2019-12-14   18:05:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 42
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (50m)    Utskriftsdatum  04 juli 2015   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  19:22   
  Arrangör  SSF/Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2015         
 
 
 
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar  Försök (6) 
Sponsor: KALABRADOR 
SR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 
SJR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 
MR: Martin Gustavsson (1980) 1:02.50 2005-06-29 
FM: Erik Persson 1:02.63 
 
Heat 1 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
235  Ludvig Hazard  1995  AN9595  MASS    50m  1:10.71 
307  Luke Postema  1995  AS6195  POSEIDON    50m  1:10.07 
63  Otto Schippert  1996  AG7996  HS    50m  1:09.45 
149  Daniel Andersson  1997  AQ7197  KUNGÄLV    50m  1:09.91 
482  David Kruthammar  1997  AN6197  TÄBY SIM    50m  1:10.09 
376  Benjamin Dzihic  1997  AO0397  SUNDSVALL    25m  1:05.02 
               

 
Heat 2 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
180  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    50m  1:08.94 
34  Martin Rogmark  1996  AI0196  SK HAJEN    50m  1:08.79 
39  Petter Cyrén  1996  AU8796  HARNÄS SKU    50m  1:08.34 
419  Pontus Jonsson  2000  AM5300  SÖDERTÖRN    50m  1:08.03 
154  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  1:08.04 
305  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON    50m  1:08.66 
525  Gijs Dijkhuizen  2000  AL8300  VÄSTERÅS    50m  1:08.90 
539  Oskar Nilsson  1995  AD6595  ÅKERSBERGA    50m  1:09.21 

 
Heat 3 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
556  Kalle Svensson  1997  AB4797  UDDEVALLA    50m  1:07.33 
Emil Hammarlund  1995  AT1195  ELFSBORG    50m  1:07.30 
55  Viktor Kertes  1996  AP5196  HS    50m  1:06.36 
380  Johannes Skagius  1995  AH8595  SUNDSVALL    50m  1:01.12 
174  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN    50m  1:05.23 
164  Alfred Bjärudd  1996  AQ4596  SK LAXEN    50m  1:06.47 
William Reinholdsson  1997  AP8597  ELFSBORG    50m  1:07.30 
338  Benjamin Lindberg  1995  AJ6195  SKELLEFTEÅ    50m  1:07.54 

 
Heat 4 (6) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
247  Johan Dahlgren  1986  AB4986  SK NEPTUN    50m  1:07.00 
289  Anton Jansson  1992  AJ6392  NKK    50m  1:05.60 
270  Niklas Tour  1989  AQ3789  SK NEPTUN    50m  1:03.70 
46  Joel Falk Hansson  1994  AT7394  HS    50m  1:04.40 
473  Christoffer Andersson  1994  AM3594  TYRESÖ SS    50m  1:05.75 
               
               

 
Heat 5 (6) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
484  Ludvig Strand  1994  AE5794  TÄBY SIM    50m  1:06.98 
508  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS    50m  1:05.07 
449  Marcus Svensson  1992  AJ3192  SK TRITON    50m  1:03.32 
554  Gulliver Koch  1992  AC7592  UDDEVALLA    50m  1:04.28 
169  Felix Nilsson  1990  AM6590  SK LAXEN    50m  1:05.67 
340  Philip Nordenberg  1992  AR8392  SKELLEFTEÅ    50m  1:09.21 
               

 
Heat 6 (6) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
168  Joakim Löfgren  1992  AK8592  SK LAXEN    50m  1:05.99 
502  Andreas Fürst  1990  AE1990  VÄSBY SS    50m  1:04.82 
144  Erik Persson  1994  AB6794  KUNGSBACKA    50m  1:01.99 
100  Sebastian Dobrescu  1994  AC0794  JÖNKÖPING    50m  1:04.10 
265  Patric Ridell  1993  AJ7393  SK NEPTUN    50m  1:05.66 
145  Jeremy Peter  1988  AQ5988  KUNGSBACKA    50m  1:07.53 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 juli 2015 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  19:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner