 4:45.22 | 4:45.22 | ||
26 | Ukk Naiset [1997] | 1997 | UKK | 50 m | 4:46.47 | 4:46.47 | ||
27 | Seui Naiset | 0 | SeUi | 50 m | 4:46.96 | 4:46.96 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |