2019-10-20   19:50:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för JDM/DM Skåne-Blekinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  05 juni 2015   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  20:12   
  Arrangör  Ystads Simsällskap - Österlensim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juni 2015         
 
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (5) 
Sponsor: HP Holding AB 
 
Beräknad start 11:26 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
94  Tim Hagerström  1999  AH8799  MKK    50m  33.32 
113  Samuel Wiktor  2001  AJ5301  MKK    50m  33.29 
61  Filip Lundin  1997  AN3397  KLIPPAN    50m  33.21 
91  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  32.79 
98  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    50m  32.86 
42  Mikael Johansson  1999  AL2799  HÖGANÄS SS    50m  33.28 
273  Hampus Persson  1997  AI3997  VELLINGE-N    50m  33.30 
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
276  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  31.95 
43  Erik Juliusson  1998  AQ2798  HÖGANÄS SS    25m  31.80 
221  Jimmy Lu  1997  AO7997  SK SYDSIM    50m  31.64 
253  Fredrik Hansen  1992  AR0192  SS IDEN    50m  31.44 
284  Anders Forslund  1997  AC9397  YSTADS SS    25m  31.63 
16  Karl Lindekrantz  1999  AN0599  HS    50m  31.65 
139  Andreas Aminoff  2000  AB7900  SK HAJEN    50m  31.90 
55  Elias Kromnow  1999  AL5799  KARLSKRONA    25m  32.27 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
70  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    25m  30.58 
128  Alexander Trudov  1999  AT5399  S 71    50m  30.34 
Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    25m  30.11 
291  Joachim Olsson  1995  AC4795  YSTADS SS    25m  30.02 
105  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    50m  30.07 
177  Alexander Dahlén  1999  AI4399  POSEIDON    25m  30.14 
200  Ali Hariri  1996  AK7196  SK RAN    50m  30.38 
121  Philip Chen  2000  AC4700  S 71    50m  30.81 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
25  Oskar Rasmusson  1999  AK2799  HS    25m  29.92 
282  Filip Christiansson  1999  AO6199  YSTADS SS    25m  29.14 
247  Rasmus Wetterborg  1996  AC9396  SK TRITON    50m  28.87 
95  Gustav Hellqvist  1995  AG3595  MKK    50m  28.73 
174  Victor Bergstrand  2000  AI8100  POSEIDON    25m  28.84 
71  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    25m  28.95 
207  Artin Shahsavar  1999  AV8399  SK RAN    25m  29.78 
179  Alexander Hedre  1999  AJ9799  POSEIDON    25m  29.94 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Jonas Andersson  1996  AE2396  POSEIDON    25m  28.03 
288  Alexander Lienau-Petersson  1993  AR5393  YSTADS SS    25m  27.93 
68  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    25m  27.55 
56  Henrik Lindau  1990  AD8190  KARLSKRONA    25m  25.19 
143  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN    25m  25.52 
132  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    25m  27.78 
82  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    25m  28.00 
157  Mikael Ramkvist  1988  AF5988  SK LÖDDE    25m  28.68 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 juni 2015 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  20:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner