Program för Wadköpingsdoppet 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
07:42 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor |
Finaler (6) |
Sponsor: Närkefrakt |
13 - 14 år: Klara Thormalm (1998) 1:07.98 2012-09-22 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 |
|
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
186 |
1 |
Lovisa Edman |
2003 |
AU5203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:30.78 |
377 |
2 |
Ronja Berggren |
2003 |
AE1403 |
VARBERG |
|
25m |
1:28.66 |
236 |
3 |
Ebba Hazard |
2004 |
AC5204 |
NKK |
|
25m |
1:25.37 |
306 |
4 |
Victoria Flyman |
2003 |
AE9203 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:23.94 |
22 |
5 |
Sara Randerstedt |
2004 |
AC3804 |
SK ENA |
|
50m |
1:24.75 |
213 |
6 |
Hedda Wallberg |
2003 |
AU9203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:27.49 |
185 |
7 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
AU0403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:30.06 |
244 |
8 |
Ellen Lovinge |
2004 |
AC6204 |
NKK |
|
25m |
1:31.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
206 |
1 |
Freja Nordeman |
2003 |
AU7203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:23.09 |
226 |
2 |
Hilma Broden |
2003 |
AS8203 |
NKK |
|
25m |
1:21.73 |
272 |
3 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
50m |
1:19.42 |
302 |
4 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:18.82 |
292 |
5 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:19.14 |
444 |
6 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
ÖSA |
|
25m |
1:20.20 |
21 |
7 |
Matilda Olausson |
2004 |
AI0604 |
SK ENA |
|
25m |
1:22.91 |
44 |
8 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:23.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
201 |
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:17.56 |
207 |
2 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
BA1801 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:16.93 |
424 |
3 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.43 |
471 |
4 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
25m |
1:16.15 |
275 |
5 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
25m |
1:16.17 |
120 |
6 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:16.44 |
12 |
7 |
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
DANDERYD |
|
25m |
1:17.24 |
76 |
8 |
Oliwia Wierzbowska |
2003 |
BD6803 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:18.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Linnea Edgren |
2002 |
AT7202 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:15.52 |
491 |
2 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
1:15.22 |
389 |
3 |
Nora Lidbom |
2002 |
AP0202 |
VARBERG |
|
50m |
1:14.29 |
68 |
4 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:14.16 |
107 |
5 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:14.18 |
238 |
6 |
Josefine Härdelin |
2001 |
AF4601 |
NKK |
|
25m |
1:14.62 |
312 |
7 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:15.49 |
242 |
8 |
Hanna Lagher |
2002 |
AP8402 |
NKK |
|
25m |
1:15.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
288 |
1 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:12.71 |
284 |
2 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:12.57 |
42 |
3 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
AP4801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:12.33 |
486 |
4 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
1:12.20 |
342 |
5 |
Malin Sangfelt |
2001 |
AC3801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:12.20 |
327 |
6 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:12.34 |
283 |
7 |
Vera Emanuelsson Fransson |
2001 |
AB7401 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:12.60 |
415 |
8 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:13.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
412 |
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:11.46 |
516 |
2 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:11.28 |
418 |
3 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:09.66 |
423 |
4 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:04.44 |
164 |
5 |
Tova Olsson |
2001 |
AB8801 |
MASS |
|
25m |
1:09.36 |
305 |
6 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:10.85 |
52 |
7 |
Olivia Dahlström |
2001 |
AV5601 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.42 |
435 |
8 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
25m |
1:12.11 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
07:42 |
|