Startliste for DM-L & DJM-L
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Tirsdag
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
DM-L & DJM-L 2015 |
|
Udskriftsdato |
07 juli 2015 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 juli 2015 |
|
|
|
|
Løb 28, 400m Medley Damer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
423 |
3 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
5:38.01 |
289 |
4 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
5:37.08 |
80 |
5 |
Ane Wildenschild |
2000 |
0024AC |
ESBJERG |
|
50m |
5:37.44 |
411 |
6 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
5:38.04 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
386 |
1 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
50m |
5:35.60 |
252 |
2 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:34.58 |
15 |
3 |
Emma A Andersen |
2000 |
0034AH |
AALBORG |
|
50m |
5:24.39 |
325 |
4 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
50m |
5:22.61 |
424 |
5 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
5:22.73 |
254 |
6 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:32.13 |
239 |
7 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
5:34.97 |
331 |
8 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
0064AE |
KØGE |
|
50m |
5:36.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:21.64 |
184 |
2 |
Iben Helstrup Jensen |
1996 |
9674AA |
HERLEV |
|
50m |
5:20.62 |
295 |
3 |
Laura Holm Junge |
1998 |
9838AD |
KALUNDBORG |
|
50m |
5:20.05 |
348 |
4 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
50m |
5:19.73 |
189 |
5 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
50m |
5:19.80 |
300 |
6 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
KVIK |
|
50m |
5:20.49 |
432 |
7 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
50m |
5:21.19 |
140 |
8 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
5:22.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
464 |
1 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
50m |
5:18.97 |
314 |
2 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
5:17.36 |
198 |
3 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
HERNING |
|
50m |
5:15.51 |
384 |
4 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
NYBORG |
|
50m |
5:13.29 |
297 |
5 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
50m |
5:13.36 |
338 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
5:15.63 |
278 |
7 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:18.14 |
145 |
8 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
5:19.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Julie Oxenvad |
1997 |
9744AP |
HSK |
|
50m |
5:10.51 |
36 |
2 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
5:09.12 |
334 |
3 |
Sabrina Wielsøe |
1990 |
9022AG |
KØGE |
|
50m |
5:05.47 |
319 |
4 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
50m |
4:57.24 |
318 |
5 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
5:00.70 |
513 |
6 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
THISTED |
|
50m |
5:07.63 |
536 |
7 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
9822AB |
TRITON B |
|
50m |
5:09.87 |
257 |
8 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:11.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
528 |
1 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
TRITON B |
|
50m |
5:10.14 |
259 |
2 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
0074AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:08.52 |
341 |
3 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
5:01.04 |
433 |
4 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
4:56.99 |
531 |
5 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
4:58.94 |
232 |
6 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
50m |
5:07.54 |
541 |
7 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
5:09.23 |
23 |
8 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
50m |
5:10.69 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
07 juli 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|